Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj padla mi jedna konsola (mam dwie ja i brat)

Dzialo sie to o godzinie 14.07. Niewiele myslac spakowalem konsole odnalazlem paragon i wyruszylem do sklepu. Wsiadlem w autobus o 14.55. W sklepie bylem o 15.15 poszedlem do sprzedawcy powiedzialem ze padl laser (konsola przestala czytac plyty z grami i filmy na blu-ray), pokazalem paragon.

Wzial moje pudelko wyja konsole i poszedl na zaplecze. po 5 minuutach przyniosl mi nowke konsole i zyczyl milego dnia. To sie nazywa dobry serwis :D

0 15.45 siedzialem w domu i sciagalem aktualizacje firmware w mojej nowej konsoli.

Oby wszedzie tak to zalatwiano. Brawo Sony.

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza

Siemka. Niedawno wyszedlem z woja,przez caly pobyt tam myslalem o kupnie ps3. w tej chwili juz niewiem co mam robic? kupowac? niekupowac? a to ze wzgledu na awaryjnosc bo duzo sie o tym na czytalem na tym forum i na necie. Wiec doradzcie mi co mam robic?,jaki model konsolki kupowac? Czekam Na odp

Odnośnik do komentarza
co do awaryjnosci konsoli policz sobie "na oko" ile osób ma prblem faktycznie z konsola a ile tylko pieni wode...

 

Właśnie zauważyłem że parę osób usiłuje ciągnąć ten temat przez kilka storn tylko po to aby nabić ich ilość i potem prawić wszędzie że temat o awaryjności PS3 ma tyyyyyyyyyyyyyleeee kartek. Podczas gdy faktycznie problemy z PS3 miało 3 osoby na krzyż. Widać pewnej grupie graczy smutno że kupując sprzęt M$ nie należy zadawać sobie pytania czy konsola padnie tylko należy zapytać kiedy padnie.

Odnośnik do komentarza

Tez mozna zapomniec o tygodniowym serwisie juz 2 tydzien czekam na konsole bo w 60 mialem taki problem po wlaczeniu konsola nie czytala gier. Dopiero kiedy sie nagrzala i wiatraczek szybciej zaczynal chodzic, to konsola zaczynala czytac gry. Najlepszy patent byl bo pisalem do sony gdzie mam sie udac do serwisu hahaha Podali mi Wrocław i adres serwisu. Ode mnie to jakies 200 kilosow, mówie ok pojade zalatwilem sobie transport. Zatankowalem samochod i jedziemy do Wrocka jestem tam kolo 12;00 po dluzszym szukaniu serwisu znajduje biore konsole wchodze do niby serwisu zaczynam rozmawiac ze serwisantem i Co mam zonka okazuje sie ze to nie serwis tylko sklep sony centrum i do tego nie wezna ode mnie konsoli, pytam sie ziomka gdzie jest ten serwis. Daje mi wizytowke biore ja i widze ze w sobote jest otwary serwis pytam sie tego goscia ze sklepu sony gdzie to jest a on Mowi mi ze to co jest na wizytowce to tak naprawde faktycznie nie jest bo serwis w soboty nie jest otwarty Czyli przejechalem sie do wroclawia chyba na wycieczke po drugie to Sony ma chyba maly burdel u siebie ale mniejsza z tym. Po dlugim szukaniu najblizszego serwisu konsole serwisowalem 40 kilometrow od siebie Czyzby sony zapomnialo ze ma serwis W jeleniejgorze ech. A wysylaja tak daleko.

Edytowane przez DaniDevil
Odnośnik do komentarza

W opisie tematu pisze, że można dodawać opisy wszelakich zgrzytów związanych z PS3, a według mnie mój problem jest zgrzytem. Mam problem z odtwarzaniem filmów na dvd na PS3. Kiedy odpalam film ekran robi sie czarny, potem na chwile robi się szary i w prawym górnym rogu pojawia się ta "kropla wody", która pokazuje się kiedy na PS3 robimy jakąś operację ( np, kiedy wczytuje nam się strona w internecie ) a następnie ekran zaczyna się zachowywać, jakby PS3 było wyłączone. PS3 mam podłączone do monitora kablem hdmi, gry chodzą na nim normalnie. Większość ustawień w opcjach odtwarzania filmów na DVD / BD mam na automatic, wiecie może w czym leży problem i jak go można rozwiązać?

