Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie to już widziałem i te screeny mnie skłaniają do zakupy new3dsa ale chcial bym zobaczyć więcej

 

 

btw mam nabite już ponad 27godzin xD

 

edit

troche pewnie na to za pozno bo kazdy już ma postać ale nie polecam brać tej twarzy

20prmty.jpg

 

ja ją wziałem bo myślałem "hahah jaka śmieszna"

tylko że w 4 jest sporo scenek i filmikow czy fo fabula czy przed walką z potworem i niestety ta morda wygląda dosyć głupkowato - mroczna scena jak idzie na ciebie gravios a tu nagle taki głupkowaty ryj ;p

może to i śmieszne ale troche drażni i glupio wygląda... oczywiście potem pewnie bede miał hełm zasłaniający twarz ale mimo wszystko żałuje że nie wybrałem bardziej poważnej mordy.

a niestety twarzy już chyba nigdy nie zmienie. oczywiscie włosy, zarost itp można zmieniac co 3 minuty, nawet kolor oczu, ale twarzy chyba nie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

btw teraz oprocz setów ekwipunku można zapisać sobie sety inventory - super rzecz zamiast wybierać co chwile nowe przedmioty wystarczy odpalić set itemow, zwlaszcza dla gunnera dobre zeby nie musial dopierać ammo do kazdej broni osobno za kazdym razem

 

ale dobre też jak raz walczymy a raz idziemy zbierać - mozna latwo zmienic zestaw itemów walecznych na zbierackie (czyli wywalic wszystko i zostawic kilof)

Odnośnik do komentarza

set wezmie tyle ile masz/tyle ile wymagasz

 

okej wiec dostalem dzis n3dsa z mh (chwala pocztexowi, paczka wyslana wczoraj o 18 dotarla do mnie dzis okolo 14)

najpierw szybki transfer zebym nie stracil save'a z mh3u (bo kiedys na pewno bede chcial zabic jakiegos ivory albo ludrotha) potem sciaganie mh4u na nowo (zadnych problemow tylko wszedlem w eshop i download)

 

 

pierwsze wrazenie na statku; wow super sie rusza na n3ds ale to nawet nie pelna lokacja, nie pozwolilem sobie jeszcze na pelna erekcje

poczatkowe questy wiadomo (pipi)ki, wiec po zrobieniu tych malych zuczkow do kota kucharza poszedlem do gildi na arene, dostepne byly kutku i kecha

zeby nie spoilowac sobie walki pierwszy raz w wiosce poszedlem na kutku i OJAPJERDOLE jak ta gra pieknie wyglada w stalym 60fps

tekstury teksturami, w ferworze walki nie zobaczysz kazdego detala i tak, wiadomo ze na statycznych screenshotach wychodza roznice ale grajac w demo na zwyklym XL strasznie mi dokuczaly skoki fps

musze jeszcze sprawdzic multi x4, jesli wtedy tez nie bedzie dropow to 10/10 capcom zasluguje na zbawienie

 

 

 

pare rzeczy na temat n3ds xl

+cycek; na upartego mozna nawet robic claw ale wymagac bedzie treningu

+3d; ogromna roznica wzgledem zwyklego 3ds

+guziki sa o wiele bardziej przyjazne dla palcow, nie sa takie ostre na brzegach i troche szerzej rozstawione (takie odnosze wrazenie) stawialbym je na rowno z psp, i maja przyjemny "klik"

+nowy analog jest troche lepszy, ciagle podatny na slizganie przy dluzszym nieprzerwanym kontakcie ale osiaga pewien poziom "poslizgu" i nie zdarzylo mi sie zjechac z niego, a w zwyklym 3dsie po 20-30 minutach bylo to nagminne

+polozenie suwaka glosnosci na przeciw suwaka 3d, w zwyklym 3dsxl niesamowicie wk.urwialo mnie ze czesto robilem ciszej/glosniej przez przypadek, oba suwaki maja tez o wiele wiekszy opor, latiwiej je zatrzymac w porzadanym miejscu

