Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Tak sobie czytam ten temat i jako, że posiadam PS3 z dnia premiery czyli 60GB zaczynam się obawiać ile ta moja cudna konsolka pożyje :(. W związku z tym mam pytanie. Rozumiem, że przeniesienie dysku twardego z mojej konsoli to nowego egzemplarza skończy się jego sformatowaniem czyli utratą cennych danych (głownie chodzi o save'y z gier bo resztę można dociągnąć ze sklepiku). Ale czy jeśli zrobię backup mojego dysku i później ten backup odtworzę na nowej konsoli to moje gry zobaczą save'y? Mam kilka gier w dość zaawansowanym stanie i nie bardzo jest mi na rękę przechodzić je od początku. I czy te save'y będą działać z pucharkami? Chodzi mi o to czy będę mógł bezboleśnie i bezstresowo grać sobie dalej :). Nie wiem czy to nie jest zbyt chaotyczne wszystko :). Z drugiej strony mam nadzieję, że moja PS3 pożyje jeszcze do czasu wypuszczenia PS4 :D. Swoją drogą X360 miałem już trzy, w tym jeden naprawiany był u Juchego :D i działa do dziś choć na nim nie gram a pozostałe dwa sprzedałem. Jedno było fajne, że save'y na x360 są przypisane do profilu i można dyski przemieniać między konsolami a one bezproblemowo działają. Nie zauważyłem tego na PS3 ale może się mylę? Jeśli tak to proszę kogoś o wyjaśnienie sprawy.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

W związku z moją awaria konsoli czytam tematy o robieniu back upu i wychodzi na to że jest on nie wart... nie można go zrobić na innym sprzęcie wiec nie przerzucisz go na nową PS3 (bezsens), nie robi kopii zapisanych gier, które maja blokadę przed kopiowaniem. Backup zapisuje tylko Twoje konto, ustawienia konta, zapisuje zdjęcia i muze/video i czasami gry ściągnięte z PSS no i instalki gier. Śmieszne bo te rzeczy akurat można samemu zrobić po formacie czy wymianie dysku tzn ściągnąć, zainstalować, ustawić opcje konta itd. a to co najważniejsze tj. savey nie da się zachować no i tracisz wszystko jak kupisz nową konsole. Dlatego zrobię tylko kopie zapasowe sejwów tych gier które się da ręcznie przerzucając i tyle.

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

W związku z moją awaria konsoli czytam tematy o robieniu back upu i wychodzi na to że jest on nie wart... nie można go zrobić na innym sprzęcie wiec nie przerzucisz go na nową PS3 (bezsens), nie robi kopii zapisanych gier, które maja blokadę przed kopiowaniem. Backup zapisuje tylko Twoje konto, ustawienia konta, zapisuje zdjęcia i muze/video i czasami gry ściągnięte z PSS no i instalki gier. Śmieszne bo te rzeczy akurat można samemu zrobić po formacie czy wymianie dysku tzn ściągnąć, zainstalować, ustawić opcje konta itd. a to co najważniejsze tj. savey nie da się zachować no i tracisz wszystko jak kupisz nową konsole. Dlatego zrobię tylko kopie zapasowe sejwów tych gier które się da ręcznie przerzucając i tyle.

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Trzeba będzie robić co miesiąc kopię save'ów i liczyć, że będzie działać albo sprzedać póki jest ok i kupić slima. Z gier na PS2 i tak nie korzystam bo wolę w nie grać na PS2 :).

A myślicie, że save'y po skopiowaniu będą działać z trofeami? Oczywiście zakładając, że gra będzie cały czas puszczana z tego samego konta PSN. Bo tak chipotetycznie zakładając taki np Batman AA walczę już z finałowym bossem na hard i pada mi konsola. Kupuję nową i podlączam się pod moje konto na PSN, kopiuję save'a z Batmana, którego wcześniej sobie skopiowałem na wszelki wypadek :) i kończę grę na nowej konsoli. To zaniczy mi trofea za przejście czy nie? Takie kwestie mnie najbardziej ciekawią bo nie za bardzo chce mi się przechodzić ponownie moich gier w razie awarii konsoli :(.

