Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

orientuje sie ktos ile kosztuje wymiana czytnika w ps3? 300-400zl? wiecej?

 

//edit

 

i jeszcze...

 

czy ps3 ma multinapieciowy zasilacz? czy trzeba przetwornice do konsol ntsc?

na jakie napiecie sa konsole ntsc-j?

Import przez ebay kosztuje z przesylka ~ 35 funciakow. Jak widac 140 zl nie jest majatkiem a sama wymiana to pewnie banal pokroju rozbiorki nagrywarki dvd czy innego podobnego czytnika.

Napiecie jest 120v, jeśli zaopatrzysz się w transformator napięcia z wtyczkami US. Do nabycia w pierwszym lepszym elektronicznym, lub na Allegro. Przy zakupie zwróć uwagę na moc transformersa - ps3 ciągnie dużo prądu.

Widze ,ze minelo 9 miesiecy i konsole zaczynaja pdac 60gb niby takie nie psujace mi padla dzisiaj z rana.

Edytowane przez masta_g
Odnośnik do komentarza

Gram sobie wczoraj w GTA, i gra zaliczyła zwiechę przy doczytywaniu scenki. Pomyślałem że to problemy z gta(szerzej opis problemu zawarłem w temacie o zwiechach w gta), ale potem konsola nie widziała płyty po uruchomieniu (żadnej) i aby odpalić jakąś grę trzeba było wsunąć płytę jeszcze raz. Potem okazało się że mój COD4 też się wiesza. Zarówno w gta jak i cod przed zwiechą przestają doczytywać się niektóre dźwięki. W gta przestaje grać radio a w cod bronie przestają wydawać dźwięki( albo azczynają wydawać zupełnie inne np. pistolet bez tłumika strzela jak z tłumikiem). Dodatkowo jak nasłu(pipi)ę pracy konsoli kiedy zxawiesi się np. przy loadingu to słyszę rytmiczne stukanie czytnika. Czy jest to zatem wina czytnika? MAm ps3 60 GB z polski.

 

W sumie to właśnie coraz więcej słyszę o padających 60 GB. Epidemia?

Odnośnik do komentarza

Jestem (nie) szczesliwym posiadaczem PS3 60GB od listopada. Ostatnio od 2 tygodni konsola zachowuje sie dziwnie. Po wlaczeniu, chlodzenie nie uruchamia sie w tej samej chwli,trzeba kilka minut poczekac zeby ono wlaczylo. Aby grac w gry na nosnikach BR trzeba wykonac szereg czynnosci tj: wl/wyl konsole.wyjac i wlozyc ponownie plytke z gra itp.Nie ma problemu z grami na nosnikach DVD.Czy to jest wina oprogromowania? Czy konsole PS3 sa podatne na wirusy,tak jak komputery?

Edytowane przez andrzej0516
Odnośnik do komentarza
Jestem (nie) szczesliwym posiadaczem PS3 60GB od listopada. Ostatnio od 2 tygodni konsola zachowuje sie dziwnie. Po wlaczeniu, chlodzenie nie uruchamia sie w tej samej chwli,trzeba kilka minut poczekac zeby ono wlaczylo. Aby grac w gry na nosnikach BR trzeba wykonac szereg czynnosci tj: wl/wyl konsole.wyjac i wlozyc ponownie plytke z gra itp.Nie ma problemu z grami na nosnikach DVD.Czy to jest wina oprogromowania? Czy konsole PS3 sa podatne na wirusy,tak jak komputery?

Ja już bym leciał do sklepu po wymiankę... nie masz na co czekać po takich akcjach!

Odnośnik do komentarza
Witam! Chciałbym prosic o rade. Nie wiem co jest z moją PS3jką ,zaczeła chodzic jak suszara,i to tylko jak gram w demko BF:BC. Od czego tak sie dzieje? konsoli raczej uzywam mało,I nidgy grając w żadną gre nawet kilka godzin takie cos nie występowało , a teraz po kilku minutach grania w Battlefielda chodzi jak odkurzacz. Mam ją oddac na gwarancji ? ehh <_<

Sprawdź czy nie jest z tyłu bardzo zakurzona,bo może to jest przyczyna.