+start i select w lepszy miejscu (chociaz ciagle maja te sama funkcje, troche kicha ze nie mozna miec kopniaka ORAZ menu pod tymi guzikami)

 

teraz troche kwasu

-dodatkowe L i R imo kompletnie bezuzyteczne na wersji XL, sa za daleko zeby ich sensownie uzywac, gdy proboje je wciskac 50% czasu wciskam tez L/R, nie sprawdzaja sie w zadnej z mozliwych funkcji (bycmoze w wersji zwyklej mozna je po prostu wcisnac "lukiem" trzymajac srodkowe kosci palca nad R/L, tutaj sie po prostu nie da, chyba ze ja mam za male rece)

-nowe polozenie stylusa; w moim starym xl moglem go wyciagnac nie sciagajac palcow z abxy, tutaj jest na dole i siedzi jak przyklejony (strasznie duzy opor przy wyciaganiu)

-nowe polozenie zaczepu na pasek na nadgarstek, jest tam gdzie w starym dsie byl cart z gra, albo mamy tak dlugi strap ktory po wypuszczeniu konsoli z rak i tak moze sie nie sprawdzic (bo musi byc extra dlugi zeby nie uciskal nadgarsta) albo wlasnie uciska na nadgarsetk, zalozylem strap ktory na 3dsxl wisial luzno a jest ledwo ~2cm dluzszy od samej konsoli

 

ten ostatni punkt nie jest jakos specjalnie drazniacy ale po prostu irytuje mnie gdy "poprawianie" czegos co bylo idealny i doprowadza do takiej spie,rdoliny, wtf nintendo ktos to w ogole testowal?

 

 

no a wracajac do gry, juz sie przekonalem do roznych poziomow lokacji, to byla rzecz co do ktorej mialem najwieksze obawy, podobnie jak ze strapem na nadgarstek, mogli zastapic chu,jowa wode czyms co by dzialalo jeszcze gorzej, w praktyce jest bardzo fajne i sprawia ze lokacje sa olbrzymie w porownaniu do starych mh i da sie na tych poziomach walczyc, a sadze ze czasem pomoze to odseparowac duzego potwora od np, gangu jaggi, wystarczy wejsc na wyzsze pietro i pozwolic potworowi za nami wleciec/wdrapac sie

 

 

 

ps. lubie nawiasy

 

 

ps2 tez wzialem twarz 13, nie rozumiem czemu mialaby przeszkadzac, mh ma pelno humoru, a hunter ktory wyglada jakby mial wy,(pipi)ane czy wlasnie atakuje jaggi czy gold crown deviljho jak dla mnie jest swietny lol

 

ps3 nie ma screenshotow z n3ds bo... capcom zablokowal zrzuty ekranu gornego ekranu (stawiam ze wlasnie w tym celu :^) ), a capture cardy do n3ds jeszcze nie istnieja, pozostaja hi res cyfrowki. zablokowali tez mikrofon w multi co o wiele bardziej mnie boli, nawet pokemony pozwalaja rozmawiac, wystarczy dac opcje "mute all but friends" i po krzyku, to nie jest tak ze dzieci sie rzucaja na te gre (przynajmniej na zachodzie)

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

koty wyrzucanie głos fps

 

dobra dzis musze isc wcześniej spac wiec narazie skonczylem, bede sie skracał z pisaniem

 

fajnie bylo dziś w multi ale potwierdza sie że to niezły rush

szkoda że tak wywalało, ciekawe czego to wina

no i widac ze jednak przydał by sie głos, ciezko pisac na ekranie a w czasie walki tylko pare testow

 

i w czasie walki chyba widzialem spadki animacji jak katowaliśmy kutku , jeśli to bedzie sie potarzać to koljeny argumnent za kupnem new3ds

 

 

 

btw jak bedziecie mieli nowe koty zrekrutowane to zwracajcie uwage na ich rozmieszczenie w "sali odpraw" i "poczekalni", w menu kotów jest taki podział. 5 moze być pod ręką i np ćwiczą a reszta sie kisi w poczekalni.

