Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

zaintrygowala mnie ostatnio jedna rzecz: otóż mam PS3 60GB (jedne z ostatnich - kupilem prawie rok temu). specjalnie nie przejmowalem sie tym ze maja PS3 bucha żarem z wentylatorów jak smok i po np. calodziennym graniu zaczyna sie zawieszac (obraz staje w miejscu muzyka gra i zadne przyciski nie dzielaja). Moje watpliwosci zaczely narastac z chwila kiedy odwiedzilem kolege ktory rowniez posiada czarnule (ale wersje 40GB - kupil w maju) i postanowielm sie przyjzec jak jego konsola pracuje. Mimo tego ze mial ja wepchnieta w jakis ciasny kat gdzie wydawac by sie moglo ze chce pozbawic zycia swoje PS3 pomimo tego jego konsola chodzila bardzo cicho i na dodatek nie buchalo z niej zadne gorace powietrze tylko lekki ZIMNY podmuszek!!!! W dodatku mowil mi ze nigdy nie zaliczyl zwiech itp. Nie wiem czy specyfika tych dwóch wersji az tak sie rozni czy moze mam sie zaczac martwic??Na dodatek dodam ze moja konsola pracuje na wolnej przestzeni, nie ograniczona zadnymi scianami itp.

 

Prawdopodobnie masz zasyfione otwory went. w konsoli, zrób fan test i powinno być wtedy ok.

Ja mam wer. 60 GB z dnia premiery, co około 2 miesiące robie fan test i konsola po całym dniu grania nie przekracza 2 biegu wentylatora, o jakich kolwiek zwiechach niema mowy.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście był taki komunikat ze strony Sony, że fan test może uszkodzić konsole. Ile w tym prawdy tego nie wiem, bo jeszcze nie słyszałem żeby jakaś konsola padła z tego powodu. Ale pamiętajcie: robicie to na własne ryzyko! A jeżeli niema takiej potrzeby, to najlepiej nic nie grzebać, albo oddać konsole do serwisu na czyszczenie za które zgarną nie małe pieniądze ( a pewnie zrobią sami taki fan test, bo komu by się chciało rozkręcać konsole :P )

Odnośnik do komentarza
Coś tam szprecha, nie wiadomo o co mu chodzi, ale wygląda to nienormalnie z trzymaniem konsoli do góry nogami. I wydaje się ryzykowne, to nie to co dla wersji 40GB, gdzie jest to wyraźnie przewidziana operacja.

 

EDIT: Oto jeden z komentarzy wyjaśniający sprawę: "You are overheating the console by inverting the cooling vents, the PS3 is trying to cool itself by spinning up the fan faster. This is not a cleaning mode, you are simply cooking the CPU in the PS3. IT IS OVERHEATING - NOT RECOMMENDED!". To nie jest to samo co w 40GB.

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza
myslicie ze ten fan test dla PS3 60GB moze ja uszkodzic?

 

Jeśli masz obawę, że z konsolą może coś się przez to stać, to nawet się za to nie zabieraj.

Ja zaryzykowałem i jak widać nic się nie stało, ale jak będzie w twoim przypadku tego nie wie nikt.

 

Jak konsola Ci się często przegrzewa, to zadzwoń do serwisu i się zapytaj czy wyczyszczą konsole w ramach gwarancji, bo częste zwiechy to nie jest normalna rzecz.

 

A to, że konsola "bucha" gorącym powietrzem to zupełnie nornalna rzecz. Gorzej jak to powietrze niema jak się z konsoli wydostać, przez to mogą być te zwiechy.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Witam

wlasnie ostatnio cos czesto i regularnie zaczela mi sie wieszac (40gb) mam ja jakies 4 miesiace i zawsze wszystko bylo ok dopiero od jakiegos tygodnia co chwile zalicza zwiechy... specjalnie goraca nie jest, poprostu obraz staje i moge ja tylko wylaczyc :/ dlugo tez nie gram, max godzinke. Zaczyna mnie to powaznie irytowac <_<

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki problem :

 

Wyczyściłem dzisiaj PS3 wersje USA i konsola padła.Wcześniej chodziła jak traktor-wadził wiatrak więc go trochę odchyliłem na mocowaniach.Dodam tylko,że konsolę rozkręciłem gdyż już nie ma gwarancji.

Jak załączm konsolkę to nie ma obrazu i nie chce przyjmowac płyt.Dioda jest zielona.Podłączona przez Hdmi.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Rozkrec i skrec jeszcze raz. Cos nie styka pewnie.

Generalnie samorobne usprawnienia to nienajlepszy pomysl.

 

Poszukaj na necie jakichs instrukcji skladania/rozkladania konsoli (moze nawet youtube?). Tam powinny byc zaznaczone punkty, o ktore trzeba zadbac.

 

 

Składałem już chyba z 5 razy.Już myślałem, że nic z tego nie będzie ale przytrzymałem przycisk Power przy konsoli i wróciły poprzednie ustawienia obrazu, tj. RGB lecz nie mogłem przestawić na Hdmi.Po 5 razie to już brak napięcia.Moja ukochana czarnula nie działa ale jej nieodpuszczę i ja naprawię.Znalazłem problem-występuje on na płycie głównej-pewnie coś z napięciem,trudno pójść trzeba będzie do serwisu.

Bardzo dziękuje za podpowiedź

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gerdzio
Odnośnik do komentarza

Panowie zauważyłem pewną rzecz. Otóż po update do firmware 2.50 zdarza sie że PS3 na moment nie wyświetla obrazu. Właczając konsole obraz sie pojawia ale po chwili znika zeby znowu sie pojawić na stałe. PS3 podpiete jest do ampli Sony poprzez hdmi. Wcześniej nie było takiego problemu, nie jest to uciązliwe bardzo ale lekko irytujące

Spotkał sie ktoś z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza

Też mam 60 GB. To znaczy miałem 60 GB.

"Yellow light of death" powiadasz, czyli innymi słowy peestrójkowa wersja Xboxowego RRoD. Fajnie. Na szczęście konsole mam jeszcze na gwarancji, więc nie mam się za bardzo co martwić, gorzej natomiast, że wszystkie sejwy i inne bajery na dysku automatycznie idą się yebać. Bo chyba nie ma żadnego sposobu, żeby je odzyskać?

 

Tak czy siak dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale zostawienie sobie dysku nic nie da. W serwisie dadzą Ci "nową/odnowioną" konsole. A po włożeniu do takiej starego HDD konsola wyświetli monit o konieczności zrobienia formatu. Więc i tak stracisz wszystkie dane z dysku. Najlepiej zrobić backup, o ile się ma jakiś pojemny dysk zewnętrzny, albo oddać do serwisu konsole razem z HDD i poprosić by oni wykonali backup. Poza tym oddając konsole bez HDD, dostaniesz ją z powrotem również bez HDD. Więc nie wiem jakim sposobem kolega osoby powyżej ma już trzy dyski 40GB. Jakoś mało ogarnięta ekipa serwisu musiała być :P

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...