Skocz do zawartości

Monster Hunter 3 Ultimate


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie SA z bracha i bawię się - nowa broń i zupełnie nowy styl gry! Pobawię się z nim z 30 h i zrobię sobie jakiegoś great sworda bo mam już od dłuższego czasu ochotę na sprawdzenie tej broni. Do tego farmie właśnie zbroje z Zignore, niedługo bedzie komplet :obama:

Odnośnik do komentarza

do GSa trzeba mieć uber timing i ogromną znajomość zachowania potworów. tzn nie trzeba ale żeby nim skutecznie grać to trzeba ;)

najskuteczniejsza walka GSem polega na przewidywaniu ruchów potwora i ustawianiu się z chargem tam gdzie go nie ma, ale wiemy że po tych kilku sekundach będzie tam jego morda - gdy sie używa tego sposobu GS jest bardzo skuteczny. jednak gdy sie nim poprostu wali to niestety już znacznie mniej. ta metoda była łatwiejsza w starych monsterach gdzie potwory były znacznie bardziej przewidywalne, teraz też jest możliwa ale dosyć trudna

 

co do SA z bracha to jest naprawde wykoksowany, polecam skupiać się na trybie miecza i sadzić to nieskończone combo z wymachem do góry i do dołu

 

 

nie wiem jak kompletujesz zbroje  - czy już zrobiłeś jakieś elementy? mimo że akurat ta kwestia jest owiana legendą i raczej nie jest prawdziwa, mimo że wygląda jak by sie mocno sprawdzała - ale chodzi o kwestie tego że gra "wie" czego chcesz i nie daje ci tego. chodzi o to że np zrobiłeś już 4 elementy zbroi i potrzbujesz jednego przedmiotu żeby zrobić ostatni - często wydaje sie jak by gra "wiedziała" że właśnie na tym konkretym itemie ci zależy i jak na złość nie dostaniesz go mimo że ma np 40% szans na wydropienie ;p

to jest takie czary mary i nie wiadomo czy serio jest jakiś algorytm tego typu, ale jest to jednak strasznie częste. ja od czasów freedom2 próbuje oszukać ten magiczny elgorytm, i jak farmie jakąś zbroje albo broń to nie robie żadnego elementu do póki nie uzyskam wszystkich itemów - obliczam sobie ile czego potrzbuje na pełny zestaw i farmie to a dopiero jak mam wszystko tworze zbroje.

taka metoda ma jeszcze jedną zaletę - chcesz zrobić coś ale nie masz pewności że to coś jest naprawde dobre (czasem masz ale nie zawsze) więc używając mojej metody nie marnuje żadnych elementów do póki nie moge zrobić pełnego zestawu - i jak już go zrobie, całość na raz, to moge go wypróbować i jeśli sie okaże że jednak jest średni to moge zrobić load i odzyskać wszystkie itemy które mogą sie przydać do czegoś lepszego - zwłaszcza chodzi mi o te super rzadkie dropy co mają szanse 1-2%, zwykle któryś element zbroi ich wymaga, i bronie z danego potwora też, więc jak zrobie load bo zbroja nie urywa dupy to mam nadal ten super rzadki przedmiot i moge zrobić sobie broń itp

 

 

ogolnie polecam takie podejście. już wieeeeele razy slyszalem przypadki gdzie ktoś zrobił sobie 4 elementy zbroi i brakowało mu jednego itemu do 5 elementu - i jak na złość po wielu runach i wielu killach akurat to cholerstwo nie wypadało. to może być przypadek ale ja lubie metode "zrób wszystko na raz jak już wszystko masz" - sprawdza sie we wszystkich monsterach

 

w serii MH jest kilka takich niepotwierdzonych niczym legend. jedna to właśnie ten drop factor który utrudnia zdobycie itemu, inna to głaskanie świniaka - od czasu jedynki były plotki ze pogłaskanie świni tak żeby wyskoczyło serduszko powoduje lepszy drop rate na najbliższym queście - osobiście to olewam, bo nigdy tego nie zauwazyłem na własnej skórze. ale kwestie tego że w miare popularny item mi nie chce wydropić a jest ostatnią rzeczą do stowrzenia broni czy zbroi to widziałem wiele razy. to nie musi być prawda ale wole sie zabezpieczyć i używam sposobu "produkuj dopiero jak masz materiały by wszystko zrobić na raz"

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

do GSa trzeba mieć uber timing i ogromną znajomość zachowania potworów.

 

Lubię, gdy ludzie tak opisują moją ulubioną klasę broni :>

 

Też tłukłem Ziny dla jakiegoś gema na G-ranku w 4u, wtedy też dostałem możliwość użycia tytułu Zin Slayer, czy coś w tym stylu, potem wymiana na materiały z Nargi i świat mój.

 

Może to być moje prywatne odczucie i liczę, że się z tego wyleczę, ale radzę Ci, XM, nie grać w 4U przed przerobieniem trójki wzdłuż i wszerz, przepaść jest ogromna, nie żeby to umniejszało poprzednim, klasycznym odsłonom, wciąż mają tych kilka bestii wartych powracania, ale przyzwyczajenia z 4U są nie do wyleczenia, ciągle myślę o ataku z wyskoku przy FUnite itp.

 

No ale to moje smuty, miłej zabawy z grą.

Odnośnik do komentarza

Ale wiesz, że możesz robić screeny bezpośrednio na Wii U ? :D 

 

Możesz albo robić screeny na miiverse (mała rozdzielczość) i tam potem zdjęcia wykopywać i linki do nich, ew możesz bezpośrednio wrzucać na imgura. Wystarczy ze naciśniesz Home w trakcie gry, wejdziesz w przeglądarke, wejdziesz na imgura, wybierzesz zdjęcie z PC i będziesz mógł zrobić ulopada z padleta albo obrazu TV ;) 

Odnośnik do komentarza

No postaram się, ale spałem dziś tylko 2h więc nie wiem czy po pracy i siłowni nie padnę na ryj xD tylko pamiętaj, że jeszcze nie odpalałem go na Wii U więc będe miał masakrycznie słabe EQ i będę musiał najpierw robić początkowe questy :frog:

 

Wstępnie 21?

Być może wejdę koło 20, to chociaż chwilkę pogram na singlu, żeby cokolwiek EQ zrobić 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

na g ranka polecam zbroje z golden ceadeusa z pasem z białego (oczywiscie wszystko g rankowe) to najlepszy zestaw i można go zdobyć w miare wcześnie na g ranku, inne dobre zbroje bedą dopiero pod koniec g ranka

ja w sumie grałem w nim już do końca, ma super skille

 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

na g ranka polecam zbroje z golden ceadeusa z pasem z białego (oczywiscie wszystko g rankowe) to najlepszy zestaw i można go zdobyć w miare wcześnie na g ranku, inne dobre zbroje bedą dopiero pod koniec g ranka

ja w sumie grałem w nim już do końca, ma super skille

 

maxresdefault.jpg

Czemu akurat z białym pasem? Jakies lepsze skille ma niż zestaw z full setu?

Pooglądałem sobie wczoraj wszystkie armory z granku i o kórfa, każda świetna i koniecznie będę musiał miec pare zestawów :fsg:

 

Zrobiłem tego seta. Dostac lagi sapphire to była mordęga.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...