Skocz do zawartości

Monster Hunter 3 Ultimate


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

nie no, napewno mh3u na wiiu wygląda znacznie lepiej, i gdybym miał wiiu to bym to kupił natychmiast, więc dziwi mnie że czekałeś tyle czasu

 

jednak samo mh3u na 3ds które przeszedłem jakoś mniej mnie wciągneło. mam nabite ok 180 godzin i po przejściu ostatniego bossa odłożyłem gre na bok, jednak podwodne walki były strasznie wkurzające na 3ds - być może na wiiu będą lepsze

 

tak czy srak mh3u to jedyna część serii którą przeszedłem i zostawiłem. wszystkie inne przeszedłem i masterowałem dalej, albo zaczynałem od nowa.

 

o ile pamiętam w mh4u mam nabite ok 400h

więc 180h w mh3u to słaby wynik

 

głównie podwodne walkie mnie zraziły do tej odsłony. oraz to że SA z brachydiosa był przepakowany. za jego pomocą przeszedłem ponad 50% gry- praktycznie odkąd go zrobiłem to nie zrobiłem żadnej innej broni. i to też jest problem. bo w MH elementem pchającym do przodu jest robienie coraz to nowych broni - na tego potwora zrobie taką broń, na drugiego zrobie inną, ale w mh3u SA z diosa byłą tak kozacki że za jego pomocą przeszedłem większość gry i nie musiałem robić żadnej innej broni

 

w mh4u sytuacja była bardziej wyrównana i warto było robić różne bronie - a wiadomo ze zrobienie kilku broni oznacza farmienie itemów, i w mh4u sporo famrmiłem. i ostatecznie zrobiłem postać (zbroja plus bronie) która jest najlepsza z najlepszych. tymczasem w mh3u wystarczyła jedna broń oraz dobra zbroja z golden ceadeusa i można było jechać do końca

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A ja dopiero co zabralem sie za ogrywanie MH3U.

 

Kozak gierka.

 

Gram Switch-Axe no i mam pytanie takie - w co lepiej isc: Mizar's Asterism czy Brisant Demolisher?

 

Pod uwage wchodzi rowniez wymagana ilosc farmienia, no i to czy formy przejsciowe beda optymalne.

 

Wczesniej tylko troszeczke pogralem w Monstera - chcialbym 1 bronia grac ciagle, nie wiem czy takie cos jest mozliwe, czy jednak trzeba miec rozne rodzaje.

 

SA wybralem akurat m.in. dlatego, ze dobrze sie rowniez sprawdza w walce podwodnej, wydaje sie dosyc wszechstronny.

 

Chociaz MH jest dlugi, wiec nie wykluczam ze bede chcial wyprobowac jakas inna bron jak / jesli znudzi mi sie SA.

 

 

Poki co to w sumie mam poczatek gry i jedyne co zrobilem to ulepszylem Bone Axe. Doszedlem do 4* gwiazdki w wiosce (po walce z lagicariusem).

 

 

Coz, niby wolalbym pograc w 4U bo ma online, a MH3U ktory kupilem ~ pol roku przed premiera 4U,  byl ledwo ruszony (do walki z Queropoco), ale nie chcialem wydawac kasy na kolejna czesc, w momencie kiedy tej nie ogralem.

 

No ale musze powiedziec, ze juz sie w gierke wkrecilem - tutaj po prostu musi cos zatrybic, za 2 podejsciem zatrybilo :D

 

Nawet drugiego circle pada juz mi nie brakuje, bo sie przyzwyczailem do dpada na ekranie, a z tego namierzania na potwora w ogole nie korzystam.
 

*edit

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

powiem tak - SA z bracha to najlepsza broń w grze, więc po stokroć opłaca się iść właśnie w tego SA.

ten drugi z nargi jest ok, ale ledwo ok, w dodatku jego finałowe ulepszenie wymaga lucent nagri która sie odblokowuje dopiero na samym końcu gry - daleko po zabiciu ostatniego bossa nawet. (samo odblokowanie tego questa wymaga ogromu farmienia).

jednak jednocześnie trzeba jasno powiedzieć że bronie z bracha są OP, a SA chyba najbardziej, więc używając ich masz easy mode. wybuchy które są w tych broniach są naprawde mordercze.

