Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, już chyba miesiąc temu moja gwarancja w media expert została pozytywnie rozpatrzona i nadal ani widu ani słychu na temat mojej konsoli, czy to normalne?(usterka dotyczy lasera, oddałem go na gwarancji).

I chciałem jeszcze się zapytać, czy mam jakieś prawo do zatrzymania danych osobistych na mojej konsoli (typu save'y gier itp.) gdyż nie mam kopii zapasowej,a do 100% w singlu w gta 4 mi brakuje kilku jumpów, trzeci raz mi się nie chce gry przechodzić(wszystkie gołębie, o jezu!). Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza

Doslownie 20 min temu padla mi konsola przyznam ze jako posiadacz PS 3 myslalem ze mnie to ominie niestety...Konsola kupiona w dniu premiery 23 marca za 20 dni stuknely by dwa lata kapletnie nic sie nie zapowiadalo konsola chodzila idealnie nie mnialem z nia zadnych problemiow do dzis.Gralem w Killzona zdazylem rozegrac jeden mecz nagle poprostu sie wylaczyla w pierwsej chwili myslalem ze prad wylaczyli ale to nie prad....Probowalem ja odpalic ponownie niestety slysze pikniecia i zaraz sie wylancza nie moge wejsc nawet do menu konsoli.Zalamka teraz akurat jak killzon wyszedl jutro musze ja oddac nie wiem nawet gdzie i ile naprawa mnie bedzie kosztowac podejzewam ze cos kakretnego padlo bo zeby nawet do menu konsoli nie wejsc....Wie ktos moze gdzie w 3 miescie mozna oddac konsole do naprawy

Odnośnik do komentarza

Jak świeci się na żółto a za chwilę na czerwono i są 2 piknięcia to zaliczyła zgon. Tak jak moja. Ja oddałem swoją do Media Markt powołując się na 2 letnią niezgodność z umową. Listonosz zostawił dziś awizo w skrzynce, więc jutro będę wiedział jak rozpatrzyli moją reklamację. Jak masz paragon to uderzaj do sklepu, w którym kupiłeś. Jeśli nie masz to na Allegro ogłaszają się serwisy, które może naprawią.

Odnośnik do komentarza

Ja VS MM runda 2

Dostałem z MM pismo nie uznające reklamacji z uzasadnieniem: jeśli towar był zgodny z umową z momencie zakupu, to nie uznają reklamacji. I że mogę się bujać. W poniedziałek jadę do Rzecznika Praw Konsumenta, zobaczę co będzie sie dalej działo. Moje zaufanie do marki Sony w tym momencie w skali 1-10 ma jakieś -3. Może powinienem dać na mszę żeby moja Bravia się nie zepsuła :)

Odnośnik do komentarza

Mam taki mały problem z wyświetlaniem obrazu. Kiedy włączę PS3 to na ekranie w miejscach gdzie jest czarny kolor pojawiają się szaro-białe linie poruszające się powoli z góry na dół. Problem ten pojawia się w grach i podczas poruszania się po XMB. Najbardziej wyraźnie widać je po naciśnięciu i przytrzymaniu PS Buttona kiedy ekran robi się prawie cały czarny(wiecie widać menu) + te durne paski. Pojawiło się to tak nagle ok 4 tygodni temu. Sprawdzałem na innym TV i na nim problemów nie było, wszystko idealne. Oba TV to SD. Konsola podłączona za pomocą kabli z opakowania PS3. Dzisiaj sprawdzałem jeszcze DVD LG, to na nim nie było żadnych problemów. Tylko na PS3. TV to tak jak już pisałem dość stara Toshiba(na nim właśnie zauważyłem problem z PS3 i brak takiego z DVD LG) i Trilux(nie było problemów). PS3 to wersja 80GB.

