Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

trinity war jeszcze nie przeczytane, a dzisiaj pierwszy numer "forever evil":

 

comics-forever-evil-1.jpg

 

pod nieobecność wszystkich trzech teamów justice league, evil jl z earth-3 pod wodzą ichniejszego alfreda pennywortha (!?) za pomocą puszki pandory otwierają portal do głownego uniwersum. odparcie ataku spada na barki elity czarnych charakterów earth-1 z lexem luthorem na czele. oprócz 7-częściowej głównej serii historię uzupełnią po 2 tie-iny w "justice league", "justice league of america" (już niedługo przemianowane na "justice league of canada" xD), "justice league dark", "suicide squad" i "teen titans". ale to dopiero za kilka miesięcy kiedy już skończy się "villain month".

 

fajnie się w dc dzieje ;).

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Egmont na Polconie podał plany do końca roku:

http://www.komiks.gildia.pl/news/2013/08/zapowiedzi-egmontu-do-konca-roku

Szykuje się sporo dobrego superhero z DC :)

 

Mucha w końcu podała cenę i pokazała przykładowe plansze z "Długiego Halloween":

http://polski-geek.blogspot.com/2013/08/batman-dugie-halloween-znamy-juz.html

 

Na deser wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (sporo o Nowym DC):

http://paradoks.net.pl/read/21833

Edytowane przez amsterdream
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W ramach przygotowania do seansu Justice League: Flashpoint Paradox zapoznałem się z papierową wersją wraz z wszystkimi tien-inami czyli jakieś 61 zeszytów (5 głównych plus po 3 zeszyty dla tien-inów).

Sama historia jaka spotkała Flasha (bo to z jego punktu widzenia śledzimy główną akcję) i uniwersum DC Comics jest dobra.

Barry Allen budzi się w świecie zupełnie innym niż dnia poprzedniego. Sam nie ma super szybkości, jego matka żyje, trwa wojna między Aquamanem, a Wonder Woman, która pogrążyła połowę Europy w odmętach oceanu, Wielka Brytania stała się nową stolicą amazonek, nikt nie słyszał o Supermanie, Batman nie patyczkuje się z przestępcami (nikt już nie ląduje w Arkham… jak już to w kostnicy :)) i nikt oprócz Flasha i kilku osobników nie zdaje sobie sprawy, że coś jest nie tak z tym światem.

Masa zwrotów akcji, niecodzienne sytuacje i ciekawie nakreśleni bohaterowie, a wszystko to dzięki właściwie nieograniczonemu polu manewru dla scenarzystów. I niektórzy ostro pojechali. Oprócz głównej serii ciekawych było tylko kilka historii. Najlepiej wypadła historia Batmana  (Flashpiont: Batman, Knight of Vegeance) ale również perypetie Buster Golda, Kid Flasha, Aquamana, Wonder Woman, Legion of Doom czy Deathstroke są ciekawie opowiedziane. Dobry jest też World of Flashpoint ale tylko dla tego, że został chyba stworzony w celu pokazania losów innych postaci ze świata DC Comics, którzy nie biorą bezpośredniego udziału w wojnie. Np. kierunek, w którym podążył Jason Todd jest co najmniej nieoczekiwany. Reszta historii była wciśnięta na siłę i stosunkowo nudna. Cały Flashpoint mógłby być o połowę mniejszy i nikt by nie płakał. Ogólnie czytało się go dobrze i przyjemnie. A i jest jeszcze polski akcent w „Deadman & the Flying Graysons”.

Zaraz po zakończeniu wersji papierowej wziąłem się za bary z najnowszą animacją DC Comics, czyli Justice League: The Flashpoint Paradox.

http://www.psxextreme.info/topic/38762-ostatnio-widzia%C5%82emwidzia%C5%82am/page-329?do=findComment&comment=2907563

Edytowane przez Farmer.
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

To i ja coś polecę

 

Flash_annual2%28CMYK%29_00yjh81yth_.jpg

 

Tegoroczny Annual Flasha w którym may team-up z Hal'em. Podoba mi się że część akcji rozgrywa się w przeszłości i mamy zapoznanie GL z Flashem, no i fabuła całkiem spoczi, nakierowana głównie na to by pokazać przyjaźń między obydwoma bohaterami. Niby banalne, ale czytanie sprawia dużo przyjemności.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja kończę czytać pierwszy tom, znaczy się Gwardziści/Jedwabna Zjawa. Pierwsza historia, mimo kreski raczej nierealistycznej i kojarzącej się z filmami animowanymi dla nastolatków, bardzo fajna. Zjawa gorsza. Drugi tom - Komediant/Roschach mam, ale dopiero przekartkowałem. Zapowiada się na pewo lepiej od Zjawy, ale to okaże się po lekturze.

Edytowane przez SoQ_
Odnośnik do komentarza

rorschach zjadliwy, ale to głównie dzięki bermejo. ozymandiasz jeszcze z tego co pamiętam był spoko chociaż na dłuższą metę rysunki tego całego lee mnie irytują (tak jak chociażby w nowym "batman/superman"). ogólnie o kant du.py rozbić ta cała inicjatywa "before watchmen" jak dla mnie mogłaby nie istnieć.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Całość nie urywa wiadomo czego, ale w sumie czyta się ok. Ja czytałem złe opinie, ale podszedłem bez uprzedzeń, zresztą mam hopla na punkcie Watchmenów więc dla zasady i tak musiało to stanąć na mojej półce ;) A Batman/Superman mi podszedł, choć czytałem póki co dwa odcinki chyba. Z resztą czekam na kupno iPada, bo czytanie elektronicznych komisów na smartfonie mija się celem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.atomcomics.pl/pl/c/Wydania-zbiorcze-DC/50/3/default/1/f_delivery_2/1/f_delivery_9/1/promotion/1

nastepna promocja na atomcomics, tym razem wydania zbiorcze DC <ok>

jest kilka fajnych batmanow tanio, transmetropolitana jedno wydanie i pare innych rzeczy ktore warto miec na polce

(pipi)a chyba sie skusze na drugi komiksowy prezent pod choinke :v

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...