Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuję izopropanolem(skąd to cholerstwo wziąść), lasery się skończyły póki co u dostawcy więc, każdego dnia mogę odwlekać zakup próbując nowych sposobów czyszczenia, chociaż domyślam się że to już nieuniknione. Próbowałem z 6 gier i każda się zawiesza po jakimś czasie. Nie można jednak tego powiedzieć o filmach. Obejrzałem wczoraj całą "Uprowadzoną" i "Mr & Ms Smith". Tak samo jak odsłuchałem sobie całej płyty Within Temptation. Grałem też w gry z PS2. No ale to wszystko to nie BR. Chociaż może odpalę jakiś film na BR...

Jest dobrze

 

Jeszcze moge gowniana plyte kupic do czyszczenia bluray :]

Edytowane przez wiedziu
Odnośnik do komentarza

Może być preparat do czyszczenia LCD? Wyobraź sobie ze zadzwoniłem na infolinię SONY PlayStation, i miła Pani/Panna J. oznajmiła mi że to na 99% nie laser tylko na 80% błędny system plików. Skoro odbudowa systemu plików nie działa to mam sobie strzelić formata. Ciekawa teoria, sprawdziłbym ją gdyby nie fakt że save'y z Dragon Age mojej żony są nie do zgrania ;/

Dzwoniłem też do serwisu PlayStation do poznania. Odradzają płyty czyszczące, i również sugerują format. Szkoda że odbudowa systemu plików nie działa. Podobno to przywraca stan plików sprzed awarii, a do tego wgrywa jakiś stary sprawny sterownik do BR który mógłby pomóc. Niestety u mnie odbudowa kończy sie na 50%, bo potem gasnie obraz. Konsola dalej działa, ale niestety na ekranie nic się więcej nie pojawia (chyba że resetuje się też "sterownik" ? obrazu i obraz wraca na chinche, musze to wypróbować).

 

Acha ostatnia sugestia była taka zeby sprzedac na części PS3kę dołożyć te 200zł co miałbym wydać na laser i kupić SLIMkę ;) szkoda tylko że slim wygląda wiejsko, głośno pracuje (bynajmniej u kolegi tak było) a do tego nie jest wstecznie kompatybilna (mam jeszcze 20 gier z PS2 które wciąż przechodzę na PS3. Ostatnio kończyłem tak Ojca chrzestnego i Metal Gear Solid 2.)

 

Jeszcze jedna "ważka" kwestia. Czy jak robię backup na dysk zewnętrzny to te gry których save'ów nie da się zgrać to i tak się zgrają? Czy nie. Nie będe wykupywał specjalnie chmury dla 2 save'ów k...mać

Edytowane przez wiedziu
Odnośnik do komentarza

Przyczyną tego, że nie możesz uruchomić DS miałby być "uszkodzony system plików"? Co za brednie, DS nawet nie keszuje swoich danych na dysku..., które i tak zawsze można by usunąć. Format pomoże o ile oczywiście faktycznie coś jest nie tak z fs, tyle tylko że to nie ma nic wspólnego z Twoim problemem. Także to stek bzdur. Taki sam jak "sterowniki BD". Tacy sami fachowcy jak większość domokrążców-informatyków: nie działa? No to format. ;d Brak mi słów.

 

Nie wiem czy "przywracanie systemu plików" resetuje ustawienia wideo (które nie są na HDD tylko w rejestrze na flashce), ale nawet jeśli to na początku lub końcu procesu, a nie gdzieś tam w połowie.

 

Co przechowuje, a czego nie systemowa kopia i na czym i co jest z niej przywracane masz niżej w linku, nie chce mi się jeszcze raz tego pisać: ;P

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona3.php

 

Zlituj się nad językiem polskim. Bynajmniej ma kompletnie inne znaczenie niż przynajmniej. Jest zaprzeczeniem. :P

Odnośnik do komentarza

Myślałem że to co piszesz nt "bynajmniej" to jest Twój podpis :) Dzięki ci przyjacielu za fajnego linka, zrobiłem format, wgrałem kopię zapasową z powrotem i jest jeszcze ciekawiej. Teraz wkładam płytę do napędu i po pierwszych napisach/obrazku jakiejkolwiek gry cała konsola się zawiesza :D Faktycznie, pomogło. "Hakiery" w SONY pracują. Nie...czekaj, mogę zrobić odbudowę systemu plików. Czyli w jakiś tam sposób pomogło. Reasumując - Laser (albo błędy na dysku).

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem, to dwa różne problemy. Problem nr.1 to (jak się okazało) problem z napędem, problem nr.2 z nie wiadomo czym (fs? obsługą fs przez XMB?).

