Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

A żebyś wiedział. Problemy z laserem, kartami pamięci... Oj było tego sporo. PS3 to przy tym male piwo.

Wiesz nie chce tu specjalnie zabierać głosu bo nie posiadam ps3, ja mam swojego ps2 juz 2 lata i nic mu sie nie działo ostatnio tylko coś nie chciał się włączyć, ale problem wynikną z zasilania. a tak to wszystko śmiga. No a ps3 to z tego co słyszałem to napęd najszybciej siada.

Odnośnik do komentarza
A żebyś wiedział. Problemy z laserem, kartami pamięci... Oj było tego sporo. PS3 to przy tym male piwo.

Wiesz nie chce tu specjalnie zabierać głosu bo nie posiadam ps3, ja mam swojego ps2 juz 2 lata i nic mu sie nie działo ostatnio tylko coś nie chciał się włączyć, ale problem wynikną z zasilania. a tak to wszystko śmiga. No a ps3 to z tego co słyszałem to napęd najszybciej siada.

Wiesz, to ze masz ps2 dwa lata i smiga nie znaczy ze awaryjnosc jest mala. Ja mam pierwszy model psx'a i smiga do tej pory bez zadnych napraw. A dostal po du.pie, oj dostal. Moge napisac, ze pierwsza konsola sony byla bezawaryjna? Nie moge. Moge napisac, ze moj psx jest nie do zayebania? Moge :P Mysle, ze z pierwsza seria 40gb bylo cos nie tak, teraz jest zdaje sie juz troche lepiej. Podobnie bylo z pierwszymi modelami ps2- czesto padaly

Odnośnik do komentarza

A mi się wydaje,że "winne" jest tylko zwiększenie ilości sprzedanych egzemplarzy PS3 po wprowadzeniu wersji 40GB.Wtedy naprawdę wielu skusiło się na konsolę z uwagi na drastyczny spadek ceny(w Polsce z 2499zł za 60gb na 1599 za 40gb) dlatego też naturalnie podniósł się odsetek zepsutych konsol.Jeśli do tego dodamy już wiele razy potwierdzone info,że w każdej wersji PS3 siedzi ten sam model i rodzaj lasera to raczej między bajki można włożyć historie o zwiększonej awaryjności.No chyba,że jest coś nie tak z płytą główną lub samym softem konsoli i tu by była wina padniętych laserów PS3,bo z tego co widzę,Ci którzy mieli pecha i padł im laser nie skarżyli sie wcześniej na pogorszenie odczytu danych,przerywający dźwięk,nieodczytywanie płyt itp-czyli typowe problemy przy padających czytnikach.Po prostu w jednej chwili konsola przestała czytać gry.tego to jednak nie jestem pewien,tylko domniemam :)

Odnośnik do komentarza
A żebyś wiedział. Problemy z laserem, kartami pamięci... Oj było tego sporo. PS3 to przy tym male piwo.

Wiesz nie chce tu specjalnie zabierać głosu bo nie posiadam ps3, ja mam swojego ps2 juz 2 lata i nic mu sie nie działo ostatnio tylko coś nie chciał się włączyć, ale problem wynikną z zasilania. a tak to wszystko śmiga. No a ps3 to z tego co słyszałem to napęd najszybciej siada.

znam pare osob ktore maja Xa z premiery i jakos nic sie nie dzieje i co - 360 nie ma zadnej awaryjnosci lub jest ona wyolbrzymiona? Lasery w 2 to byl czuly punkt w tej konsoli (niektore padaly po wprowadzeniu Two na rynek po paru godzinach ogladania filmu dvd)

Odnośnik do komentarza
...ps2 miała większą awaryjność niż ps3?? no bez jaj...

tak bez jaj miala wieksza awaryjnosc PS2 od PS3, miala i ma (jak na razie)...

ale nie ma co porownywac awaryjnosci PS2 do PS3 bo to troche inna bajka, na PS2 piractwo kwitnie i tu jakosc wkladanych plyt jak i samych sposobow modyfikacji chipowych miala znaczenie na zywotnosc lasera, w PS3 nie ma takich rzeczy wiec nie wiemy jakby bylo gdyby PS2 byla tez nie przerabialna i ludzie uzywali tylko samych oryginalow...

tak samo PS3 jest za krotko na rynku zeby porownywac ja do PS2, oby sytuacja sie nie zmienila z PS3 i oby po 2-3 latach jakies plagi nie bylo np. padaczki laserow...

 

drk2: PSX patrzac na inne konsole SONY to byl sprzet najmniej awaryjny i PSXa jak narazie nic nei przebije pod wzgledem bezawaryjnosci...

