Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Istnieją dwa typy gwarancji - gwarancja producenta, oraz gwarancja sprzedawcy, czyli niezgodność towaru z umową. Mówię o tej drugiej i ona zgodnie z artykułem 10 naszej ukochanej ustawy o szczególnych warunkach... odnawia się zawsze przy wymianie towaru na nowy. Gwarancja producenta natomiast - w moim przekonaniu - jest dobrowolnym przyjęciem na siebie roli gwaranta i najprawdopodobniej producent szczegółowo reguluje sobie tą rolę własnymi przepisami, więc rzeczywiście, możliwe są tak absurdalne regulacje, że towar nowy mimo iż jest faktycznie nowy, nie jest objęty gwarancją producenta. Jednak, jeśli załatwiasz swoje roszczenie na linii konsument-sprzedawca z tytułu odpowiedzialności sprzedawcy, zawsze po wymianie towaru na nowy przysługuje Ci nowa gwarancja zgodnie z w/w przepisem. Gwarancja sprzedawcy dla jasności.

Odnośnik do komentarza

Kont i ustawień sobie nie przeniesiesz, w przypadku formatu tracisz je na zawsze. I powodzenia, jeśli masz sporo gier i chcesz kopiować save z wszystkich z nich (niektóre zabezpieczone przed kopiowaniem, a backup je kopiuje mimo to), a potem wszystko od nowa kopiować, ściągać, instalować etc.

Odnośnik do komentarza

Byłem i jak przyszło co do czego z polisą to sprzedawca wyciągnął ksiażeczke i okazało się że akurat konsole można ubzepieczyć tylko na rok. Koszt 10 % wartości sprzętu. Od razu moja chęć zakupu opadła. Porozmawiałem z obsługą i wyszło że jest tak: rok gwarancji producenta, drugi rok rękojmia, 3 rok polisa jeśli bym sobie ją ubezpieczył. Wstrzymałem się z zakupem, pomimo tego że cena niższa niż w gazetce bo 1238 zł.

 

Wyciagnąłem warunki ubezpieczenia w celu spokojnego przestudiowania w domu, choc nie widzi mi się za rok dokładać prawie 124 złote.

 

Tu link, jak ktoś się zna na tych zapisach i kruczkach to może przestudiować.

http://www.sendspace.com/file/cdvu3i

 

Można jeszcze wykupić oddzielnie takie coś jak pisał Juchy na wypadek uszkodzenia sprzętu samemu, ale koszt o wiele większy jak mi powiedziano, nawet się już nie dopytywałem ile dokładnie.

 

Nie myśłałem że znów będę rozważał ps3 czy modernizacja pc. Jedyne co mnie trzyma to gt5, które i tak jest wielką niewiadomą.

Edytowane przez NHS
Odnośnik do komentarza

...Porozmawiałem z obsługą i wyszło że jest tak: rok gwarancji producenta, drugi rok rękojmia, 3 rok polisa jeśli bym sobie ją ubezpieczył....

trzeba ich poprawic, drugi rok to nie rekojmia tylko niezgodnosc towaru z umowa,

 

ten link co zapodales to do czego to jest link??

plik jest jakis bez rozszezenia czyli nie wiadomo nawet co to jest :)

 

czyli ta polise o 10% wartosci na 3 rok z tego co pisza to przedluzenie niezgodnosci towaru z umowa ale nie ma wprost napisane ze po wymianie na nowa w tym 3 roku bedzie obowiazywala ustawa i mamy od nowa 2 lata co zapewne juz przewyższy czas jaki bedzie obejmowala polisa, ale tez jest haczyk, ze moga naprawiac nieksonczona ilosc razy wiec zawsze beda sie starac by nigdy do zadnej wymiany nie doszlo jako calosci, a tym samym by od nowa miec gwarancje...

 

ta druga forma ubezpieczenia bylaby lepsza (czyli to ze sam mozesz zniszczyc i w dowolnym momencie żądać wydania nowej), do tego jakby bylo tak ze przy wydaniu nowego sprzetu obowaizuje kolejne 2 lata niezgodnosci towaru z umowa to robi sie z tego wiele lat :)

pamietajmy tez ze POLAK potrafi, nawet jakby nie bylo awarii pod koniec to mozna do tego sie przyczynic, a co lepsze, mozna caly srodek wziasc do innej konsoli a do tej wsadzic jakis zlom nienaprawialny i tym samym nie dosc ze dostac nowa konsole to jeszcze naprawic jakas inna...