Myślę, że to że Ci się gry zawieszają to zbieg okoliczności (czyszczenie, modlitwa ;d etc.).

 

Lepiej będzie jak kupisz drugą PS3, a tą sprzedasz. Według mnie, nie ma sensu kupować lasera, a niedługo i tak czeka Ciebie YLOD. Zrobiłbyś na wszelki wypadek kopię posektorową i użył Data Transfer Utilty (jedyny legalny sposób, bez wykupywania "PlayStation-" ;d aby skopiować konta, gry itd. włącznie z save'ami z CP na drugą konsolę) i potem sprzedał ją. Ewentualnie zaczekał na lepsze czasy i sprzedał z wersją OFW "kompatybilną" z CFW (znacznie więcej można wziąć, tak samo jak dzisiaj PS3 z OFW/CFW 3.41 lub 3.55).

Odnośnik do komentarza

Czekaj, czekaj drugi raz już to słyszę że niedługo czeka mnie YLOD. Why's that? myślę że wystarczająco dbam o sprzęt (chyba że to jakaś ukryta bomba zegarowa). X360 mam od 2009 roku i ani jednego RRODa (chociaż jeśli w procentach wziąść czas spędzony przy konsoli to 30% X i 70% PS3). Już wiem na 100% (lubi się te procenty :-D) że to sprawa "raserowa". Wykluczyłem wszystkie inne czynniki. Nawet sanki (mam na myśli prowadnice od rasera) podmieniłem na stare (kompatybilne KEM 400AAA). Seriously o co chodzi z YLODem w FATach (pewnie teraz gro czytających, a wiem że tacy są tutaj teraz, przełknęło głośno ślinę :D)

 

P.S. Żona nie przepuści zmiany na konsolę bez wstecznej kompatybilności.No chyba że YLOD faktycznie "w końcu mnie dopadnie", a wtedy będzie już "too late to apologize".

Edytowane przez wiedziu
Odnośnik do komentarza

Dbanie na niewiele Ci się zda - jedyne co można robić to regularnie czyścić z kurzu (power z ejectem) i nie zamykać we wnękach i szafkach. Każda PS3 i każdy X360 to bomba zegarowa.

 

Moja CECHL04 przepracowała, jak ostatnio patrzyłem, ~3600 godzin i już zaczyna się niekiedy przywieszać (co wcześniej na tych samych grach nie miało miejsca). U mnie przekłada się to na około 4 lata - piątego prawdopodobnie nie wytrzyma. YLOD (odklejenie kulek na BGA), może RSOD (najczęściej nie remapowane bad blocki na NAND/NOR)...

Panta Rei ;P

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Czekaj, czekaj drugi raz już to słyszę że niedługo czeka mnie YLOD. Why's that? myślę że wystarczająco dbam o sprzęt (chyba że to jakaś ukryta bomba zegarowa). X360 mam od 2009 roku i ani jednego RRODa (chociaż jeśli w procentach wziąść czas spędzony przy konsoli to 30% X i 70% PS3).

 

Szanowanie nie bardzo cokolwiek tu zmienia. Ja też szanuje każdy swój sprzęt, a PS3 była nawet traktowana przeze mnie wyjątkowo i co? Dopadł ją YLOD. To kwestia przypadku. Będziesz miał pecha, to Cię trafi. Ja np. wyczułem objawy, że moja konsola niedługo padnie. Częstsze zawieszanie się w czasie grania, włączanie wiatraków na najwyższym poziomie (tak samo jak na słynnym "fan teście"), to wszystko zwiastowało zgon. Fakt faktem ten proces został przyspieszony przez bardzo ciepłe lato 2010. I tak najgorsza była naprawa, bo najpierw 4 miesiące musiałem odłożyć pieniądze na nią, a potem trafiłem na niezbyt rzetelny serwis, który konsole oddał mi po 4 miesiącach. Masakra.

Odnośnik do komentarza

Fan Testa nie zrobię na 60GB, natomiast jeśli chodzi o wieszanie się gier, i owszem przerabiałem to, ale wystarczyła odbudowa bazy danych, żeby wszystko zaczęło śmigać. Slim jest wolny od YLODa "bardziej"?

na slimie zamiast Ylod jest ponoc RSOD

Odnośnik do komentarza

Fan Testa nie zrobię na 60GB, natomiast jeśli chodzi o wieszanie się gier, i owszem przerabiałem to, ale wystarczyła odbudowa bazy danych, żeby wszystko zaczęło śmigać. Slim jest wolny od YLODa "bardziej"?

