Skocz do zawartości

Aliens: Colonial Marines


xylaz

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem sobie, choćby z czystej ciekawości - bo trzeba przyznać, że hejt na tą grę jest nieziemski. ;)

 

Grafika faktycznie przedpotopowa, a sama rozgrywka nawet nie jest taka zła. Pierwsza misja i pierwszy wieczór, a ja już znalazłem jeden bug krytyczny. lol Bardzo lubię uniwersum obcych i aż boli na samą myśl jak niewykorzystany potencjał ma ta gra. Choćby nawet ten palnik, który nosimy ze sobą można by go używać zamiast pistoletu ("na w razie czego") i blokować szyby wentylacyjne itd. (po chwili obcy by i tak je wywarzali, ale te sekundy nie raz ratowałyby życie, a wrzaski i szaleńcze stuki w blachę dodałyby klimatu). I po co to strzelanie do ludzi, na dodatek reagują na headshoty tak jak na klatę... Powinno być też więcej skryptowanych akcji (xeno bardzo dobrze wtapiają się w otoczenie i można było to świetnie wykorzystać).

Odnośnik do komentarza

Lubię Gearbox, kocham Borderlandy, ale jeśli rzeczywiście pieniądze Segi na ACM szły na strzelankę Gearboxa to jest to straszne kur estwo i powinien być pozew.

 

 

Nie wiadomo, z drugiej strony Borderlands 2 okazał się bardzo solidnym tytułem, więc na pocieszenie wiemy, że te pieniądze nie zostały zmarnowane. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem. Mnie się ta gra podoba. Nie jest to hit, ale total crap na pewno też nie. :P Kilka poważnych błędów, niedopracowane kolizje (choćby sama detekcja strzałów), braki w animacji, antyczny silnik, niedopracowane GUI itd. Ale jest klimat obcych. Momentami świetny design lokacji (szkoda, że na tym silniku, ale osoby które znają się trochę na 3d powinny docenić to o czym piszę). Muzyka filmowa, odgłosy też. Przemyślany system upgrade'ów. Coś co dziś już rzadko spotykane system energii i apteczek, do tego zawsze pod ręką są wszystkie bronie (nie znoszę tych Halocallofdutowych systemów). Szkoda tylko, że pałętają się wszędzie te tępaki, trzeszcząc do głośników (ale można ich na szczęście wyciszyć) i w typowo amerykański sposób, gra indoktrynuje o bezgranicznym zaufaniu i posłuszeństwie wobec przełożonego, nieużywania swojego własnego mózgu etc. ;] Jak wypada gra online to nie wiem, nie gram. Dla mnie, jako fana tego uniwersum mocne 6. Dla nie fana to pewnie z 5. :)

 

Trochę chaotyczny ten post, wiem. Spisałem luźne myśli. ;)

 

 

I taka ciekawostka:

Identyfikator trofeów dla tej gry to NPWR00484 (obecnie gry dostają z przedziału 04000-04500), a więc komplet był rejestrowany dobrych kilka lat temu, z początków wprowadzenia Trofeów na PS3. Zwykle deweloperzy zgłaszają się z tym kiedy gra jest na ukończeniu i od wydania dzieli je kilka-kilkanaście miesięcy. Coś mi się widzi, że Alieny przeleżały w szufladzie sporo czasu, i zostały wydane naprędce ze strachu przed Segą. </teoria spiskowa mode off>

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Berion, w końcu widzę, że ktoś dość obiektywnie opisał tytuł ;) Sam nie grałem, ale kumpel właśnie rodzi recenzję i mówi mniej więcej to samo - fan uniwersum, może nie będzie zachwycony, ale poczuje się dopieszczony. Gra jest raczej przeciętna niż wybitnie słaba, choć nie da się ukryć, że jest trochę ciekawszych rzeczy, do których warto zajrzeć.

Odnośnik do komentarza

Jak online to wklej link, chętnie przeczytam.

 

Odpaliłem sobie Crysis 3 i szczerze powiedziawszy to mi się wydaje bardziej przeciętny od tych Obcych. Technicznie dzieli je oczywiście Rów Mariański w dosłownie każdym aspekcie, ale wydaje mi się jakiś taki... miałki. O dziwo, przyjemniej mi się grało w nowe Alieny. I te polecam fanom filmów z "Xeno" i "Predami", jak zejdzie na Alledrogo do 30-40zł (a zapewne bardzo szybko to nastąpi ;)) to myślę, że to wprost proporcjonalna cena. Konifigi leżą na golasa. Może da się coś z tego silnika jeszcze wyciągnąć, więc będzie dodatkowa zabawa. ;)

Odnośnik do komentarza

Co nieco o różnicy w jakości wersji demo, a finalnej gry:

http://www.destructoid.com/developer-on-why-aliens-e3-demo-was-better-than-game-246987.phtml

 

I najlepszy komentarz z tamtego artykułu:

People dont seem to see the beauty that is Alien colonial Marines, they
dont see the metaphor the subtle message that gearbox is sending to
everyone. And that message is "fuck the consumer, fuck you. We got our
money, you can go fuck yourself." Yes i do say i get the metaphor quite
well.