 

GRIGORI: to co napisales wyzej to jest przeciez oczywiste wiec nie wiem po co to piszesz skoro nie o to chodzilo :)

 

pytalem o cos innego, pisales wczesniej ze "Nieważne skąd coś masz, czy za to zapłaciłeś sklepowi, czy wygrałeś w konkursie, jeśli tylko tego nie znalazłeś na chodniku, to możesz się domagać wydania dowodu, że jest to produkt nowy, a co za tym idzie podlega gwarancji."

 

napisalem Ci, mam konsole prosto od producenta nowa, gwarancja w cale nie jest liczona od nowa tak jak to Ty piszesz do tego dostaje ja od producenta, a gwary mi nie daja, a Ty piszesz do tego ze ktos mi daje konsole, a producent daje gware na podstawie swistka ze ktos mi cos dal i ze to co dal bylo nowe, tak jak napisales pozniej, producent gwarancje sobie ustala wg swojego widzimisie i ustawa go nie dotyczy

 

sam producent mi daje nowa konsole i nie daje nowej gwary, a na podstawie swistka dowolnego podmiotu ma byc ten sam producent gwarantem (swoich swistkow ze wymienil na nowe nie uwaza ze ma jakiekolwiek mus dania nowej gwary, a Ty wmawiasz ze obce swistki go do tego zmusza, chyba ze Cie zle rozumiem i chodzi Ci ze ten ktory Ci daje konsole nowa musi tym samym byc gwarantem tego sprzetu? jak tak, to czemu producent mi daje nowa i nim nie jest?)? dla tego pytam na jakiej podstawie, wklej tresc

 

gwarancja odnawia sie jak Ci sprzedawca daje nowa, i nie chodzi o gwarancje producenta, a glownie o gwarancje z tytulu niezgodnosci towaru z umowa i o tym wlasnie pisze w ustawie o czym przeciez wszyscy wiemy juz, o tym nie jest w gole dyskusja, zapodaj gdzie niby pisze ze to dotyczy wszsytkich, czyli i producenta i kowalskiego, ktory dal Ci prezent, i ubepzieczyciela z ktorym podpisales jakas umowe na warunkach zawartych w niej...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Kont i ustawień sobie nie przeniesiesz, w przypadku formatu tracisz je na zawsze. I powodzenia, jeśli masz sporo gier i chcesz kopiować save z wszystkich z nich (niektóre zabezpieczone przed kopiowaniem, a backup je kopiuje mimo to), a potem wszystko od nowa kopiować, ściągać, instalować etc.

podpowiadam tylko komus jak nie ma tak jak Ty 10 gigowego czy wiekszego dysku na usb. save moza zostawic one az tak bardzo duzo nie zajmuja a juz te zabezpieczone to wiadome ze inaczej jak backupem ich sie nie skopiuje. chyba ktos nie jest tak tepy zeby ich nie zostawic jak sie nie da kopiowac. nie wiem o co Ci chodzi z tymi kontami i ustawieniami ze je sie traci na zawsze. wlozylem nowy dysk i po sformatowaniu go przez konsole mialem mozliwosc od razu wybrania profili/kont i nawet nie musialem wpisywac logina, hasla zeby sie zalogowac do psn. oczywiscie jak masz zaznaczone zapamietywanie tego

ps. dzieki za powodzenie. ja kopiowalem save z 20 kilku gier i jakos tego nie odczulem ale nie wiem czy to duzo czy nie. download zapuszczony na noc i zdoilo kilkadziesiat gb na drugi dzien instalki (godzinka) i po krzyku

Odnośnik do komentarza

a wlasnie, rozkminil ktos jak to jest z tym zapamietywaniem loginu i hasla? gdzie to jest zapsiane

jesli dostajemy konsole nowa i po formacie hdd mozemy zalogowac sie bez wpisywania to pytanie, to kazdy kowlaski na dowolnej konsoli moze sie na nas login zalogowac? bo na to wychodzi

czy jednak ten format HDD nie jest 100% i jakas czesc nie jest ruszana i wlasnie tam sa skladowane takie informacje...

Odnośnik do komentarza

przeciez login i haslo do konta jest przechowywane na serwerach Sony.