Odnośnik do komentarza

no to inaczej-kumpel zmieniał konsole i też nie miał problemu z savami i trofeami-identycznie jak w moim przypadku.

 

I podobnie jak w moim przypadku,tak samo i w jego przypadku-jeśli save ma blokadę przed przenosinami to nic nie zrobisz- i nie ważne czy zmieniasz dysk czy konsolę.Save z copy protection jest nie do ruszenia

Odnośnik do komentarza

Nic do stracenia nie miałem :) ale się udało... pograłem godzinke w Street Fighter i wszystko elegancko działa. Nawet wentylator jakoś głośniej nie wrzeszczał podczas gry wiec jest ok... oby jak najdłużej.

jak ustawiles/polozylesz plyte glowna w piekarniku ?

p.s pytam bo mam plyte z 60tki i moze da sie cos z nia zrobic

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Po właczeniu zauważam również jak Ktos wcześniej jakby wiatrak głośniej chodził zaraz o włączeniu... nie wiem czy mi sie zdaje.. .teraz jestem bardziej wyczulony aby przetestować... boje się zapuścić jakąś grę :). Paste raczej dobrze nałożyłem bo często to robie na PC wieć wiem jak to robić... pasta również dobrego typu... zobaczymy.

Olej wiatrak. Mi chodzi już ponad miesiąc i nie narzekam. Z resztą nie raz wchodził na najwyższe obroty już po 20 sekundach. Nie możliwe, żeby tak szybko konsola uległa przegrzaniu. Ostatnio zaczęła chodzić ciszej.

 

A z tym piekarnikiem to nie wiem czy był dobry pomysł. To samo tyczy się zostawiania śrubek. W Liroju i Merlinie można kupić za 45zł opalarkę. Można też znaleźć też odpowiedni klucz do odkręcenia pierwszej śrubki. Wystarczy opalarka z maksymalną temperaturą 300 C. Trzeba wtedy dłużej pogrzać jakieś 20 sekund.

Odnośnik do komentarza

Po wczorajszych testach wiatrak przechodził szybko do najwyższych obrotów czego wcześniej nie było i po wyłączeniu gry nie zchodził niżej, dopiero po restarcie wracało do normy aż znowu gry nie zapuściłem.

 

Wiem że piekarnik to nie dobry sposób, tak samo jak opalarka obsługiwana przez osobę, które nie wie jak to robi, ale jak pisałem, nie miałem nic do stracenia tzn byłem już pogodzony ze strata PS3, żal mi było tylko zapisanych gier. Na YT jest opis jak wykorzystując piekarnik więc spróbowałem bo nie chciałem udawać kast na opalarkę chodziaż myślałem że są o wiele droższe niż 45 zł :). Zadziałało, dodam że dzisiaj kupiłem nową paste Arctic Silver 5 (taka używam do PC - jedne z lepszych na rynku) i jeszcze raz rozkręciłem konsole aby wymienić paste... i dobrze bo tą pasta, która dzień wcześniej nałozyłem w połowie wyparowała. Arctic jest bardzo gęsta i lepiej sie nanosi no i powinna wiecej wytrzymać, konsola po zmianie po włczeniu już działa jak w oryginale, tzn bardzo cicho... jeszcze nie testowałem gier ale wydaje misie że jest lepiej. Polecam każdemu, gdy skończy się już gwarancja, wymienić pastę na lepszą, konsola dłużej pożyje.

Jak Ktoś chce wykorzystąc piekarnik (cały czas to śmiesznie brzmi) to ustawić na 200 stopni, poczekać aż sie nagrzeje i włożyć płyte najlepiej na jakieś blasze i poczekac 10min, później wyłączyć piekarnik i otworzyć ale nie ruszać blachy dopóki nie ostygnie :),.. później posypać cukrem pudrem i... eee to nie to.. później nakładamy nowa pastę termoprzewodzącą i strkęcamy. Po skręceniu najlepiej wyprosić osoby postronne z pokoju aby wrazie wybuchu straty były jak najmniejsze :P. Nie właczać rzadnych termoobiegów itp, zwykłe podgrzewanie bo inaczej płyta się spali.

