Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

głównego batmana i batman eternal. najnowsze wydarzenia z batmana czyli powrót jokera w endgame dzieją się już po eternal, którego zostało chyba jeszcze niecałe 20 numerów. ew. przeczytaj jeszcze batman & robin: robin rises (tylko ostrzegam występują w nim red robin, batgirl i red hood !). detective comics też warto czytać od momentu kiedy komiks przejął duet odpowiedzialny wcześniej za flasha, ale to się dzieje nieco obok głównej serii.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie możecie mi wytłumaczyć jak mniej więcej ugryźć komiksy od DC new 52? Wczoraj zacząłem czytać komiks Batman i widzę, że jest jeszcze Eternal i te z Robinem czy Detective Comics. Dokładnie to się zastanawiam czy jest jakaś chronologia w czytaniu. No i na przykład teraz ten post nade mną o Endgame. Czy jest to jakiś Arc czy także odrębny tytuł? Dzięki za pomoc, bo świeżak jestem i się trochę pogubiłem.

Odnośnik do komentarza

No właśnie jestem w trakcie arcu Death of the Family i mega się czyta, ale właśnie dlatego się pytam o chronologie, bo przed DotF był chapter o jakieś dziewczynie co pracuje przy kablach elektrycznych i wątek uciekł. Tak samo na przykład teraz z Nighwingiem i resztą rodzinki nie mam pojęcia jak dołączyli do Batmana. Nie zauważyłem by mieli własne komiksy, albo może jestem ślepy. Wiem, że dupę truję, ale zawsze unikałem komiksów z superherosami, bo było tego za dużo, ale skoro zresetowali komiksy to pomyślałem, że czas zacząć czytać :P

Odnośnik do komentarza

jasne, że mają własne. batgirl, nightwing, red hood & the outlaws, batwing, batman & robin (tutaj młody damian czyli piąty już chyba z kolei robin) i teen titans (red robin). jak jesteś na death of the family to doczytaj do konca zero year, potem 60-cześciowe batman eternal (powinno do tego czasu już się skonczyć, w tym komiksie jest właśnie m.in więcej o harper row o której wspomniałeś), a potem wracaj do głównej serii. jeszcze warto batman incorporated bo tam dzieje się jedna rzecz kluczowa dla losów damiana wayne'a, ale z tym komiksem jest śmieszna sytuacja bo wydawany był na przełomie starego i nowego dc i są pewne nieścisłości co do tego co kanoniczne a co nie (chcociażby w pierwszej cześci inc występuje stephanie brown która teraz debiutuje w the new 52 dopiero jako spoiler :/). potem to już wedle uznania, ale ja bardziej od detective comics polecałbym batman & robin bo jest konsekwentnie tworzone przez ten sam creative team i trzyma równy poziom.

 

talona sobie też poczytaj bo dobry komiks kontynuujący wątki z court of owls no i krótki wychodzi niedługo po polsku.

 

aha batman i green lantern to dwa komiksy od dc które nie zostały zresetowane. uznaje się, że dopóki nie powiedzą wyraźnie na kartach komiksu inaczej to wszystko ze starych komiksów jest w kanonie.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja przyznam, że z New DC trafia do mnie jedynie Batman (jak są przebłyski). Próbowałem Justice League ale załamałem się czytając Trinity War, po czym całkowicie dobił mnie zmarnowany potencjał Forever Evil. Słyszałem, że początek nowego Swamp Thinga to dobra rzecz, ale potem wpadł w ręce autora, który go podobno spieprzył...

 

Cieszą zapowiedzi Egmontu, na pewno zaopatrzę się w Batmany, Lobo i Red Son. Superman Unchained mam i zapowiada się intrygująco

Odnośnik do komentarza

Chyba żaden,bo batman nie wydaje się być zresetowany całkowicie.

 

Wkurza mnie trochę ten recykling starych przeciwników. Nowość w postaci trybunału sów była bardzo fajna,Joker zawsze trzyma poziom,bo dla tej postaci zawsze można coś nietuzinkowego wymyślic,ale już całe zero year z riddlerem mnie wynudziło niemiłosiernie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

co ty gadasz zero year było mega. no i snyder sięgnął też po jednego ze starych i nieużywanych villainów - doctora śmierć:

 

3700622-2014-03-12+07-36-21+-+batman+(20

 

\m/

 

strasznie mi się paleta barw podobała, zwłaszcza w drugiej części już po blackoucie, bardzo nietypowa jak na batmana. jak chcesz stosunkowo nowych przeciwników to w detective comics teraz zaczął się arc z anarkym. z tym swamp thingiem to prawda. ale warto poczytać kilka tomów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Justice League jest nierówne, to fakt. Początek świetny a potem sinusoida (z dobrym Villain's Journey i The Grid). Forever Evil na początku cieszy, potem trochę widać zmarnowaną szansę na coś epickiego i jednak małą skalę wydarzenia, jakby się bali jakiegoś mocnego pier6olnięcia. 