ja osobiście zawsze w MH miałem z 5-10 broni których używałem zamiennie zależnie od sytuacji (różne elementy itp), ale w 3U właśnie SA z bracha był tak dokoksowany że odkąd go zrobiłem to praktycznie nie musiałem robić żadnej innej broni i wszystko padało jak muchy

 

mimo tego że SA bracha jest mega skuteczny polecam porobić też inne bronie, można mieć więcej zabawy, a i bywa często tak że danego potwora łatwiej sie bije konkretnym rodzajem broni (pomijając to że w 3U SA bracha niszczy wszystko)

 

na koniec powiem coś o farmieniu - brach to trudny przeciwnik, walka z nim jest wymagająca (gość jest bardzo szybki i ruchliwy a dodatkowo zapodaje slime który może wybuchnąć na łowcy i zadać mu ogromne obrażenia) - więc zrobienie broni z bracha nie jest łatwe, ale jak już się je zrobi to każdy inny przeciwnik wydaje sie prostacki.

 

podsumowując - urok MH polega też na farmieniu i robieniu różnych broni, więc polecam sie troche pobawić. ale ostatecznie pod koniec gry to SA z bracha jest mega mordercze i mając go raczej nie będziesz potrzebował nic innego.

 

 

dodam tylko na koniec że w MH4U - bronie z blast są troche osłabione i już nie są tak bardzo OP, ale nadal są fajne jednak gra zachęca do różnorodności - nie ma tak że jedna broń gniecie wszystkich w ekspresowym tempie (a i sam blast już nie jest tylko domeną bracha, kilka innych wrogów go ma i ich bronie go mają -  brach, teostra, crimson fatalis i molten tigrex)

 

 

 

edit

i z innej beczki - pamiętaj żeby sobie załatwić skilla sharpness+1 (handicraft/artisan) to nejlepszy moim zdaniem skill w grze. podnosi pasek ostrości, często dodając nową ostrość (najlepsza jest fioletowa), a lepsza ostrość to lepszy mnożnik DMG

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Pomylilem sie wczesniej, doszedlem do 4 gwiazdki, jestem po walce z Lagicariusem i odblokowalem walke z Rathianem.

 

Walczylem juz z nim raz, no i musze przyznac, jestem pod wrazeniem. Czuc roznice, to chyba 1 taka wieksza walka w grze. Ladnie kopie dupsko ten Rathian. W koncu jakies wieksze wyzwanie :D

Ciekawe kiedy padnie.

 

 

Smigac ciagle z leather armor i dopiero pozniej cos kleic, czy juz zrobic sobie jakas nowa zbroje?

 

Skoro bede szedl w tego Brisanta, to sobie zrobie upgrade na Arzuros Axe - lepiej go zrobic po czy przed walka z Rathianem? Niby uzywa zarowno ognia jak i poison, tak wiec oba elementy chyba (?) odpadaja, a Arzuros ma lepszy dmg.

 

Tego Barrotha i tak patrze trzeba bedzie farmic, bo do obu Axe'ów jest potrzebny.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

lepszą zbroń możesz zrobić przed ian jak masz co

 

co do zbroi to pytanie czy sobie radzisz czy nie, jak już widzisz że dostajesz ogromny dmg w dupe to możesz pomyśleć nad czymś lepszym, ja to zwykle patrze na skille i trzymam zbroje tyle ile moge przeżyć az trafi sie coś co ma skille które mnie ciekawią, ale jak nie jesteś aż tak obeznany to napewno więcej defensa ułatwi ci życie troche

 

a co do ian - to jest pikuś, niby jeden z pierwszych troche trudniejszych potworów ale zarazem bardzo przewidywalny i ładnie daje sie walić w głowe. niedługo sie zaczną większe kozaki

 

no ale jak ulepszysz zbroje to da sie żyć ;)

 

z tego co pamiętam jako pierwszą zbroje zrobiłem sobie z wrogii tego truciznowego dino, głównie dlatego że ma skilla razor sharp - broń się dwukrotnie wolniej tępi, na początku gry gdy masz malutki zielony pasek to sie przydaje bo nie trzeba co chwile ostrzyć

dodatkowo ma skilla negate poison który sie przyda troche na ian, ale najbardziej sie przyda już niedługo na giginoxa którego powinieneś zaraz spotkać - gość sra trucizną przy prawie każdym ataku, a w tej zbroi masz na to wyjebane :D

no i wyglądasz w niej jak kowboj

http://monsterhunter.wikia.com/wiki/Wroggi_Armor_%28Blademaster%29_%28MH3U%29

 

chyba kolejną zdbroją jaką potem zrobiłem była zbroja z lagi -

skill focus przyspieszał ładowanie młota którego używałem wtedy przed przesiadką na SA (w SA też pomaga - szybciej sie napełnia pasek)

skill weaknes exploit - zwieksza dmg jak wali sie w słaby punkt wroga

current res - pomaga w walce pod wodą która mnie wkurzała ostro (efekty prądów wodnych są zmniejszone jak potwor obok nas przepływa)