 So true :D

Odnośnik do komentarza

A najżałośniejsze w tym wszystkim jest to, że w tym "demo" nie było niczego nieosiągalnego na current genach, a tym bardziej na WiiU (które podobno ma być... najgorszą wersją (wtf?)). Mało tego, grafika była całkiem przeciętna, a nawet takiej nie potrafili zrobić.

 

Ok, Duke'a zjebali bo dostali do poskładania frankensteina, na wczoraj. Ok, Duke to marka, sprzeda się sam... Ale Obcych im nie mogę darować, myślałem że będzie to flagowa marka obok Burdelands.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Wiesz, ta cała szopka wokół A:CM to naprawdę największa padak jaką widziałem od paru dobrych lat. W sumie to idealnie obrazuje podejście dzisiejszej branży do klienta,czyli gracza. I te tłumaczenie, że niby by tego kąsole nie pociągły, to przecież plucie graczom w twarz. Nawet to demko nie miało niczego co by te pudełka nie pociągły, może jedynie światło-cienie by troszkę gorsze były i tyle.

Samemu widziałem tego crapa u znajomego. Puścił mi to na "full detalach "XD na piecyku podłączonym do 42" i naprawdę nie licząc paru elementów to żałość się wylewała z ekranu, SI może konkurować z Shivą z RE5 choć nie wiem czy jeszcze głupsze nie jest. No i patent z apteczkami i pancerzem, ja uwielbiam ten stary system ale nie zaprezentowany tak jak w tej grze. Czyli gigantyczne ikony pokazujące gdzie jaka rzecz leży, no ja je.bie rozumiem, że współczesny gracz masowy jest totalnym debilem ale to już było za wiele.A ja myślałem, że tylko "połyskująca/migająca" broń/item w gierkach to już szczyt idiotyzmu :/

Plusem tej całej sytuacji w przypadku kumpla było to, że ściągnął wersję od Korsarzy bo wiadomo, jak to się obecnie coraz bardziej przyjmuje w branży, demka nie ma bo jeszcze się okaże, że ktoś przez nie pre-ordera odwoła. Dzięki temu zaoszczędził kasę, a napalał się na gierkę strasznie bo fan Aliena z niego wielki. Jak to powiedział, stare odsłony na PSX'a i AVP2 po dzisiaj są nie do pobicia i w sumie się z tym zgadzam.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Too Human, Duke Nukem Forever, a teraz jeszcze to, chyba naprawdę lepiej, jeśli wydawcy nie próbują na siłę wskrzeszać martwych gier. Zawód jest tym większy, że mnóstwo firm wydaje słabe gry, bo gonią ich terminy, tutaj wyraźnie wydawcy dostawali wolną ręke. I taką kaszanę odwalili, wstyd. :angry:

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Zawsze chciałem to sprawdzić mimo bardzo negatywnych recenzji. Uwielbiam serięObcego ale do maniaka mi daleko. W kinie byłem na wszystkich częściach oprócz 8 Pasażera (Aliens zaś to jeden z moich ulubionych filmów ever). AvsP 2 ograne wieki temu na PC (za(pipi)ioza było), AvsP na konsole też zaliczone i dla mnie było to co najmniej dobra gra. Po przecenie na PSN nadarzyła się okazja. 18 zeta na dwóch i jedziemy z kumplem w coopie. Dwa dni, ukończone:

 

MINUSY:

 

- GRAFIKA: nie spodziewałem się, że jest tak źle. Gra wygląda jak na ps2 z podbitą rozdziałką, antyaliasing koszmar, tekstury koszmar. Postacie lepiej wyglądają na przerywnikach niż w grze... tzn przerywniki robione na tej generacji reszta na ps2 i podbita

- FRAMERATE: przy tym poziomie grafiki framerate nieraz spada do 15 klatek!!!, wrogowie klatkują przed lufą, przenoszą się o metr, hehe ogólnie TRAGEDIA

- ANIMACJA - po parę chyba klatek animacji na postacie, wrogów, nie wiem czy na tej generacji widziałem gorszą animacje przeciwników

 

Poziom graficzny taki, że BLACK na ps2 zjada tą gre na śniadanie.

 

- FABUŁA I MISJE: sztampa straszna, do tego zadania w grze bez polotu, czy twórcy zatrzymali się w czasie 15 lat temu z takimi zadaniami? Rozstawianie wieżyczek heheh, przynieś wieżyczkę w jedno miejsce i postaw - jeeeezu to stary HalfLife2 misje obronne miał kapitalne a tutaj...Do tego nie wiem co brali twórcy - ale misje skradankowe bez broni ze ślepymi obcymi, którzy jak nas usłyszą to podbiegają i WYBUCHAJĄ!!! to niezła BEKA :-), albo motyw z Keyesem, marines uciekają ekipą przed obcymi w tunelu między statkami. Na około kosmos, próżnia, ekipa kilku chłopa leci, wiadomo, że Keyes ma obcego w środku - i co on robi jak się zaczyna wykluwać hehehe wysadza się granatem prawie z całą ekipą :-) Aha i zapominj o jakichś misjach przerywnikowych - jeździe wozem bojowym, czy transportowcem, nie ta liga. Walka w robocie - drewniana strasznie....