 

Tak samo jak z kazdego komputera mozesz sie polaczyc ze swoja poczta, tak z kazdej konsoli mozesz wejsc na swoje konto PSN

 

Natomiast profile (tylko nazwa i ustawienia (bez tapet themow itd) jest przechowywana w pamieci konsoli. Widocznie jakas ma tam wydzielona (z 10 mb) na te informacje. Tak samo jak Soft jest zainstalowany na jakiejs wewnetrznej pamieci a nie na dysku

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Wycofuje się z tego, że konsola wygrana, czy otrzymana w prezencie podlega gwarancji. Owszem, podlega, bo skądś się wzięła w rękach tego kto Ci ją wydał, ale ponieważ nie istnieje w tym wypadku zależność sprzedawca-konsument ochrona ewentualnych roszczeń jest dalece słabsza.

 

sam producent mi daje nowa konsole i nie daje nowej gwary, a na podstawie swistka dowolnego podmiotu ma byc ten sam producent gwarantem (swoich swistkow ze wymienil na nowe nie uwaza ze ma jakiekolwiek mus dania nowej gwary, a Ty wmawiasz ze obce swistki go do tego zmusza, chyba ze Cie zle rozumiem i chodzi Ci ze ten ktory Ci daje konsole nowa musi tym samym byc gwarantem tego sprzetu? jak tak, to czemu producent mi daje nowa i nim nie jest?)? dla tego pytam na jakiej podstawie, wklej tresc

Już Ci przyznałem racje, że wbrew logice producent realizując własne dobrowolne zobowiązanie nie musi go odnowić. Ale zaczynając dyskusje miałem na myśli ogólne możliwości egzekwowania swoich praw, w tym wypadku realizowane przez sklep. I podważam Twoje twierdzenia (choć może nadinterpretowałem to co mówisz), że kiedy dają Ci nowy sprzęt w sklepie nie przysługuje Ci gwarancja - oczywiście że przysługuje, tylko że nie producenta (choć tutaj wszystko zależy od jego wewnętrznych unormowań, a na ten temat nie mam wiedzy). I razi mnie kiedy oświadczenie woli, mające za podstawę odpowiednią kauze i będące wynikiem Twojego roszczenia, będące w świetle przepisów dowodem na to że towar jest nowy, nazywasz "świstkiem".

Odnośnik do komentarza

przeciez login i haslo do konta jest przechowywane na serwerach Sony.

nie chodzilo mi o server Sony, a o to jak konsola moze sie sama zalogowac po sformatowaniu dysku, przeoczylem fakt ze chodzi o ta sama konsole w tym co wyzej, bo slyszalem opowiastki klientow ze przy innej konsoli, a tym samym dysku z zepsutej zalogowali sie automatycznie po formacie

ale juz widze ze to sciema, najwyrazniej nie byli swiadomi ze to ta sama konsola, tylko czemu musieli formatowac, ale mniejsza z tym, w jednej z kosci flash przechowuje dane i dysk jest nie istotny, i wszystko jasne...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

ja nie piłem do ustawy gdzie sprzet wymienia sprzedawca w ramach niezgodnosci towaru z umowa bo to wiemy jak jest i ustawa to precyzuje tylko do tego gdzie ktos inny wymienia sprzet, np producent, czy wspominany ubezpieczyciel, czy nawet sklep ale poza ustawowa niezgodnością towaru z umowa czyli niejako swoja wlasna gwarancja z wlasnej inicjatywy niezaleznej od niezgodnosci towaru z umowa

chyba nie zaprzeczysz ze oprócz gwarancji producenta i niezgodności towaru z umowa, moze istniec tez dowolna forma gwarancji okreslana przed dowolny podmiot w sposob sobie dowolny cos w podobie do gwarancji producenta, ktora tez sobie dowolnie formułuje niezaleznie od ustawy... tym samym ta wymiana po 3 latach czy 5 latach moze byc ustalana na warunkach dowolnych zawartych w tej umowie (oczywiscie do 2 lat trzymamy sie jak chcemy niezgodnosci towaru z umowa i mimo jakis warunkow jakie ustala sobie sklep one nie obowiazuja jak nam nie pasuja bo ustawa jest nad tym ale pozniej tego nie ma, jak jest inaczej to mnie oswiec, czyli daje Ci gwarancje ze do 3 lat, czyli miedzy 2-3 rokiem od zakupu za dodatkowa oplata, jak zepsuje Ci sie konsola to daje Ci nowa, ktora odbierasz i sprawdzasz osobiscie bo zadnych dodatkowych gwarancji Ci nie daje pozniej, czyli jest to jednorazowa wymiana na moich zasadach gwarancyjnych niezaleznych od ustawowych, moge czy nie moge taka umowe-gwarancje z klientem podpisac?)...

