Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używaną PS3, która doszła zgodnie z oczekiwaniami pod koniec maja i byłbym zadowolony z jej działania gdyby nie fakt, że od samego początku są problemy z padem do konsoli... Chciałem się zapytać, czy również ktoś miał problemy z bezprzewodową grą? Chodzi o to, że po kilkudziesięciu minutach gry, pad potrafi się zwyczajnie "rozłączyć" i ponowne podłączenie działa dopiero przy resecie konsoli... Na początku myślałem, że to wina pada, ale kupiłem nowy i jest ten sam problem :| . Teraz boję się, że to konsola ma jakąś wadę, a kupiłem konsolę bez karty gwarancyjnej :( ... Niech mi ktoś pomoże, może ktoś z Was słyszał o podobnym problemie?

Odnośnik do komentarza
Kupiłem używaną PS3, która doszła zgodnie z oczekiwaniami pod koniec maja i byłbym zadowolony z jej działania gdyby nie fakt, że od samego początku są problemy z padem do konsoli... Chciałem się zapytać, czy również ktoś miał problemy z bezprzewodową grą? Chodzi o to, że po kilkudziesięciu minutach gry, pad potrafi się zwyczajnie "rozłączyć" i ponowne podłączenie działa dopiero przy resecie konsoli... Na początku myślałem, że to wina pada, ale kupiłem nowy i jest ten sam problem :| . Teraz boję się, że to konsola ma jakąś wadę, a kupiłem konsolę bez karty gwarancyjnej :( ... Niech mi ktoś pomoże, może ktoś z Was słyszał o podobnym problemie?

 

No niestety z tego co wiem to nie jest rozwiązywalny problem tylko wina konsoli. Ale spróbuj zrobić formata, zainstalować jeszcze raz nowy soft czy coś takiego. Już wcześniej było o tym pisane, ale z tego co pamiętam to nie udało się dojść do konsensusu;']

Odnośnik do komentarza

Mam mały problem, na 99% jest to wina softu - konsolka potrafi sie zaciąć przy wyjściu z gry, raz sie zaciela jak chciałem zainstalować demko, zaczęło się to po zainstalowaniu 2.41, wcześniej jak miałem 2,40 to konsolka zacinała sie przy wyjściu z filmu dvd - nieważne czy wyciągnąłem płytę czy tez wychodziłem do menu, ale po instalacji 2.41 minęło, a teraz dzieje się tak jak opisałem, no i czasem konsola normalnie działa ale jak ją wyłączę to długo to trwa i pod koniec są dwa piknięcia ale nie zawsze. czy instalacja nowego softu powinna pomóc? Miał ktoś takie cyrki?

Odnośnik do komentarza

Siemka , mam taki problem .Wczoraj z braciakiem grałem normalnie nic sie nie działo.Dziś włączam konsole lampki sie zapalają przełączam na hdmi i brak sygnału.Pomyslałem ze pewnie kabel sie poluzowal docisnełem. Zamiast normalnego ekranu gry zaczelo migać na na przemian zielony obraz z czarnym.potem podłączylem pod zwykły kabel ,też lipa nic sie nie działo.Może to być wina kabla czy coś wiecej?

 

Odnośnik do komentarza

przytrzymaj dłużej power i zrób twardy reset ustawień jak sie obraz nie pojawi (wybór rozdzielczości itp) to zmień wtedy z hdmi na zwykły av i to samo dłuższy reset... jak sie nic nie pojawi to coś z gniazdem albo w środku i raczej nie wina kabli, zostanie dalej coś próbować w ostateczności serwis..

Edytowane przez froniu
Odnośnik do komentarza

Kur.waaaaaaaaa grałem na PS3, nagle wyłączyli prąd, a potem znowu załączyli, tek mrugnęło... Załączam konsolę z powrotem, pali się czerwona diodka, a kiedy próbuję załączyć ją padem, to wszystkie diodki w nim zaczynają mrugać... Nie da się załączyć :( Próbowałem podłączyć go kablem, ale to nic nie daje :(

 

Konsolę mam od ok 12 lipca...

 

Ktoś wie co może być nie tak? :(:(:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza

Jesteś z Mysłowic ,a to stosunkowo blisko od Chorzowa i jeśli stało Ci się to przed chwilą to pewnie było to spowodowane niesamowitą burzą przechodzącą przez Śląsk....możliwe,że coś się w niej spaliło itp....chyba pozostaje tylko naprawa....choć wpróbuj ją wcześniej odłączyć z gniazdka,włączyć raz jeszcze itp

Odnośnik do komentarza
Kur.waaaaaaaaa grałem na PS3, nagle wyłączyli prąd, a potem znowu załączyli, tek mrugnęło... Załączam konsolę z powrotem, pali się czerwona diodka, a kiedy próbuję załączyć ją padem, to wszystkie diodki w nim zaczynają mrugać... Nie da się załączyć :( Próbowałem podłączyć go kablem, ale to nic nie daje :(

 

Konsolę mam od ok 12 lipca...

