Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie nie przesadzajcie. Jak konsola ma się zepsuć, to się zepsuje nawet jak będzie stać w chłodni. Kafelki? Nie może być za gorąco w pokoju? :P

 

dokładnie mam takie samo zdanie (o dziwo hehe ^^)... wyluzujcie to jest sprzęt elektroniczny a nie zwierze.... jak bym miał tak oszczędzać sprzęt to bym musiał klimatyzacje w domu założyć i grać tylko w nocy

Odnośnik do komentarza

Ja mam coś takiego:

http://allegro.pl/stojak-podstawka-ps3-vertical-stand-poznan-24h-i2467864781.html

Konsola się nie nagrzewa tak bardzo jak jest w pozycji poziomej. A co do chchości ni zauważyłem różnicy. Ogólnie polecam to rozwiązanie. Tak ułożona konsola służy mi również jako stojak na słuchawki do PS3 ;) Fajnie się to komponuje ;>

Odnośnik do komentarza

Raczej nie jest to problem z wiatrakiem tylko z przegrzewaniem (albo z samym czujnikiem). Jak często robisz "fan test"? Dobrze byłoby ją też rozebrać i przeczyścić. Tak na moje oko, nie zajmuję się serwisowaniem konsol.

 

Fan test raz w tygodniu wykonuje , o rozkreceniu myslalem bo w srodku nagromadzilo sie juz sporo kuzu ,ale czy aby dostac sie wiatraka ( w fat80 gb polozony na spodzie konsoli) nie trzeba przygotowac sie na wymiane pasty termoprzewodzacej , na YT nie znalazlem filmu z rozkrecenia tego modelu co ja mam , ale jak jest tak jak w 40GB wersjach to na to wyglada ze trzeba sie przygotowac do takiego zabiegu czyszczenia bebechow i najlepiej zaopatrzyc sie odrazu w paste. Jest tez taka opcja przemuchania sprezonym powietrzem ,ale nie jestem do tego przekonany bo co forum to inne opinie , ze zaszkodzi ,ze czesciowo pomoze ,ze kuz sie rozejdzie po konsoli , chyba nie ma jakiegos uniwersalnego sposobu.

 

Nie trzeba pasty wymieniać, rozbierasz konsolę do momentu jak radiator procka z heatpipe'ami zobaczysz, psikasz powietrzem w sprayu i finito. Sam fan test nie wygrzebie całego syfu. Mam konsolkę kupioną parę miechów po premierze ps3 i jak ją w zeszłym roku po raz pierwszy otworzyłem to kłaki kurzu palcami wyjmowałem hehe

 

 

 

W takim razie jakie jest optymalne ustawienie konsoli do grania i do przechowywania jej? Szczerze powiedziawszy trochę się zmartwiłam, czytając wszystkie te opinie o przegrzewaniu się. Dopiero co kupiłam PS3 i chciałabym jednak, żeby trochę pożyła :).

 

Jak dla zasilacza od Atari czyli na balkonie hehehe ;)

 

Wystarczy dbać by dookoła konsoli kurz się grubą warstwą nie osadzał, dać jej trochę miejsca dookoła i tyle.

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam problem z swoją PS3 40 GB (CECHGxx), konsola zaczyna działać bardzo głośno jak zaczynam grać w BF3 ( po 5-10 minutach, głośność porównywalna do Fan Testu...), jednak w Killzone 3, Sly Trylogy i kilku innych grach nawet w największe upały działała bardzo cicho. Konsola stoi na podłodze, ma dużo miejsca na chłodzenie. PS3 zaczyna mi zdychać ??

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy dobry temat na moje pytanie, ale chodzi o to, że od jakiegoś tygodnia nie mogę nic pobrać z PSS, a dokładnie to cokolwiek bym nie pobierał, zatrzymuje się przy 479 mb i staje. Próbowałem reset konsoli, zatrzymywanie i wznawianie pobierania, pobieranie na innych kontach i nic. Myślałem, że może to wina braku miejsca, ale na dysku jest dostępne ponad 60 gb wolnej przestrzeni. To już przestaje być zabawne. Jakieś pomysły?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Możesz mieć uszkodzony dysk, spróbuj zainstalować jakąś cięższą grę (np >2GB), albo wrzucić kilka GB danych.

Swego czasu Ratchet ToD miał błąd, że nie dało się go zainstalować z powodu braku miejsca, pomimo tego że dysk był prawie w całości pusty. Wystarczyła instalka czegoś cięższego aby działało.

Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanko:

 

Padla mi chyba moja stara grubaska. Dziś 2 razy sama się wyłączyła ze znanym pik pik pik i miganiem czerwonej diody. 3 razu juz nie przeżyła i kiedy próbuję ją włączyć działa przez 3 sekundy po czym sama się wyłącza z tradycyjnym pik pik pik i mioganiem czerwonej diody.

Nie grzała się przed tym i nie świecą się żadne inne diody.

Co robić i jak ewentualnie wyciagnać mojego bf3 z kieszeni (bez rozkręcania)

Odnośnik do komentarza

Ten fantest w 60tkach polega tylko na tym że ta turbinka wskakuje na wyższe obroty poprzez brak dostępu powietrza i nie ma toni wspólnego z fantestem jaki jest w pozostałych modelach gdzie sprzętowo jest uruchamiany z automatu eject oraz turbina wskakuje na wysokie obroty.

Odnośnik do komentarza

Na 90% padł napęd. Berion, napisz mi proszę czy konsola przyjmie napęd od innego fata (na alle jest jakiś od 40gb), czy może są one przypisane jakoś do danej konsoli i tak łatwo nie będzie. Jak poznać czy padł laser czy jakaś elektronika w napędzie?

 

I czy dla kogoś kto ogarnął samemu wymianę pasty na procku oraz rozkręcenie samego napędu w celu wyjęcia płyty, bezproblemowa będzie wymiana samego lasera czy lepiej pchnąć do jakiegoś serwisu?

 

No i najważniejsze czy bawić się w wymianę napędu (koszt ok 360zł z robocizną) czy rzucić się na jakiegoś slima ze sklepu. Dodam, że konsolka nie doznała yloda i po prewencyjnej wymianie pasty jak i przedtem chodziła bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza

Ja mam dwie lewe ręce do hardware, więc się zwykle nie dotykam - a jak już mnie rzeczywistość zmusiła to z kroplami potu na czole al'a McGyver rozbrajający bombę zapałką. ;) PS3 jeszcze nie miałem tej wątpliwej przyjemności rozbierać (a w zasadzie to już powinienem bo kilka lat "nie odkurzana" w środku).

 

Co do napędu to nie wiem, kojarzę że jak z innego to trzeba robić remarry, a bez CFW tego nie zrobisz. Zajrzyj na ps3dev wiki do tabelek.

 

Czy ja wiem? Chyba się nie opłaca zmieniać konsoli - nie przy tak dużej różnicy w cenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...