Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

rah ale to masz ubezpieczenie rat czy faktycznie gwarancje na 3 lata ?? bo z tego co wiem to nie mozna wykupic dodatkowej gwarancji na pleja.My tez mamy teraz gwarancje plus ale to na pralki , tv i tym podobne duperele.Zreszta 30 rat to 2,5 roku a nie 3

 

Ja dopłacam za ubezpieczenie konsoli na 3 lata od wszelkich uszkodzeń , bądź nieszczęśliwych wypadków.Proponowali mi oczywiscie też ubezpieczenie kredytu ale ja nie chciałem.30 rat to jedno a ubezpieczenie na 3 lata to drugie.

Odnośnik do komentarza
Mam problem, ot tak nagle zniknął mi dzwięk w ps3, przez hdmi, myśląc że to wina kabla, poleciałem do sklepu po nowy...i o dziwo dalej nic..

próbowałem zmieniać opcje audio, licząc że sie odmota sprzęt, ale nic..dalej to samo..w tv poustawiane jak cza.

postanowiłem podł. kabel analogowy i podłączyłem samo audio do głośników, zmieniłem w opcjach na wyjście analogiczne i dzwięk jest...obraz dalej przez hdmi

co może byc problemem, 2 kable hdmi kulawe?? czy wtyk hdmi w ps3 sie sypnął? serwis?? jutro ogarnę od kumpla 3 kabel hdmi...

dziwne że samo od siebie nagle przestało działać...

co o tym myślicie..?

 

 

Panowie, czy kogoś to spotkało?? 3kabel hdmi i kupa;/...

serwis??.....

Odnośnik do komentarza

siemano

 

(pipi)a gram sobie dzisiaj w uncharted, nagle zgrzyt, filmik sie wiesza... resetuje konsole. Znowu wlaczam gre, tym razem jednak dochodze do filmiku, ktory wogole sie nie odpala. Wczesniej kilka miesiecy temu tez mialem takie zgrzyty w Burnoucie, ale poresetowalem konsole i bylo ok. Tym razem jednak po entym resetowaniu konsola wogole nie widzi mi plyty z grą! (pipi)a, wkladam tez plyty z filmami i muzyka, i (pipi), to samo <_<

 

Sorry za te bluzgi, ale (pipi) mnie strzela jak pomysle, ze chlebaka mam od ponad roku, wygasla mu gwarancja, rękojmi pewnie nie dostane z uwagi na fakt, iz sprzet byl kupowany ze sklepu wysylkowego...

 

Co teraz? Da sie to naprawic wlasnorecznie, czy moze naped purtnął i trzeba bulic za wymiane lasera? Blagam o pomoc!

Odnośnik do komentarza

kupowalem 1 rok i 3 miesiace temu, ps3 40 GB, tak wiem, te najbardziej wadliwe. PS3 bylo uzywane sporadycznie, wrecz rzadko.

 

Czyli co teraz? wymiana lasera za koszt prawie klocka? lol... kupowalem ze sklepu wysylkowego wiec pewnie bede uderzal o rekojmie, moze pojde z tym do sony i wycharkam im w ryj rok gwarancji...nie wiem, nie mam pojecia co z tym teraz robic....

 

PS. Juz nigdy nie bede smial sie z X360, ze nawala...

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

Nie rekojmie tylko niezgodnosc towaru z umową :) Sklep wysyłkowy też ci powinien to uwzględnić (oczywiście moze się wykręcać ale to normalne w naszym kraju) W ostateczności jak nie będzie ci się chciało spierać pozostaje iśc do nie autoryzowanego serwisu bo tam dużo mniej zapłacisz , ewentualnie opcja jest też taka żeby kupić sam laser np na ebayu (na allegro może też jest) i iść do takiego serwisu wymienić. Nie wal do autoryzowanego sony bo tam ci policzą pewnie z ok 700-800zł (ale to norma w takich serwisach :))

 

ps. moja już ponad 2 lata chodzi i się jeszcze nie zepsuła (puk puk , odpukać żeby nie padła czasem hehe)

Odnośnik do komentarza

Przypuszczam,że praktycznie nie ma w Polsce sklepu ,który bez problemu przyjmie Ci towar po roku na zasadzie "niezgodności towaru z umową".Na zachodzie co innego ale u nas sprzedawcy wręcz będą stawać na głowie byle tylko nie wydać nawet złotówki z własnej kieszeni.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

panowie nie chce Was martwic ale to raczej tak nie dziala.Faktycznie towar mozna reklamowac z powodu niezgodnosci przez 2 lata od czasu zakupu ale zauwazylem ze klienci nie bardzo wiedza o co kaman.Przychodzi klient do serwisu i jak nie ma juz co powiedziec to chce zglosci niezgodnosc towaru z opisem.

Wszystko okej tylko nikt nie wie o tym ze takie cos mozna reklamowac ale GDY TOWAR BYL WADLIWY W CZASIE ZAKUPU.