 

w zbroi z lagi doszedłem do połowy highranka, albo i dalej, nie pamiętam już detali

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Osz kurde, Red Dead Redemption w Monster Hunterze :D

 

No, te negate poison to by mi sie faktycznie przydalo z tym Rathianem - walnie, zatruje, ogluszy na moment, no i hp spada.

 

No ale poproboje jeszcze.

 

Niezle sie wkurza jak mu sie przerwie przekaske :D

 

Teraz tak udalo mi sie go zranic, ze jak do niego dobilem, to mimo ze go atakowalem, to z poczatku nawet nie przerywal wzerania dinosa, tak wiec chyba sporo hp musialo mu ubyc.

 

Wczesniej to sie podnosil zanim jeszcze do niego dobieglem.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Akurat jedzenie nie ma zbytnio zwiazku z HP potwora tylko ze staminą. Je gdy jest zmeczone (ślina mu cieknie z ryja i ma powolne ruchy). Byc moze wczesniej za długo do niej biegles i zdążyła zjesc dlatego wczesniej wystartowala

 

i co do zbroi to w skórzanej masz chyba 6defensa. W zbroi kowboja masz 60. Spora różnica

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kurde, doszedlem do walki z Caedusem, mam go przegonic.

 

Z tego co wyczytalem to trzeba niby atakowac jego brode - tak tez i czynie, a mimo tego ciagle dostaje komunikat "Failed to route the elder dragon"...

 

Ani razu nie udalo mi sie dotrzec do tej 3 lokacji.

 

Latam z Arzuros Massifax i Leather Armor, no i bez jaj, chyba wyglada na to ze bede musial wyfarmic jakas nowa bron na niego (tylko jaka?), bo bez tego chyba ani rusz..

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra, w sumie znowu mam to samo pytanie, z pewna aktualizacja.

 

Robie High Rank w wiosce, 7 gwiazdka, zostala mi walka z Baleful Giginoxem do odblokowania urgenta, no i tak sie zastanawiam, czy jakiejs zbroi / broni nowej nie zrobic.

 

Jesli chodzi o bronie to mam:

- Arzuros Revelax (czekam az obdblokuje Bracha, zeby zrobic Dios Axe - mam nadzieje, ze zbyt hardkorowo mnie gniesc nie bedzie, bo bede musial go troszeczke przyfarmic)

- Barbarian Blade (dostany od kapitana Argosy)

- Twin Acrus (potrzebowalem broni z lightning zeby zrobic urgenta z Caedusem)

 

Jesli chodzi o damage, co lepiej wyjdzie na tego Giginoxa? Jest slaby na wode, a Barbarian Blade ma wodny atak. Wczesniej gralem SA, chwile Dual Blades - teraz wyprobowalem tego LSa, nawet fajna bron, chociaz zdaje sie wymagac pewnej wprawy.

 

Jedyny armor jaki mam to ulepszony  [low rankowy] Wroggi Armor (ponizej Advanced Armor Sphere, bo nie mam ich za duzo, a pozniej moga byc potrzebne), na poczatku High Ranka go zrobilem, bo niektorzy wrogowie zbyt mocno truli mi dupe, ze tak sie wyraze.

 

No i tak sie zastanawiam, czy probowac robic ten armor z Lagiacrusa? Do Long Sworda i do SA pasuje, ma defa do thundera etc - no, ale mam juz 7 gwiazdke, wiec nie wiem czy czegos innego lepiej nie rabnac. Najgorsze jest to, ze potrzebny jest ten Lagiactrus Horn, a dosyc ciezko jest mu rozwalic te rogi.

 

W sumie moglbym jeszcze jakas bron wykuc - jakiegos Long Sworda najchetniej, chociaz kusi mnie tez Hammer.

 

 

Dual Blades wydaja sie dosyc malo ciekawe, ale i tak fajnie bylo nimi chwile pograc - maja zupelnie inny playstyle.