 

W Batmanie dla każdego coś miłego. Ja najlepiej oceniam główną serię (poza Zero Year, bo ileż można odświeżać historię netoperka...) i Detective Comics. Do tego Superman Unchained. I częściowo Green Lantern. Tasiemce pokroju Batman Eternal czy Futures End zapowiadały się ciekawie, ale chyba przedobrzyli z tak szybkim cyklem wydawniczym i ilością wątków.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podsumowanie co szykuje Egmont na 2015 z rzeczy o których obecnie wiadomo.

 

 

Podsumujmy:
DC Deluxe – wydarzeniem roku będzie nowa linia wydawnicza prezentująca najbardziej znane, klasyczne komiksy DC, w eleganckiej edycji i powiększonym formacie. Komiksy będą się ukazywać od kwietnia 2015 z częstotliwością jeden miesięcznie. W kolekcji znajdą się takie tytuły jak: Batman – Earth One, Idenity Crisis, Superman – Red Son, Batman – Black Mirror, Lobo – Portrait of Bastish, Batman – Azyl Arkham, New Fontier.
Z zapowiedzi wynika, że od kwietnia 2015 r. co miesiąc nowy wydawnictwo starego DC. Oprócz wymienionych tytułów załapie się pewnie wcześniej zapowiadany Batman – Year One. Czyli na dziś mamy zapowiedź 8 tytułów, dojdzie jeszcze jeden.
Zastanawia mnie zapowiedź „eleganckiej edycji i w powiększonym formacie”. Co to znaczy – format Absolute???? W USA jest tylko sc, hc i absolute, tak więc dostaniemy format jeszcze inny?

Nowe DC Comics – w ramach cyklu prezentującego najnowsze przygody superbohaterów DC kontynuowane będą takie serie jak Batman, All Star Western, Wonder Women, Szpon. Planowane są także komiksy z nowych serii: Shazam, Justice League of America, Superman – Unchained. Wydarzeniem sezonu będzie linia wydawnicza Justice League (Liga Sprawiedliwości) prowadząca do finałowych albumów Trinity War i Forever Evil.

Te wymienione serie kontynuowane to moim zdaniem tylko przykład (i to z 4 pierwszych miesięcy – czyli Wonder Woman tom 2 w kwietniu). Kontynuować będą wszystko (ciekawe co z Action Comics). Nowości to 3 serie (z czego Unchained  i Shazam jeden tom, JLA to 2 tomy). Oznacza to, że szybko pojawi się opcja na inne nowości. Ciekaw jestem formy wydania Trinity War i Forever Evil.
Vertigo– w literackiej linii DC zaproponowany zostanie restart 2 doskonałych, klasycznych serii: Amerykański Wampir i Baśnie. Oprócz wznowień od dawna niedostępnych tomów początkowych tych cykli, Egmont będzie publikował nowe, nieznane jeszcze polskiemu czytelnikowi tomy (z częstotliwością 1 tom na kwartał). W roku 2015 zostaną też dokończone dwie znakomite serie Vertigo (Sandman, Lucyfer), dzięki czemu od początku roku 2016 zostaną uruchomione nowe serie z przebogatej kolekcji Vertigo.
Tu największe zaskoczenie – nowe serie Vertigo od 2016 r. Jakie? Dawajcie mi tu Swamp Thing (jak nie w tak korzystnych warunkach wydawniczych, to kiedy???), 100 Naboi, Scalped i jeszcze inne, których nie znam.

Jednocześnie wydawnictwo poszerzy ofertę z literackiego imprintu DCE – Vertigo, oraz zaprezentuje, po raz pierwszy w historii, uniwersalny humor i satyrę z legendarnego amerykańskiego magazynu MAD.Tu jeszcze większe zaskoczenie.
Serie z magazynu MAD?? Macie jakieś propozycje?

W ramach nowego programu wydawniczego na rok 2015 ukaże się ponad 40 tytułów z różnych linii DC.

Policzmy (zgodnie z zapowiedziami):Nowe Dc – 12 (co miesiąc 1)DC Deluxe – 9 (co miesiąc od kwietnia)Vertigo – Sandman 3, AW 4, Baśnie 4, Lucyfer 1Wychodzi wstępnie 33. Co jeszcze, co jeszcze?????

 

:obama:

Odnośnik do komentarza

Skończyłem prawie czytać paczkę zwykłego batmana, która miała 33 chapy. Na torrentach widzę, że jest jakiś v2 - to jest kontynuacja przygód?

A ukończyłem na razie Incorporated i nie powiem, ale dla świeżaka było trochę chaotycznie no i te częste zmiany rysowników mi nie podeszły, no, ale trzeba się do tego chyba przyzwyczaić :> Ogólnie to spoko komiks.

Teraz mam zamiar się wziąć za Justice League i Eternal. Coś jeszcze polecicie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...