 

Ktoś wie co może być nie tak? :(:(:(:(:(:(

 

Ja mam tak często podczas gier...to już 4 raz kiedy podczas gry normalnie konsola sama się wyłączyła tak jak by prądu brakło. Konsola nie reaguje na pada, jedynie można ją włączyć przyciskiem na konsoli ;o

 

Ktoś wyżej napisał, że konsola wyłącza się sama, gdy gra się zawiesi. Trochę to dziwne bo NFS: PS kilka razy mi się zawiesił i konsola się nie wyłączała. Oólnie to problem pojawił się odkąd podłączyłem konsolę pod neta. Powinienem zacząć się martwić o moją konsolę? :|

 

ver. 40GB

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza
(...)

Ktoś wyżej napisał, że konsola wyłącza się sama, gdy gra się zawiesi. Trochę to dziwne bo NFS: PS kilka razy mi się zawiesił i konsola się nie wyłączała. Oólnie to problem pojawił się odkąd podłączyłem konsolę pod neta. Powinienem zacząć się martwić o moją konsolę? :|

 

ver. 40GB

 

Bo nie zawsze wyłącza się sama po zwisie. Najczęściej jest po prostu stop-klatka.

Ale ostatnio zauważyłam jakoś mniej zawieszeń niż było na przykład pół roku temu i wcześniej, chyba te poprawki coś dają poza wspaniałymi trofeami, własną muzyką i rozmową z kolegami podczas gry :D

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Proszę o radę:

 

 

Dziś serce mocniej mi zabiło gdy włączyłem konsolę i w dashu ujrzałem zielony "śnieg". Takie zielone, migające kropeczki, coś jak TV bez sygnału.

 

Spoko - odłączyłem i podłączyłem HDMI - Efekt? Dwu sekudnowa, czarno biała migawka po odpaleniu gry. Co się dzieję? Reklamować? Gwarancji zgodnie z prawem UE mam 24 miesiące tak?!

Odnośnik do komentarza

:nosze:

Grałem sobie dziś w Uncharted. Gdy byłem w zalanym mieście zacięła się muzyka - pomyślałem że to pewnie jakiś błąd odczytu i zaraz wszystko wróci do normy. Jednak dalej było coraz gorzej - przeciwnicy którzy mnie nie widzieli, brak głosu, przechodzenie przez zamknięte drzwi. Dałem więc QUIT i okazało się że jest nawet problem z wyjściem z gry, a po wyjściu menu konsoli jest zablokowane. Postanowiłem wyjąć płytę z napędu, po minucie zmagań udało się. Płyta była bardzo rozgrzana. Spróbowałem uruchomić grę ponownie - pojawił się "ERROR 80010514", każda inna gra na bluray - to samo. Odpaliłem film - poszedł, jednak po wciśnięciu pauzy zawieszka całkowita.

 

Konsolę mam od grudnia 2007, wersja 40 GB kupiona w media. Stoi w przewiewnym miejscu na biurku, nie jest zakurzona, ma dużo miejsca dookoła itp. Zdązyłem na niej zagrać w około 5 gier i obejrzeć 3 filmy. Wszystko działało do tej pory bez zarzutu.

 

W internecie znalazłem "wyjaśnienie" pochodzące rzekomo od Sony LINK

Ciekawy jest fakt że wpisanie w google "error 80010514" daje około 15.200 wyników.

Formatuję system, wkrótce się okaże czy system ma tu coś do rzeczy czy to wina czytnika.

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza

jak dla mnie to padł Ci czytnik:(

 

Mialem dokladnie tak z assasinem - gram gram, nagle przestal sie doczytywac teren ( miasto ) i biegam po bialym tle, muzyka siadla,

a jak wylaczylem gre to juz nic mi sie wiecej nie uruchomilo ( filmy dvd dzialaly - na blu-raya juz nie ).

 

formatowalem itd - pomogla wymiana na nowa konsole :) - 40 gb versja z grudnia 2007

 

 

Odnośnik do komentarza

Siemka.Dawno bylem na forum:p.Problem moj tkwi w tym że 1 konsola poszla do serwisu dostałem nowa.Nowa też padła.Wyjąłem kable,jakiś miesiąc leżała podłączam,czyta jednak płyty.Wczoraj zrobilem najnowszy update ni wiem czy 4.21,czy 3.22 ale po prostu po tym update znów nie czyta płyt.Co się dzieje?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...