Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

[...] a jeżeli będzie trzeba wymienić płytę pan w serwisie powiedział że będą musieli skasować wszystkie dane!.I z tym moli mili państwo jest delikatne nieporozumienie rozumiem że metodą domową lub nie autoryzowanym serwisem mogą być problemy z danymi jakie mamy na dysku, ale jeżeli autoryzowany serwis SONY nie może tego zrobić jeżeli zajdzie potrzeba wymiany płyty to jest coś nie tak,przecież mają wszystkie dane i odpowiednie narzędzia ku temu żeby takie rzeczy odpowiednio naprawiać bez utraty naszej zawartości za którą wydaliśmy trochę kasy i spędzonych kilkuset godzin przed konsolą.

 

Nie mogą mieć bo byłoby to ryzyko przecieku informacji (narzędzi lub nawet po prostu gdzie ten klucz się znajduje). Także nie mogą tego przeszczepić do nowej. Sony ma w (pipi)e swoich klientów i było to zamierzone już na etapie projektowania zabezpieczeń.

 

Gdybyś miał CFW to wszystkie dane mógłbyś sobie i skopiować i przywrócić, jedynie z danymi aktywacyjnymi byłby problem bo za każdym razem konsola kasuje niepasujące act.dat (ale można trzymać gdzieś obok, albo napisać sobie prostą aplikację która to kopiuje).

 

Ciekaw jestem jak taki problem rozwiązuje się z XBOX-em jak dopadnie go RROD

 

Z X360 nie ma problemu. Dysk nie jest szyfrowany i można w każdej chwili podłączyć do PC, sklonować lub eksploratorami tego dziwnego systemu plików, skopiować interesujące Cie dane. W ogóle X360 jest w miarę i pod wieloma względami lepiej przemyślaną konstrukcją niż PS3. Tak jak napisał DonSterydo, możesz podłączyć do dowolnej konsoli, a samą konsolę wysyła się do serwisu bez dysku...

 

PS3 teoretycznie też można wysłać bez, ale jak włożą swój HDD (a będą musieli bo goła się nie "włączy") to PS3 przypisze ją do siebie i po powrocie Twój nie będzie rozpoznany (nawet jeśli to ten sam fw dysku, fw konsoli, model płyty głównej, a więc ten sam klucz).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

I tak powinno być w konsoli Sony a nie przypisywanie dysku do sprzętu czyli posiadacze X-ów mają przynajmniej jakieś wyjście awaryjne a ja jestem teraz w (pipi)e :wallbash: zobaczę co wymyślą mądre głowy w serwisie,tyle grania i tyle gier :diablo: ,będzie trzeba zmienić hobby, kupić wędkę i chodzić na ryby przynajmniej będzie mniej stresu.

Odnośnik do komentarza

Co by nie mówić o Sony, to jesteś jak każdy, zobowiązany do wykonywania kopii swoich danych. Na OFW możesz tylko Trophy na serwer, a save'y na pendraka. Save'y z CP niestety tylko na serwer jeśli wykupiłeś P+... lub na systemowej kopii... z której ich nie przywrócisz jeśli zmienią płytę główną. Aktywacje i płatną zawartość możesz ściągnąć jeszcze raz - no chyba, że nie masz spisanych loginów/haseł do kont i/lub na wszystkie gry/dlc się składałeś to wtedy przepadły na zawsze.

 

Cóż... ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Ja juz sie pogodzilem z utrata tych danych. Najbardziej mi zal sejwa z I2 gdzie bylem juz w 3/4 gry no i skladanego konta na ktorym owa gra byla bo nie dezaktywowalem go na poprzedniej konsoli.

 

Przynajmniej odzyskalem plyte z napedu. Rozkrecenie konsoli jest banalne.

Jakbym mial opalarke to i bym sprobowal jeszcze pokombinowac z naprawa ba wlasna reke. A tak to lipa.

Odnośnik do komentarza

Panowie potrzebuje potwierdzenia czy to aby na pewno laser zdechł czy też może laser plus mechanizm "połykania" płyt:

 

Po odpaleniu PS3 60GB FAT świeci się niebieska dioda sygnalizując mi, że w środku jest płyta, niby norma tylko płyty na pewno w środku nie ma :) Pomaga (na 5 min) wyłączenie PS3 na 15-20 min, po ponownym włączeniu konsola łyka mi płytę, mieli, mieli i już nic nie jest wstanie przeczytać :/

Po wyciągnięciu płyty dalej pali się niebieska dioda i konsola zaczyna na siłę "wypluwać" płytę, której w środku nie ma :) Każda próba wsadzenia płyty spełza na niczym - nie da rady jej wepchnąć :) No chyba żebym ją butem upychał :) Slimka już zakupiona ale chciałbym naprawić FAT-a i nie wiem jakich kosztów mniej więcej się spodziewać.

 

Dzięki za pomoc i pozdro

Odnośnik do komentarza

Konsola nagle wyłączyła mi się podczas grania, zaczęła migać czerwona dioda. Zrobiłem twardy reset, działa teraz może ze 20 sekund, po czym się wyłącza. Przy którymś razie przez chwilkę mignęła mi żółta dioda. Z postów w tym temacie wywnioskowałem że to zapowiedź YLOD. O skopiowaniu save'ów nie ma mowy, jak myślę o tych z FF13 i GT5 to mnie kur.wica bierze.

Znalazłem coś takiego: http://www.ps3site.p...-naprawa-ylod/. Próbował ktoś czegoś podobnego?

Wersja 60gb kupiona w dniu premiery, także gwarancji już nie ma, a szkoda mi hajsu na kupno nowej konsoli.