Teraz jest bardzo ciepło i może włączyło ci się maksymalne chłodzenie.Wtedy faktycznie chodzi głośno jak suszarka. Mi się już też w czasie upału tak zrobiło ale szybko wyłączyłam konsolę żeby ostygła.

Spróbuj także postawić ją w miejscu gdzie będzie dużo luzu i zobacz czy nadal się tak zachowuje.

W sumie to dobrze jeśli włącza się maksymalne chłodzenie bo to znak,że konsola reaguje na przegrzanie.

Jednak nie mam pewności czy na pewno mam rację.

 

hm..mam ten sam problem i nie wiem czy sie martwic,w pewnym sensie jednak moze sie to zgadzac bo mieszkam w Grecji,gdzie jak wiadomo jest upalnie.

Edytowane przez theGrimReaper669
Odnośnik do komentarza
hmmm processor The Cell ponoc ma uszkodzone ( nie aktywne z tego powodu ) jakies rdzenie, moze teraz to sie objawia, kiedy gry sa bardziej wymagajace.

 

Co mają rdzenie do lasera ?ogólnie dobry tekst Dabman :P a btw to Cell w PS3 nie ma nic uszkodzonego tylko jeden rdzeń nieaktywny na wypadek uszkodzenia pozostałych siedmiu.

 

Lasery w konsolach sony zawsze były jakie były.....a GTA4 to gra gdzie ciągle przez cały czas laser musi czytać z płyty bo wszystko sie dogrywa na bieżąco ,a MGS4 to pierwsza w historii gra na dwuwarstwowym blurayu i stąd takie cyrki :/ .I padają zarówno 40gb jak i 60gb wersje więc reguły nie ma

Odnośnik do komentarza

z mgs nie mialem najmniejszego problemu ( ofkorz chodzi mi o gameplay, nie poziom gry:D )

Moze, siedze w scenie x'o nie PS3... jestem ciekaw czy jak z konsolki zrobie debug, czy moga wykryc to na gwarancji jezeli konsola padnie ( nie laser ) :D ale to juz inny temat.

 

Czytnik puki co sie spraweuje, to raczej demka sie zwieszaja:/

Odnośnik do komentarza

No i chyba się stało...

Wczoraj wieczorem przy MGS4. Konsola kupiona w dniu premiery EU (60 GB). Bardzo o nią dbałem. Podczas oglądania cut scenki w MGS4 konsola mi się sama chamsko wyłączyła. Nie była w tym momencie zbytnio nagrzana.

Wyłączyłem i włączyłem ponownie konsolę pstryczkiem zasilającym, po czym naciskam reset/trzymam reset/naciskam ejec/trzymam eject/naciskam i trzymam reset+eject- nie ważne co robię, zawsze konsola zachowuje się przez pierwszą sekundę jakby normalnie chciała się włączyć (wentylatory, lampka) jednak po chwili słyszę taki lekki zgrzyt, zapala się na chwilę żółta lampka a po niej już tylko miga czerwona...

Kable sprawdzałem, konsole przedmuchałem (sprężonym powietrzem), dysk wyjąłem i wsadziłem z powrotem- bez zmian...

 

Czy jest jakiś sposób by ją naprawić?

Czy jest sposób by chociaż wyjąć płytę (wypożyczona) lub zgrać sobie save-y

Czy jest sposób na naprawę bądź wymianę mojej PS3 nie posiadając już ważnej gwarancji??

 

H E L P M E!!
Odnośnik do komentarza

Nikt by tego nie chciał. Napisz adamcky jak zakończyła się Twoja naprawa konsoli. Także mam model 60gb i mi również niebawem skończy się gwarancja. Jestem ciekaw jakie są orientacyjne koszta naprawy i przede wszystkim co dzieje się w przypadku reklamacji modelu 60gb który dla mnie jest bardziej wartościowy od 40gb.

Odnośnik do komentarza
Po pół roku ciężko udowodnić niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową. Na rękojmie nie możesz się powołać jako konsument ale na niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową - ustawa szczególna a nie KC.