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Tez mozna zapomniec o tygodniowym serwisie juz 2 tydzien czekam na konsole bo w 60 mialem taki problem po wlaczeniu konsola nie czytala gier. Dopiero kiedy sie nagrzala i wiatraczek szybciej zaczynal chodzic, to konsola zaczynala czytac gry. Najlepszy patent byl bo pisalem do sony gdzie mam sie udac do serwisu hahaha Podali mi Wrocław i adres serwisu. Ode mnie to jakies 200 kilosow, mówie ok pojade zalatwilem sobie transport. Zatankowalem samochod i jedziemy do Wrocka jestem tam kolo 12;00 po dluzszym szukaniu serwisu znajduje biore konsole wchodze do niby serwisu zaczynam rozmawiac ze serwisantem i Co mam zonka okazuje sie ze to nie serwis tylko sklep sony centrum i do tego nie wezna ode mnie konsoli, pytam sie ziomka gdzie jest ten serwis. Daje mi wizytowke biore ja i widze ze w sobote jest otwary serwis pytam sie tego goscia ze sklepu sony gdzie to jest a on Mowi mi ze to co jest na wizytowce to tak naprawde faktycznie nie jest bo serwis w soboty nie jest otwarty Czyli przejechalem sie do wroclawia chyba na wycieczke po drugie to Sony ma chyba maly burdel u siebie ale mniejsza z tym. Po dlugim szukaniu najblizszego serwisu konsole serwisowalem 40 kilometrow od siebie Czyzby sony zapomnialo ze ma serwis W jeleniejgorze ech. A wysylaja tak daleko.

nierozumiem, popraw lepiej to co wypociles

Odnośnik do komentarza
Wie ktoś co to może być za problem??

 

Konsola włącza mi się raz na 4 próby włączenia. Przejeżdżam palcem po I/O i chwile nic się nie dzieje a potem naglę słyszę 3 pipnięcia i mryga mi czerwona dioda...

 

Chyba masz to co ja, po drugim zejściu konsoli.

Najpierw jednak zapala się żółta dioda, a później dopiero czerwona?

Jeśli tak, to czeka Cię serwis konsoli.

Najprawdopodobniej dostaniesz inną konsolę w zamian, chyba że będziesz chciał czekać na serwis sprzętu w Słowacji.

Odnośnik do komentarza

Za pierwszym razem też się nie obraziłem, ale działała tylko ze 2 godziny ;)

To są konsole odnawiane, więc nie są całkiem nowe.

Mówię oczywiście o wymianie w serwisie - nie wiem jak to jest przy wymianie w sklepie.

U mnie dało się włączyć konsolę kilka razy, a później zaliczyła całkowity zgon.

Ty masz dobrą sytuację, bo jesteś z Wawy - idź na Jana Pawła i załatw sprawę w tym serwisie.

Nie powinno to trwać dłużej niż tydzień.

Odnośnik do komentarza
W opisie tematu pisze, że można dodawać opisy wszelakich zgrzytów związanych z PS3, a według mnie mój problem jest zgrzytem. Mam problem z odtwarzaniem filmów na dvd na PS3. Kiedy odpalam film ekran robi sie czarny, potem na chwile robi się szary i w prawym górnym rogu pojawia się ta "kropla wody", która pokazuje się kiedy na PS3 robimy jakąś operację ( np, kiedy wczytuje nam się strona w internecie ) a następnie ekran zaczyna się zachowywać, jakby PS3 było wyłączone. PS3 mam podłączone do monitora kablem hdmi, gry chodzą na nim normalnie. Większość ustawień w opcjach odtwarzania filmów na DVD / BD mam na automatic, wiecie może w czym leży problem i jak go można rozwiązać?

 

Jeśli monitor ma HDCP, to zapewne nie masz ustawionego upscallingu DVD i odpalają Ci się one w rozdzielczości 576p, której Twój monitor nie obsługuje. Wątpię, ze to wina konsoli. Sprawdź z włączonym upscallingiem DVD. Jak dalej będą problemy to sprawdź, czy na TV masz to samo, nawet na SD, jak nie, to masz zgrzyt z monitorem, nie konsolą :).

 

PS3 mam od października. Kupowałem używaną 60GB i jedyne zgrzyty (odpukać) to były 2 zwiechy konsoli. Obie na demie PESa 2008.

Odnośnik do komentarza
I co bart, oddałeś konsolę do serwisu?

W razie czego opisz jak się wszystko odbyło.

 

No właśnie dziś mam zamiar się tam wybrać, jak tylko wrócę to zdam relację.

 

Edit : Konsolka przyjęta do serwisu, powiedziano mi że albo ok 2 tyg naprawa albo 3-4 dni wymiana konsoli : )

Edytowane przez bart-blank
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...