Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczyło tego czy kupiłeś BF'a na PSS (czyli jedziesz w 100% z HDD) czy na płycie (wtedy część danych dogrywa z HDD a część z płyty).

 

Jak Ci nic nie da Rebuild Ratabase to prawdopodobnie coś nie tak jest z laserem w PS3 albo dysk Ci umiera.

takie dogrywanie tekstur w bf3 ma kazdy.

czesto dogrywaja sie na 5 metrow przed tobą

 

Myślałem że jestem jedyny :) dzięki Szpic jestem już spokojny

Odnośnik do komentarza

Jeśli temat jest w złym dziale proszę go przenieść...

 

Witam jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum zacznę od tego, że mam na imię Łukasz.

 

Konsolę zakupiłem jakoś w Grudniu ubiegłego roku, dotychczas nie było żadnych problemów, wszystko śmigało i było bdb aż do czasu. Jakiś miesiąc może mniej zaczęły mi się pojawiać małe problemy z obrazem. Grając w grę Smackdown vs Raw 2011 ekran zaczął skakać, migać, przybierać czerwono-zielone barwy czasami szare, ekran nie znika po prostu albo się trzęsie, albo jest szum na ekranie, lub też niekiedy cały ekran skacze. Telewizor jest starego typu, dokładnego modelu nie znam ale jest to Thomson. Mam nadzieję, że jest to wina TV i że PS3 nie będzie musiało pójść do serwisu. Jeśli się z tym spotkaliście lub też nie to bardzo proszę was o pomoc. Aktualnie dzieję się to po dłuższych rozgrywkach ale czasami działo się tak od razu po włączeniu konsoli.

 

Z góry dziękuje.

Edytowane przez GreenTime
Odnośnik do komentarza

Czy dobrym sposobem aby lepiej chłodzić slimke od spodu(strasznie mała przestrzeń między konsolką a podłożem) jest podklejenie lub podłożenie czegoś pod nią?? np ten plastik którym kamufluje się kable.

 

 

 

 

Ile masz konsole figaro? ja bym radził w pierwszej kolejności przeczyścić ją, zwłaszcza jeśli palisz lub/i posiadasz zwierzaki.

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza

czekaj, co masz na mysli z tymi zwierzakami :o co to ma za zwiazek z tym :D konsole mam ponad 2 lata :) Przez wiekszosc czasu byla w chlodnym miejscu, i to jeszcze polozona na kafelce zimnej a teraz przeniosla sie w duszne miejsce, ma malo miejsca z tylu do oddychania, leży na odtwarzaczu DVD i szybko sie nagrzewa i nie wiem czy dlatego tak buczy. A jak ją przeczyscic? czesto dmucham w te otwory ;p

Odnośnik do komentarza

w zasadzie to tylko Twoja wola czy cos podlozysz czy nie bo nikt chyba nie robil badan czy to cos da czy nie :)

ja osobiscie pod slimke mam podlozone takie malutkie gumowe koleczka pod cztery stopki, grubosc chyba z trzy, cztery milimetry. jak chcesz dac cos wiekszego to wazne zeby stabilnie stala i tyle

Odnośnik do komentarza

a co maja dac?

po za tym kto ma badania prowadzic tego czy cos daja? takie testy bys musial przeprowadzic na duzej ilosci konsol i jedna grupa konsol by musiala chodzic bez druga z w identycznych warunkach

po testach np. rocznych obliczyc srednia awaryjnosc z i bez i dopiero by byly jakies wyniki

czyli cos co jest nierealne i nie bedzie wykonane by potwierdzic czy cokolwiek zmienia

 

jak dla mnie to wyciaganie kasy od naiwnych na chinskich wynalazkach, ludzie wymysla sobie bzdurne teoria a inni patrzac na trend podkladaja produkty zarabijac na tym, to tak jak jakies magnetyzery do samochodow zeby paliwa mniej spalac, czyli liczy sie na tzw efekt placebo

 

Moja konsola buczy coraz głośniej. I to dosyć szybko po włączeniu. Robi się to niepokojące. Mam niebawem oczekiwać YLODA czy czegos innego? Czy to moze dlatego, ze konsola jest teraz w o wiele bardziej cieplejszym pomieszczeniu?

to normalne jak jest cieplej w otoczeniu

dziala automatyczny system chlodzenia czyli dostosowuje wydajnosc wiatrakow do temp. na rdzeniach, czyli ewidetnie jest cieplej niz wczesniej i juz ta sama wydajnoscia wiatrakow co wczesniej (czyli stara predkoscia nie da sie jej schlodzic aby temp. zadana na ukladach byla utrzymana na poziomie zadanym) nie wystarcza wiec przelacza na szybsze

ale to i tak nie zmienia tak naprawde nic w konsoli, temp. utrzymuje na tym samym poziomie co wczesniej bo tak dziala regulacja

 

jedyne co to naped ktory nie jest powiazany z systemem chlodzenia konsoli moze miec wieksza temp. pracy, tylko czy to ma duzy wplyw na zywotnosc czy to cewki lasera czy calego lasera ciezko stwierdzic... dla mnie to bardziej ma znaczenie w ukladach optycznych jakosc powietrza czyli kurz, dym itp.

