Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Kur.wa... wygląda na to, że na święta będę miał dodatkowy wydatek. Myślałem, że jak ludzie je kupują i jest gwarancja 12 miesięcy to wystarczy, żeby się przekonać, ale jak widać można się naciąć. Jestem właśnie w trakcie rozbierania i czyszczenia konsoli, może coś pomoże jak ją trochę odświeżę. Przywróciłem seryjne ustawienia i od nowa odbudowałem system plików, ale dalej to samo. Ze 2 razy zatrybiło mi grę, raz doszło do 3/4 uruchomienia (przed trailerem głównym), a raz przy starcie wywaliło po chwili błąd 80010514.

Odnośnik do komentarza

Jestem po czyszczeniu soczewek. Sytuacja wygląda tak, że raz łapie płytę, a raz nie bardzo. Jak najpierw wkładam CD, które konsola odczytuje, a następnie BD z grą to gra się włącza. Po pewnym czasie niestety płyta tak jakby się zacina w napędzie i ten co kilka sekund skrzeczy tak jakby jej nie mógł odczytać i znowu muszę wsadzić CD. Domyślam się, że nic już nie zdziałam i jedyne co mi pozostało to rozglądać się za nową slimką, a tą sobie zostawić do grania w gry z PSS...

 

 

PS: Wie ktoś może, czy napędy z 40GB będą kompatybilne z wersją 80GB? Jakby mi się udało tanio kupić taki cały napęd to może spróbuję.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Wybacz, ale ja mam większe zaufanie do sceny niż "facetów z PRAM". ;)

 

 

@Winner

Nie serwisuję i sprawami stricte hw interesuję się dopiero kiedy mnie zaczynają dotyczyć. Z tego co czytałem to modele napędów pochodzące z różnych modeli konsol (czyli tych niemontowanych fabrycznie w danym modelu) nie pasują software'owo. Są jakieś programy do remarry, ale jak mówiłem, nie znam się na tym i nie dam głowy za to co napisałem.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam taki problem. Podczas grania konsola nagle się zawiesiła i zaraz wyłączyła. Teraz kiedy chcę ją załączyć zapala się zielona lampka następnie na chwilę niebieska, żółta też przez chwilę mignie i koniec. Jedyna lampka jaka miga to czerwona. Co to oznacza? Czyżby konsola wyzionęła ducha? :-/

Co radzicie zrobić?

 

Mam taką samą sytuację... Ogólnie problem pojawił się nagle - podczas grania w NFS konsola nagle wyłączyła się i zaczęła migać czerwona dioda. Po próbie włączenia, konsola zapala na chwilę zieloną diodę, później żółtą na sekundę, są 3 piknięcia i zaczyna migać czerwona dioda...

Cóż jest problemem? Istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?

 

Jedyna rzecz jaką udało mi się zrobić to fan test dzięki któremu wyjąłem płytkę... Model konsoli to fat 40gb.

Odrzucam YLODa, bo objawy są raczej trochę inne i nie wiem czy podczas YLODa udałoby się załączyć fan test.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez timo86
Odnośnik do komentarza

Masz YLOD - Fan Test przy tej usterce działa.

 

E: A co do rozwiązań:

1. Chcesz odzyskać save'y, dezaktywować konta itp.? Musisz tą konsolę naprawić.

2. Jak Ci nie zależy to pozbądź się jej jak najszybciej.

 

FAT ver 40GB po naprawie niestety długo nie pociągnie.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Myślałem, że to jednak inna, 'lżejsza' usterka (przegrzanie itp). Cóż, bardzo zależałoby mi na odzyskaniu danych i dezaktywacji kont. Pytanie tylko, ile taka 'przyjemność' może kosztować? (niestety znam ceny sprzed paru lat więc nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii).

Konsolę i tak sprzedam prędzej lub później - czy to na części, czy po naprawie jako 'używaną, po naprawie'.

W sumie nie ma co się dziwić, że padła, skoro zakupiłem ją w maju 2007 roku. I tak wytrzymała prawie 5 lat...

Edytowane przez timo86
Odnośnik do komentarza

Wczoraj przez problemy z netem 2-3 razy jakos FIFA zawiesila mi konsole (oczywicsie grajac online) gdy wylaczylem i wlaczylem konsole wyskoczylo mi jakies odzyskiwanie danych (czy cos takiego) i napisane bylo ze moze to trwac od 2 do 3h ale trwalo to przez 5min. I tak za kazdym razem przy zawieszeniu konsoli. Moglo sie cos stac? Poki co wszystko ok dziala ale jakos sie martwie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Prosze o pomoc w diagnozie awarii konsoli. Jestem prawie pewien ,że to przeklęte YLOD. Jest to konsola slim 250 gb.

