Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Można założyć że u nas ( podkreślam ) gry podrożeją bo sprzęt nowy to oczywiście można skubać klientów bo i tak polecą na nowość ( mówię o Polsce ). PS4 w przeliczeniu na złotówki to ok. 1500 zł ( jeśli plotki się potwierdzą ), a u nas nikt nie będzie oferował mniej niż 2000 bo VAT i czemu nie zarobić więcej skoro można ;D

Ty serio myslisz ze nowe ps4 z taka specyfikacja bedzie kosztowac 1500zl? 2500 to moim zdaniem minimum za next gena.

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

400$(o ile się plotki potwierdzą) x 3.17=1268zł

 

No ale u nas jest ten chory licznik że jeden dolar jedno ojro więc z 2000zł+VATY i inne podatki i marże

Edytowane przez Lionel
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Nie żaden chciwy przelicznik, tylko właśnie podbijanie ceny. Gry mamy równane do $ ( 60x3 = 180 + reszta to zysk i podatki ) więc czemu konsole liczyć inaczej ? Po prostu chcą wydoić klienta i tyle.

Odnośnik do komentarza

400$(o ile się plotki potwierdzą) x 3.17=1268zł

 

No ale u nas jest ten chory licznik że jeden dolar jedno ojro więc z 2000zł+VATY i inne podatki i marże

 

Jeżeli cena PS4ki w euro będzie wynosić 400€, to u nas powinna chodzić w okolicach 1600-1700 zł. VAT obowiązuje w całej Unii, tak więc nie wiem, czemu w naszym przypadku naliczasz go dwa razy.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę wierzycie w to, że któraś z nowych konsol będzie kosztować 2000zł? C'mon to już nie te czasy. Takie Sony już się przejechało na cenie PS3 dopłacając do sprzedanych egzemplarzy, nie sądzę aby dalej szli w tym kierunku. Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że głównym celem producentów jest rozpowszechnienie jak największej ilości sztuk konsol aby konsola utrzymała się na rynku. Naprawdę nie sądzę, że MS i Sony wyskoczą z zaporową ceną. Każdy będzie chciał sprzedać swoje konsole. Tak, wiem, że u nas w Polsce wszystko jest droższe ale 2000+? Niee, na pewno nie. 

Odnośnik do komentarza

A co to jest zaporowa cena w czasach kiedy co trzeci gówniarz lata po osiedlu co sezon z nowym smarfonem za 2-3 tys? Ja byłbym wniebowzięty gdyby SONY zarzadało 1500 zł za nowy sprzęt, ale 2500 zł wcale by nie spowodowało, że rzuciłbym granie na konsolach na rzecz np. smyrania tableta.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Dla mnie konsole mogą i kosztować 3500zł, jeżeli będą bezawaryjne (starczą co najmniej na 5 lat), a podzespoły będą jeszcze lepsze niż te w obecnej wersji ps4. Sory, ale taki wydatek raz na 5 lat to nie są duże pieniądze w porównaniu do kupowania smartphona co rok/dwa lata za 2 koła.

 

No i niektórzy zapominają, że Polska jednak nie jest głównym rynkiem sprzedaży konsol, a kraje na zachodzie. Dla nich wydanie tych 600$ to jak dla nas 600-800zł.

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza

W Polsce da sie kupić gry w sieciowkach taniej niż na allegro.

Most wanted miesiąc po premierze 139 pln w mm, fifa na premiere byla za 169, etc.

Wiec jak nie znasz realiów to po prostu zamilcz.

 

Jak widzę ceny gier w sklepach stacjonarnych za granica to lapie sie za glowe.

Edytowane przez Dave Czezky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Camillus

No, jak nie miała dobrych gier to i się nie sprzedawała (nie wspominając, że 2 razy tańsza kokurencja oferowała świetne gry w takiej samej lub lepszej grafice, lepszy system i online). Nie orientuję się zbytnio, ale wiecie może jaka była sprzedaż w ciągu pierwszego roku od wyjścia ps2 ? 

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Dla mnie konsole mogą i kosztować 3500zł, jeżeli będą bezawaryjne (starczą co najmniej na 5 lat), a podzespoły będą jeszcze lepsze niż te w obecnej wersji ps4. Sory, ale taki wydatek raz na 5 lat to nie są duże pieniądze w porównaniu do kupowania smartphona co rok/dwa lata za 2 koła.

Zgadzam się. Tzn. nie liczę na to, żeby sama konsola na starcie kosztowała 3500 zł, ale jak doliczę ubezpieczenie (dla mnie to podstawa), dodatkowy pad, parę gierek, być może abonament za online, to nie zdziwię się jak na rachunku pojawi się taka właśnie kwota.

 

PS3 mam 4 lata, policzyłem, że w zaokrągleniu, wydałem w tym czasie "na konsolowe granie" około 10000 zł. Trochę mnie zatkało jak sobie to uświadomiłem, ale po przeliczeniu wyszło, że to około 200 zł/m-c i nie żałuję tak wydanych pieniędzy. Jakby ktoś pytał to w tą kwotę wchodzi: zakup konsoli, ponad 100 gier pudełkowych i cyfrowych, akcesoria (move, buzz, cały zestaw guitar hero), abonamenty (plus, bf3 premium), dodatkowe pady, słuchawki do grania online. Oczywiście część tych pieniędzy do mnie wróciła ze sprzedaży gier które skończyłem i nie chciałem ich już mieć.

