Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo wiedziałem pod jaki temat się podczepić więc piszę tutaj. Otóż chciałem zapytać jakie wentylatorki kupić do PS3 (dokładne parametry) żeby były wydajniejsze i mniej hałasowały od tych fabrycznych. Otóż od jakiegoś czasu zaczęły piszczeć, z czasem coraz głośniej i na tyle mnie to denerwuje, że jak oglądam jakiś film i w pokoju chodzi jedynie PS3 to słychać to denerwujące piszczenie.

Odnośnik do komentarza

Panowie, otóż mam przypadek taki że gdy włączam konsole nie dogrywają mi się ikony znajomych aktywnych/nieaktywnych (po prostu kręci się strzałeczka wkoło i nic ), oraz nie wgrywają się wszystkie dema. No i jak chcę zagrać po prostu nie widać pracy dysku twardego i konsola sie wiesza. Przytrzymując przycisk power konsola "pika" 3 razy i dopiero po dłuższym trzymaniu dopiero się wyłącza. Nie wiem co sie dzieje, ale stawiam na złą pracę dysku i on powoduję takie problemy. Konsola jeszcze na gwarancji tylko pewnie na paragonie napisy juz wyblakły...

Odnośnik do komentarza

Panowie, otóż mam przypadek taki że gdy włączam konsole nie dogrywają mi się ikony znajomych aktywnych/nieaktywnych (po prostu kręci się strzałeczka wkoło i nic ), oraz nie wgrywają się wszystkie dema. No i jak chcę zagrać po prostu nie widać pracy dysku twardego i konsola sie wiesza. Przytrzymując przycisk power konsola "pika" 3 razy i dopiero po dłuższym trzymaniu dopiero się wyłącza. Nie wiem co sie dzieje, ale stawiam na złą pracę dysku i on powoduję takie problemy. Konsola jeszcze na gwarancji tylko pewnie na paragonie napisy juz wyblakły...

 

 

No to co że wyblakły? To nie jest Twój problem. Idź i dawaj ją na gwarancje.

Odnośnik do komentarza

Czy m może być spowodowane głośnie chodzenie wentlatorów w konsoli. U mnie są 4 stopnie wycia wentylatorów.

1 bardzo cicho na początki jakieś 5 min

2 cicho jakieś 6 min

3 głośno jakieś 10 min

4 Bardzo głośno jak odkurzacz (dosłownie) po 40 min np filmu oglądania.

Proszę o odpowiedz co mam robić przedmychać ją kompresorem czy dać do naprawy , wymian wentylatorów pasty pod wentylatorami? Co mam zrobić czy niespowoduje do YLODu?

konsolka jast jak nowa ma 9 miesięcy

 

A ile konsola ma miejsca wokół siebie?

 

Ja trzymałem swoją w szafce i dosyć szybko zaczynała głośno wyć. Wyciąłem więc z tyłu szafki duży otwór żeby ciepłe powietrze wylatywało na zewnątrz a nie wracało z powrotem do konsoli i pomogło :turned:

 

 

Konsolka ma sporo miejsca wokuł siebi stoi na komodzie 15 cm od sciany po bokach nic niema

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A ja palnąłem konsolke(i to nie raz) w obodówke, w miejscu gdzie znajduje sie laser(mam fata 80) i przyblokowało mi płyte, ale dałem rade ją wyciągnąć stosujac wydmuchanie plejki(trzymać eject i włączyć power z tyłu konsoli). Teraz włożyłem płyte, chwilke konsola próbowała ją odczytać i wogóle jej nie widzi(nie świeci niebieska dioda).

Dodam że przed przyblokowaniem płyty już było słychać jak cały mechanizm lasera był wprowadzony w drgania(pewnie od uderzeń...), zna ktoś rozwiązanie?

 

p.s

przy jednym z ostatnich "normalnych" wyciągnięć płyty moje B:BC2 było jakby lekko pomazane i cieżko wyszło z napędu.

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza

Moja konsola ( PS3 40 GB) zaliczyła YLOD, mam pytanie jeśli zrobie back up dysku na innej konsoli to tą zawartość będę mógł wrzucić na nową konsolę? (chodzi mi przede wszystkim o poblokowane save'y przed kopiowaniem np. Killzone 2 etc.)

