Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

no nie bardzo da się to odkleić :/ jedynie można urwać. Mam dwa zapasowe analogi, ale kurcze boję się znowu rozkręcać pada, bo właśnie te zapasowe mam z rozwalonego sixaxisa, który mi się rozwalił w ręce :/ Drugiego pada tez o mało nie rozwaliłem, wiec sobie dałem spokój. Niby robi się to prosto, wystarczy wyciągnąć z zawiasu, ale ja te pady mam chyba zwalone. W ogóle nie chcą się otworzyć.

 

PS. Pomyliłem tematy. Sorry :)

Odnośnik do komentarza

ja mam niestety ten sam problem co ryder, wszystko śmigało elegancko i nagle wczoraj konsola przestała czytać blu reje. Spróbuje przeczyścić laser, ale wątpię aby to w czymś pomogło. Potem sprzedam konsole, opchnę gierki i kończę przygodę z konsolami, praktycznie i tak grałem raz - dwa razy w miesiącu w fifkę tylko. Konsola oczywiście już bez gwarancjii, 80ka.

Odnośnik do komentarza

ja mam niestety ten sam problem co ryder, wszystko śmigało elegancko i nagle wczoraj konsola przestała czytać blu reje. Spróbuje przeczyścić laser, ale wątpię aby to w czymś pomogło. Potem sprzedam konsole, opchnę gierki i kończę przygodę z konsolami, praktycznie i tak grałem raz - dwa razy w miesiącu w fifkę tylko. Konsola oczywiście już bez gwarancjii, 80ka.

Skoro 80ka to jeszcze masz czas (mało), aby powoływać się na niezgodność.

Odnośnik do komentarza

Można to ewentualnie wymienić? Czy raczej ewentualny R.I.P?

 

Tylko nie wiadomo, czy po wyciągnięciu baterii cmos nie popieprzy się coś z biosem konsoli.

Najlepiej niech się Juchy na ten temat wypowie... na pewno ma szeroką wiedzę na ten temat ;)

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

hej, kupielm ps3 FAT jakies 1,5 miesiaca temu, super sprawa, no ale wlasnie cos mi szumi, glosno chodzi, jak gram oczywiscie tego nie slychac, ale jak nie ma dzwieku to konsolka jest dosc glośna, czy tak musi byc? o co chodzi z tymi poziomami? konsolka dosc glosno chodzi mimo ze jak ja dotykam to nie jest ciepla... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

hej, kupielm ps3 FAT jakies 1,5 miesiaca temu, super sprawa, no ale wlasnie cos mi szumi, glosno chodzi, jak gram oczywiscie tego nie slychac, ale jak nie ma dzwieku to konsolka jest dosc glośna, czy tak musi byc? o co chodzi z tymi poziomami? konsolka dosc glosno chodzi mimo ze jak ja dotykam to nie jest ciepla... Pozdrawiam

tak fantest dobra sprawa ,ale to jest normalne przy takich upalach :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Hmm, ciekawa sprawa bo konsola naprawiła mi się dosłownie sama. Zanim zacząłem przygotowania do oddania z tytułu niezgodności z umową sprawdziłem płytkę i było bez zmian, napęd Blu ray dalej nie działał. Jednak po deaktywowaniu wszystkich kont, sformatowaniu dysku konsola czyta płytki jak nówka oO Możliwe, że to tylko chwilowe, niemniej cieszę się bo nie muszę oddawać konsoli, a jeśli się popsuje to w sumie mam jeszcze czas do grudnia.

Odnośnik do komentarza

Pewnie było wałkowane milion razy, ale zapytam bo w stresie jestem... Mam 60gb, dziś zrestartowała mi się i po ponownym włączeniu(przełączyłem z tyłu konsoli i włączyłem dotykowym guzikiem), załącza się i miga czerwona dioda. Pady nie reagują... Czy to jest YLOD?

 

p.s. Da się jakoś wyjąć płytkę ze środka?

Edytowane przez boski_karol
Odnośnik do komentarza

Co do awaryjnosci to ja mam pytanie tongue.gif a mianowicie czy jak wylaczam PS3 przelacznikiem z tylu konsoli nie uszkodze jej? czy lepiej zostawiac ja w trybie czuwania?

 

ja mam swoja 40gigowke od ponad 2 lat, ciecia w domowym budżecie sa (;p)wiec nie zostawiam jej na czuwaniu tylko daje po przelaczniku za kazdym razem jak koncze grac i nic mi sie jeszcze zlego z nia nie stalo. Co do zwieszek czasem sie trafia (u mnie czasem przy odpalaniu gry leci muzyczka a obrazu ni kuta) no i chlodzenie ostatnio huczy ale to podobno z gorąca

Odnośnik do komentarza

Co do awaryjnosci to ja mam pytanie tongue.gif a mianowicie czy jak wylaczam PS3 przelacznikiem z tylu konsoli nie uszkodze jej? czy lepiej zostawiac ja w trybie czuwania?

 

ja mam swoja 40gigowke od ponad 2 lat, ciecia w domowym budżecie sa (;p)wiec nie zostawiam jej na czuwaniu tylko daje po przelaczniku za kazdym razem jak koncze grac i nic mi sie jeszcze zlego z nia nie stalo. Co do zwieszek czasem sie trafia (u mnie czasem przy odpalaniu gry leci muzyczka a obrazu ni kuta) no i chlodzenie ostatnio huczy ale to podobno z gorąca

 

Ile zaoszczedzisz? Browara w ciagu roku?

