Jump to content

DC


Recommended Posts

dobra, może mi kiedyś dadzą moderkę tutaj, a narazie: dc tutaj. marvel wiadomo gdzie, a w głównym temacie wszystko inne z bardziej niezależnych wydawnictw:

 

BATMAN-15-COVER-B.jpg

 

czytacie "death of the family"? dla leniwych:

w ogóle bardzo fajne crossovery teraz są. w superman-family też się dzieje za sprawka niejakiego he-l'a:

 

2748297-screen_shot_2012_12_11_at_3.19.43_pm_super.png

 

w ogóle od kiedy lobdell przejął główny tytuł o kencie i zabrał przy okazji swojego etatowego rysownika to tytuł z tego ponad rocznego shit-festu przeobraził się w naprawdę dobre czytadło. do tego mamy rotworld, który rozprzestrzenił się równiez na "frankensteina" również pisanego przez jeffa lemire.

 

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!

Edited by tk___tk
Link to comment

Nadrabiam wszystkie ważniejsze historie o esie.

 

Last Son->Birthright->Secret Identity

 

Superman naprawdę może być super jak da mu się odpowiedniego scenarzystę.

 

CO do Death of the Family, to poczekam aż wyjdzie całość i przeczyta. Chociaż początek zachęcający ( chyba, Batmana #13 czytałem). Szykuję się jakiś większy event w unwiersum ?

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Identity Crisis - po tonach eventów i one-shotów Marvelowych powracam do DC. I był t w (pipi) mroczny i ponury powrót. Może nie na poziomie "Dark Knight Returns" i reszty przedstawicieli komiksów z lat 80., ale czytało się to cholernie dobrze. Ciekawy pomysł na scenariusz i w sumie to co lubię w DC. Pokazanie Bohaterów jako postaci niemal boskich. Ludzi którzy nie zawahają się od wymazania pamięci własnemu przyjacielowi tylko dlatego że uważają to za słuszne. Postaci które w jednym kadrze opłakują zonę zmarłego przyjaciela, a w następnym kadrze nie widać ani cienia smutku sprzed chwili.

 

Rzadko mam tak, że gdy czytam komiks mam reakcje w stylu "o (pipi)a". Tutaj zdarzyło się to chyba z 3 razy.

 

Po Red Sonie, chyba mój drugi ulubiony zeszyt DC.

Link to comment

Ja za to wreszcie wymęczyłem "Crisis on Infinite Earths". I powiem, że nie jest to łatwy event. Wielkie sprzątanie w stajni DC Comics na pewno nie jest łatwe dla nowicjuszy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z komiksami od DC. Jedno za to nie ulega wątpliwości. To wydarzenie było potrzebne bo ilość światów i alternatywnych postaci przyprawia o zawrót głowy. Sama historia jest zjadliwa i dosyć przekonująca (jak na realia komiksu). Na początku omal się nie pogubiłem ale wraz z zmniejszaniem się ilości światów i postaci całość prezentuje się przejrzyście. Wielu też bohaterów przypłaciło ten event życiem (jedni permanentnie, a jedni nie do końca). To wydarzenie pozwoliło na nowo opowiedzieć historie niektórych bohaterów. 

Teraz czas na kolejne "kryzysy". "Infinite Crisis" no i może "Identity Crisis" skoro tak zachwalasz Kalel.

Link to comment

@up

Chyba jeszcze tylko trochę potrwa, bo event "Trinity" (pierwszy cross-over w U52) ma się rozpocząć już w maju o ile mnie pamięć nie myli.

 

A co do "Identity Crisis", to nie jest to taki crisis jak "Final" czy "Infinity Earth". To raczej kryzys zaufania bohaterów do samych siebie. Ja te zeszyty tak w sumie odbierałem.

 

Obecnie czytam Superman/Batman. Jak ktoś chce coś lajtowego to polecam. Przypomina mi swoim klimatem serie "Ultimate" od Marvela. Fajnie cementuje współpracę między krytpońskimi superbohaterami(Supergrl,Superboy) pod wodzą Supermana i Bat-family z Batmanem na czele.

Link to comment

kiedy skonczy sie death of the family? czekam, az bedzie calosc, zeby sie nie pogubic.

W najbliższym numerze Batmana się kończy.

 

Catwoman, Suicide Squad i Nightwinga z tego bym sobie odpuścił, bo to strata czasu.

Edited by Hela
Link to comment

A co do "Identity Crisis", to nie jest to taki crisis jak "Final" czy "Infinity Earth". To raczej kryzys zaufania bohaterów do samych siebie. Ja te zeszyty tak w sumie odbierałem.

 

Nie no ja wiem, że to nie ma za wiele wspólnego z serią "Crisis" ale gdzieś czytałem, że jest dosyć brutalny i mroczny no i Ty o nim wspomniałem więc dołączyłem do listy :) (tylko muszę wywalić monitor bo czytanie komiksów na nim to mordęga dla oczu).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...