Nie da się zrobić backup'u na innej konsoli ;) Masz jeszcze możliwość naprawienia i przeniesienia wszystkich danych na nową konsole.

Odnośnik do komentarza

Ta, ale w sumie tylko Save'y się przenoszą, themy (które notorycznie się uszkadzają), zdjęcia i filmiki. Nie przenosi się żadna gra a konta przenoszą się ale bez zapisanych haseł. I konta musisz aktywować, więc jeśli jakieś konto było podzielone na 5 konsol to żadnej gry już z niego nie ściągniesz.

 

Najlepiej naprawić konsolę i przenieść dane "po kablu". Wtedy tylko pozostaje deaktywować konta na konsoli dawcy przed przenoszeniem i aktywować je po przeniesieniu danych już na nowej konsoli.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Ja mam taki zgrzyt, albo to przypadłość gier na PS3... A mianowicie cienie. Czemu one są takie kwadratowe? W Uncharted 1 nie było źle, ale już taki Borderlands leży na tym polu. Kumpel mówi, że u niego nie ma takiego problemu. Co jest? Coś z moją konsolą? :( Kupiłem nówkę miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza

Ta, ale w sumie tylko Save'y się przenoszą, themy (które notorycznie się uszkadzają), zdjęcia i filmiki. Nie przenosi się żadna gra a konta przenoszą się ale bez zapisanych haseł. I konta musisz aktywować, więc jeśli jakieś konto było podzielone na 5 konsol to żadnej gry już z niego nie ściągniesz.

 

Najlepiej naprawić konsolę i przenieść dane "po kablu". Wtedy tylko pozostaje deaktywować konta na konsoli dawcy przed przenoszeniem i aktywować je po przeniesieniu danych już na nowej konsoli.

ostatnio zmieniałem hdd i robiłem restore z backupa. skopiowało sie wszystko. FW 3.55

 

save'y (kz2 tez), gry z pss i cała reszta... theme'sy oczywiscie sie uszkodziły ;]

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak często przeglądam ten temat a zapomniałem napisać o niedawnym zgonie mojej ps3- zapomniałem ponieważ już po 2 dniach stało nowe ps3 slim (CECH-25xxA). Byłem po prostu przygotowany na zgon mojej 60'siątki - save'y zarchiwizowane, nieco grosza odłożone. Mimo wszystko zabolało mnie to troszkę bo ceniłem sobie tamten model ps3. Nie będę się rozpisywał i przeklinał sony ale na pewno już nigdy nie kupię żadnej premierowej konsoli i zaufanie podupadło zdecydowanie. Nie jedna osoba już pisała ja także wspomnę - moje premierowe ps2 działa po dziś dzień bez zarzutu, podobnie jest z psx (1997r) oraz premierowym psp, niestety obawiam się że z kolejnymi konsolami sony już tak nie będzie. Zobaczymy co będzie się działo z ps3slim.

Zmarłej konsoli nie sprzedaję - chowam do szafy, możliwe że się przyda - śmierć nastąpiła bez zapowiedzi i oczywiście "ylod".

 

17.10.2007 - 19.01.2011

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam taki mały problem. Otóż grałem sobie przed chwilką w Demon Souls, postanowiłem wyjść z gry i wyłączyłem ją za pomocą PS Button. Ekran zrobił się czarny, a po chwili coś stuknęło w napędzie i konsola się wyłączyła. No to ja ją próbuję włączyć tak jak zwykle i tu zonk. Dioda miga na czerwono, po chwili konsola się włącza mija kilka sekund i się znów wyłącza i czerwona dioda ponownie miga. Dodam, że nie da się wyciągnąć płytki.

Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza

aby wysciagnac plyte zrob fantest.

potem sprawdz czy konsola przechodzi do trybu recovery

 

tutki na youtube

Płytkę udało mi się wyciągnąć za którymś tam razem bo konsola dłużej pochodziła. Więc jedyne co mi teraz pozostaje to sprawdzić czy konsola przechodzi w tryb recovery, czy też zrobić jednak ten fantest?

Z tego co widziałem to na TV pojawia się zwieszona animacja początkowa i tylko tyle.

Eh, no ładnie tu KZ3 zamówiony i zapłacony, w niedzielę kupiłem jeszcze Resonance of Fate, potem premiera Yakuzy4, a tu konsola spłatała takiego figla.