Odnośnik do komentarza

Co do awaryjnosci to ja mam pytanie tongue.gif a mianowicie czy jak wylaczam PS3 przelacznikiem z tylu konsoli nie uszkodze jej? czy lepiej zostawiac ja w trybie czuwania?

 

ja mam swoja 40gigowke od ponad 2 lat, ciecia w domowym budżecie sa (;p)wiec nie zostawiam jej na czuwaniu tylko daje po przelaczniku za kazdym razem jak koncze grac i nic mi sie jeszcze zlego z nia nie stalo. Co do zwieszek czasem sie trafia (u mnie czasem przy odpalaniu gry leci muzyczka a obrazu ni kuta) no i chlodzenie ostatnio huczy ale to podobno z gorąca

 

Mogą to być pierwsze oznaki o zbliżającym się końcu żywota konsoli :confused:

Na twoim miejscu sprzedał bym 40Gb wersje póki jeszcze działa, Zazwyczaj 40GB psują się bez najmniejszego ostrzeżenia (najczęściej w 40 padają czytniki), Mi i mojemu bratu ciotecznemu tak właśnie Padły PS340GB, wszystko było ok. przez ok. 1,5 roku i nagle bez ostrzeżenia żadnego padł laser :angry:

 

______________________________________

 

Ja zazwyczaj po dłuższej grze wyłączam PS3 przełącznikiem z tyłu więc przełącznik włączam/wyłączam ok.7razy dziennie, chyba to nie ma żadnego znaczenia,a na pewno nie pozytywnego... .

Odnośnik do komentarza

Co do awaryjnosci to ja mam pytanie tongue.gif a mianowicie czy jak wylaczam PS3 przelacznikiem z tylu konsoli nie uszkodze jej? czy lepiej zostawiac ja w trybie czuwania?

 

ja mam swoja 40gigowke od ponad 2 lat, ciecia w domowym budżecie sa (;p)wiec nie zostawiam jej na czuwaniu tylko daje po przelaczniku za kazdym razem jak koncze grac i nic mi sie jeszcze zlego z nia nie stalo. Co do zwieszek czasem sie trafia (u mnie czasem przy odpalaniu gry leci muzyczka a obrazu ni kuta) no i chlodzenie ostatnio huczy ale to podobno z gorąca

 

Mogą to być pierwsze oznaki o zbliżającym się końcu żywota konsoli :confused:

Na twoim miejscu sprzedał bym 40Gb wersje póki jeszcze działa, Zazwyczaj 40GB psują się bez najmniejszego ostrzeżenia (najczęściej w 40 padają czytniki), Mi i mojemu bratu ciotecznemu tak właśnie Padły PS340GB, wszystko było ok. przez ok. 1,5 roku i nagle bez ostrzeżenia żadnego padł laser :angry:

 

 

 

______________________________________

 

Ja zazwyczaj po dłuższej grze wyłączam PS3 przełącznikiem z tyłu więc przełącznik włączam/wyłączam ok.7razy dziennie, chyba to nie ma żadnego znaczenia,a na pewno nie pozytywnego... .

 

Moze tak ale nie dzieje sie tak czesto i a zaobserwowalem to juz dawno temu i narazie wszystko dziala bez problemu

 

 

 

Ile zaoszczedzisz? Browara w ciagu roku?

 

zycie wyglada inaczej kiedy sam za wszystko placisz ;]

Edytowane przez M0w3r
Odnośnik do komentarza

Na twoim miejscu sprzedał bym 40Gb wersje póki jeszcze działa

 

Tylko nie należy zapomnieć dodać przy sprzedaży, że sprzęt jest praktycznie nowy i bardzo mało używany, a co za tym idzie w perfekcyjnym stanie ;)

 

Kumpel kilka dni temu kupił taką "perełkę" na Allegro... konsola po kilkunastu (oczywiście nie ciągle) godzinach pracy dostała YLOD.

 

Naprawdę nikomu nie życzę nadziać się na taką mine. Ja osobiście nie kupiłbym żadnej używanej konsoli obecnej generacji.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Witam,

A ja mam taki problem z PS3 (40 GB).

Podczas grania wyłączyła mi się konsola, łącznie z tym, że zgasła czerwona dioda od STANDBY. Wyłączyłem pstryczkiem, włączyłem, zapaliła się dioda, włączam konsolę, na chwilę zapala się zielona dioda i konsola się wyłącza. Żadna dioda nie mryga, tylko po prostu się wyłącza. Po odczekaniu jakiegoś czasu udaje mi się odpalić konsolę, mogę pomerdać sobie po XMB, pograć itp. z tym że po jakimś czasie konsola znowu się wyłącza.

Macie jakieś sugestie co to może być ? bo przy YLOD diody podobno mrygają na żółto a to u mnie nie występuje...

Odnośnik do komentarza

Może temperatura zbyt wysoka i wyłącza Ci ją żeby nie zabić CPU/GPU? Nie wyje wiatrak? Powinien, bo to wtedy znak, że zaczyna się mocno nagrzewać.

Zgaduję bo nigdy mi się tak nie przytrafiło.

 

No właśnie nie wyje, jak już mi się ją uda włączyć to pracuje normalnie...ogólnie to wszystko sprawia wrażenie jakby dostawała za małą ilość watów...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...