 

a z tym swistkiem to chodzilo mi ze to jest tylko wiążące dla tego kto to wystawil, a nie innych w tym i tez producenta...ale nie wiem jak do tego podchodzi SONY bo nie spotkalem nikogo z taka sytuacja, czyli pada mi konsola w 20 miesiącu, w skepie wymieniaja mi na nowa, robiac adnotacje np. na rachunku o tym, pada mi po raz kolejny za 10 miesiecy i reklamuje to w serwisie SONY, czy naprawia to w ramach gwarancji czy odesla do sklepu, nie znam prawa ktore by producenta przymusilo do naprawy w takim przypadku, a jakie ma ustalenia Sony, nie wiem...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Nie mam słów by opisać mój model 60 gigowy.Trzeci raz jedzie do naprawy,najpierw nie czytała płytek,później coś jeszcze(razem z uszkodzonym padem) a wczoraj podczas sesji w BF1943 wyskoczył mi YLOD :/ Gwarancja skończyła się rok temu,czyli zabule,wie ktoś jaki to koszt?Po naprawie chyba ją sprzedam i kupie albo slima albo Xboxa Elite.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Nie mam słów by opisać mój model 60 gigowy.Trzeci raz jedzie do naprawy,najpierw nie czytała płytek,później coś jeszcze(razem z uszkodzonym padem) a wczoraj podczas sesji w BF1943 wyskoczył mi YLOD :/ Gwarancja skończyła się rok temu,czyli zabule,wie ktoś jaki to koszt?Po naprawie chyba ją sprzedam i kupie albo slima albo Xboxa Elite.

to zalezy gdzie bedziesz naprawial w Sony to max 244 euro chyba

 

w innych serwisach roznie. Np u mnie gieldzie komputerowej gosc chce 150-300zl cena zalezy co ma do zrobienia

Odnośnik do komentarza

w SONY nie ma teraz ani max ani min, ostatnio klient co oddawał nam do serwisowania PS3 z YLOD 60GB, dzwonil wczesniej do Sony i telefonicznie przedstawił problem czyli YLOD, od reki mu powiedzieli ze u nich tego nie naprawia tylko wysla do glownego serwisu Sony i koszt oczywiscie jeden bez min i max czyli 200Euro netto (244Euro brutto), tylko trzeba telefonicznie zawsze podawac szczegoly usterki (a nie tylko ze jest jakas awaria) inaczej powiedza ze naprawa ok 150zl. jesli da sie naprawic, ale jak przychodzi do nich i widza ze to ylod to zawsze sie konczy ze 244Euro lub oplata za diagnoze 50zl.

 

czyli w Sony sensu naprawy jesli ma sie YLOD zadnego nie ma

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Widzę, że w ostatnim czasie można zaobserwować prawdziwy wysyp YLOD w PS3 60 GB (konsola mojego kumpla padła wczoraj).

Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w innych modelach konsoli po tych 2-3 latach użytkowania, czy też zaczną się masowe zgony, czy może nowsze modele są znacznie bardziej dopracowane i pożyją dłużej?

No i taka sama (albo i większa) niewiadoma jest w przypadku slima. Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem X360 Elite, choć wiem, że tam serwis na 100% mnie nie ominie, ale za to jest pewna gwara i można spać spokojnie. Tym bardziej, że na kolejną generację konsol sobie jeszcze "trochę" poczekamy.

Odnośnik do komentarza

Na szczęście poczytałem o gwarancji i faktycznie ta roczna mineła(producenta),ale mam jeszcze roczną rękojmie(sprzedającego) i na tej zasadzie przyjeli mi konsole do naprawy.Taka mała retrospekcja,PS2 miałem przerobione,grałem na niej 6 lat i nigdy nic nie szwankowało,a PS3 mam 2 lata i już 2 razy w naprawie(wcześniej laser) i jeden z padów ma uszkodzony triiger,coś ta nowa generacja im nie wyszła a argumenty że to zaawansowany sprzęt do mnie nie trafiają,bo jeżeli to takie cudo i nie nadaje się do obrotu między zwykłymi zjadaczami chleba to niech tym nie handlują.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem X360 Elite, choć wiem, że tam serwis na 100% mnie nie ominie, ale za to jest pewna gwara i można spać spokojnie. Tym bardziej, że na kolejną generację konsol sobie jeszcze "trochę" poczekamy.

 

Nigdy nie wiadomo, jednym chodzi konsola od premiery bez problemów, a innym Jasper pada po miesiącu, wszystko zależy od szczęścia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...