Skocz do zawartości

FIFA 13


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, tak na szybko odpaliłem 13 i szukam sezonów online i... nie ma? Znalazłem tylko jakieś beznadziejne sezony klubów. Czy to wina tego, że na szybko przeleciałem menusy, czy też zlikwidowali to i zbiedzili online, czyli sól tej gry do H2H zwykłych bez awansów w ligach itd?

Odnośnik do komentarza

Ale sie sfrajerzylem z tym PSS.

 

MM Koszalin - 179zł + metalowe pudełko (z tego co mowil znajomy)

 

Też żałuję :(, zawsze można było później sprzedać za pół roku i nadal wyjść na swoim

 

Już nawet nie chodzi o hajs. Zapłaciłbym 180zł zamiast 120 i grałbym już, a gierka stałaby na półce w metalboxie :confused: 60zł to nie jest jakiś majątek tym bardziej, że Fifkę kupuję zawsze na premierę i sprzedaję przed premierą nowej czyt. jedyna gra na cały rok dla mnie. No trudno do piątku wytrzymam chyba :D

 

e; weź ktoś przypnij temat bo zamiast 13stki na górze wisi 12stka

Edytowane przez Vinny
Odnośnik do komentarza

Hmm, tak na szybko odpaliłem 13 i szukam sezonów online i... nie ma? Znalazłem tylko jakieś beznadziejne sezony klubów. Czy to wina tego, że na szybko przeleciałem menusy, czy też zlikwidowali to i zbiedzili online, czyli sól tej gry do H2H zwykłych bez awansów w ligach itd?

 

masz w menu oddzielnie seasons jeśli o to ci chodzi, też szukałem w online modes i nie było tam ;)

 

PS. jak ktoś chętny na sparingi bez spinki to zapraszam na online friendlies (UT play a friend też mogę zagrać) kto mnie nie ma w buddylist niech wyśle mi inv trzeba się nauczyć w to grać z ludźmi :]

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

no gra się całkiem przyjemnie, trzeba się przestawić, bo nieco inne rzeczy zdają się być kluczowe. Dużo ciekawszych zagrań, zawodnicy wkońcu pokazują się na pozycjach. Troche za dużo zamieszania przy odbiorach piłki, no i mogło by być nieco wolniej, ale jest duuużo lepiej niż w fifie 12. Szkoda, że serwery póki co tragiczne, mam nadzieje że to się szybko zmieni. Odskok od PESa, znów wyraźny.

Odnośnik do komentarza

Ale wpie.rdol dostaję online. 85% straconych przeze mnie bramek pada po kombinacji L1+trójkąt. Jest na to jakikolwiek sposób? Czy może to kurewstwo nadaje się tylko do spatchowania?

Po prostu trzeba nauczyc sie grac w obronie, nie podwajac, nie wychodzic do kazdej pilki itp.

Odnośnik do komentarza

Go.wno prwda, L1+trojkat jest tak zyebane w fifie jak jak trojkat w PESie. Zawiodlem sie po raz kolejny :(

Od czasu PES3 nie wyszla ani jedna dobra gra :(

 

Uprzedzajac Twoje glupoty easye, ja w ogole juz nie podwajam, a w obronie ZAWSZE sie cofam.

 

Obydwie gry sa zepsute, szkoda :(

Edytowane przez Dave Czezky
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Go.wno prwda, L1+trojkat jest tak zyebane w fifie jak jak trojkat w PESie. Zawiodlem sie po raz kolejny :(

Od czasu PES3 nie wyszla ani jedna dobra gra :(

 

Uprzedzajac Twoje glupoty easye, ja w ogole juz nie podwajam, a w obronie ZAWSZE sie cofam.

 

Obydwie gry sa zepsute, szkoda :(

 

Mozg masz zepsuty, grac sie naucz, a nie tylko psioczysz... gralem w Fife 12 i na nic nie narzekalem, a w Pesie 2013 zaden trojkat tak nie dziala jak mowisz :/;

Odnośnik do komentarza

(pipi) prawda Dave, pusc mi kazda taka pile...

to ze Tobie gdy przelaczas zawodnika i robisz wykrok do przodu puszczam nie oznacza, ze wszystkim wchodzi.

