Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

o pozostałych modelach nie słyszałem ale niby ten KES-400AAA pasuje do każdej wersji PS3 niezależnie z jakiego miejsca na świecie.Głowy za to nie dam bo nie znam osoby ,która wymieniała laser w PS3 na ten kupiony z ebaya,a ja jak dotychczas też nie mam problemów z PS3.Oby rzeczywiście lasery pasowały bo jak by się dobrze poszukało to koszt całej inwestycji zamknąłby się spokojnie w kwocie 200zł

 

edit-ooo a to ciekawe-niektóre modele PS3 mają dwie soczewki lasera,niektóre jedną i przed kupnem trzeba sprawdzić jaka siedzi w naszym PS3- te AAA to jednosoczewkowe lasery,ACA dwusoczewkowe

 

fp99e.jpg

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
zastanawiam sie nad sprowadzeniem, teraz puki sa na zapas, kilku sztuk. Cena dobra.

a skąd wiesz jaki masz laser w PS3?jedno czy dwusoczewkowy?Choć wg mnie w 40gb i większości 60GB siedzi pewnie ten jedno soczewkowy z racji tego,że na necie 99% aukcji to właśnie te wersje AAA.Ten dwusoczewkowy na moje oko to może był w całkiem pierwszych modelach PS3.Trzeba by było PS3 rozebrać i sprawdzić-ja bym ale pierw walczył z tą 2-letnią niezgodnością towaru z umową i dopiero potem ,jak już atakowałbym kupno lasera

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Witajcie, od wczoraj mam problem z 9 miesieczną PS3 40 GB, - nie czyta plyt.

rano jako tako jeszcze czytala DMC4, ale gra zaczęła sie zawieszac w pewnym momencie, wieczorem nei czytała juz gier a tylko filmy , dzs rano nie czyta niczego.

Konsola kupiona w Media Markecie, czy to laser padl - oddac ją do MM / Centrum Sony , czy moze wystarczy cos zrobic / przeczyscic?

 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na temat tego co da się zrobić z konsolą która przeszła update 2.40 i na tym zakończył się jej żywot - byłbym wdzięczny.

Infolinia Sony niestety zaleciła mi reklamację w sklepie lub oddanie do serwisu bo nie mają pojęcia o co chodzi...

 

Podobno lekrastwem jest ormat konsoli - ale na razie cciałbym znaleźć sposób, jak zgrać Sejvy....

Odnośnik do komentarza

ale zdajesz sobie sprawe, ze im wiecej informacji podasz tym wieksze prawdopodobienstwo, ze ktos bedzie ci w stanie pomoc? bo zakonczyla swoj zywot mozna rozumiec na wiele sposobow.

 

btw. po co ci save'y i tak musisz gry od nowa przechodzic dla trophies

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Game OVer w sensie, że się nie włącza. Tyle.

Przechodzenie gier dla tropohies - kupiłem konsole niedawno, więc mam raptem 3 gry, poza tym można przechodzic od nowa i zachować stare zapisy :)

A oddawanie samej konsoli bez dysku - skoro "podobno" format pomaga, to znaczy, że serwis niepotrzebny :P

 

Teraz szukam drogi na zrobienie backupa a potem będę myślał o serwisie. Chyba, że ktoś zna inne rozwiązanie błędu z updatem do 2.40 :)

Odnośnik do komentarza

gnysek-> Wyjęcie dysku (pipi) da bo jak podłączysz ten wyjęty dysk do innej PS3ki to pojawi sie napis powitalny mówiący o tym że musisz sformatować dysk by sie konsola włączyła z tym dyskiem, wiem to bo raz oddałem konsole PS3 do serwisu bez dysku bo byłem przekonany że jak podepne dysk który wyjołem z PS3 do nowej PS3 to dane stare bede miał a tu sie okazało że nie wiec jedyny twój ratunek to Backup dysku PS3 na pamięć przenośną, ale bedzie to trudne skoro do XMB sie nie możesz dostać...

Edytowane przez f5k
Odnośnik do komentarza

kurcze epidemia padających konsol po updacie 2.4.Zachodnie fora pękają od naporu ludzi,którym wysypała się konsola

http://uk.youtube.com/watch?v=jmLFt4o6DyY to jeden z najczęstszych objawów ściągnięcia tego softu...

