Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Już od dobrego miesiąca konsola jest na wycieczce do serwisu. Chyba zepsuł się czytnik, czy coś...

Ale nie w tym rzecz. Otóż moje biedactwo od kupna kisiło się w popularnej "wnęce" w stoliczku. Co prawda chłodziłem ją wiatraczkiem w letnie dni ( tak, wiem, żałosny pomysł :nonie: ), ale... Czy to mogło być przyczyną zgonu??? Prosiłbym o szybką radę, bo mam 2-letnią gwarancję, a rok już minął. Jeżeli następnej zimy sytuacja by się powtórzyła - na dodatek dzień po upływie gwarancji - bym miał prze...rąbane...

 

Odnośnik do komentarza

Konsola już jest rozkręcana w serwisie i na razie są mi znane jedynie koszty naprawy.

Niezależnie od tego, co się stało koszt są zryczałtowane i wynoszą 800zł do tego należy doliczyć kuriera ( w jedną i w drugą stronę około 96zł w skład wchodzi ubezpieczenie na 3000zł i gwarantowana dostawa na drugi dzień)

Teraz czekam na info czy zrobią ją na miejscu czy zaliczy Słowację.

 

Odnośnik do komentarza

dokładnie tak jak napisałeś ( może jak będzie tylko sprężone powietrze mnie oszczędzą)

oddałem do serwisu, bo chcę mieć dalej model 60gb - wygląd(chromy), dodatkowe porty usb, i kompatybilność wsteczną... na allegro, można wyrwać 60 za około 1500zł ale jaką mam gwarancję, że nie jest na wylocie? za nową musiałbym dać prawie 3000zł.

Odnośnik do komentarza

I co mam zrobic? Wczoraj moja PS3 zaliczyla ,,tecze smierci,, najpierw zielona zolta i migajaca czerwona dioda i kompletny zgon :( Konsole kupilem u kolegi w sklepie i jutro mija dokladnie 18 miesiecy. Sony daje rok gwarancji a jak jest z ,, niezgodnoscia towaru z umowa,, czy moge sie na nia powolac w serwisie sony czy tylko w sklepie, i kto ponosi ewentualne koszty naprawy/wymiany/lub czegokolwiek innego?

Odnośnik do komentarza

Na forum jest szum, że może będą nowe konsole po 1000zł ( będziesz miał od nowa gwarancję) ja obstaję przy mojej 60 i dlatego decyduję się zapłacić… mam nadzieję, że serwisy za jakiś czas rozpracują PS3 w tym temacie i za mniejsze stawki będzie można sobie naprawić sprzęt… jak padnie drugi raz też kupię nową;)

Odnośnik do komentarza

Ok a więc po długich męczarniach co i jak, te ryski, które miałem to......... ślady kurzu na płytkach, które powstawały w napędzie, badziewia dosyć się mocno przylepiały dlatego wyglądało jak rysy......wystarczyło płytki przetrzeć szmatką zbierającą kurz od np telewizorków HD czy LCD monitorów....i lol płyty jak nowe ffs....

 

Co nie zmienia faktu, że coś mi tam siedzi i brudzi.....trzeba chyba konsolę dokładnie przeczyścić....

Odnośnik do komentarza

Gdyby to bylo takie latwe nie byloby "padajacych" napedow.

W 80 procentach to co serwisy nazywaja padajacym napedem to czesto zanieczyszczenia (kurz) ktore dereguluja dzialanie mechanizmu lasera...

 

Widzialem kiedys gdzies rozwiazania zrobione przez jakiegos zdesperowanego audiofila, ktory wywiercil otwor w napedzie tak by siegal do mechanizmu lasera i co jakis czas "odkurzal" sprzet korzystajac z tego otworu.

 

Niestety plyty czyszczace zwykle nic nie daja bo bardzo rzadko problemem jest zanieczyszczone "oczko" lasera, lecz mechanizm... Tym bardziej ze to "oczko" ciezko zanieczyscic...

Odnośnik do komentarza

Mam problem ze swoją PS3. A mianowicie jak próbuje sciągnać demo RE5 konsola się zawiesza, i żeby ją wyłączyć musze przytrzymać przycisk przez około 10 sek. Wydaje mi się też, że może głośniej chodzi, ale może to tylko złudzenie.

Co ciekawe wczoraj ściągnąłem z 50% tego dema i dziś jak właśnie próbowałem dokończyć download, to się zawiesiła. A teraz jak próbuje ściągać od nowa, to za każdym razem zawiesza się na 33MB/3%.

Macie jakieś rady?

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

Tak jak ściągam demko, to nic na konsolce nie robie.

Net 1mb, i do PS3 dochodzi on przez router.

 

A tak bTW. spóbowałem ściągnąć coś innego - mianowicie tapetke i theme, i się ściągneły. I teraz jak znów włączyłem demko RE5, to póki co się nie zawiesiło(a zawsze się zawieszało na 33mb/3%), i aktualnie jest 16%(170mb) i dalej się sciąga.(póki co)

 

E: zawiesiło się znów.. :/

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

Tapetki sa malutkimi plikami. Przy sciaganiu wiekszych plikow dowolny problem z netem moze spowodowac problem. Dodam ze windows nie raz nie dwa mi sie wieszal przy sciaganiu duzych plikow...

Oby to nie byl dysk twardy. Jest takie prawdopodobienstwo, ale PS3 ma jakies narzedzia do rebuildu, ktore sie uruchamiaja same gdy cos sie z dyskiem dzieje. Sciagnij sobie inne demo na test. Moze to serwer z plikiem daje ciala...

Odnośnik do komentarza

Nie zaszkodzi. Mysle ze bedzie podobnie ale przynajmniej wyeliminujemy problem dysku.

 

Mozesz rowniez sprobowac podlaczyc konsole bezposrednio kablem do netu (bez routera) jak masz warunki.

 

Na forum o PS3 słyszałem, że można wykupić ,,ubezpieczenie" na 3lata w Saturnie. Pojechałem tam i się spytałem co i jak, a na to zdziwiona pani odpowiedziała, że nic o tym nie słyszała i odesłała mnie z kwitkiem. Jak to jest, można jakieś ubezpieczenie wykupić?

 

Sony ma cos takiego jak rozszerzone gwarancje na niektore sprzety. Niestety konsole nie sa objete ta oferta.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...