 

FICUŚ: to ze ten sam laser to nie ma zadnego znaczenia i nie mozna tego porownywac, zmiana jakiegokolwiek czesci w napedzie skutkuje inna praca napedu i samego lasera (a tego nie wiesz czy nic nie zmienili), dobrym przykladem sa napedy samsung w X360, laser w napedzie LG i Samsung jest identyczny, a padaczki w samsungu sa czeste w LG rzadkosc...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

PS3 kupiłem bardzo krótko używane i bez gwarancji. Do tej pory (od września/października) miałem tylko kilka zwiech na demach (tylko PES08 i jakies jeszcze jedno) i w przegladarce, a tak śmiga, nawet bardzo katowana (odpukać).

 

Wersja 60GB.

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie: czy to normalne ,że po przeprowadzeniu upda''tu systemu przez net konsola przestała widzieć sejvy z wcześniej zapisanych stanów ? Zakładałem konto na PS , dodałem nowego usera , musiałem więc wrzucić nanowszy soft, a teraz muszę od nowa ciorać w GTA IV i RS Vegas , bo przepadły sejwy!!!.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Mam pytanie: czy to normalne ,że po przeprowadzeniu upda''tu systemu przez net konsola przestała widzieć sejvy z wcześniej zapisanych stanów ? Zakładałem konto na PS , dodałem nowego usera , musiałem więc wrzucić nanowszy soft, a teraz muszę od nowa ciorać w GTA IV i RS Vegas , bo przepadły sejwy!!!.

Sejwy są odzielne dla każdego konta.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie: czy to normalne ,że po przeprowadzeniu upda''tu systemu przez net konsola przestała widzieć sejvy z wcześniej zapisanych stanów ? Zakładałem konto na PS , dodałem nowego usera , musiałem więc wrzucić nanowszy soft, a teraz muszę od nowa ciorać w GTA IV i RS Vegas , bo przepadły sejwy!!!.

Sejwy są odzielne dla każdego konta.

 

Właśnie, może jesteś zalogowany na innym koncie, niż grałeś wcześniej?

Odnośnik do komentarza

Moze jeszcze w tym temacie opisze swoj problem z zakupiona pare dni temu PS3:

 

Problem polega na tym, ze po wlozeniu nosnika w szeline w konsoli, plyta jest "zasysana" tak, ze sie obkreca - a nie laduje prosto (tak jak to robia konsole u mnie w pracy i u kumpli). Mam konsole o oznaczniu - CECHH04, i nie wiem czy po prostu mechanizm pobierajacy plyte do konsoli jest z(pipi)any czy moze najnowsze modele konsol maja po prostu taka secyfike przyjmowania nosnika.

 

Moze ktos ma konsole o tym samym oznaczeniu i moglby mi napisac jak zasysanie CD przez konsole wyglada u niego. Jezeli konsola robi to "normalnie" a nie tak jak u mnie ze zasysana plyta sie obkreca...to znaczy ze po prostu jest z(pipi)ana i pedze do media ja wymienic.

Odnośnik do komentarza

Witam! Chciałbym prosic o rade. Niewiem co jest z moją PS3jką ,zaczeła chodzic jak suszara,i to tylko jak gram w demko BF:BC. Od czego tak sie dzieje? konsoli raczej uzywam mało,I nidgy grając w żadną gre nawet kilka godzin takie cos nie występowało , a teraz po kilku minutach grania w Battlefielda chodzi jak odkurzacz. Mam ją oddac na gwarancji ? ehh <_<

Odnośnik do komentarza
Witam! Chciałbym prosic o rade. Nie wiem co jest z moją PS3jką ,zaczeła chodzic jak suszara,i to tylko jak gram w demko BF:BC. Od czego tak sie dzieje? konsoli raczej uzywam mało,I nidgy grając w żadną gre nawet kilka godzin takie cos nie występowało , a teraz po kilku minutach grania w Battlefielda chodzi jak odkurzacz. Mam ją oddac na gwarancji ? ehh <_<

Sprawdź czy nie jest z tyłu bardzo zakurzona,bo może to jest przyczyna.

Teraz jest bardzo ciepło i może włączyło ci się maksymalne chłodzenie.Wtedy faktycznie chodzi głośno jak suszarka. Mi się już też w czasie upału tak zrobiło ale szybko wyłączyłam konsolę żeby ostygła.

Spróbuj także postawić ją w miejscu gdzie będzie dużo luzu i zobacz czy nadal się tak zachowuje.

W sumie to dobrze jeśli włącza się maksymalne chłodzenie bo to znak,że konsola reaguje na przegrzanie.

Jednak nie mam pewności czy na pewno mam rację.

Odnośnik do komentarza

Tylko własnie problem w tym ,że włączam konsole która nie była wogule używana przez cały dzień, zapuszczam demo battlefielda i po dosłownie 5 minutach konsola chodzi jak suszara po czym wyłaczam tą grę ,znowu czekam kilka minut, znów chodzi normalnie właczam jakąś inną grę gram godzine również chodzi normalnie,?!?! konsola ma bardzo duzo miejsca wokół siebie a temp. w pokoju to ok 25 stopni, wiec to raczej nie jest wina tego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...