Musicie udowodnic ze towar w dniu zakupu juz mial wade i teraz po ponad roku ta wada spowodowala uszkodzenie sprzetu.

Czyli powodzenia :wkurzony:

 

zreszta jutro spytam sie kierownika serwisu jak to dokladnie wyglada i napisze.z tego co wiem to nie masz szans na wygranie tej sprawy :closedeyes:

 

Kazda sprawe w sadzie wygracie, jesli idzie o niezgodnosc towaru z umową.

 

 

tiaaa powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza

Don Pedro nie jestem zadnym ziomkiem !!

 

Wszystko juz wiem, idziesz z tym plejem do serwisu, zglaszasz niezgodnosc towaru z opisem.I teraz albo Ci go przyjmna, tak jak to mialo miejsce wyzej w przypadku ps2, naprawa tania wiec przyjeli.ALE !! moga odmowic przyjecia towaru i wtedy idziesz z tym do sadu I MUSISZ UDOWODNIC ZE TOWAR BYL NIEZGODNY Z OPISEM GDY GO KUPOWALES !! i w tym momecie zycze powodzenia bo sad nie patrzy czy jestes konsumentem czy nie tylko jak kogos podajesz do sadu to mu to udowadniasz.A jak udowodnisz ze laser mial fabryczna wade ?? jest to mozliwe ale malo komu sie to udalo, moze 1 sprawa na 5 konczy sie zwyciestwem.A jak przegrasz sprawe to placisz :(

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza

GOPA ma rację w tym, że ciężar dowodu będzie spoczywał na powodzie ( konsumencie ). Tyle, że zdaje mi się, że konsument w sporze z przedsiębiorcą jest raczej na uprzywilejowanej pozycji, więc to nie będzie tak, że sąd tej okoliczności nie uwzględni.

Możliwe nawet, iż sąd zastosuje domniemanie faktyczne ( załóżmy, że twierdzący powie i uzasadni to, iż konsola była użytkowana normalnie, cały czas stała w jednym miejscu, nie ma śladów zniszczenia po załóżmy upadku, a sąd uzna te fakty za ustalone to może z nich wyprowadzić wniosek, iż wada w sprzęcie istniała od początku, ewentualnie, gdy sąd uzna, że sprawa jest szczególnie zawiła ( wątpliwe chyba ) powoła biegłego).

Widzę jeszcze jedno wyjście - zastosowanie dowodu prima facie, który przerzuca ciężar dowodowy na przeciwnika. Kodeks postępowania cywilnego nie zna tego dowodu, ale Sąd Najwyższy go zaaprobował ( uregulowanie przeszczepione z ustawodawstwa angielskiego ). Jeżeli uznamy, że przeprowadzenie dowodu przez właściciela konsoli jest niemożliwe, to przerzucimy ciężar dowodu na sprzedawcę. Bo jeżeli powód ( my, konsument ) stwierdzi, iż konsola była użytkowana normalnie i nagle sama z siebie się zepsuła to faktycznie szansa udowodnienia, że wada istniała już od początku może być dla nas trudna. Wtedy przerzucamy ciężar dowodu na przeciwnika procesowego i to on powinien udowodnić to, że wada nie istniała w chwili sprzedaży ( wątpię, żeby to przekonująco udowodnił ).

Inna sprawa jak podejdzie do tego wszystkiego sąd, ale uważam, że w świetle prawa szansa na wygranie sprawy jest spora.

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza

Co tu duzo mowic - wada istniala od poczatku. Jak to udowodnic? Powiem, ze konsola podczas wczytywania gier juz po uplywie okolo tygodnia zaliczala zwiechy i trzeba ja bylo resetowac. Problem powtarzal sie cyklicznie, az do uplywu 1 roku i 3 miesiecy, kiedy konsola znow sie zawiesila podczas grania. Kiedy zostala zresetowana to juz potem nie widziala zadnych plyt!

 

Wychodzi wiec na to, ze juz od samego poczatku sprzet posiadal wadliwy laser.

 

Tak wlasnie bylo i tak tez bede to udowadnial.

 

PS. Spoko, bez urazy, ale jestem z poznania, i tu sie mowi zamiast "czlowieku" "ziomek" i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Co tu duzo mowic - wada istniala od poczatku. Jak to udowodnic? Powiem, ze konsola podczas wczytywania gier juz po uplywie okolo tygodnia zaliczala zwiechy i trzeba ja bylo resetowac. Problem powtarzal sie cyklicznie, az do uplywu 1 roku i 3 miesiecy, kiedy konsola znow sie zawiesila podczas grania. Kiedy zostala zresetowana to juz potem nie widziala zadnych plyt!

 

(...)

 

Powiesz, czyli stwierdzisz. To nie jest żaden dowód. Twierdzenia ( fakty istotne dla sprawy ), które przytaczasz musisz w jakiś sposób udowodnić.

 

Edit.

 

Poza tym jak GOPA niżej pisze ( o czym zapomniałem ;) ) masz 2 miesiące na zawiadomienie sprzedawcy, inaczej twoje uprawnienie wygasa.

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...