Odnośnik do komentarza

no konsole mają tą zaletę, że są używki (jedyna ich zaleta), niby gry droższe ale zawsze można było odsprzedać więc lepiej się na tym wychodziło niż po kupnie wersji na PC. Jeśli w nowej generacji zablokują je, to kiepsko widzę rynek konsol gdzie jeszcze gry mają kosztować po 70$/euro (niektóre już tyle kosztują).

Odnośnik do komentarza

Dyrektor kreatywny Assassin’s Creed IV: Black Flag, Jean Guesdon twierdzi, że obie nowe konsole wyjdą w październiku

 

Dyrektor kreatywny Assassin’s Creed IV: Black Flag, Jean Guesdon, chyba powiedział o jedno słowo za dużo… Wygląda na to, że nowa generacja konsol wystartuje szybciej niż mogło się to wydawać.

 

Pan Guesdon w wywiadzie dla Outside Xbox zachwalał nowego, pirackiego Asasyna mówiąc m.in. o tym ile świeżości da tej serii możliwość nurkowania i zwiedzania podwodnego świata. Po chwili, na pytanie o to ile czasu będzie dzielić premierę gry na obecnej i nowej generacji konsol, bez zająknięcia stwierdził, że będzie ona równoczesna. Widać to od 5:40:

 

 

 

Wynika, więc z tego, że PlayStation 4 i Durango/nowy Xbox będą musiały być na rynku przed 29 października, bo na ten dzień zaplanowano wydanie Assassin’s Creed IV: Black Flag. Sony do tej pory trzymało się premiery na “święta 2013” (i jeszcze nie wiadomo czy konsola zadebiutuje wtedy na całym świecie czy tylko w Japonii i USA). Możliwe jednak, że była to zagrywka taktyczna, która miała uśpić Microsoft i na tegorocznych targach E3 japońska firma “zrzuciłaby bombę” informując wszystkich, że PS4 wyjdzie jednak na początku października, na każdym terytorium.

 

Sprawa pozostaje, więc wciąż w kręgu spekulacji i plotek. Trudno jednak uwierzyć w to, by dyrektor kreatywny najnowszej części jednej z najbardziej dochodowych marek świata nie wiedział co mówi… Ciekawe tylko czy producenci sprzętu się na niego nie pogniewają za tak konkretne przybliżenie daty startu nowej generacji.

 

Myślę jednak, że nie jest to aż tak istotne – liczy się to, że czekamy na następców PlayStation 3 i Xboksa 360 zdecydowanie zbyt długo, i po tylu latach wspierania jakiejś paltformy mamy prawo wiedzieć nieco więcej o tym, kiedy ukaże się kolejna. Oby zatem Sony i Microsoft nie szczędzili nam konkretów w najbliższych tygodniach, a na razie wypada podziękować Jeanowi Guesdonowi, za to, że nieco bardziej przybliżył nam to, kiedy zaczniemy gorączkowe wyciąganie oszczędności, psucie skarbonek i załatwianie rat.

http://www.niezgrani.pl/2013/03/13/playstation-4-i-nowy-xbox-ukaza-sie-pazdzierniku/ Edytowane przez Pryxfus
Odnośnik do komentarza

no konsole mają tą zaletę, że są używki (jedyna ich zaleta), niby gry droższe ale zawsze można było odsprzedać więc lepiej się na tym wychodziło niż po kupnie wersji na PC. Jeśli w nowej generacji zablokują je, to kiepsko widzę rynek konsol gdzie jeszcze gry mają kosztować po 70$/euro (niektóre już tyle kosztują).

Ale kiepsko widzisz rynek w Polsce i Rumunii czy na zachodzie Europy , Japonii i w Stanach ?

Odnośnik do komentarza

Jak na razie pokazali tylko trailer CGI i parę podrasowanych screenów. Dopiero w momencie, gdy będzie to źle wyglądać na nextgenach będzie można zacząć narzekać, bo na razie nic nie wiadomo.

No, podrasowanych ale i tak widac, ze to z wersji currentgenowej. Bardzo wyczekuje informacji jak to ma wygladac, ale raczej do E3 trzeba bedzie poczekac. Watpie, zeby wzorem AC 3 opublikowali w maju gameplay trailer.

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

Według Nvidii ps4 już teraz jest przestarzałe

 

http://www.grasz24.pl/newsy/nvidia-specyfikacja-ps-juz-teraz-jest-przestarzala,1,1,15760

 

Nvidia nie podpisała umowy z Sony (kwestia pomocy przy tworzeniu konstrukcji PS4), bo uznała to za nieopłacalny biznes. Właściciel sprzętowej marki PlayStation proponował zbyt mały udział w zyskach. Teraz Tony Tamasi (senior VP of content&technology dla korporacji Nvidia) mówi, że procesor następcy PS3 to taki model 'low-end' (jeden z wolniejszych), a układ GPU (swoją drogą opracowywany - tak jak CPU - przez AMD) to taki średniak.

 

Co więcej, cała specyfikacja jest przestarzała. PS4 zadebiutuje prawdopodobnie w grudniu i zaoferuje zaledwie połowę wydajności GTX680, które pojawiło się w sprzedaży już w marcu ubiegłego roku. Konsole to zamknięte konstrukcje. Jesteś skazany na jeden model rozwiązań przez 5-10 lat. PC nie ma problemów - zawsze jest otwarte na najnowsze technologie i inżynierskie rozwiązania. Pewna luka - luka oddzielająca komputery od sprzętu Sony czy Microsoftu będzie się powiększać - także w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...