 

aha... śrubka już znalazła swoje miejsce :) ... podczas drugiego składania konsoli hehe

Edytowane przez LiSoQuan
Odnośnik do komentarza

Siemka.

Wie ktoś ile serwis może trzymać konsolę? Oddałem konsolę do naprawy 22.08.09 i do tej pory cisza.

 

 

Moja ps3 ma wrócić jutro do mnie a reklamowałem 2 miesiące temu, ale to raczej wina sklepu w którym załatwiałem. Kilka postów wcześniej opisałem moja przygodę ze sklepem i serwisem.

Odnośnik do komentarza

no to inaczej-kumpel zmieniał konsole i też nie miał problemu z savami i trofeami-identycznie jak w moim przypadku.

 

I podobnie jak w moim przypadku,tak samo i w jego przypadku-jeśli save ma blokadę przed przenosinami to nic nie zrobisz- i nie ważne czy zmieniasz dysk czy konsolę.Save z copy protection jest nie do ruszenia

 

Czyżbyś miał mnie na myśli :P Podczas przenoszenia backupa z 60 na 80gb zauważyłem że nie wszystkie sejvy zgrał dobrze. Np musiałem na penie przenieść jeszcze raz MS:PR a sejv z Dead Space utraciłem na zawsze bo ma jakąś pierdzieloną blokadę ....

 

Co do konsol to mi też 3 miechy temu zdechła 60gb. Konsola jest po raz 4 w serwisie bo co wróciła to pochodziła parę dni i znów to samo się działo. (Yellow Ring of Death). Jak ją znowu odbiorę to kasuje konta i idzie na części na allegro.

Odnośnik do komentarza

No. I dostanę kasę za swoją konsolę. Chcieli mnie w balona zrobić i nie zwrócić kosztów transportu, ale to tylko szczegół. Z jednej strony się cieszę, że kupię sobie nową konsolę, z drugiej smutno mi że będzie to anty-estetyczna slimka.

Odnośnik do komentarza

80GB faty sa jeszcze w sprzedazy przeciez, nie jestes skazany na slimke jak nie chcesz :) :)

 

PS.

z tymi kosztami transportu to standard, ja zawsze przesylam im cala ustawe aby sobie dokladnei przeczytali ze koszty transportu, demontazu itd, musza zwrocic bez gadania, a czesto nei sa tego swaidomi w gole i to sklepy ktore sa mega dlugo na rynku...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

A jakie objawy miales Grigori zanim padla ? Moja kupilem w kwietniu 2007 i sie jeszcze trzyma. Troche glosno chodzila, ale po wyczyszczeniu od srodka wszystko gicio. Mnie chyba konsole Sony lubia :) PS1 mam do tej pory od 1996 roku i jeszcze dziala :)

 

Nie bądź taki pewien. Na YLOD nie ma rady, jak ma być to będzie. Moja konsola chodziła idealnie i cichutko, nigdy się nie wieszała itp. Padła ni z gruchy ni z pietruchy. Dzień przed tylko Fifa 09 zaczęła przycinać, ale nie jestem pewien czy to był objaw zgonu, czy wina internetu (grałem akurat online).

 

Jak Wam konsola padnie wciągu 2 lat od daty zakupu, to nie bójcie się iść z tym do sądu. Jak sklep zażyczy sobie ekspertyzy rzeczoznawcy, to i tak stoicie na wygranej pozycji, bo na YLOD pada praktycznie każda konsola i na 100% jest to wada którą konsola posiada od dnia zakupu. To tylko kwestia czasu kiedy komu konsola padnie, bo na bezołowiowe luty nie ma rady - w końcu popękają.

Odnośnik do komentarza

tego wada nie mozna nazwac, tym bardziej ze wszystko od 2006r musi byc w tej technice wykonane do użytku domowego i na co wszyscy przystali i zaakceptowali, luty bezołowiowe nie sa żadna wada, jakby tak podchodzic do awaryjnosci to kazda rzecz na swiecie jest wadliwa w chwili jej wykonania, bo kazda rzecz ma jakas awaryjnosc

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...