Gram obecnie z lepszymi od siebie i wyjsc sam na sam jest mi cholernie ciezko. Trzeba umiec grac w obronie, ot co.

Zreszta zagrales pare meczy w demo i jestes specem od FIFY. Ustawiasz cofnieta obrone i dajesz 100% pressingu, a pozniej zdziwienie, ze w 70 minucie nowo wprowadzony napastnik ma wiecej sily.

Jakos jak cofnoles obrone, dales normalny presing, to musialem klepac, zanim udalo mi sie cos stworzyc...

Tak, wiem, zaraz napiszesz, ze przeciez Tobie tez wchodzily, no pewnie, bo widzisz z kumplami nad ktorymi mam przewage gram z reguly full offence na 3 obroncow, co w FIFIE z reguly jest niedopuszczalne.

Wez jeszcze pod uwage, ze 12 minutowe mecze w Fullu gra sie zupelnie inaczej niz 6cio w demku.

 

Prostopadle na pewno dzialaja sprawniej niz w 12tce, ale glownie ze wzgledu na inteligencje naszych pilkarzy, ktorzy teraz robia wszytsko, by wyjsc na dobra pozycje.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Go.wno prwda, L1+trojkat jest tak zyebane w fifie jak jak trojkat w PESie. Zawiodlem sie po raz kolejny :(

Od czasu PES3 nie wyszla ani jedna dobra gra :(

 

Uprzedzajac Twoje glupoty easye, ja w ogole juz nie podwajam, a w obronie ZAWSZE sie cofam.

 

Obydwie gry sa zepsute, szkoda :(

 

Mozg masz zepsuty, grac sie naucz, a nie tylko psioczysz... gralem w Fife 12 i na nic nie narzekalem, a w Pesie 2013 zaden trojkat tak nie dziala jak mowisz :confused:;

 

No widzisz, czyli ty nie umiesz grac. Polecam odpalic online (inaczej: barcafest) i zobaczyc sobie o co chodzi xD

 

easye: wiadomo, przeciez w pes tez nie kazda pila dochodzi <facepalm>

Chodzi o to, ze jest to zagranie lepsze niz inne. Ogarnij, ze po ziemi pilki sa mega ciezkie i chvjowe, a gora dostajesz zeskryptowana pilunie pod nogi i w ogole nie odskakuje.

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

Ciekawe którzy szaleńcy którzy kupili grę na PSS będą czekać do północy by zagrać ? :) bo chyba wtedy aktywacja gry będzie.

 

Mam głupie pytanie bardzo chciałbym sobie zrobić własną drużynę :) przez przeglądarkę czy muszę tworzyć każdego zawodnika z osobna ? czy można jakoś dodać randomów, bo jakoś nie uśmiecha mi się tylu chłopa tworzyć :(

Edytowane przez marekjw2523
Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytań technicznych, prosiłbym o odpowiedź ludzi którzy już grają.

 

-czy dalej w tle menusów jest arena treningowa przez co poruszanie sie po menu jest opóźnione o 1sekunde tak jak w poprzednikach?

-czy wchodzać do meczu online dalej trzeba zrobić 10 potwierdzeń (gra online>ok>czy chcesz pobrać składy>ok> wczytywanie czegośtam>ok> grać nie umiesz>ok itd

-czy grając w trybie kariery dalej tracimy godzinę czasu na dotarcie do pierwszego meczu ligowego bo kalendarz przewija się z prędkością 1 dzień na 10 sekund a co dwa dni jest on przerywany bzdurnymi mailami typu "wysłałeś oferte komuśtam, musisz przerwać przewijanie i przeczytać tą wiadomość albo umrzesz w ciagu 10 dni)

 

Kwestie gameplayowe mnie nie interesują bo gra jest pewnie dobra, pewnie coś polepszyli a coś popsuli jak to zawsze bywa, ale z roku na rok gra mnie coraz bardziej irytuje swoją wolnością działania w menusach i masą głupich niepotrzebnych potwierdzeń. Typu potwierdzenie czy chcesz pobrać najnowsze składy online tak/ nie- wybierasz nie to wywala z grania online więc po jakiego kija pytają, a jak już się sciągną to jeszcze musi wyskoczyć wiadomość że pobrano najnowsze składy i trzeba kliknąć ok bo przecież nic automatycznie nie może się zrobić. Boje się jak tak dalej pójdzie to w fifie 20 kiedy podczas meczu klikniemy kwadrat żeby oddać strzał gra się spauzuje i spyta nas o potwierdzenie czy na pewno chcemy oddać strzał.