 

Orientuje się ktoś czy można to naprawić w serwisie i jaki jest ewentualny koszt?

Edytowane przez Qra
Odnośnik do komentarza

Konsola nagle wyłączyła mi się podczas grania, zaczęła migać czerwona dioda. Zrobiłem twardy reset, działa teraz może ze 20 sekund, po czym się wyłącza. Przy którymś razie przez chwilkę mignęła mi żółta dioda. Z postów w tym temacie wywnioskowałem że to zapowiedź YLOD. O skopiowaniu save'ów nie ma mowy, jak myślę o tych z FF13 i GT5 to mnie kur.wica bierze.

Znalazłem coś takiego: http://www.ps3site.p...-naprawa-ylod/. Próbował ktoś czegoś podobnego?

Wersja 60gb kupiona w dniu premiery, także gwarancji już nie ma, a szkoda mi hajsu na kupno nowej konsoli.

 

Orientuje się ktoś czy można to naprawić w serwisie i jaki jest ewentualny koszt?

 

poczytaj 3 strony wstecz a wszystkiego się dowiesz...

...

tak, ten sposób działa, tak sie powinno naprawiać ylod.

 

ps. w serwisie wymienia ci płytę główną za 3/4 ceny konsoli a sejwy jak i całą zawartosć hdd pójdą sie kochać.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

mam pytanie od ponad tygodnia nie wlaczlaem ps3 bo bylem na wakcjach dzisiaj wrocilem, dopiero teraz odpalilem konsole wlaczyla sie normalnie plyta z gra byla w srodku czytnik wydal dzwiek jakby plyte wciagnal przeczytal ale jej nie widzial, wyjalem plyte wylaczylem ps3, wlaczylem spowrotem wlozylem plyte i teraz normlanie wszystko smiga.

 

konsola nowka slim 320gb

 

jest to wina lasera ? czy nie zostawia sie na tydzien plyty w czytniku bo cos mu sie miesza ?

Odnośnik do komentarza

chyba jednak cos z blu rayem dzisiaj znow pojawil sie ten problem raz czyta gre, raz nie czyta, raz wczyta i sie zawiesi bo nie moze dalej czytac tylko slychac takie jakby tykanie czytnika ;) no nic ide wymienic :)

 

Edit:

 

konsola wymieniona narazie wszystko smiga :) mam nadzieje ze to ostatni raz heh a to ponoc x360 jest awaryjny ;)

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Bo tu nie tylko o godziny pracy konsoli chodzi ale m.in. o to że pasta na prockach się starzeje, gorzej przewodzi, procek bardziej się grzeje i puszczają luty.

 

Rób backup i wymieniaj konsolę hehe Naprawiłem 3 YLODy i maks ile konsola pochodziła to 2 miechy niezbyt intensywnego grania, średnio daję Twojej, jeden, góra dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza

Mam jakis dziwny problem z PS3. W momencie kiedy sciagam demo gry (obojetnie jakiej) transfer zatrzymuje sie po sciagnieciu 16 mb. Mam wrazenie, ze moj dysk mogl ulec uszkodzeniu. Gdy skacze po zakladkach w dashu wydaje mi sie, ze konsolka zaczela lekko zmulac - potrafi sie sfreezowac na pare sekund. Ponadto, gdy odpalam gry z dysku trwa to sporo dluzej, niz zazwyczaj. Wczoraj jeszcze wszystko bylo dobrze. Mial ktos podobny problem? prosze o pomoc. W najgorszym wypadku sformatuje dysk, moze to cos da.

Odnośnik do komentarza

Siema, liczę na pomoc bo mam strasznie irytujący problem z ps3. wersja slim kupiona niedawno. Mianowicie przy nowszych grach typu cod black ops i parę innych napęd nieustannie, tzn. co 2-3-4 sekundy chrobocze. Chrobocze na tyle głośno, że wieczorem w nocy jak sobie gram jest to strasznie wkurzające. Z większością gier tak nie jest, płytka nie jest podrapana, ps3 stoi prosto. jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem z moim PS3. Gdy próbuję je włączyć żadne ikonki nie chcą się załadować. Konsola chodzi, po menu można się przesuwać ale nic nie można uruchomić. Czasem tylko pojawią się ikona pierwszej gry a pod nią ok. 5 ikon loadingu, jednak kiedy staram się coś włączyć to konsola nie reaguje i albo się wiesza albo mam po prostu pusty ekran. Kiedy chcę ja normalnie wyłączyć nic się nie dzieje. Konsola chodzi a na TV wyświetla się jedynie czarny ekran.

 

Proszę o szybką pomoc.

 

PS: Konsola jest na gwarancji, ale nie chce mi się z nią lecieć do serwisu. Poza tym boję się o utracenie danych z dysku.

Odnośnik do komentarza

CECHG04 - w oryginale dysk 40GB, ja mam teraz 320GB. I mam problem, główka śruby się zjechała i nie mogę wyjąć :confused:

 

EDIT - śrubkę wyjęli mi w serwisie ADDER w Warszawie na Kobielskiej 69... Za darmo. Wcześniej się odezwałem do jakiegoś pogotowia komputerowego i chcieli 30zł! Zrządzeniem losu okazało się, że to jest autoryzowany serwis SONY. Pogadałem z babką o tej zmianie taśmy termoprzewodzącej i dowiedziałem się, że nie warto tego robić. Konsola może pochodzi parę miesięcy. Teraz się zastanawiam czy sobie jej nie rozkręcić :pirate: i się pobawić czy sprzedać jako YLOD.

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...