Po nacisnięciu przycisku power lampka zmienia się z czerwonej na zieloną, słuchać ,że konsola rusza i po 3 sekundach lampka miga na zółto, wyłącza się i wraca na kolor czerwony.

Czy to YLOD?

Czy się to naprawia?

Czytałem na forach ,że nie warto ale może coś się zmieniło i jest jakis magixczny sposób. Czy konsolę nalezy sprzedać "na części" i kupic nową?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A nowe serie ps3 160 i 320 GB nie mają takich awarii?

Czy jak kupię nową (ta moja obecna jest uzywana) to może się to powtórzyć? Wtedy gwarancja to dziadostwo obejmuje?

 

Odechciewa się Vity kupowac bo pewnie pierwsze partie będa się nadawały tylko na smietnik bo będa się przegrzewać albo sony wyda oświadczenie ,że zapomnieli wmontowac jeden guzik.

Edytowane przez TylerDurden
Odnośnik do komentarza

nie da sie trafnie okreslic przyczyny... na czestosc wystepowania ylod sklada sie wiele czynników, które czesto nie sa zalezne od siebie.

 

w procesie produkcyjnym cos moglo pójść nie tak, konsola zbyt czesto się przegrzewa, zbyt czesto włączasz i wyłączasz konsole, pasta na cpu/gpu jest xle nałożona lub straciła swoje właściwości... mozna tak wymieniac i wymieniać.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

przepraszam za jakość ale na szybko robiłem komórką.

poproszę o diagnozę.

http://youtu.be/wxoyvWLb8HQ

dodam tylko, że poza tym konsola działa poprawnie (w końcu pogram w te wszystkie popierdółki z psn).

 

widocznie Twoja konsola nie jest głodna :)

 

wygląda to na awarie jakiejś czujki która miała by uruchomić zasysanie płyty bo z tego co słychać to sam mechanizm jest sprawny. Jak nie znajdziesz przyczyny to wymień napęd (300pln)

 

P.S. z tego co słyszałem (pewnie już była ta ten temat gdzieś dyskusja) to sony daje na ps3 gwarancje 1 rok, lecz gdy się kupuje w sklepach typu saturn to tam na tego typu elektronike wg prawa jest gwarancja na 2 lata ?

wchodząc na ten dział bym sam zapomniał napisać o swoim problemie, mianowicie już od jakiegoś pół, może jednego roku napęd w ps3 szwankuje, otóż nie zawsze po włożeniu płyty jej dane są odczytywane, przeważnie wystarcza ponowne włożenie jej (czasami potrzeba ok10 prób) z początku się tym przejmowałem bo bałem się całkowitej odmowy posłuszeństwa, lecz z czasem przyzwyczaiłem się do jej 'kalectwa'

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

właściwie to sytuacja przedstawia się tak:

Żaden z obowiązujących przepisó regulujących stosunki konsumenckie w Polsce nie przewiduje obligatoryjnego 24-miesięcznego okresu trwania gwarancji. Udzielenie kupującemu gwarancji następuje przez oświadczenie gwaranta, którym zazwyczaj jest producent towaru (zamieszczone w dokumencie gwarancyjnym). Gwarancja taka określa obowiązki gwaranta oraz uprawnienia kupującego, w przypadku gdy towar nie jest zgodny z zapewnieniami gwaranta (producenmta). W dokumencie gwarancyjnym powinny być zamieszczone m.in. nazwa i adres gwaranta lub jego przedstawiciela w Polsce, czas trwania gwarancji oraz zasięg terytorialny ochrony gwarancyjnej. Okres ochrony gwarancyjnej zazwyczaj oznaczony jest datą. O długości trwania tej ochrony decyduje swobodnie gwarant. Należy jednak pamiętać, iż kupujący, czyli konsument, poza ochroną wynikającą z gwarancji, korzysta również z ochrony ustawowej, czyli tzw. niezgodności towaru z umową. W tym przypadku odpowiedzialny za towar jest sprzedawca, a nie gwarant, a odpowiedzialność z tytułu niezgodności towaru z umową trwa do dwóch lat od chwili nabycia towaru przez konsumenta.

 

należy także pamiętać, że sprzedawca może wstrzymać się od egzekwowania prawa gdy konsument nie posiada orginalnego opakowania (w tym przypadku kartonu)

 

i kupując sprzęt rtv/agd należy uważać na paragon który potrafi wyblaknąć, dlatego polecam zachowania wszelkich środków ostrożności i np schowania go do koperty itp. ażeby światło i wilgotność nie miały sposobnośći do kontaktu z ww. paragonem (lub innym dowodem zakupu)

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...