Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób zdjęcie tej magicznej wtyczki co nie pasuje do dwóch routerów. Podejrzewam, że jest to

 

konektor_TNC_na_rpsma.JPG

 

Jeśli tak, to zwyczajnie odkręć antenkę od wi-fi i przykręć ten kabelek, a następnie przestaw router na odbieranie sygnału z wi-fi a nie wysyłanie. Podłącz sobie drugi router aby mieć wi-fi.

 

Kabel RJ45 to najzwyklejszy kabel sieciowy i musisz go mieć w routerze.

 

RJ45.jpg

 

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Kabel RJ45 idzie od "nadajnika"(NanoStation loco M5), a stamtąd do kosteczki z LANem, która trafia do PC/routera. Do routerów, które mam DA SIĘ podłączyć kabel RJ45, ale nic to nie daje. Precyzując - net jest w routerku, ale za ciula się tego nie da skonfigurować pod wysyłanie sygnału Wi-Fi. Chyba idzie o wejście WAN i LAN. Tam mi tłumaczył koleś, który zakładał mi neta. W moich routerach/modeamch wejścia WAN(główne) nie przyjmują kabelka RJ45(nie wchodzą nawet) więc niejako nie rozdzielają sygnału po 4 wejściach LAN. Tak? XD

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim to masz modemy z wbudowanym routerem. Czyli sprzęty od TP/Orange. Tam nie ma portu WAN, tylko jest gniazdo na wtyczkę telefoniczną RJ11. Internet powinien działać po podłączeniu w dowolne wolne gniazdo RJ45. Jeśli nie działa, to sprawdź konfigurację modemu i ustaw go tak, aby nie próbował brać neta z sieci telefonicznej tyle przez kabel ethernet (ustaw PPPoE).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

kupiłem router Go-rt-N150 http://www.euro.com.pl/routery/d-link-go-rt-n150.bhtml#opis i za nic nie mogę go skonfigurować. Mam łącze radiowe szerokopasmowe, podłączam wszystko tak jak powinno być (nie mam modemu a taką kostkę  z lan/zasilacz/ lan+zasilacz, do zestawu nie było płytki, konfiguracja jest przez strone internetową po wpisaniu Ip 192.168.0.1, problem w tym że, ta strona nie załącza się ani jak internet działa ani przy podłączonym routerze - połączenie nie działa. może problem jest w tym że mój net radiowy (multifox) nie obsługuje tego routera z xdls? nawet nie wiedziałem że są jakieś anex a,b xdls.

 

proszę o wskazówki

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Siemka. Mam problem z ruterem. Problem pojawił się dwa dni temu, gdy kupiłem nowy komputer, ale może to przypadek. Mam dwa rutery w domu, na parterze i na piętrze. Ten na piętrze co kilka godzin używania po prostu traci połączenie z internetem. Trzeba go zrestartować i działa z powrotem. Wszystkie urządzenia podłączone do niego przestają mieć internet. Nagle. W czasie używania. No tak raz dziennie to występuje. Ten na parterze oczywiście ciągle działa, więc to nie wina dostawcy, a raczej rutera, albo komputera, który coś miesza z ustawieniami sam z siebie. Ruter mam od roku i dotychczas był picuś glancuś.

Odnośnik do komentarza

To są dwa, niezależne od siebie rutery, podłączone kablem od kablówkowego dostawcy. Ruter z dołu nie sięgał na górę, przez zbrojone stropy i nie wiedziałem jak sobie z tym poradzić, więc kupiłem jeszcze jeden ruter i gość od kablówki pociągnął mi do niego kabel. Wydaje mi się, że mają dwa adresy IP przez to, ale sie nie znam. 

Odnośnik do komentarza

Problem kilka dni nie występował (od czasu zadania pytania) aż przed chwilą znów mi rozłączyło router. Musiałem ganiać go resetować. Ten na dole działa tak jak powinien. Rutery mają dwa różne numery IP 0.1 i 1.1. Wątpię, żeby dostawca blokował dodatkowe urządzenia, bo u mnie w domu do jednego z nich podłączone jest 9 urządzeń a czasem i więcej, więc to że dodałem niedawno nowy komputer niewiele zmienia :) 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jako, że zwiększyłem predkość łącza potrzebuje również nowy router.

