Skocz do zawartości

RoboCop (2013)


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś.

 

Jak zobaczyłem te foty z produkcji itd. mówię - crap. G.ówno na g.ówniane czasy. I w sumie chodziło o to, by nie zbeszcześcić jednego z najlepszych filmów science-fiction w historii. I całkiem nieźle wyszedł ten film.

 

Reżyser Padilha od świetnych "Elitarnych" spłodził całkiem niezłe kino sensacyjne. Jest tu m.in. Michael Keaton, Gary Oldman i S. L. Jackson. Przeszkadzała mi nikła brutalność i mało dramatyczna śmierć A. Murphy'ego. W oryginalnej wersji to była jedna z najbardziej brutalnych i poruszających śmierci w historii kina. Tutaj trwa to moment i nie budzi emocji. Bad guy(e) też bez wyrazu i nie ma takiego poczucia, by wspierać Robo w swojej vendettcie ;)

 

Do oryginału ten remake oczywiście nie ma startu, ale jak napisałem wyżej - nie spier.dolili tego filmu, a spodziewałem się chłamu. O wiele lepiej mi się to oglądało niż dziadostwo pokroju Escape Plan, Likwidatora i Kuli w łeb, którym nawet moi idole z czasów młodości nie pomogli. Można obejrzeć, dam 6+/10.

Odnośnik do komentarza

Byłem, nie zje**li tego filmu na szczęście, parę momentów spowodowało ,że morda cieszyła mi się jak dziecku. ("show me"). Nie ta liga co stary Robocop ,ale spokojnie można łyknąć,trochę brakowało mi też większej demolki ale to pewnie nadrobią w następnej części jak zrobią.

Edytowane przez Wolny
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Obejrzałem i cieżko tak naprawde zjechac ten film, ponieważ film jako film jest w porzadku, i naprawde, przespalem  sie z nim i stwierdzam że broniłby sie lepiej gdy sie odpier,dolili od marki Robocopa i zrobili cos co może w niektorych momentach by go nam przypominalo.

A tak niestety mamy film ktory nie ma nic z klimatu starego Robocopa, kompletnie, nada. Nie wystarczy kombinezon, imiona, nazwiska i nazwy korporacji, brak tej brutalnosci i przestepczosci czajacej sie za kazdym rogiem detroit całkowicie skresla film jako remake.

Szkoda. Ale i nie szkoda, bo stary Robo broni sie do dzisiaj,a  to jest fajny film do obejrzenia. Tylko mogłoby go nie byc i nic by sie nie stalo.

7/10.

Odnośnik do komentarza

Też widziałem i daje plusa milanowi. W sumie sobie też daje plusa, bo to przewidziałem.

 

Film OK, przez spore OK. Jakby nie chore nawiązania do klasyka i S.L.Jackson to byłoby mega spoko, tak na 9 nawet bo to dobry film był!!!! Serio

 

Niepotrzebnie nazwali to ramakiem 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kurde, nie spodziewałem się wiele po tym filmie, głównie za sprawą pg13, no i to największy zarzut z mojej strony. Za mało brutalny względem pierwowzoru.

Jednak film mi się podobał, duży plus że taki nacisk położyli na proces tworzenia robocopa i jak Alex zwalczał maszyne i to jak chcą go kontrolować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Naprawdę podobał wam się ten plastikowy, sterylny w odbiorze gniot, który jest raczej pośmiewiskiem niż faktycznym hołdem dla kultowego Robocopa z końcówki lat 80ych.

Kurka, dawno nie oglądałem tak żałosnego sensacyjnego kina akcji - wszystko w tym filmie, zaczynając od fabuły, reżyserii (to jak film został poprowadzony :confused: ), gry aktorów i ich dobór (duże nazwiska nie zawsze grają dobrze), a na efektach kończąc, jest złe.

 

NIE POLECAM -- 4/10 za.........., nie wiem co.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Niby film jest spójny, ale to nie jest ten mroczny i brutalny klimat pierwowzoru. Tutaj przez 80% trwania filmu miałem wrażenie że oglądam dramat obyczajowy o kolesiu który stał się maszyną, a sceny akcji wrzucono tylko po to żeby nie było za nudno. Obejrzeć można jak najbardziej, a potem zapomnieć bo nie ma tu nic co zapada w pamięć.

6/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...