ale bardzo ważne jest jakie są pod ręką - najpierw dlugi czas to olewałem bo sie zagapilem i leżały tam przypadkowe koty. ale warto jest trzymać je z rozwagą:

każdy nowy kot oprócz głownego ma "profesje" np skupianie na leczeniu, na pulapkach, na szukaniu rzeczy, walce, obronie, złodziejstwie itp

i właśnie od tego ile kotów danej profesji mamy "pod ręką" zależy jakie skille bedzie miał nasz główny kot!!!

np jak mamy 2 koty lecznicze to glowny dostaje flet leczniczy

jak mamy 2 waleczne to dostaje flet atakUP

jak mamy 2 szukające to dostaje szybkiego szukania itp

 

nie ma znaczenia który z tych 5 jest na queście oprócz głównego, ważne które są na pierwszej stronie czyli pod ręką

 

jest 5 miejsc, 2 takie same dają 1 skill, 3 dają 2 skille, 4 dają 3 skille, i wszystkie 5 takich samych daje 4 skille. czwarty jest nieujawniony w rozpisce kotów ale reszte widać

 

można łączyć skille np dać 2 leczące i zdobyć skill, i 2 albo 3 innego rodzaju zeby dostać 1-2 skille

 

 

ja np do zbieractwa wsadzam 5 zbierających kotów i mam 4 bonusowe skille pomagajace zbierać

 

do mega trudnych walk biore 5 lekarzy żeby zmaksymalizować leczący potencjał kota

 

a na normalne walki biore 3 waleczne i 2 złodziejskie - to daje skille: flet atak up, duży bumerang, przebijający na wylot bumerang

to bardzo fajna mieszanka - np jak oba koty mają młotek mario z dlc to niezle zabijają moby, ogłuszają moby i czasem potwory, jeden z nich sktecznie zatruwa potwory (przebijający młotek ze skilla zadaje wiele ciosów przy jednym rzucie gdy przelatuje przez ciało dużego wroga), myśle że jako usypiacz też by sie nieźle sprawdził

 

oczywiscie trzeba pofarmić koty i zdobyć odpowiednie profesje i skille "prywatne" kotów (np earplugs, poison w broni itp - takie skille są przypisane osobno do znajdowanych kotów)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

To samo, przy 4 graczach na kutku nie bylo spadkow.

 

 

Multi sam miod, wczoraj pozniej jeszcze poszedlem z randomami, szukalem ludzi do farmienia tetsu, potrzebowalem jumbo bone po 4 walkach mialem az 1, desire sensor strikes back.

 

To ubijanie gypcerosa strasznie przyspieszylo moje przechodzenie wioski bo mialem materialy na poison sns a wioskowy low rank ginie od poisona mega szybko.

 

Narazie zadne moje obawy sie nie potwierdzily, gdyby tylko to bylo na wygodniejszym sprzecie (ahem sony) to bylby najlepszy mh do tej pory. Ciagle nie moge przestac dotykac touch screena w miejscu gdzie mialem dpada w mh3u lol, az usunalem ikonke itemow bo otwieralem inventory przypadkiem.

Odnośnik do komentarza

btw ktoś mowil ze kutku dał mu popalić i rzeczywiście jest szybki czesto atakuje bez ostrzeżenia, szarżuje i ogolnie jest trudniejszy niż kiedyś. ale poczekajcie aż sptkacie yan garuge - to dopiero masakra, istne tornado, tak agresywny i szybki że serio trzeba sie mieć na baczności

 

 

za to śmieszny jest khezu - wydaje sie strasznie powolny i spokojny, ale potrafi nieźle zaskoczyć czasem, ale serio większość czasu jest wręcz ślamazarny

 

 

 

edit -dopiero niestety wstalem, zaraz ide grać. mam już ponad 42godz nabite, ta gra jest cudowna :D :D a najlepsze jest to że jeszcze tyle przed nami :D

od wielu lat nie nerdziłem tak bardzo jak teraz grając od rana do wieczora praktycznie xD dobre uczucie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

nowy khezu calkiem fajny

 

zwlaszcza te szybkie wyladowanie po starym dlugim, zaskoczylo mnie

no i wreszcie ogonem siega huntera

 