 

Edit:

Ok, znalazłem tut jak włączyć tryb recovery. Wszystko działa tylko menu niezbyt chce się pojawić bo prędzej konsola się wyłącza i na moment pojawia się żółta dioda. Ale też nie zawsze. OMFG...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

aby wysciagnac plyte zrob fantest.

potem sprawdz czy konsola przechodzi do trybu recovery

 

tutki na youtube

Płytkę udało mi się wyciągnąć za którymś tam razem bo konsola dłużej pochodziła. Więc jedyne co mi teraz pozostaje to sprawdzić czy konsola przechodzi w tryb recovery, czy też zrobić jednak ten fantest?

Z tego co widziałem to na TV pojawia się zwieszona animacja początkowa i tylko tyle.

Eh, no ładnie tu KZ3 zamówiony i zapłacony, w niedzielę kupiłem jeszcze Resonance of Fate, potem premiera Yakuzy4, a tu konsola spłatała takiego figla.

 

Edit:

Ok, znalazłem tut jak włączyć tryb recovery. Wszystko działa tylko menu niezbyt chce się pojawić bo prędzej konsola się wyłącza i na moment pojawia się żółta dioda. Ale też nie zawsze. OMFG...

 

 

Nie chcę Cię straszyć, ale chyba pada Ci konsola... Miałem to samu w swojej 60 GB wersji.

Odnośnik do komentarza

No to zaje.biście, 3lata intensywnego katowania maszynki i chyba pora na pożegnanie się z nią, a miałem nadzieję, że będzie chodzić równie długo co moja poczciwa PS2...

Nie wiecie może czy jest jakiś sposób by odzyskać save'y z dysku tej padniętej konsoli? Jakiś transfer danych bądź też może podpiąć jakoś twardziela pod pc i zgrać pliki na pieca, a potem na nową (w przyszłości) konsolę?

Tak przy okazji to jak wygląda awaryjność tych nowych Slim'ów? Padają tak często jak stare FAT'y?

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

slimy najczesciej padaja na czerowny ekran smierci gdzie 95-99% to do wymiany konsola-plyta glowna

a starsze 60-40gb to glownie uszkodzenia lutow pod ukladami, uszkodzenia nanda to rzadkosc bo tam 256mb w porownaniu do 16mb w 80gb i slimach widac daje taki efekt...

oczywiscie nie wspominając juz o padakach laserow, ale to juz raczej bez roznicy jaka wersja...

 

PS.

tak jak calyczas sie pisze, wszelkie informacje z dysku mozna tylko odzyskac jak konsola jest sprawna, jak jej nie odratujesz w sensie nie naprawisz tej plyty glownej to wszsytkie dane stracisz, bo na innej plycie glownej czy innej konsoli ten hdd musi byc formatowany i nic innego nie da sie zrobic z tym dyskiem na innej konsoli czy piecu...

 

Konsola nie wyświetla obrazu. Brak dźwięku. Nie mogę przejść do opcji przywracania systemu. Kabel AV. Pali się zielona dioda.

 

jesli pali sie tylko zielona dioda a nie możesz wejsc w recovery i zapewne w ogóle pad sie nie laczy to konsola w ogole nie startuje, czyli tylko zasilanie dochodzi a system trup, nie startuje...

 

...Zobaczymy co będzie się działo z ps3slim.

Zmarłej konsoli nie sprzedaję - chowam do szafy, możliwe że się przyda - śmierć nastąpiła bez zapowiedzi i oczywiście "ylod".

jesli nie padnie CI laser albo nie padnie plyta glowna na czerwony ekran smierci to nie powinno sie nic innego dziac, ale niestety na te przypadlosci co napsialem nie masz zadnego wplywu, nie znasz dni ani godziny, niestety....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
tak jak calyczas sie pisze, wszelkie informacje z dysku mozna tylko odzyskac jak konsola jest sprawna, jak jej nie odratujesz w sensie nie naprawisz tej plyty glownej to wszsytkie dane stracisz, bo na innej plycie glownej czy innej konsoli ten hdd musi byc formatowany i nic innego nie da sie zrobic z tym dyskiem na innej konsoli czy piecu...

 

Teoretycznie jest na to sposób, ale potrzeba CFW aby zmienić wpis o modelu dysku i jego s/n na NAND.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...