Jump to content

Konsole NextGen  

296 members have voted

 1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

  • PlayStation 4
  • Xbox 720
  • Wii U
  • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
 2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

 3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

 4. 4. Premiera PS4 będzie?

 5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

 6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

  • 299-399 € (1199-1599 zł)
  • 400-499 € (1600-1999 zł)
  • 500-599 € (2000-2399 zł)
 7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

 8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

  • Tak, będzie dalej za free.
  • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
 9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

  • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
  • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Recommended Posts

W tym temacie umieszczamy wszystkie plotki/informacje na temat next-genów, a także wszelkie gdybanie i opinie co do nazw, premiery, specyfikacji technicznej, usług, polityki... czyli pobawimy się też w analityków ala Pachter, może komuś się akurat trafi, hehe.

 

Żadnych wojen X360 vs PS3 proszę, a najlepiej nie wspominać o nich za bardzo.

 

To ja pierwszy.

 

Xbox 720:

 

Według plotek mają do nowego Xboxa wsadzić radka 6670, który teraz schodzi za około 250 zł... sorry, ale jeśli to prawda to bieda z nędzą, PC za 1500 już teraz go zastąpi i będzie dużo wydajniejszy, chyba że ktoś naprawdę kocha Halo i lubi przepłacać 2 razy więcej za multiplatformy to niech czeka. Taka grafika to nawet GTA 4 nie pociągnie na 1080p przy średnich ustawieniach, nie wspominam już nawet o BF3.

 

graph_3.jpg

 

Tyle lat czekania i taki śmieszny progres? Serio mam nadzieje, że wsadzą tam przynajmniej 6870. A może M$ pójdzie podobną drogą co Nintendo? Tania konsola zmyślą dla casuali, i będą tam klepać 2 gry rocznie dla core graczy żeby tam nie marudzili po forach, że tylko samograje na Kinecta.

Edited by Fenikz
Link to comment

Mówisz, że nie chcesz wywoływać wojen a dajesz do ankiety pytanie na którą konsolę mutliplatformy będą ładniejsze - niby skąd to mamy wiedzieć? Jedynie można przypuszczać na podstawie tego co jest na obecnej generacji, ale to z kolei wywoła kolejną wojenkę (i w ogóle pisałeś, żeby najlepiej nie wspominać o PS3/X360).

 

A co do nazwy następcy X360 to najczęściej padało w plotkach Xbox 8 (i to jest najprawdopodobna nazwa biorąc pod uwagę inne produkty M$ - Win8, WP8).

Link to comment
Guest DonSterydo

NextBox na koniec 2013 to mim zdaniem pewniak. To sugerowała umowa Bungie z Activision i to samo wynika z ogłoszeń Microsoftu. PS4 najwcześniej w pierwszej połowie 2014, ale wydaje mi się, że po tym jak w marcu-maju 2013 po raporcie finansowym Sony, w którym się okaże, że znowu są na minusie, to Sony będzie musiało "opóźnić" premierę na koniec 2014.

 

Co do mocy obliczeniowej nowych konsol - realnie, 6-7x mocniejsze od poprzedników.

Link to comment

Mazz, nie musisz pisać co wybrałeś - ankieta jest otwarta/publiczna (każdy może sprawdzić co/kto wybrał).

 

A tak w ogóle to na serio myślicie, że Sony zaś odda cały rok Microsoftowi (żeby wszyscy którzy są już napaleni na konsole nowej generacji rzucili się na Xbox 8 i przez co Sony zaś będzie musiało gonić M$ przez całą generację)?? Ja mam nadzieję, że Sony nie jest na tyle głupie i max różnicy między premierą nextgenów to pół roku (xbox - listopad '13; ps4 - marzec '14).

 

I myślę, że w pytaniu "Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?" można spokojnie usunąć WiiU (bo równie dobrze OUYA trzeba by nazwać next-genem) i zamienić to na odpowiedź "na obie (albo na tą która pierwsza wyjdzie, ale drugim next genem też jestem zainteresowany"). I można by dodać też pytanie 'ile waszym zdaniem będzie kosztować x8/ps4?'.

 

BTW Myślicie, że na zapowiedź nowego xbox'a będziemy musieli czekać aż do e3 czy może na jakiejś wcześniejszej imprezie albo na jakieś specjalnej konferencji/imprezie M$?

 • Upvote 1
Link to comment
Guest DonSterydo

Na E3. Muszą pozwolić by opadł najpierw kurz po premierze nowego Girsa. Nie oznacza, to że nie będzie jakiegoś wycieku, w tym okresie devkity będą już rozsyłane gdzie się da, a będzie też trzeba zacząć szeroko zakrojone rozmowy o promocji, więc jest szansa, że ktoś się wysypie z jakimiś wewnętrznymi materiałami.

 

Co do "oddawania roku" - sęk w tym, że nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będzie wyglądać sytuacja Sony w przyszłym roku. Pamiętaj, że zapowiadali restrukturyzację i ZYSKI na koniec tego roku fiskalnego, a jak wiadomo dalej brną w stratach, jeśli tak dociągną do końca roku fiskalnego i to przedstawią inwestorom, to czeka ich mega (pipi)nięcie na rynku, a już mają najniższą cenę akcji w historii. Cholera wie co się wtedy stanie. Moim zdaniem są między młotem a kowadłem.

Link to comment

Hmm ja nie mogę się doczekać następnej generacji konsol. Jest bardzo ciekaw co takiego wymyślą Microsoft i Sony. Z jednej strony M$ który pewnie postawi na synchronizację xboxa z windowsem, rozbudowany kinect i może crossplaying z PCtem? :o

Z drugiej strony SONY które utopiło ogromną kasę w PS3 i pewnie cały czas jest do tyłu z kasą tracąc kilka mld dolarów rocznie... U nich pewnie zobaczymy rozdzielczość 4k i 3D 1080p.

 

Ahh... Gry mnie za bardzo nie interesują bo i tak od jakiegoś czasu PS3 leży w kącie a ja gram na PC, ale ogólnie bitwa technologiczna będzie fascynująca :)

 • Downvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...