Odnośnik do komentarza

@up: tak, tak, tak.

 

Wczoraj pograliśmy w nocy z black mamba - jeśli do gry zasiądzie dwóch skillowych graczy, to można naprawde obejrzeć z boku fajne widowisko. W tej FIFIE da się zrobić dużo, mając odpowiednie rozeznanie co i jak - podawajanie kiedy trzeba, wyczekiwanie na błąd, naciskanie, delikatne wytrącanie, mijanie balansem ciała. Bardzo pozytywne wrażenia mam po pierwszej nocy z grą.

Odnośnik do komentarza

wszystkie rzeczy o które pyta @omglapa są teraz usprawnione, na tyle, że to nie przeszkadza, menu zapierdziela. Ale narazie niema co wchodzić online na ps3, bo dotrwanie do końca meczu, lub wogóle znalezienie kogoś do grania by nie zerwało połączenia, graniczy z cudem. Na plus należy wymienić możliwość grania rankingu 2-2, 2-1, 1-2, repra na repre, klub na klub. Mam nadzieje, że szybko uporają się z serwerami, bo wszystkie 4 porażki jakie zaliczyłem to zerwane połączenie :/

Odnośnik do komentarza

też jestem zadowolony z tej fifki, dużo bardzo pozytywnych zmian na plus, masa drobiazgów które do tej pory były domeną Konami...EA nie jest wcale gorsze w tym temacie

 

- najlepsza zmiana dotyczy strzałów - NARESZCIE można kropnąć z dystansu (hi Aem, Cazorla pozdrawia :music: ) bez zastanawiania się "niee stąd nie strzelam bo nie ma sensu" - teraz jest sens :nyam1: kółko to teraz główne narzędzie do zdobywania bramek i tak powinno być odkąd dali nowy engine ('08), w końcu się doczekałem

 

- tempo w porównaniu do dema (build z gamescom) spadło na szczęście i typy nie mają już turbodoładowania/ADHD, w samej grze też coraz mniej asyst/automatu wcale nie upraszczają gameplayu - wręcz przeciwnie

 

- finesse shot/główki juz nie są takie supcio, w końcu na gole trzeba zapracowac czymś więcej niż schematem, zobaczymy jak to się rozwinie potem

 

- first touch control, przez kilka pierwszych meczów miałem wtf na twarzy bo akcje 12stkowe już tak nie wychodziły, trzeba pilnować żeby nie zepsuć przyjęcia (zwykle dociskając R2), z L2 przy przyjmowaniu skleja się idealnie ; zdecydowanie dodało to głębi całej grze, pojawiły się off balance shoty, sytuacyjne strzały przy kozłujących piłkach itp coraz ciekawiej to wygląda

 

- dodali super motyw z zastawianiem piłki biegnącemu typowi, wbiegasz przed niego i kółko albo L2+R2 blokuje mu dojście (seal out), trzeba to wymasterować bo jest bardzo przydatne

 

- staty mają o WIELE większe przełożenie na grę niż dotychczas, zauważyłem to przede wszystkim w ultimate team, gdzie grając brudami ovr60 oni potrafią popsuć najłatwiejszy pass itd ; na pewno tak łatwo nie strzeli się teraz bramki mając pikarza z heading <80, w '12 strzełało się każdym kto akurat wyskakiwał do główki...to samo dotyczy stata strenght, Messi dalej będzie miał problem (bez wymasterowanego dryblingu) bo koło takiego Pepe nie przebiegnie spokojnie nigdy ; co tam dalej - u obrońców wysoki marking/balance pozwala na przecinanie prostopadłych nową animacja przechwytu (taki półwślizg desperacki) ; czuć też w końcu różnice między passami takiego Ozila a Obraniaka - w 12 topowi piłkarze różnili się szybkością i niczym więcej

 

