Skocz do zawartości

RoboCop (2013)


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli pójdą tą drogą to możesz być pewien, że wyjaśnią to w filmie. Skoro to reboot to ten film powinien być klasycznym origin story.

Przy całej swej za(pipi)istości oryginalny Robocop słabiutko trafił z wizją przyszłości. Minęło niemal 25 lat, zmieniają się trendy, zmienia się technologia. Nikt chyba nie oczekuje takich samych samochodów jak w pierwowzorze a design bohatera musi iść w parze ze wszystkimi zmianami.

Tylko w przypadku głównego bohatera ta zmiana i tak jest odczuwalna i gdyby kolor pozostał taki sam, futurystyczny byłby design. Przynajmniej w opinii większości. Skąd wiesz, czy RC 2013 trafi?

 

To nie jest film dokumentalny, tutaj pewne rzeczy są umowne.

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza

wieści z planu nie są nastrajające optymizmem. padhila podobno musi walczyć ze studiem o każdą scenę. do tego niedawno jeden gość który widział scenariusz puścił w eter szereg tweetów z bzdurnymi rozwiązaniami z tegoś scenariusza i ręce opadają jak się to czyta.

 

sami sobie poczytajcie:

 

http://www.bleedingc...our-excitement/

 

And we meet the ED-209s in the field in Iran, where they’re used to subdue suicide bombers. #ineedallthedrinksnow

 

:confused:

aha - no i hugh laurie odpadł z obsady.

Może mi ktoś wyjaśnić co jest złego w tym pomyśle? Niezależny robot bojowy obezwładnia obładowanych materiałami wybuchowymi zamachowców. Chyba lepsze to niż wysłanie człowieka, który może sam zginąć. Generalnie nie widzę tam nic co na tym etapie może budzić większy niepokój.

Odnośnik do komentarza

Szczerze, nie rozumiem całej spiny. Czytam sobie Wasze posty i mam wrażnie, że fakt iż wychodzi remake Robocop'a oznacza dla 90% z Was, że stary Robocop przestaje istnieć i trzeba go natychmiast wymazać z pamięci, spalić wszystkie kasety VHS i plakaty, bo zostaje tylko ten nowy, jedyny prawidłowy. Srsly, uważacie, że ktoś Was obrabuje z jakichś wspomnień jak wyjdzie nowy film? Że stara wersja już przestanie być kultowa itp? Co to za pie.rdolenie, noprzepraszam. Taka sama afera jest przy każdym jedym remake'u. Śmierdzi mi to jakimś hipsterstwem.

 

Odnośnie filmu, z chęcią obejrzę z zupełnie neutralnym nastawieniem. Nie spodziewam się cudów odnośnie wartości merytorycznej, ale zapowiada się sensowna uczta wizualna. Plus, klimatu cyberpunku nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza

Mi nie przeszkadzają "rimejki", jeśli są robione porządnie i z głową. A tutaj już design głównego bohatera jest komiczny, więc ciężko spodziewać się czegoś porządnego ;] Można zrobić dobry (a przynajmniej "nie zaszkodzić" oryginałowi), o czym świadczy np. ostatnie "Coś" i "Teksańska masakra piłą mechaniczną" (jedynka), z za(pipi)istym szeryfem, którego grał typ z Full Metal Jacket :)

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Szczerze, nie rozumiem całej spiny. Czytam sobie Wasze posty i mam wrażnie, że fakt iż wychodzi remake Robocop'a oznacza dla 90% z Was, że stary Robocop przestaje istnieć i trzeba go natychmiast wymazać z pamięci, spalić wszystkie kasety VHS i plakaty, bo zostaje tylko ten nowy, jedyny prawidłowy. Srsly, uważacie, że ktoś Was obrabuje z jakichś wspomnień jak wyjdzie nowy film? Że stara wersja już przestanie być kultowa itp? Co to za pie.rdolenie, noprzepraszam. Taka sama afera jest przy każdym jedym remake'u. Śmierdzi mi to jakimś hipsterstwem.

 

Odnośnie filmu, z chęcią obejrzę z zupełnie neutralnym nastawieniem. Nie spodziewam się cudów odnośnie wartości merytorycznej, ale zapowiada się sensowna uczta wizualna. Plus, klimatu cyberpunku nigdy za wiele.

 

no chodzi o to ze zamiast robic filmy nowe, to biora na warsztat gotowy produkt który wypycha,ja gówn,em i sprzedaja ludziom którzy pojda na to bo a nuż bedzie tak fajny jak pierwowzór.

 

Za 20 lat moj syn powie ze robocop jest ch,ujowy, spytam sie ten stary? - no ten stary, ale ten stary, czy ten stary stary? - a jest jakis inny niz stary?. No jest, tylko niech znajde magnetowid ;/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A niech sobie sprzedają, naprawdę powinniśmy się tym przejmować, że jest jakaśtam głupia masa ludzi, która uzna, że remake jest lepszy niż oryginał, bo ma ładniejsze efekty specjalne?

 

Argument z synem jestem w stanie zrozumieć, ale myślę, że nie ma co zakładać od razu najgorszego scenariusza - dobrze go wychowuj, wpajaj od małego co jest warte uwagi a co można zlać moczem to myślę, że nie będzie tak źle ;] Tak czy inaczej, chcąc-nie chcąc, będzie uważał część rzeczy, które Ty uważasz za za(pipi)iste za rzeczy co najmniej przestarzałe, ale przy odrobinie szczęścia nie będzie ich aż tak dużo. A nawet jak będzie to później dorośnie i doceni (przynajmniej tak było np. ze mną i z młodzieńczymi zainteresowaniami mojego ojca).

Odnośnik do komentarza

Jeśli tylko fabuła będzie czytelna, spójna i wciągająca, a sam design świata i Robocopa podciągnięty pod obecne standardy zachowując przy tym choć trochę klimatu pierwowzoru to jestem w stanie to przełknąć. Robocop ubiegłego wieku był filmem brutalnym i czasami "ciężkim". Jeżeli tylko nie zrobią z tego lekkiego filmu dla mas (w co wątpię) to jest szansa na przyzwoity kawałek taśmy filmowej. Pierwsze wzmianki o nowym Dredzie napawają mnie optymistycznie więc dam szansę Robochłopowi. Poczekajmy na finalny produkt i wtedy ocenimy czy jest h*jowy czy też nie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...