 

 

Masz racje Yano - wyprobowanie roznych broni to rowniez czesc funu. Monster Hunter to w sumie taka esencja gry, w ktora sie gra nie po to aby non stop wygrywac i nieprzerwanie isc do przodu, ale tez troche poeksperymentowac, obadac rozne bronie, stopniowo dochodzic do coraz wiekszej wprawy (przyplacajac to podchodzeniem wielokrotnie do danego questa), a jesli i to nie daje rady, to wykuwajac nowa bron / pancerz.

 

 

Fun nie polega jedynie na wygrywaniu z wrogiem, ale po prostu na samej walce. Trzeba po prostu do tej gry przyjac odpowiednia filozofie, bo bedac niecierpliwym i majac podejscie typu: kupic gre i jak najszybciej przejsc, czlowiek moglby sie odrobine sfrustrowac.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

na zielonego gigi oraz na bracha napewno statystycznie silniejszy jest ten barbarian blade bo ma większy dmg niż azuros SA i dodatkowo ma wode, jednak obie bronie szału nie robią, i o ile z gigi sobie poradzisz to nie wiem czy w ogole zdążysz zabić bracha, ale próbować możesz. jednak brach to jest odrazu +50 do trudności, mega szybki i zwrotny, zachowuje sie bardzo odmiennie od innych i jest agresywny i niebezpieczny, prawie wcale nie schodzi ci z dupy, walka z nim jest dosyć długa bo gość nie daje dużo opcji do ataku

 

i polecam zrobić jakąś nową zbroje, bo w low rankowej zbroi z wrogii to brach bedzie zabijał jednym ciosem (chyba że ją jakoś strasznie ulepszyłeś)

 

ja już nie pamiętam jaką miałem zbroje na highrnaku ale pamiętam ze raczej lepszą od wrogii i nie raz obrywałem 90% życia

w dodatku jak cie zasra glutem i dodatkowo walnie to dostajesz jednocześnie dmg od ciosu i od wybuchu gluta to potrafi zabić nawet w dobrej zbroi

 

 

módl sie żeby po pierwszej walce z brachem wydropiły ci rzeczy na ulepszenie do dios axe

  Brach Carapace 3, Brach Ebonshell 2, Brach Scalp 1, Mystery Slime 3

 

jest szansa to zdobyć za pierwszym razem, tylko rozwal głowe żeby dostać scalp, i zbieraj świecidełka jakie czasem sie pojawiają na ziemi po wybuchu jego gluta żeby zdobyć slime

 

jak już bedziesz miał jego SA to dalsze farmienie będzie o wiele łatwiejsze

 

a co do zbroi jeszcze to polecam coś co pozwoli ci dopakować skill bombardier - wymaga 5 slotów, zwiększa skuteczność broni ze slime

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dobra, przez pierwsze 3h nie podobała mi sie zbytnio ta gra, ale najpierw Great Jaggi, a teraz Arzuros i powoli nie moge sie oderwac od konsoli. Tak jak myslałem - demko było słabe dla nowych w temacie bo nie wiadomo było własciwie o co chodzi, a tutaj w fullu jest git - pierwsze 2h to bieganie za jakimis maluchami, wyjasnianie co trzeba robic, a potem co raz wrzucą gracza na większego oprycha. Podoba mi się, jestem juz na tak :lapka:

Odnośnik do komentarza

Lobby - pokoj z graczami - loading, pojawiasz sie juz z graczami w wioseczce, robicie co tam se robicie w tejze wioseczce, a potem wyruszacie na quest (caly) ktory wybierzecie, po quescie mozna wybrac nastepny. Kazdy quest w grze mozna chyba online robic.

 

W samym multi bodajze mi z 300 godzin wpadlo.

 

Pewnie wkrotce zlapie mnie glod i wroce znowu, bo w te handheldowe juz nigdy niestety nie zagram.

Odnośnik do komentarza

 

Czemu nie zagrasz w handheldowe? Niekomfortowo?

 

IMO w MH bez circle pad pro lepiej nie podchodź, ZWŁASZCZA do MH3U.

 

XM. mówiłem, że Ci się spodoba :lapka: Chcoiaż zabrzmiałeś trochę casualowo, w starszych monhunach ngidy nie było podobnego tutorialu wyjaśniającego co i jak :(

 

Nie ma już tyle czasu, że wszystko samemu masterowac i szukac nowinek systemowych :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...