Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

to ze lampka zielona sie pali to tylko oznacza ze zasilanie dostaje, jesli nie ma menu recovery to wygląda na to ze konsola w ogolę nie startuje, czyli zasilanie po naciśnięciu przycisku ze standby załącza ale sama płyta główna - system nie startuje

 

oczywistym jest ze trzeba sprawdzić na kablu analogowym i czy dźwięk jest poruszania się po menu, jeśli cisza i ciemność to tak jak wyżej, system nie startuje

 

sam to raczej nic z tym nie wymyślisz, to co mogłeś to sprawdziłeś jeśli wykonałeś już z kablem analogowym test, do serwisu na diagnozę trzeba, a jak na gwarancji to reklamacja w PRAM lub jak minął rok to do sprzedawcy...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam fata z pierwszych miesięcy po premierze konsoli w Polsce. Dziś, w końcu, zmotywowałem się by wymienić pastę pod prockami (do tej pory udało mi się uniknąć yloda). Mimo dbania o sprzęt, przedmuchiwania sprężonym powietrzem przez kratki, widok jaki ujrzałem po rozkręceniu ps3 wstrząsnął mną mocno... Kurz w okolicach cell'a i procka grafy przybrał formę mchu! To już nie puszyste kotki były ale normalny filc!

Jeśli ktos ma kilkuletnią konsolkę to gorąco polecam taki zabieg.

 

Ps. Nawet najlepsze pasty pod procki, prawidłowe parametry trzymają przez max 3 lata (wg. producentów) więc nie dziwota, że i konsole potrafią się zagrzać na amen (kwestię bezołowiowych lutów, narzuconych normami unijnymi, we wszelkiej elektronice pomijam :) )

Odnośnik do komentarza

Mimo dbania o sprzęt, przedmuchiwania sprężonym powietrzem przez kratki,

Kurz z wnetrza konsoli trzeba wyciagnac a nie wpychac. Do czyszczenia zatem najlepiej nadaje sie zwykly odkurzacz a nie zadne sprezona powietrze.

 

Wiem, że lepiej jest wyciągać ale wierz mi odkurzacz poza płytko położonym kurzem nic nie wciągał a jak wcisnąłem rurkę i psiknąłem do środka to więcej syfu wylatywało z drugiej kratki.

(odkurzacz mam cyklonowy z przezroczystym pojemnikiem i widać czy coś łyka czy nie)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, ostatnio konsole zaczęła mi strasznie "mulić". Wszystko działa w zwolnionym tępie w XMB, dodatkowo nie mogę ściągnąć gry którą kupiłem na PSS dokładnie Dragon Age tzn, sciaganie zatrzymuje się na 2444mb a ostatnio 1222mb i dalej nie idzie.. Macie jakieś porady jak temu zaradzić ? Myślałem żeby może sformatować konsolę ale nie wiem czy to coś da.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko panowie. Dzis padła mi premierowa 60tka po 4 i pół roku użytkowania (YLOD oczywiście). Postanowiłem jej nie naprawiać domowym sposobem, bo raz że jestem kiepski w tym a dwa nie będę za to płacił po to , żeby konsola padła po kilku następnych tygodniach. Postanowiłem zaopatrzeć się w nowego slima, które po obniżce ceny można wyrywac już poniżej tysiaka. Samo pytanie jednak dotyczy innej rzeczy:

 

1. W środku jest płyta, którą musze wyciągnąć, bo to nie moja gra.

2. Potrzebne by mi było uruchomić w jakikolwiek sposób konsolę, choćby na 10-20 minut po to aby zgrać dosłownie 1-2 sejvy z gier, a dwa by dezaktywować 2-3 konta ze składanymi grami.

 

I pytanie- czy ten sposób wogóle działa?

 

 

I drugie pytanie: nie chce ktos odkupić uszkodzonej Ps3?:>

Odnośnik do komentarza

Ja bym tam Jakim mimo wszystko domowego sposobu spróbował, choćby nawet Ci konsola miała po tym działać 5minut - dezaktywacja kont (a wiemy ile tam mamy gier) zrekompensuje nawet to jakby ps3 po tym zabiegu nadawało się tylko na śmietnik

 

btw Łebi a wiesz,że jesteś ostatnią osobą jaką znam która jeszcze ma sprawnego 60gb :P

Odnośnik do komentarza

Posiadam PS3 60gb CECHC04. Ostatnio zauwazylem, iz na hdd znajduje sie kilka utworow, ktorych czas trwania jak i waga jest zerowa. Plikow nie da sie usunac (wyskakuja bledy), a najsmiesniejsze jes to, ze mozna je odtwazac.