 

wlasnie ubilem najarale, o ja biedny poszedlem z lanca bo przydatne jest skakanie bez pomocy terenu (dzieki yano za tipa, w demie pare razy mi to weszlo przypadkiem i nie moglem rozkminic jakie klawisze nacisna, zadne lol, analog)

zamierzam zrobic zbroje z bombardierem i jak najarala bedzie sie zamykac wokol mnie to allah akbar 2x LBB+ i kopniak

 

 

zamtrios bardzo fajna walka, ciesze sie ze nie sledzilem mh4/g i dla mnie praktycznie kazdy nowy stwor jest faktycznie nowy, nie odgrywam walk widzianych na youtubie milion razy jak niektorzy + zamierzam przejsc co najmniej do konca wioski bez zbednych pomocy naukowych

 

 

jaka ta gra jest zaj,ebista :D

jeszcze nawet nie mialem czasu ruszyc expeditions i guild questow poza jednym giadromem ktoremu ktos dal speeda najwyrazniej (wtf dromy to zawsze worki do klepania byly)

Odnośnik do komentarza

 

"od wielu lat nie nerdziłem tak bardzo jak teraz grając od rana do wieczora praktycznie xD dobre uczucie"

 

 

 

to samo lol

 

mh3u jak dostalem to jakos mnie nie porwalo, a spodziewalem sie wlasnie ze wsiakne na maksa, (pipi)kowate bieganie do moga woods co chwile mnie nudzilo, zajelo mi prawie tydzien przebicie sie do questow okolo rathalosa itp

 

tutaj wszystko jest naprawde ladnie poprowadone, poza samym poczatkiem nie bylo zadnych questow "ej jo wez przynies mi tone (pipi) a potem jeszcze troche i moze damy ci upolowac jakiegos potwora"

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

zamtrios bardzo fajna walka,

 

bardzo ciekwy potwor, w ogole wiekszość nowych wrogow jest ciekawa i mocno zakręcona względem starych

 

jeszcze nawet nie mialem czasu ruszyc expeditions i guild questow

 

polecam jednak je porobić bardzo fajne randomowe bronie mogą z nich wypaść, ta lanca z flagą jakiej wczoraj uzywalem wlasnie z tego wypadła i jest bardzo dobra nawet teraz pod koniec normala

 

 

Yano, w ciągu 3 dni, bite pełne 2 grałeś? :o ja bym tak nie mógł grać w cokolwiek

 

no na to wychodzi, ja też bym nie mogł oprocz mh, nie na darmo nazywam sie fanbojem mh

 

 

 

 

EDIt

 

 

i btw z dlc dostajemy  6 super grzybow na rzeczy z mario to pozwala zrobić 3 elementy ekwipunku dla kota - młot, czapka i spodnie mario, ale jak ktoś jeszcze ich nie użyl to polecam zrobić jak ja - zrobić 2 młoty i spodnie. czapka nie jest jakas powalająca a młoty sa bardzo dobrymi broniami lepszymi niż większość na początku gry. spodnie też spoko mają dużo defa. ale serio bardziej sie opyla mieć 2 koty z młotami niż jednego w pełnym stroju mario a drugiego z niczym

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

pekl pierwszy gore magala

 

calkiem fajna walka, bylem strasznie przerazony bo

a - w demie caly czas gralo sie we 4 wiec bil mocniej (powininem pomyslec ze w singlu nie bedzie zjadal 1/3 hp kazdym strzalem)

b - zaczal w rage

 

zszedl w mniej niz 10 minut, wydaje mi sie ze poison w tej czesci jest troche przegiety, mam tylko podstawowy sns z gypcerosa a wszyskie zdycha bardzo szybko

 

chetnie bym zrobil z niego lance, ma dragon tak wczesnie i wyglada swietnie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...