 

Udowodnić możesz do 2 lat, jeżeli masz rację nie ma problemu. Ja po ok. 8 miesiącach oddałem xa na niezgodność towaru z umową - dostałem zwrot całej kasy. Może nie było to za pomocą jednego pisma, ale kasa została zwrócona. Najważniejsze najpierw rozmawiać z dystrybutorem, a potem sklepem w którym się kupiło.

 

Oczywiście łatwiej oddać przed upływem 6 miesięcy, bo to wtedy sklep musi udowodnić, że nie masz racji.

Edytowane przez dmk
Odnośnik do komentarza

dmk- mógłbyś opisać szerzej jak tego dokonać?? Może i ja powinienem walczyć o swoje bo trochę czuję się oszukany (mieszczę się w 0,5% użytkowników, którym zepsuła się konsola...:/) Nie po to kupuję sprzęt za 2.500,- by on mi się psuł po 15 miesiącach. I tu już nie chodzi nawet o tą śmieszną, roczną gwarancję. Taki sprzęt po prostu nie powinien się psuć...

Odnośnik do komentarza

Pomyślmy chwilę, dlaczego sony dało tylko rok gwary na konsolę? Przy telewizorach przeważnie sony polska daje 2 lata i w promocji 5 latek gwary.

 

Robi sie mała powtórka z historii. żeby cieszyć się konsolą ze stajni sony, przyjdzie nam przez cały jej żywot mieć kilka sztuk ps3. Ktoś kiedyś powiedział, że szkoda pakować kasę w pc żeby grać w najnowsze pozycję.

Odnośnik do komentarza

adamcky-nie ma co gdybać idź do miejsca gdzie kupiłeś konsolę i oddaj ją w ramach reklamacji na niezgodność towaru z umową.Sprzedawca musi wziąć Ci konsolę i wysłać ją do tzw rzeczoznawcy ,który sprawdzi czy wina usterki leży po stronie wadliwości sprzętu czy po prostu Ty ją uszkodziłeś podczas użytkowania.Tak tak...niestety często orzeczają takie brednie ,że szkoda gadać ale mimo to i tak dostaniesz kartkę z informacją od rzeczoznawcy z opisaniem problemu.A nóż bez trudu Ci wymienią konsolę ,a jeśli nie to zostaje jeszcze sąd konsumenta ,w którym rozprawy są bezpłatne(tzn Ty nic nie płacisz) itp.Don't worry.

 

Jakby co to zostaje międzynarodowy ebay-nowe lasery do ps3 schodzą po ok 150-200zł .Kupujesz,znajdujesz kogoś kto Ci go zamontuje i konsola powinna chodzić jak nowa

Odnośnik do komentarza
dmk- mógłbyś opisać szerzej jak tego dokonać?? Może i ja powinienem walczyć o swoje bo trochę czuję się oszukany (mieszczę się w 0,5% użytkowników, którym zepsuła się konsola...:/) Nie po to kupuję sprzęt za 2.500,- by on mi się psuł po 15 miesiącach. I tu już nie chodzi nawet o tą śmieszną, roczną gwarancję. Taki sprzęt po prostu nie powinien się psuć...

 

Przede wszystki po 6 miesiącach to Ty musisz udowodnić,że towar w czasie zakupu:

 

1.) Miał wadę, o której nie wiedziałeś

2.) Towaru nie możesz używać zgodnie z jego przeznaczeniem (tu właśnie jest pole do popisu)

 

Z xboxem sprawa była o wiele łatwiejsza, ponieważ MS sam strzelił sobie w stopę przedłużając gwarancje na RROD dla nowych i starych konsol - dzięki temu w miarę łatwo to udowodnić. Problem jest po stronie sklepu - wmawali mi na początku, że nie ma opcji i nie oddadzą kasy. Doktoryzowałem się i przy trzecim piśmie dostałem info, że jeżeli dystrybutor to przyjmie to ok. Oczywiście według pracownika sklepu dystrybutor się nie zgodził. Ja osobiście zadzwoniłem do dystybutora, a ten powiedział (tzn. dział obsługujący sieć sklepów, w której kupiłem konsole) że nie miał żadnego telefonu i ogólnie nie ma problemu zwrócą kasę bez gadania. Poszedłem do sklepu, powołałem się na pracownika dystrybutora i w 10 minut miałem kasę.