 

 

Na internecie jakiś gość miał podobny problem, ale nie uzyskał odpowiedzi:

Whenever I run my PS3 on my television (its not "old" but its not "hi-def" either.) And reach the XB screen (main screen) on the ps3, and during gameplay on ALL games, I can see subtle dark and light gray bars traversing my screen from the top left corner to the bottom right, in a horizontal direction. Its really annoying because this does NOT happen on regular usage of my TV only when using the PS3.

 

Czyli co TV powoli odchodzi??

Odnośnik do komentarza
Ja VS MM runda 2

Dostałem z MM pismo nie uznające reklamacji z uzasadnieniem: jeśli towar był zgodny z umową z momencie zakupu, to nie uznają reklamacji. I że mogę się bujać. W poniedziałek jadę do Rzecznika Praw Konsumenta, zobaczę co będzie sie dalej działo. Moje zaufanie do marki Sony w tym momencie w skali 1-10 ma jakieś -3. Może powinienem dać na mszę żeby moja Bravia się nie zepsuła :)

U mnie to samo (nie stwierdzono wady fabrycznej) w poniedziałek mam umówione spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Mam taki mały problem z wyświetlaniem obrazu. Kiedy włączę PS3 to na ekranie w miejscach gdzie jest czarny kolor pojawiają się szaro-białe linie poruszające się powoli z góry na dół. Problem ten pojawia się w grach i podczas poruszania się po XMB. Najbardziej wyraźnie widać je po naciśnięciu i przytrzymaniu PS Buttona kiedy ekran robi się prawie cały czarny(wiecie widać menu) + te durne paski. Pojawiło się to tak nagle ok 4 tygodni temu. Sprawdzałem na innym TV i na nim problemów nie było, wszystko idealne. Oba TV to SD. Konsola podłączona za pomocą kabli z opakowania PS3. Dzisiaj sprawdzałem jeszcze DVD LG, to na nim nie było żadnych problemów. Tylko na PS3. TV to tak jak już pisałem dość stara Toshiba(na nim właśnie zauważyłem problem z PS3 i brak takiego z DVD LG) i Trilux(nie było problemów). PS3 to wersja 80GB.

 

 

Na internecie jakiś gość miał podobny problem, ale nie uzyskał odpowiedzi:

Whenever I run my PS3 on my television (its not "old" but its not "hi-def" either.) And reach the XB screen (main screen) on the ps3, and during gameplay on ALL games, I can see subtle dark and light gray bars traversing my screen from the top left corner to the bottom right, in a horizontal direction. Its really annoying because this does NOT happen on regular usage of my TV only when using the PS3.

 

Czyli co TV powoli odchodzi??

Moim zdaniem coś zakłóca transmisje, prawdopodobnie inne urządzenie lub masz uszkodzony kabel

Najlepiej w takim wypadku przetestować inny kabel – zalecany dobrze ekranowany.

Podobny przypadek miałem z komponentem – i nowy kabel to załatwił.

ps

Jeżeli Twój telewizor posiada oprócz euro „czincze” to wypnij euro, odłącz kostkę od kabla i obadaj czy w ten sposób będzie ok.? może gniazdo euro Ci siada?

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

Dokladnie nie jest to moze skala jak Xbox ale za rozowo tez nie jest troche sie zainteresowalem tematem i zauwazylem ze jest juz troche osob ktorym padly PS3.Moja konsola jest juz w naprawie poczekam sobie moze nawet z dwa tygodnie koles powiedzial ze jak to plyta glowna to najdrozsza naprawa piec stowek drogo czy to normalan cena orjentuje sie ktos?

Odnośnik do komentarza

Ja po zgonie PS3 dzwoniłem po serwisach, i z tego co mi powiedziano to były właściwie 2 opcje (w przypadku mojej 60GB): jak padły zabezpieczenia na płycie to się da zrobić (kwota między 180 a 300 zł zależna od tego do jakiego serwisu ją wyślę - pytałem kolesi którzy na Allegro się ogłaszają) a jeśli to nie zabezpieczenia to trzeba wymieniać całą płytę (w tym przypadku naprawa się nie opłaca). Jest jeszcze serwis PRAM, który naprawia konsole po gwarancji. U nich zryczałtowany koszt naprawy to 800 zł + kurier w obie strony co daje kwotę prawie 900 zł. Przy nowej konsoli za 1290 zł z Killzone 2 to naprawa się średnio opłaca.