Jakies pomysly na pozbycie sie tego syfu (formatowanie nie wchodzi w gre)?

Edytowane przez Chicken
Odnośnik do komentarza
Czyli rozumiem, że mam nikłe szanse na odzyskanie tych rzeczy z dysku?

Nawet zerowe. Dysk jest szyfrowany unikalnym dla każdej konsoli kluczem, a każda zmiana środowiska skutkuje jego nierozpoznaniem i wymuszeniem formatowania.

 

@Chicken

Jeśli rebuild baz nie pomaga i wgranie plików o dokładnie tej samej nazwie (czyli nadpisanie) nie pomaga to już tylko format. ;]

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiem, że tak ni z gruchy ni z pietruchy tutaj coś napiszę, ale co tam. Chciałem powiedzieć "dzięki", bo mój kumpel miał podobną sytuację kiedyś - zepsuła mu się PS3 z płytą w środku i z danymi na dysku. Miał dokładnie te same pytania - jak wyjąć płytę i zgrać dane z dysku. Dawno temu obiecałem mu, że poszukam rozwiązania na te problemy i proszę, znalazłem :).

Odnośnik do komentarza
Pytanko wiec- ma znaczenie jaki model 320 gigowego slima wezme? Sa jakies doniesienia o awaryjnosci tych sprzetow

 

Nie lepiej się wstrzymać do świąt na obniżki cen i SCPH-3xxx? No chyba, że interesuje Cie w przyszłości CFW, lepiej wtedy zaczekać i kupić coś z obecnych.

 

Najlepiej brać konsolę z najmniejszym możliwym dyskiem w obrębie interesującego Cie modelu. Te HDD są kiepskiej jakości, więc warto zmieniać. SCPH-2504A jest ze 160GB, SCPH2504B z 320GB, więc wielkiego wyboru niestety nie ma... Dla Sony to wygodne, na pudełku namalują jakąś robiącą wrażenie liczbę, a za dysk policzą 300%...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Czyli rozumiem, że mam nikłe szanse na odzyskanie tych rzeczy z dysku?

 

Mam ten sam problem co ty mam masę gier z PS STORE kupowanych na spółkę setki save-ów ,została mi płyta z GT5 w środku też mam Fata od premiery i teraz wyskoczył YOLD czytam wszystkie fora od paru dni jak tu odzyskać te dane i z tego co wszyscy piszą to jest problem,też miałem ochotę kupić nowego slima ale się wstrzymałem bo zależy mi na mojej starej konsoli w końcu zdecydowałem się wysłać dzisiaj do serwisu zobaczymy co zrobią jeżeli nie będzie konieczności wymiany płyty to będzie dobrze, a jeżeli będzie trzeba wymienić płytę pan w serwisie powiedział że będą musieli skasować wszystkie dane!.I z tym moli mili państwo jest delikatne nieporozumienie rozumiem że metodą domową lub nie autoryzowanym serwisem mogą być problemy z danymi jakie mamy na dysku, ale jeżeli autoryzowany serwis SONY nie może tego zrobić jeżeli zajdzie potrzeba wymiany płyty to jest coś nie tak,przecież mają wszystkie dane i odpowiednie narzędzia ku temu żeby takie rzeczy odpowiednio naprawiać bez utraty naszej zawartości za którą wydaliśmy trochę kasy i spędzonych kilkuset godzin przed konsolą.

 

Ps. Ciekaw jestem jak taki problem rozwiązuje się z XBOX-em jak dopadnie go RROD<p class="topic_controls clear ipsPad_top_bottom_half">

 

Wróć do Hardware, Software, Scena, FAQs · Następny nieczytany temat →

Dodaj odpowiedź

 

 

av-20151.gif CzcionkaRozmiar

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

leon107: Chodzi Ci o to jak to jest z danymi na X360 gdy konsola się zepsuje ?

 

Zabieg jest bardzo prosty: odłączasz dysk i wsadzasz do nowej konsoli = koniec. W przypadku X360 dysk HDD czy też karta pamięci nie są w żaden sposób powiązane z konsolą, dysk od dowolnej konsoli może być podłączony do każdej innej i działa wraz ze wszystkimi danymi od momentu podłączenia.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...