 

Przy PS3 na chwilę obecną nie masz żadnego dowodu, że urządzenie miało wadę w trakcie kupna. Najlepszym wyjściem jest powoływanie się na to, że nie możesz ps3 używać zgodnie z jej przeznaczeniem: grać, oglądać filmów, słuchać muzyki itp.

 

Tak się w temat wczytałem, że grając wczoraj w GH3 na moment przestałem słyszeć dźwięk który wystukiwałem (leciał tylko podkład i tekst piosenki).... Przestanę tu zaglądać chyba ;)

 

Odnośnik do komentarza

EDIT: dla mobiego :)

Dobrze piszesz dmk... ludzie patrzcie na poprzednie strony było nie raz i nie dwa www.federacja-konsumentów.org.pl... wystarczy jeden mail i Wam pomogą... wyślą wzór podania reklamacyjnego i co nalezy wpisać. Mi oddali już kasę za TV i to po 6 miesiącach (właśnie niezgodność towaru z Umową - i nie oznacza to TYLKO, że towar miał wadę od początku!!!) ... wymienili żelazko na nowe chociaż koniecznie chcieli wcisnąc to po naprawie (wada wyszła po pierwszym podłączeniu!!!). Pisałem już forum nie dajcie sie robić w konia... na mnie już darli mordę w Conforamie - a zwrócili w końcu kasę, a w Saturnie gośc się kłócił, że federacja nie ma racji i przepisy są inne (po przejściach z Conforamą tylko się z niego śmiałem i mówiłem że w Confo też tak mówili :) - i skończyło się wymianą żelazka na nowe :)

 

6 miesięcy jest tylko wtedy gdy: Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)

Art. 4.

1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

 

W przeciwnym wypadku są normalnie dwa lata:

Art. 10.

 

1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.

 

A co to za towar niezgodny z umową:

Art.4

2. W przypadku indywidualnego uzgadniania właściwości towaru konsumpcyjnego domniemywa się, że jest on zgodny z umową, jeżeli odpowiada podane- mu przez sprzedawcę opisowi lub ma cechy okazanej kupującemu próbki albo wzoru, a także gdy nadaje się do celu określonego przez kupującego przy zawarciu umowy, chyba że sprzedawca zgłosił zastrzeżenia co do takiego przeznaczenia towaru.

 

3. W przypadkach nieobjętych ust. 2 domniemywa się, że towar konsumpcyjny jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany, oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom ce(pipi)ącym towar tego rodzaju. Takie samo domniemanie przyjmuje się, gdy towar odpowiada oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela; w szczególności uwzględnia się zapewnienia, wyrażone w oznakowaniu towaru lub reklamie, odnoszące się do właściwości towaru, w tym także terminu, w jakim towar ma je zachować.

 

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Jak do tej pory z moją PS3 wszystko dobrze, gra i buczy, ale sixaxis to tragedia według mnie. Gałki padają dość szybko, lewa mi zdechła tylko po kilku miesiącach! Poprostu się zacina, wezmę do góry i tak zostaje :) rokręcałem, czyściłem i naoliwiłem i nic. Teraz mam duala 3 i zobaczymy jak długo pożyje.

 

Mam pytanie, PS3 kupiłem w sklepie internetowym, jakbym pojechał do Centrum Sony w mojej mieścinie z padem w jednej ręce i gwarą w drugiej, byłby jakiś cień szansy na dostanie nowego pada, naprawienie go w servisie? Próbował już ktoś czegoś takiego z sixaxisem?

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłem właśnie na infolinie Playstation(obsługa fest, daje 10/10) i dowiedziałem się, że Sony daje gware tylko na konsole, w przypadku pada trzeba zgłosić się do sklepu, gdzie został zakupiony sprzęt. W przypadku jakiś problemów ze sklepem, trzeba do nich(Sony) się zgłosić i wtedy oni pomagają, w jaki sposób? tego nie wiem. Może oni będę się już drapać ze sklepem, może oni wymienią pada? Zaraz dzwonie do sklepu i zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...