Jak na razie próbuję walczyć z Media - zobaczymy co z tego wyniknie. A poza tym zastanawiam się na kupnem XO Jasper.

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem coś zakłóca transmisje, prawdopodobnie inne urządzenie lub masz uszkodzony kabel

Najlepiej w takim wypadku przetestować inny kabel â zalecany dobrze ekranowany.

Podobny przypadek miałem z komponentem â i nowy kabel to załatwił.

ps

Jeżeli Twój telewizor posiada oprócz euro âczinczeâ to wypnij euro, odłącz kostkę od kabla i obadaj czy w ten sposób będzie ok.? może gniazdo euro Ci siada?

Na chinch to samo, a wokół nie ma nic co mogłoby zakłócać <_< Chyba muszę przenieść PS3 na inny TV. Nie przeszkadza to w graniu, ale trochę wkurza :P

Wcześniej na tym samym TV wszystko było OK.

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza
Doslownie 20 min temu padla mi konsola przyznam ze jako posiadacz PS 3 myslalem ze mnie to ominie niestety...Konsola kupiona w dniu premiery 23 marca za 20 dni stuknely by dwa lata kapletnie nic sie nie zapowiadalo konsola chodzila idealnie nie mnialem z nia zadnych problemiow do dzis.Gralem w Killzona zdazylem rozegrac jeden mecz nagle poprostu sie wylaczyla w pierwsej chwili myslalem ze prad wylaczyli ale to nie prad....Probowalem ja odpalic ponownie niestety slysze pikniecia i zaraz sie wylancza nie moge wejsc nawet do menu konsoli.Zalamka teraz akurat jak killzon wyszedl jutro musze ja oddac nie wiem nawet gdzie i ile naprawa mnie bedzie kosztowac podejzewam ze cos kakretnego padlo bo zeby nawet do menu konsoli nie wejsc....Wie ktos moze gdzie w 3 miescie mozna oddac konsole do naprawy

 

Właśnie przed chwilą miałem to samo. Grałem w Killzone'a w singlu, walka z Radeckiem na veteranie. Ja mu yeb z shotguna, a tu nagle konsola się wyłączyła i zaczęła łypać do mnie czerwoną diodą. Po ponownej próbie włączenia dobiła mnie combem zieleń, żółć, power off, czerwień.

 

Około 1,5 roczna sześćdziesiątka przekonała się o tym, że graficznie Killzone 2 powala nie tylko ludzi.

Odnośnik do komentarza

Witamy w klubie:) to masz dwa wyjścia – 800zł i miesiąc czekania lub walka ze sprzedawcą i niepewna przyszłość;) na szczęście mam już to za sobą sprzęt od tygodnia pod telewizorem.

 

poniżej opis mojej historyki którą komuś już wysyłałem:

 

Na wstępie współczuję przykrego doświadczenia.

U mnie sprawa wyglądała następująco,

Odpalam konsolę…chodzi…miałem włączony oszczędzacz baterii…

…po 10 minutach wyłączył się pad a wraz z nim konsola

… odpaliłem kolejny raz… obserwowałem pada… wyłączył się i konsola z nim

… za trzecim razem postanowiłem zmienić ustawienia oszczędzacza baterii ale konsola już się nie odpaliła.

Na starcie postanowiłem poszukać serwisu na własną rękę – niestety większość z nich to fikcja i naciągacze.

Zadzwoniłem więc na sony online i tam mnie poinstruowali abym wysłał konsolę bezpośrednio do PRAM serwis ( namiary na oficjalnej stronie playstation) na resztę mieli dużo więcej skarg i nie mogą za nie ręczyć.