 

PLUSY:

- nieraz jest klimat, albo klimacik ala ALIENS

- muzyka, postacie z Aliens, smaczki, statek space jockeyów nawet

- coop - na siłę dodany bo drugi gracz to też WINTER tylko inaczej wygląda, nie ma go w filmikach ani nic, tak jakby dwóch WINTERÓW chodziło hehehe ale grunt, że jest

 

PODSUMOWANIE: czułem się  jakbym grał w grę sprzed 10 lat do tego na komputerze, który nie spełnia wymogów i klatkuje w choooj. A grałem na PS3

 

Moja ocena 5/10. Jeżeli nie jesteś fanem obcego i to uniwersum CI zwisa odejmij punkt albo dwa. Alien vs Predator na konsole to przy tym ARCYDZIEŁO!!!

Edytowane przez adamst85
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Znośna? Bez jaj i do tego taki framerate? Level design tu istnieje? Plansze wyglądają jak kopiuj wklej, nieraz się zastanawialiśmy z kumplem czy już tutaj byliśmy czy nie. Levele w cholerę nie są urozmaicone a level design taki, że odnoga - to z kumplem idziemy, może znajdźka będzie ni chu chu - ściana i koniec. Albo taśma zakaz wstępu i ciuuul. W grze jest od cholery pustych odnóg. Trzeba iść tam gdzie O'Neal i koniec. Level design to w grach wydanych 15 lat temu był lepszy.. Jak się pojawiają motywy gigerowskie to jest przez trochę fajnie. Stacja super? Ta na początku? Wg mnie najgorsze poziomy. Najlepsze poziomy, były chyba jak idziemy ratować Bellę. Do tego problemy z dźwiękiem, zaniki całkowite w demkach, brak synchronizacji ust z wypowiadanymi kwestiami - tak gra zwalnia na filmikach!!! Raz gra tak spociła mi konsolę, że ta zaliczyła zwiech. Jakbym dał za to 200 czy nawet 50 to bym chyba dał 2/10 i (pipi)bbbnął płytą o ścianę. Za tą cenę co była w promocji to 5/10 jest akurat.

Odnośnik do komentarza

Na level design składa się nie tylko ułożenie "toru", ale także rozlokowanie elementów. Momentami jest bardziej niż ok.

 

Nie stacja kosmiczna, tylko stacja na LV24. ;)

 

U mnie framerate trzymał z reguły 25 klatek. Tak na oko. Może na nowszych fw są problemy (kiedyś podobne były z Uncharted)? Tego nie wiem, grałem na fw natywnym dla tej gry i problemów które opisujesz nie miałem. Z dźwiękiem też nie. Wersja chyba 1.0 i grałem z HDD (gra streamuje z płyty, może w tym byłby problem? No ale piszesz, że masz wersję e-sklepową więc na dobrą sprawę prawie taką samą jak ja).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Skończyłem bo uwielbiam Aliens do tej pory pamiętam jak byłem na premierze w kinie, heh który to rok był ?:-). Miałem nogę złamaną i kule, to później udawaliśmy, że moje kule to smartguny! To były czasy. Odświeżę sobie niedługo wszystkie części w HD :-). A z grami to wieeelka szkoda, że od czasu Aliens vs Predator 2 nic równie genialnego nie wyszło, a potencjał jest przeeeeogrooomny!!! Tylko marka dla dzisiejszych małolatów nic nie znaczy już.... łebki nawet nie czają bazy co to Obcy jest...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dodałbym jeszcze, że mrok maskuje niedoróbki :D Podszedłem do drzwi które nie mogą się otworzyć ryjem centralnie do nich i w oczy biły piksele jak z Quake 2, looool. No i Obcy wybuchający niczym w Aliens Resurrection, gdy się w nie strzeliło z shotguna (jakieś zielone trójkątne kawałki). Adamst85 przesadzasz z tą grafą, nie jest tak źle jak piszesz i na pewno Black nie zjada Aliena na śniadanie. Muzyka w grze jest świetna no i odgłosy niczym z filmu, jak waliłem z shotguna, to bydlaki piszczały tak jak Hicks w nie walił podczas pierwszej akcji. Ogólnie to są nieścisłości fabularne, animacja mogłaby być lepsza. Mi póki co gra się BARDZO podoba. Rozumiem rozczarowanie bo miało to lepiej wyglądać i "fogle" , ale crap to nie jest. Dałbym 6, co znaczy, że jest to gra wyłącznie dla fanów, ale jak widać Ci fani co grali też narzekają XD Ogólnie wystawiam grze 8, przede wszystkim za klimat i niezłą sieczke. Liczę w przyszłości na coś lepszego z tej serii!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...