Skocz do zawartości

Hannibal - Brian Fuller - NBC - 2013


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Szósty odcinek jak najlepszy na razie. Wątek zostanie rozciągnięty na parę odcinków, a może nawet i cały sezon. Z odcinka na odcinek napięcie narasta, a wątki się przeplatają. No, a zdjęcia oraz muzyka są wybitne. Mam nadzieję, że serial potrzyma ten poziom jeszcze trochę bo po 3 epizodzie trochę zwątpiłem.

Odnośnik do komentarza

Szósty odcinek jak najlepszy na razie. Wątek zostanie rozciągnięty na parę odcinków, a może nawet i cały sezon. Z odcinka na odcinek napięcie narasta, a wątki się przeplatają. No, a zdjęcia oraz muzyka są wybitne. Mam nadzieję, że serial potrzyma ten poziom jeszcze trochę bo po 3 epizodzie trochę zwątpiłem.

7 odcinek jeszcze lepszy. Jest KLIMAT

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam ten serial, ale najnowszy odcinek to było pie.przone arcydzieło. Wirtuozeria, jakbym oglądał Mad Men w wersji gore. Perfekcyjne połączenie obrazu z dźwiękiem.

TE dialogi, i na sam koniec

 

 

 

"Before we begin, you must all be warned - 

nothing here... is vegetarian"

 

 

 

Ja cię pie.przę, gdyby tylko wiedzieli biedaki co jedzą XD

 

 

10/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołączam się do głosów tych, których Hannibal zaczął ekscytować dopiero z czasem. Od początku był poprawny, czasem zbyt efekciarski i przerysowany. Do tej pory przekonuję się do Will'a, którego grający aktor wydaje się starać aż za bardzo, a jego powiedzonko "this is my design" wydaje się być stworzonym nieco na siłę sloganem serialu. Trudno się identyfikować z nim i jego majakami. Pal to licho, w końcu serial nazywa się "Hannibal" i to on jest tutaj najważniejszy. Serial mnie "kupił" po 6. odcinku i końcowych scenach. W 7. odcinku sceny przygotowywania menu to mały diament. Na plus zaliczam sceny, gdy główny bohater staje się mordercą (jedynie moment "przejścia" jest dość tani).

 

Wiadomo coś o przyszłości serialu?

Właśnie wyczytałem news z 13. maja, że decyzja o przedłużeniu ma zapaść w najbliższym czasie.

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

 

 

Telewizyjna saga o słynnym seryjnym mordercy jednak nie skończy się napierwszej serii. Stacja NBC zamówiła drugi sezon "Hannibala".

Podczas upfrontów, gdzie prezentowane są ramówki stacji na kolejny telewizyjny sezon, NBC na temat "Hannibala" milczało. Produkcja Bryana Fullera nie została oficjalnie zakończona po pierwszej serii, ale jednak nie było jej w planach stacji na jesień roku 2013 i wiosnę 2014.

   Gdy fani już zaczynali bać się o los serialu z Madsem Mikkelsenem i Hugh Dancym w rolach głównych, a kontynuowaniem projektu zaczęły interesować się stacje kablowe, NBC informuje, że kolejna seria otrzymała właśnie zielone światło. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z odważnej, złożonej i wciągającej wizji Bryana - oświadczyła prezydent stacji Jennifer Salke. - Pozostało jeszcze wiele ciekawych historii do opowiedzenia. 

    Drugi sezon "Hannibala" będzie składać się, podobnie jak pierwszy, z trzynastu odcinków. Dokładna data powrotu do ramówki nie jest jeszcze znana, ale na pewno nie będzie to wcześniej niż w midseasonie, a więc na początku 2014 roku.

 

http://hatak.pl/artykuly/hannibal-z-drugim-sezonem

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Na fali serialu przeczytałem "Czerwonego Smoka" (którego filmowej wersji nie widziałem) i bardzo go Wam polecam! Fani serialu odnajdą w książce wiele podobieństw, w postaci scen i postaci, które na potrzeby "Hannibala" potraktowane zostały z innym podejściem. Sama intryga bardzo wciąga, a autor książki w pewnym momencie robi niezły mętlik w głowie czytelnika, który pod wpływem przedstawionych scen zaczyna czuć empatię do głównego złego. Czekam z zapartym tchem, aż Piękny Ząbek pojawi się w serialu. :D

Odnośnik do komentarza

W pierwszym poście TeKa pisał tak

 

 

 

pierwszy sezon (zamówiony w całości na podstawie poziomu prezentowanego przez scenariusz pilota), liczący 13 odcinków opowie o owocnej współpracy doktora z detektywem grahamem, w drugim graham ma odkryć prawdziwe oblicze lectera, czwarty zaś to wydarzenia z "czerwonego smoka"

 

ale kto wie, czy faktycznie tak będzie.

Odnośnik do komentarza

Na początku nie sądziłem, że akcja zawiąże się w ten sposób i jestem pod dużym wrażeniem fabuły. Poza dwoma filmami z Hopkinsem nie znam historii Hannibala, więc nie wiem czego się spodziewać po kontynuacji, przeraża mnie jednak perspektywa siedmiu sezonów, o jakiej wspomina Fuller (http://hatak.pl/artykuly/bryan-fuller-o-planach-na-siedem-sezonow-hannibala). Przede wszystkim wątpię, by serial mimo dobrych opinii utrzymał się tak długo na antenie, a poza tym wątki poboczne na poszczególne odcinki są dość naiwne.

 

Ps. Mads Mikkelsen jest milion razy lepszy od Hopkinsa.

Odnośnik do komentarza

Naczytałem się ostatnio sporo zachwytów na temat tego serialu od zaufanych recenzentów. Podobno bardzo przejmujący. Szerze mówiąc, mam trochę dość tej historii (w rankingu najczęściej używanych historii Hannibal jest przed Jezusem i za Batmanem), ale na pewno niedługo obejrzę w takim razie.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...