SERWIS:

Zadzwoniłem (ciężko się do nich dopchać)

- Zgłosiłem problem

- wysłałem również emaila ze zgłoszeniem awarii

- spakowałem konsole tworząc notatkę ze stanu konsoli oraz spisałem nr seryjne

Konsole wysłałem i na drugi dzień dostałem informację, że wysyłają na słowację – koszt naprawy zryczałtowany 800zł ( uparłem się na 60gb i że musze mieć taką samą z powrotem)

Naprawa 14 dni roboczych – (na 14 dzień roboczy otrzymałem nową konsolę)

dostałem również informację że nie wróci do mnie moja konsola tylko jakaś inna 60gb ( inaczej się nie da)

ALE!!!!

Nie zrobiłem pewnych rzeczy aby upewnić się co jest nie tak – sprzęt i tak wchodzi na naprawę pogwarancyjną więc polecam na starcie:

- wyciągnąć dysk ( musisz się liczyć z tym, że jak odpalisz ponownie konsolę to go sformatuje i szlak trafi twoje stany gier i gierki)

- wziąć odkurzacz i odkurzyć jak się da z każdej strony

- spróbować odpalić

PRZYCZYNY USTERKI MOGĄ BYĆ NASTĘPUJĄCE (tak mnie w różnych serwisach poinstruowali)

- zablokował się wiatrak od syfu i sprzęt się przegrzał ( w takim wypadku nie ruszy konsola jak wiatrak się nie obróci.

- mógł zdechnąć dysk – w takim wypadku po wyciagnięciu dysku odpal konsolę powinna wyświetlić cokolwiek i będzie wiadomo że to dysk.

- jak nic nie zadziała to zagotowałeś sprzęt i dopiero wysyłaj do serwisu

Odnośnik do komentarza

Czyli osławiony PS3 pod względem awaryjności to po prostu wielka kupa, cóż kupiłem PS3 dla Killzone 2 pogram parę miechów i trza będzie się konsoli pozbyć co by się po roku nie stresować przed każdym uruchomieniem.

Skoro PS3 również często padają to rok gwarancji to jest jakieś totalne nieporozumienie.

 

Odnośnik do komentarza

Gwarancji nie dostałem:)… problem polegał na tym, że uparłem się na model 60gb co by nie mówić jest to najładniejsza i najbardziej funkcjonalna ps3.

Dlaczego wydałem 800zł w serwisie PRAM? Bo to jedyny serwis który powiedział – gwarantujemy, że sprzęt zostanie naprawiony w 14dni roboczych – i naprawili. Dostałem (moim zdaniem) nową konsolę.

 

Naprawdę, dzwoniłem po całej Polsce i słyszałem proszę przysłać zobaczymy, jak się da, naprawimy… po takiej deklaracji nie pozostało mi nic innego jak przesłać ją do warszawki:)

 

Mogę zrozumieć młodych zdesperowanych bez funduszy – na szczęście mam to już za sobą hehehe i nie muszę kalkulować ile muszę wydać na naprawę konsoli… po prostu ją naprawiam;)

(najgorsze jest to, że ile by naprawa konsoli nie kosztowała zawsze czekasz miesiąc.)

Odnośnik do komentarza
wlasnie u mnie kopca jak smoki...tez mam te dwa bipniecia...na szczescie jest gwarancja...moja druga ps3 padla w ciagu roku :( pech

 

Ja juz nie mialem gwarancji.

Dlatego zdecydowalem sie na rozkrecenie konsoli i wyczyszczenia jej jesli by to zawiodlo oddal bym do serwisu.

 

Dym z pamierosow wszedzie wejdzie jesli grasz to pal licho ale jak jest wylaczona, gon zeby odpuscili i poszli zajarac gdzies inndziej. Osadza to sie wszystko na soczewce jak rozkrecilem konsole wyczyscilem soczewke laser czytal plytki na 6.

 

Teraz znajomi wychodza palic na klatke zakazałem palic w pokoju gdzie jest konsola.

Edytowane przez DaniDevil
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...