Skocz do zawartości

Co wami kieruje wybierajac nowy tytul?


Rayos

czym sie kierujecie wybierajac nowy tytul do grania?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym sie kierujecie wybierajac nowy tytul?



Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauwazylem takiego tematu jeszcze tutaj, a w sumie pytanie jest dosyc ciekawe, warto poznac opinie ludzi, czym najbardziej sie kierujecie wybierajac nowy tytul do ogrania? Dla mnie osobiscie najbardziej liczy sie opinia innych, gatunek, screeny :) Wypowiadac sie, zawsze nowy temat sie przyda do spamowania :sorcerer:

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mimo wszystko to, czy znam daną markę, serię, i oceniam ją pozytywnie, także można by powiedzieć, że sequele lubianych hitów, to raz. Dwa, oczywiście recenzje (z reguły tylko w PE) i opinie (forum, chociaż obecnie to już rzadko, za to w czasach PS2 duży wpływ miały posty z FPE). Gierka oczywiście musi być z gatunku, który lubię, no i dużo większą szansę na kupno ma tytuł z dobrą fabułą i dłuższy niż te 7h. Czyli : nie zainwestuję w nowego PESa, choćby zgarniał same 10/10, bo to nie mój gatunek. Z drugiej strony, o ile będę miał możliwość, to z chęcią sprawdzę każdego MGSa czy Deus Exa, nawet jak zawiodą oczekiwania i będą zbierać nawet szóstki (no bo umówmy się, poniżej pewnego poziomu ani pewne serie nie schodzą, ani ja się nie zapędzam). No.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Zwykle kupuję 1: gry ze znanych i lubianych przeze mnie serii, o ile mi się nie przejadły (Forza, GoW, BF); 2: gry od lubianego dewelopera, chociaż tu mam w zasadzie na myśli R* (L.A. Noire, RDR); 3: dobrze oceniane lub świetnie zapowiadające się tytuły z innych serii, o ile odpowiada mi gatunek (tak kupiłem Alana Wake'a, ostatnio Hitmana, wcześniej grałem w polecany Deus Ex).

Trailery oglądam tylko w przypadku gier, co do których i tak nie mam już wątpliwości i nie mogę się doczekać, taki hype sobie robię. Jako coś do wyrobienia sobie zdania o grze się IMO nie sprawdzają, bo rzadko kiedy można po nich ocenić rzeczywisty gameplay czy jakość fabuły.

Odnośnik do komentarza

Biorę głównie gry pod gatunek, ale opinia innych również sie liczy ponieważ w ten sposób niejako zmusiałem się do ogarnięcia kilku tytułów, które okazały się być co najmniej świetne. Deweloper niewielkie ma dla mnie znaczenie bo jedna gra od niego może być świetna, druga już mniej. No, może z wyjątkiem takiego Naughty Dog, które nie umie spartolić nawet jednej gry.

Odnośnik do komentarza

Są serie które biorę w ciemno, są developerzy którym ufam. Gdy nie mam pewności czytam forum, recenzje i oglądam gameplay na Youtube. Nie kupuję pod wpływem impulsu, staram się zawsze sprawdzić jak gra została przyjęta. Ostatnio zaciekawił mnie Far Cry 3 którego wszyscy chwalą. Generalnie lubię wszystkie gatunki oprócz gier sportowych. Przyciąga mnie dobry singiel z ciekawą fabułą i bohaterem.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Marka i developer to pierwsze czym się kieruję. Gry od Naughty Dog, Retro, Rockstar, Zeldę, Mariana biorę w ciemno i w preorderze. Przynależność gatunkowa raczej odrzuca mi część tytułów (nie biorę FPSów, sportówek) niż przyciąga. Bo i w fajną platformówkę i w fajnego rpga zagram. Mocne recenzje i oceny mniej mnie przyciągają niż opinie znanych mi ludzi. Chociaż z drugiej strony raczej nie zagram w grę na 70%, bo polecały mi ją dwie, czy trzy osoby. Musi to się zgrać. Nie ogrywam średniaków i crapów w poszukiwaniu pereł. Nie mam na to ani czasu ani ochoty

Odnośnik do komentarza

Po prostu jak dana gierka mnie zainteresuje i jestem w miarę pewny, że nie jest to tylko napompowany hype'em badziew to z pewnością rozważam zakup takiego tytułu.

Oczywiście jeśli jest on z jakiegoś ulubionego gatunku bądź serii to szanse na zakup wzrastają i to bardzo ale i tak do końca jestem ostrożny z zakupem. Wolę się dowiedzieć możliwe jak najwięcej o tytule by wiedzieć czy nie wywaliłem tych 100-130zł na marne.

 

Nigdy nie biorę pod uwagę tego marketingowej papki czyli dzienników dev'ów,trailerów, teaser'ów, screenów wypuszczanych do sieci(w większości to bullshit poprawiony w Photoshopie) i recenzji no chyba, że jakichś znajomych albo sporadycznie AngryJoe albo innego niezależnego recenzenta.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Krupek, dzieki za cynk, dodalem demo do wybrania i dodalem gameplay do screenow i trailerow :) wypowiadac sie dalej, jak widac, kazdy ma inne preferencje, o dziwo, myslalem ze bedzie wieksze zainteresowanie grafika? spodziewalem sie ze wiekszosc bedzie sie wypowiadac za grafika, jak to w wiekszosci dyskusji bywa, ze grafika jest wazna i nowa generacja konsol potrzeba, bla bla bla

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o nowe IP, to po trailerach i gameplayach wiem, czy przypadnie mi do gustu. Oczywiście gatunek też ma znaczenie i nie biorę żadnych gier sportowych, bijatyk (poza MK), wyścigów (poza Wipeout i Burnout) i strategii, choćby zbierały same dychy. Renoma dewelopera również ma znaczenie, więc gry takiego Naughty Dog, czy Rocksteady mają wyższy priorytet.

 

Przy sprawdzonych markach schemat jest zazwyczaj podobny, czyli wystarczą mi trailery i gameplaye.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie cena nie jest adekwatna do tego co prezentuje większość gier na rynku dlatego zgadzam się, że standardy są zbyt wysokie. Dwie gry na krzyż można wziąć na premierę. Reszta jak dużo stanieje bądź znacznie później pojawi się na PSS gdzie można "zaniżać" koszty. Nawet jeśli zagram w daną pozycję dwa lata po premierze są chętni do rozgrywki on-line więc nie ma co się spinać na starcie. Hype istnieje dla mnie tylko w przypadku gier o skrócie GoW, a i wtedy nie oglądam zbytnio zajawek i trailerów.

Odnośnik do komentarza

Już był taki temat kiedyś.

Ogólnie to po pierwszych materiałach wiem czy dany tytuł mnie zainteresuje czy też "ogram może kiedyś jak nie będzie nic lepszego". Oceny mi zwisają, nie patrzę na nie, opiniami też się raczej nie przejmuje. Najważniejsze jest zawsze pierwsze wrażenie jakie gra na mnie wywrze.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Generalnie najpierw wybieram gatunek, a pozniej najwieksze znaczenie ma dla mnie setting, czyli klimat, typ lokacji, design bohatera itd. Na przyklad gameplayowo RE4 i Shadows of the damned sa dosc podobne, ale tego pierwszego nigdy nie ukonczylem bo nie odpowiadaja mi lokacje, narracja itd.

 

To wszystko nie dotyczy sandboxow od R*, bo kupilbym kazdy jaki by nie zrobili.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...