 

3729429562.png

 

Wymagania to obsługa po kablu do 1000Mbps, a po wi-fi do 150/300Mbps. Gdyby było więcej niż 4 porty lan nie obraziłbym się, ale nie jest to warunek konieczny. Znajdzie się coś dobrego do 100/150zł czy czeka mnie większy wydatek ?

PS. Ktoś wie czy da się zastąpić modem z kablówki (Toya) jakimś routerem ? Czy jestem skazany na ich śmieszny modemik i podłączanie go pod router ? Im mnie urządzeń i kabli tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ja posiadam TL-WR841ND i jestem z niego zadowolony do tego mimo że w manualu piszą że usb nie pociągnie dysku i będzie zawieszał się : :) wszystko śmiga idealnie. Mam jeszcze dlinka dir 300 gdzie był wgrany soft gargoyle ;) i śmigało jak złoto

Edytowane przez marekjw2523
Odnośnik do komentarza

Ins tez zmieniłem na 120 MB z toya i mam ten sam problem. Jak zmieniłes na 120 to wymienili ci ten router na nowy?

 

Modem wymienili, ale na taki sam ;P Chodzi o to, że moja umowa się kończyła, a jako że dla przedłużających mają ofertę gorszą niż dla nowych to złożyłem wypowiedzenie. Nową umowę podpisała moja kobita i z przymusu musieli dać nowy modem, a stary muszę oddać.

 

Tak czy inaczej jak podpinam bezpośrednio kompa pod modem to mam 120 tak jak trzeba. Jak przez router to trochę ponad 80 (Linksys WRT54G2), z tego co patrzyłem muszę szykować sie na wydatek koło 200zł =/

 

 

Jest możliwość obejść modemik z toya i podpiąć się pod cos lepszego?

 

Też chciałbym wiedzieć, ale raczej mała szansa.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz wykorzystać w pełni swoje łącze to router musi mieć 10/100/1000 Mb/s. Z tego co patrze to do 150zł kupie jedynie router co ma przepustowość na lanie 10/100 Mb/s, czyli dokładni taki jaki mam w chwili obecnej, a na nim moje łącze nie przekracza prędkości 80Mb/s.

 

PS. Tak, modem->router->PC/konsole

 

EDIT: 

Póki co znalazłem coś takiego TP-Link TL-WR1043ND. Ktoś zaproponuje coś tańszego ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, mam taki problem. Mam Headset Sony Wireless.

 

 

 

ps3-headset-inalambrico-stereo-original-

 

 

 

  • I co jakiś czas po godzinie grania, nawet gdy niczego już z internetu nie ściągam głos zaczyna mi przerywać, trzeszczeć.
  • Jakby tracę zasięg z konsoli.
  • Zastanawiam się czy przypadkiem to nie router powoduje ten problem.
  • Bo czytałem opinię że po przeniesieniu konsoli w inne miejsce, dalej od routera problem znika.
  • Ale ja nie mam takiej możliwości. Router stoi za telewizorem, obsługuje wszystko w salonie. I komputer i telewizor i konsole. Gram często w nocy i włączam sobie słuchawki żeby nie mordować sąsiadów po 22 głośnikami ale po godzinie / dwóch tracę sygnał. Muszę ponownie włączyć i wyłączyć słuchawki.
  • router obsługuje bezprzewodowo tylko laptopa, obie konsole PS3 i PS4 mam podłączone kablem

Mój router to Punkt dostępowy TP-Link TL-WR740N z wbudowanym routerem 150Mb/s 802.11n i zastanawiam się nad zmianą na router 5GHz. Wówczas pozostawiłbym lap top na 2,4 GHz a konsoli przydzieliłbym częstotliwość 5GHz. Powinno pomóc bo o takich rozwiązaniach też czytałem. 

 

Może ktoś jakiś router z tym zakresem polecić?

punkt-dostepowy-tp-link-tl-wr740n-z-wbud

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szukam routera z wifi. Jak na razie znalazłem sobie coś takiego -> http://www.ceneo.pl/;009r81988-v0;01561607...productOpinions

albo to -> http://www.ceneo.pl/653791s

 

Cena do tych 150zl, dobry będzie to wybór jeśli wezmę któregoś z nich?

Router będzie do PC i konsoli stacjonarnej + czasami laptopa/PSP

 

No i od razu drugie pytanie. Karta wifi do kompa, co brać? Na razie znalazłem takie coś - > http://www.ceneo.pl/237364

Czeknij D1500 kosztuje chyba nawet mniej niż 150 i jest bardzo spoko, polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...