Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    Gortatomania mnie rozwala. Ludzie, którzy nie interesowali się nigdy zasadami NBA, nagle zaczynają przejmować się tym, czy jeden zawodnik będzie rezerwowym, czy będzie grał w podstawowym składzie. Ja rozumiem, że tak zawsze jest, ale dajcie spokój. To jest koszykówka, a nie jakieś skoki narciarskie czy F1. To nie jest sport, w którym jedynym ciekawym aspektem jest to, że jakiś Polak umie go wykonywać.
  2. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    Tak czytam opinie. Niektóre są śmieszne. Np. ktoś tam "wolałby Gortata w Europie". To jest z deczka przesada. Gortat jest w klubie, który będzie walczył o mistrzostwo NBA. Klub doszedł do finału, dostał lanie, wyciąga wnioski. Hedo zawodził w większości meczów playoff, to już go nie ma. Są gracze, którzy mogą pomóc w kolejnym starciu z Lakers. Zauważcie, że najlepszy zespół ligi to jednocześnie jedyny, który ma do dyspozycji dwóch dobrych centrów - obu różnych, obu wnoszących nieco inne wartości. Rotacja Howard-Gortat daje Magic spore możliwości i kto wie, czy to nie będzie w tym sezonie lepsza para niż Shaq-Zydrunas. Jeśli nie, to na pewno tak będzie za kilka lat. Gortat ma swoją markę, fani go lubią, eksperci też. To nie jest anonimowy grajek. Jeśli pozostanie w Magic, to będzie znaczyć tylko tyle, że jest ważnym punktem w drużynie walczącej o mistrzostwo w najsilniejszej lidze świata. Mavs? Mavs to fajna drużyna. To była wielka szansa dla Marcina. Ale i tak jest bardzo dobrze, biorąc pod uwagę, że on nic takiego wielkiego nie pokazał znowu. Powinien się cieszyć i jestem pewien, że po przemyśleniu sprawy wróci radosny na treningi Magic i będzie dawał z siebie wszystko dla dobra swojej drużyny.
  3. ogqozo odpowiedział(a) na Hela temat w Nintendo DS
    To nie o to chodzi, to jest po prostu jakaś ściema. Wspomniałem o tym jako o ciekawostce. Ludzie, którzy w to grali, szacują czas przejścia DQ9 na 80 godzin, inni na 300. W każdym razie nikt na 30. Tak samo system walki, jest taki sam jak zawsze, więc trudno uznać, że nagle każdy Japończyk zaczął nienawidzi to, co kochał przez 8 poprzednich części. Nie znam japońskiego, więc nie wiem, o co chodzi z Amazonem, ale nie widziałem żadnej "cywilizowanej" zje.bki tej gry, która by wskazywała, że autor widział DQ9 na oczy. Szukałem gdzieś, o co w tym chodzi, i część osób uważa, że to jakaś frakcja Otaku zaatakowała, bo ich obraziła jakaś postać "ganguro" (cokolwiek to znaczy). Jak znam otaku, to w sumie mnie to nie dziwi i w to wierzę, po prostu uznałem to za ciekawe zjawisko.
  4. Słowo używane przez nastolatków pogrywających w Tibię. Stoi w jednym rzędzie z "dednąć", "ekspić" i "nob".
  5. ogqozo odpowiedział(a) na Hela temat w Nintendo DS
    Mi się wydaje, że nie da rady, żeby w dobę po premierze tyle osób narzekało na to, że gra trwa tylko 30 h. Tak czy siak, zainteresowanym polecam wrażenia 1UP-u: http://www.1up.com/do/previewPage?cId=3175156&p=39 W skrócie: facet chwali wszystko. Uważa, że grafika 3D jest największym technicznym osiągnięciem wśród gier na DS-a, że gra jest urzekająca, o niezmierzonej głębi i łączy standardową prostotę z ciekawymi pomysłami. No, teraz to ja naprawdę chcę premierę anglojęzyczną.
  6. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    Jakich skrzydłowych?
  7. ogqozo odpowiedział(a) na tukan temat w Region Filmowy
    Uwielbiam ten nowobogacki patos.
  8. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    Kontrakt jest na 5 lat. Więc przez ten czas w grę wchodzi tylko wymiana. Niby jest to jakaś opcja. Dallas mówi coś o wymianie Dampiera za Gortata. Dampier jest droższy, to największy problem, ale ma kontrakt tylko na 2 lata. I chyba tylko rok gwarantowany. Zobaczymy, na pewno kilka klubów zaczęło właśnie kombinować, czy nie warto jeszcze się o Gortata postarać. Ale z tego co mówił GM Magic, to uważają go za przydatnego zmiennika. Ten klub i tak płaci podatek od luksusu i ma plany mistrzowskie, więc na rezerwowych też nie wypada im oszczędzać. No cóż.
  9. ogqozo odpowiedział(a) na Hela temat w Nintendo DS
    Wspomniałem o tym, bo jest ich tam dość dużo i zdecydowanie najczęściej pojawiającą się oceną jest 1. Wiem, że to jakaś zgrywa, bo nie ma bata, żeby tyle osób w dzień po premierze japońskiej spisywało swoje uwagi i to tak krytycznie, no ale. Zdziwiło mnie to. Koszulka z wilkami jest fajna.
  10. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    Cieszył się Gortat przez tydzień, ale go dziś zgasili. Menedżer Magic ogłosił, że klub wyrównuje ofertę Mavericks, wobec czego naszego rodaka czeka 5 lat na ławce, po których nikogo już nie będzie obchodził. Agent Gortata nie kryje oburzenia.