 

dla Ciebie tylko jest dokuczliwości ze wiatraki bardziej wyja

Edytowane przez Square
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Kyo

A właśnie Juchy - dobrze że się pojawiłeś. Mam pytanko do Ciebie. Mam wykupioną gwarację na konsolę na 4 lata więc nie wchodzi w grę jej rozkręcaniew celu czyszczenia etc..

Czy coś Twoim zdaniem da przedmuchanie otworów wylotowych konsoli z kurzu? Czy to raczej nie ma sensu? Konsola to PS3 Slim.

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza

Moja konsola buczy coraz głośniej. I to dosyć szybko po włączeniu. Robi się to niepokojące. Mam niebawem oczekiwać YLODA czy czegos innego? Czy to moze dlatego, ze konsola jest teraz w o wiele bardziej cieplejszym pomieszczeniu?

to normalne jak jest cieplej w otoczeniu

dziala automatyczny system chlodzenia czyli dostosowuje wydajnosc wiatrakow do temp. na rdzeniach, czyli ewidetnie jest cieplej niz wczesniej i juz ta sama wydajnoscia wiatrakow co wczesniej (czyli stara predkoscia nie da sie jej schlodzic aby temp. zadana na ukladach byla utrzymana na poziomie zadanym) nie wystarcza wiec przelacza na szybsze

ale to i tak nie zmienia tak naprawde nic w konsoli, temp. utrzymuje na tym samym poziomie co wczesniej bo tak dziala regulacja

 

jedyne co to naped ktory nie jest powiazany z systemem chlodzenia konsoli moze miec wieksza temp. pracy, tylko czy to ma duzy wplyw na zywotnosc czy to cewki lasera czy calego lasera ciezko stwierdzic... dla mnie to bardziej ma znaczenie w ukladach optycznych jakosc powietrza czyli kurz, dym itp.

 

dla Ciebie tylko jest dokuczliwości ze wiatraki bardziej wyja

 

O, dzięki! Nie wiedziałem tego :) Trochę mnie uspokoiłeś :D

Odnośnik do komentarza

A właśnie Juchy - dobrze że się pojawiłeś. Mam pytanko do Ciebie. Mam wykupioną gwarację na konsolę na 4 lata więc nie wchodzi w grę jej rozkręcaniew celu czyszczenia etc..

Czy coś Twoim zdaniem da przedmuchanie otworów wylotowych konsoli z kurzu? Czy to raczej nie ma sensu? Konsola to PS3 Slim.

 

Z góry dzięki za odp.

zalezy co dokladnie wykupiles, potocznie nazywaja to gwarancja, a czest to ubepzieczenie przez bank

powinienes dostac warunki tego

najczesciej ubepzieczenie jest na zasadzie lepszej niz typowa gwarancja sprzedawcy czyli nawet z winy uzytkownika mozna reklamowac, czyli z takim ubepzieczeniem mozna otwierac

jesli to jednak typowa gwarancja na zasadach jak niezgodnosc towaru z umowa czy gwarancja producenta, to nie, nie możesz otworzyc bo to jest warunkiem istnienia tej gwarancji...

 

 

przedmuchiwanie konsoli z kurzu, tak jak wyzej opisane, jak konsola zaczyna glosneij chodzic to znaczyc moze wlasnie ze pogorszyly sie warunki odprowadzania ciepla czyli pierwsze co to mozna ten fan test zrobic zeby przedmuchal kurz, nic wiecej i tak nie wymyslisz bez otwierania..

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Wczoraj przytrafilo mi sie to juz drugi raz. Kiedy zostawiam plytke w napedzie ps3 i wylaczam konsola, by po jakims czasie ponownie wlaczyc, konsola nie widzi komlpetnie plyty w napedzie. Niebieska dioda sie nie pali, a przycisk eject nie dziala. Znalazlem sposob na sieci aby wyciagnac plytke kiedy nie dziala przycisk eject, ale czy to powoli zmierzch konsoli? ( dopiero ma 3 lata 80 fat). Naped siada?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

no fuck, już chyba grubo ponad rok 'siada' mi napęd i nie chce się rozwalić :P

zamierzałem kupić nowy dysk (80gt to zdecydowanie za mało) lecz bałem się go kupować, bo gdybym wydał z 300pln na nowy dysk i by mi poszedł naped to musiał bym wydać kolejne 300pln co daje razem 600zł, a nówki ps3 mozna wyrwać w cenie 900pln. i wyszło by że niepotrzebnie kupowałem dysk i napęd jak za 'drobną' dopłatą miałbym nowiutkie ps3. I tak już z rok czekam i czekam, a dysk dalej działa, choć są z nim spore problemy (laser często nie czyta i trzeba jeszcze raz włożyć płytę /czasami odczytuje dopiero za 5/6 próbą/) i ostatnio doszły dość rzadkie problemy z mechanizmem 'połykania płyty'. Nie wiem czy liczyć, że jakoś dotrwa 'czarnula' do nowej generacji . . . . . . . . wolałbym te 900pln wydać na gry niż na nową konsole, podczas gdy sprawną wersję posiadam na ten czas.

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...