 

Nie mówiłem o robieniu, tylko u mnie na 40GB ta "funkcja" włącza się samoistnie mniej więcej po godzinie gry, jak dom jest lekko nagrzany, albo jak jest nieco cieplej na dworze ;) 40stka pod kątem chłodzenia jest najuboższa, ma mniej rur odprowadzających ciepło od procesora i wiatraczek o mniejszej ilości skrzydełek.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że piszę w dobrym temacie, ale sam nie wiem czy problem mam z grą, czy z konsolą.

 

Już dłuższy czas nie grałem w Black Ops, jakiś czas temu odpaliłem go ponownie i od razu zauważyłem, że płytę ciągle słychać, jak wierci się w napędzie. W czasie każdego meczu, czy nawet w MENU GŁÓWNYM tekstury albo się nie doczytują, albo zajmuje im to minutę. Sytuacja przypomina tę z RAGE, tyle że u mnie rebuild bazy danych nic nie pomógł.

 

Nie zauważyłem by z innymi grami były takie cyrki. W międzyczasie grałem jedynie w Fallout New Vegas i Uncharted 3. W tym drugim poza paroma przypadkami pop upu tekstur (występującymi i u moich znajomych oraz wspominanymi w reckach) nic złego się nie działo.

 

Teraz też postanowiłem odpalić BO dla sprawdzenia i ciągle jest to samo. Płyta uspokoiła się dopiero po jakichś 5 min siedzenia w menu, ale wystarczy pewnie że odpalę kampanię/multi i znowu będzie to samo.

 

Konsola FAT 80GB, sama płyta idealna, jak lustro. Jakieś pomysły? Czytałem że ludzie mieli podobne problemy z CoDami, ale raczej na mniejszą skalę, a co ważne - przez rok gry niczego takiego nie doświadczyłem.

 

edit

 

Problem zniknął, przynajmniej chwilo, po odczekaniu 10 min, ale to tak czy siak nie jest normalne i wcześniej sie nie zdarzało, więc prośba o radę nadal aktualna ;)

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

@szpic

Nie jest zamiast tylko częściej występuje (podobno). RSOD możesz mieć na każdej, nawet wgrywając kolejny OFW. ;]

 

@K@t

To zależy jak deweloper napisał grę (jak i skąd gra wczytuje dane zasoby). Pamiętam, że na Xbox/PS3 Starbreeze strasznie mi z tego powodu podpadł. ;d Jeśli problem znika i pojawia się ponownie to nie wiem, możliwe że wina płyty (a lasery w PS2/PS3 są kapryśne i wrażliwe na jakość). U znajomych jest tak samo (z tą samą kopią gry)?

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie mam u kogo sprawdzić niestety, ale właściwie jedyne problemy występują przy BO właśnie.

A dźwięk napędu o którym mówiłem, to taki charakterystyczny odgłos wydawany przez laser jeżdżący po prowadnicach. Może jestem przewrażliwiony, ale jestem pewien że wcześniej słychać to było tylko czasem, a teraz za każdym razem jak konsola coś odczytuje z płyty.

 

Zastanawiam się czy to może jakoś wpływać na szybkość odczytu danych z BD. Co jak co, ale rozpaćkane tekstury w menu gry to jednak lekki hardcore:p

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Dziś włączam konsole i....brak obrazu zarówno przez hdmi jak i euro.

3 letni FAT 80gb.

edit: konsole zabrał kurier niby do naprawy (jeśli da radę) więc mam pytanie czy wersje 80gb jeszcze naprawiają tzn. czy są do niej jeszcze częsci?Z tego co wiem konsola pojechała do jekiegoś sklepu w Gdańsku.

Edytowane przez Nonname
Odnośnik do komentarza

Myślałem że to co piszesz nt "bynajmniej" to jest Twój podpis :) Dzięki ci przyjacielu za fajnego linka, zrobiłem format, wgrałem kopię zapasową z powrotem i jest jeszcze ciekawiej. Teraz wkładam płytę do napędu i po pierwszych napisach/obrazku jakiejkolwiek gry cała konsola się zawiesza :D Faktycznie, pomogło. "Hakiery" w SONY pracują. Nie...czekaj, mogę zrobić odbudowę systemu plików. Czyli w jakiś tam sposób pomogło. Reasumując - Laser (albo błędy na dysku).

 

Witam

 

Mam od ok. tygodnia podobny problem z blu-ray

org. 40 FAT-teraz 500 gb. Zazwyczaj napęd działa ale czasami nie czyta BD a DVD owszem.

 

Próbowałem z menu awaryjnego ale nic się ciekawego nie dzieje oprócz dodatkowej roboty przy ponownej konfiguracji. Przy okazji zadam pytanie. Co oznacza " * " przy profilu/profilach po przywróceniu ustawień domyślnych ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...