  11. "Głowę Alfredo Garcii" to rok 1974, więc raczej nie podchodzi pod okres po 2000 r. Poza tym, poza ciekawym pomysłem, to cały film nie dorasta do innych westernów Peckinpaha. Trochę się nie znam na Australii, no ale fakt faktem, że tam byli bandyci w XIX wieku.
  12. No faktycznie, to w sumie ma więcej sensu.
  13. Scorsese w ogóle robi słabe filmy lol. Ale Daniel Day-Lewis to Daniel Day-Lewis.
  14. No chyba żartujesz. W dodatku "Lone Star" nie jest z XXI wieku. "Propozycja" dzieje się w Australii. Wielkiej różnicy nie ma. Australia w sumie bardziej się nadaje na westerny niż Stany, bo do Australii zsyłano najbrutalniejszych amerykańskich więźniów, więc w realu to było bliżej Dzikiego Zachodu niż prawdziwy Dziki Zachód. Zamiast Indian masz Aborygenów. Ja bym jeszcze dodał "Gangi Nowego Jorku", chociaż to też nie jest klasyczny western, bo dzieje się przed wojną, ale jest tam Daniel Day-Lewis.
  15. ogqozo odpowiedział(a) na Hela temat w Nintendo DS
    Nie ma. Wiadomo, jak to jest z tą serią. Myślę, że mamy z rok czekania na angielskojęzyczną wersję. Według niektórych szacunków, gra pobiła japoński rekord pierwszego dnia, czyli 2,5 mln egzemplarzy jakie sprzedało FF8. Według innych, nowy DQ odniósł na otwarciu sukces "zaledwie" na miarę poprzednika, czyli jakieś 2,3 mln. Jednak recenzje na Amazonie są zaskakująco krytyczne.
  16. Są szipojami.
  17. Och, zapomniałbym. Wspaniała rzecz.
  18. Propozycja (nota bene, dzieło Nicka Cave'a - facet jest lepszym scenarzystą niż muzykiem) Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady Deadwood (serial, ale poziomem bije wszystkie westernowe filmy) Tajemnica Brokeback Mountain
  19. ogqozo odpowiedział(a) na Figaro temat w Region Filmowy
    Taki opis pasuje do miliona filmów. Największy wyróżnik to "lata 50.", bo wtedy filmy nieme już raczej nie powstawały, ale nie jesteś pewien. Więc mam podejrzenie, że to jednak jest zwykły radziecki film niemy sprzed wojny. Google mówi: "Człowiek z kamerą" Dżigi Wiertowa. Innych rosyjskich filmów, do których dodano muzykę Cinematic Orchestra, nie znajduje.
  20. Jakbyś powiedział, że malujesz paznokcie, to byłaby mniejsza siara.
  21. ogqozo odpowiedział(a) na Hela temat w Nintendo DS
    Zdjęcia z premiery: http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p...p;postcount=401
  22. ogqozo odpowiedział(a) na Figaro temat w Seriale
    Ty jesteś nic specjalnego, wiesz? Przekleństwa to jedyne odstępstwo od języka Dzikiego Zachodu, na jakie pozwolił sobie Milch. Argumentował to tak, że gdyby w dialogach padały takie obelgi, jakie faktycznie były wtedy używane, to było by jeszcze bardziej groteskowo. Nie wiem, jak można krytykować te dialogi za brak realizmu. To tak, jakby krytykować język dramatów Szekspira za brak realizmu. Albo one-linery Bonda, cokolwiek. To nie ma być realistyczne, tylko artystyczne, więc nie wiem, czemu się czepiasz, że nie jest realistyczne.
  23. ogqozo odpowiedział(a) na tukan temat w Region Filmowy
    A jak myślicie, co tam może być? Skoro film w wersji kinowej to prawie idealna adaptacja komiksu, to wersja reżyserska jest jeszcze bardziej prawie idealna. Co zawierają dodatkowe sceny? To, co było w komiksie, a nie było w filmie.
  24. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    Osłabienie Mavericks - do Orlando przeszedł Brandon Bass. Ciekaw jestem, ile mu zaoferowali Magic. Pewnie za 100 mln, skoro taki Varejao dostał kontakt na 50... Haha, żartowałem. Bass jest od tego patałacha dwa razy tańszy. Kontrakt Varejao jest już sławny i najbliższym sezonie każdy błąd Brazylijczyka będzie świetną okazją do żartów. Grant Hill i Nash podobno jednak zostają w Phoenix. Jeszcze wczoraj była informacja, że Hill ma świetną ofertę z Knicks, ale zawodnik podobno ugadał się jednak z Suns. Do Pacers trafił Dahntay Jones z Nuggets - dobry ławkowicz.
  25. ogqozo odpowiedział(a) na z2djtkose temat w Region Filmowy
    Widziałem sporo tych szkiców przy okazji premiery "Kinematografu" i moim zdaniem Bagińskiemu ciągle brakuje jakiejś dobrej treści do zrealizowania. Generalnie ostatnie projekty jego studia to w większości banały, ambitne tylko pod względem technologii. Z tego, co mówił Bagiński, odnoszę wrażenie, że to będzie coś w stylu "Gwiezdnych Wojen" w realiach powstania. Ciągle tylko "patrzcie, jak to czy tamto wygląda", a nic o jakichś typowo filmowych walorach (nie wiem, o scenariuszu na przykład).

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.