Podobno wina leży w zbyt dużej ilości ludzi ściągających na raz tego softa-wszyscy się rzucili na obiecaną muzę z dysku w grach i trophies(a jak jest każdy widzi to tak BTW :P) i serwery nie wytrzymały i soft ściągał się z błędem,który w konsekwencji po instalacji uszkadza konsolę.Ile w tym prawdy-nie wiem

 

Ale jeśli prawdą jest ta hipoteza to ściągnięcie softu z pc i zainstalowanie przez pendrive'a będzie najbardziej bezpieczne

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
z pen'a do 50% sie zainstalowalo, reset, konsola wstala, wszystko jest...

btw: nie moge muzyki odpalic sobie wlasnej podczas gry ( GT5P ) a chcialbym Paul van Dyk sobie zapodac do Subaryny...

w niczym jeszcze nie można :P trzeba czekać na patche :P Sony trochę przegięło z tymi słowami,że soft 2.4 umożliwi odpalanie mp3 z dysku-w praktyce soft 2.4 umożliwi odpalania muzy z dysku po uprzednim ściągnięciu patcha lub też w przyszłości (oby) w nowych grach od razu ze startu będzie ta funkcja możliwa

Odnośnik do komentarza
z pen'a do 50% sie zainstalowalo, reset, konsola wstala, wszystko jest...

btw: nie moge muzyki odpalic sobie wlasnej podczas gry ( GT5P ) a chcialbym Paul van Dyk sobie zapodac do Subaryny...

w niczym jeszcze nie można :P trzeba czekać na patche :P Sony trochę przegięło z tymi słowami,że soft 2.4 umożliwi odpalanie mp3 z dysku-w praktyce soft 2.4 umożliwi odpalania muzy z dysku po uprzednim ściągnięciu patcha lub też w przyszłości (oby) w nowych grach od razu ze startu będzie ta funkcja możliwa

 

I tak do większości starych gier nie ukażą się takie łatki - bo nikt nie lubi programować za darmo, ale przynajmniej te gry, które będą pisane od teraz powinny zawierać odpowiednią funkcjonalność. A czy wszystkie będą zawierać? Przekonana nie jestem.

 

U mnie tym razem update nie zabił konsoli, ale:

 

Na przyszłość gdy pojawi się update zalecane jest:

- zgrać save

- sprawdzić czy konsola ma gwarancję (bo nie ma 100%, że nie każą zapłacić w razie problemu za naprawę)

jeśli ma: zrobić update

jeśli nie ma: poczekać kilka dni na sygnały od ludzi

- zmówić modlitwę przed wciścnięciem Proceed.

Odnośnik do komentarza

2.40 zainstalowałem pomyślnie i nie było żadnych problemów z początku. Teraz, po dokupieniu Dualshock'a3 każda gra wiesza się, i to losowo:

MGS4 - w story, po pauzie dłuższej niż minute, nie mogę nic zrobić i. Co dziwne gra chodzi normalnie (muzyka, podgląd Sunny)

MGO - Sixaxis i DS przestają reagować, nawet jak są podłączone kablem, ale mecz normalnie trwa.

GTA IV - wyskakuje napis "please reconnect controller".

W każdym przypadku konsola przestaje reagować i trzeba robić hardreset'a.

Dodatkowo, po ostatnim, część ustawień wróciła do domyślnych :o

 

Z początku podejrzewałem problem z nowym pad'em, ale Sixaxis też nie bardzo działa. Zresztą nie słyszałem żeby ktokolwiek miał problemy z Dualshock'iem.

Wie ktoś o co może chodzić? :D

Odnośnik do komentarza

Też możliwe. Wykombinuje headset'a i zobacze czy z nim też są problemy.

Ewentualnie któryś z sąsiadów zza ściany ma jakieś urządzenie, które zakłóca komunikacje konsola-pad albo próbuje się z nią sparować i PS3 wariuje :D

Na zagranicznych forach był tylko 1 przypadek identyczny z moim, ale póki co bez rozwiązania, więc mam nadzieje, że to jednak wina firmware'u i z następną łatką wszystko będzie śmigać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...