- drybling trochę osłabili (udane kiwki otwierają mniej msca niż do tej pory), ale to dobrze bo będzie co poprawiać ;) dribble stat też jest megaważne teraz, jak widziałem że Kehl z BVB mi się gdzieś zapędził do przodu to wolałem poczekać na Reusa Gotze bo on by nie dał rady ;)

 

- online seasons i ultimate team to gwoździe programu, seasons dostały bardzo dobre filtry (można grac repra vs repra, klub vs klub, dobrze dobiera gwiazdkowo drużyny, szkoda że ratingi niektórych druzyn są za wysokie (Inter, PSG 5 gwiazdek łeee) ; ultimate team rozbudowany i dopakowany o liczne nagrody, EA robi z tego grę w grze, molocha, aż cchce się grać

 

- online friendlies skrócone do 5meczy - bdb opcja bo przez to rywalizacja jest ostrzejsza, graliśmy z Aem sezonik i o mistrzostwie decydowała różnica bramek - jest tight wch :]

 

- małe smaczki które wrzucają banana na twarz - R1 przy rzucie wolnym przesuwa mur do przodu chamsko, mozna dostać za to kartkę albo nie :) piłkarze rozgrzewający się za liniami, info od komentatorów nt szczegółów kontuzji zawodnika, masa nowych animacji przy przyjęciach, strzałach, zgrywkach z klepki, goal celebs prosto z TV z baloltellim na czele...uff sporo tego jest, EA idzie w dobrym kierunku

 

co mi się na razie średnio podoba?

 

- AI ma defaultowo zrobione wychodzenie na pozycje, po prostu ludki pokazują sie do gry nie trzeba ich triggerować z L1 - to powinna być zaleta bo faktycznie akcje teraz wychodza znacznie ciekawsze z przodu i jest młodzieżowo ale mam jedno ale - oni później dłuuugo wracają do obrony, w H2H byłem w szoku jak co chwilę miałem 2 obrońców a reszta sobie wesoło została! dlatego też jestem pewien że najmocniejszą taktą w 13stce będą kontry, wystarczy wyczekać typa i trafić 1trójkąt i juz mmay praktycznie setkę - jasne można ustawić się 5-3-2 i ultra defensive tylko mi taki styl nie pasuje...trzeba bedzie pogrzebać w taktyce i poustawiać im workrate odpowiedni, bo inaczej czuję że pady będą znowu fruwały po pokoju :]

 

- polski zabugowany komentarz, partacze z EA Polska + nudne stare kwestie Szpaka/Szaranowicza sprzed 3 sezonów, miałem już dość masakracji i przesiałem się na eng, dobrze że na PS3 jest angielski komentarz, o niebo lepszy feeling

 

- dodali complete dribbling (L2+R2, strafe z piłką) ale obiecywali drybling lionelowaty z urywaniem się na balans - why u lie EA? po co im ten Messi na okładce, niech go zaproszą na mocap to by się działo dopiero - może przy nextgenach...

 

jest pozytywnie, bo trzeba się uczyć grać od nowa, także fifa krul! :rofl2:

 

PS. manual do fify, jest info o nowych zagraniach itd http://www.ea.com/so.../manuals/fifa13

Edytowane przez black mamba
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

- polski zabugowany komentarz, partacze z EA Polska + nudne stare kwestie Szpaka/Szaranowicza sprzed 3 sezonów, miałem już dość masakracji i przesiałem się na eng, dobrze że na PS3 jest angielski komentarz, o niebo lepszy feeling

 

 

A jak zmienić komentarz? Przy uruchamianiu gry wybrałem język angielski i menusy były po angielsku, ale komentarz to był dalej Włodek i Darek. Można jakoś ustawić menusy po naszemu i komentarz po angielsku?

Tak na marginesie - co komentatorzy w NHL 13 wyrabiają, jak się podniecają i ślinią po ładnych akcjach to jest miazga. Aż się chce grać.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

EHHHh Jednak EA to jest poryta organizacja :P Własnie dodałem FIFA 13 Ultimate Team Edition do Orgin, co by załadować grę przed premierą... no i lipa! Nie da rady, edycja standardowa działa, ale jest jakiś problem z UTE :/ Na forum Origin i na tweeterze lecą gromy że o jezus :P Jak nie naprawią tego dzisiaj przed północą to chyba bombe tam wyśle :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...