Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Jednym pada po miesiącu a innym po roku albo i 2 latach. Wszystko zależy jak bardzo jest zwalona i jak dobrze ktoś ją naprawi ale w większości niestety padają ponowanie.

Nie wiem jak teraz z cenami - moją drugą (lol) naprawiłem, odzyskałem dane i sprzedałem jako naprawianą. Teraz mam Slima 320GB i święty spokój (+ ubezpieczenie na 4 lata).

Odnośnik do komentarza

No i doopa! :verymad:

Zawiesiła mi się dziś konsola i przy restarcie pojawił się komunikat:

"System plików dysku twardego jest uszkodzony i zostanie przywrócony"

Niestety podczas procesu naprawy przy 40-50% PS3 się restartuje i znów wszystko od nowa. Sytuacja powtarza się tak za każdym razem.

 

Będę musiał się pobawić w Recovery Menu ale coś czuję że zostanie jedynie format dysku. Mam nadzieję że hdd nie siadł.

Nauczka dla mnie by robić kopie zapasowe - chyba że jest jakiś sposób na odzyskanie zawartości?

Odnośnik do komentarza

Na OFW nie ma. Na CFW można wyłączyć szyfrowanie i wtedy YLODy i inne usterki konsoli nie straszne. ;)

Jak wielokrotnie pisałem, warto co kilka miesięcy sprawdzać S.M.A.R.T. Chwila roboty, a może uratować tyłek.

 

 

//A jednak nie prawda. Szyfrowanie można wyłączyć, ale po restarcie brick. XD

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Niestety format już za mną :angry2:

Tak jak pisałem wcześniej - nauczka dla mnie by sprawdzać dysk i robić kopie zapasowe.

 

Pytanie jeszcze odnośnie zapisywania stanów gry w chmurze.

Po formacie zainstalowałem ponownie Max Payne 3 i wszystko mam od zera, żadnych postępów.

Nie sprawdzałem jak jest z innymi grami, póki co wszystkie tytuły zakupione na PSN pobieram od nowa.

Odnośnik do komentarza

Początkowo nie widział mi nic w chmurze (nie wiem czemu) a jak już wyświetlił całą zawartość to niestety 3,4 ostatnich tytułów w które grałem nie ma (choć daje sobie głowę uciąć że miałem włączone automatyczne przesyłanie zapisanych danych jak i codzienną automatyczną aktualizację). Na dysku internetowym wolne miejsce oczywiście jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza

(Sorry za długaśny post, mam nadzieję, że pomożecie chłopaki ;))

 

A ja mam pytanie nie tyle z innej beczki (bo maglowane wielokrotnie poniekąd i część odpowiedzi się powtarza co i rusz) co po prostu tak wiele opinii na necie pływa, iż ciężko znaleźć coś konkretnego i rzeczowego na dobrą sprawę.

 

Dopadł mnie YLOD, miałem konsolę 40GB (ze zmienionym dyskiem na 250). Sprzęt działał u mnie 2,5 roku, drugi właściciel, pierwszy kupił bodajże w 2009 więc jak widać sprzęt trochę chodził. Nie będę rzucać nazwami (google jest od tego) ale oddałem sprzęt do naprawy firmie, która jako jedyna w Polsce profesjonalnie zajmuje się reballingiem Cell-RSX. Powiedzmy, że dobra opinia i zdjęcia ich sprzętu zbudowały moje przekonanie, że to prawda. Anyway, cały proces 3 stówki wyniesie, mało to nie jest, a z takich a nie innych powodów muszę go dokonać.

 

Początkowo plan był taki - naprawić, sprzedać za 350 (allegro), no może max 400 i kupić slimkę. I tu się zaczęły schody. Bo usłyszałem (od naprawiającego), że slimki wcale nie są lepsze. Nanjnowsze modele mają siajowe podzespoły, płyty (metal) z których są robione obudowy w porównaniu do pierwszych wersji są dziadowskie, a z samym "lepszym chłodzeniem" nie jest tak jak wszyscy z początku się cieszyli, bo ostatnimi czasy zaczęły się jak grzyby po deszczu zjawiać u nich wersje slim właśnie z YLOD albo tym feralnym zasilaczem. Doradził mi, że skoro oni robią to profesjonalnie (SPA included) a same procesory nie są zrypane to, żeby trzymać, cieszyć się z grania i raz do roku nowe pasty i powinno grać i buczeć, a co postanowię to już moja sprawa.

 

No ale net wie swoje i opinie różniaste są: a, że FATów to teraz i tak nowych nie kupisz, a używane to pewno zrypane/po YLOD. A, że serwisy różnie mówią i nie masz 100% gwarancji, że nie chce abyś po prostu miał zrypany sprzęt coby do nich słać go co 2 miechy i tracić kasę (z którą to opinią nie zgadzam się, bo IMO nie po to buduje się dobre imię i inwestuje w profesjonale maszyny za ileś kafli, żeby odwalać dziadowiznę; nie mówiąc że jakbym chciał robić dziadostwo to sam bym pastę kładł. I pewno zrypał :) ), z kolei raz to słychać że slimy nowe rzeczywiście BE, raz, że slimy WOHOO i bądź tu mądry i pisz wiersze.

 

Generalnie ja wiem, że to nie jest nokia 3310 ;) i że sprzęt dzisiejszy max 4, 5 lat wytrzymuje, ale cholera doradźcie panowie coś bo trochę się zamotałem. Z jednej strony można by od biedy wziąć x360 i odżałować darmowy net i fajne exy z PS3 za cenę gwarancji 3 letniej i rzekomo niskiej awaryjności. Z drugiej cholera szkoda by było bo fanem ps3 jestem, lubię pykać na swojej czarnulce (hehe) a tracić kasę na coś co ma się znowu zrypać za rok dwa, albo co gorsza bawić się w wysyłki co 2 miechy nie widzi mi się.

 

Proszę o waszą opinię, jako graczy, co to niejedno widzieli ;). Tylko nie mówcie, że to loteryjka bo to marna pociecha dla mnie będzie. I jeszcze raz sorry za przydługaśny post.

Odnośnik do komentarza

To jest moja (i tylko moja) opinia napisana na własnych doświadczeniach.

 

Miałem też (druga konsola) Fat 40GB z wymienionym dyskiem na 250GB - kupiona w empiku. Zrypała się po niewiele ponad 2 latach - oddałem do jednego z najlepszych serwisów w kraju (reklamować nie będę) z myślą tylko aby naprawić, odzyskać dane, dezaktywować konta i sprzedać.

 

Moja opinia jest taka że najlepsze modele to CECH-21xxA/B oraz CECH-25xxA/B - (literka A - mniejszy dysk, B-większy - kolejno 120,250,160,320).

Ja w tym momencie posiadam CECH-2504B i jestem bardzo zadowolony - wentyl konsoli nigdy jeszcze nie wskoczył na wyższe, słyszalne obroty, laser jest w miarę cichy (ale dużo mu brakuje do klutury pracy z FAT'ów), jedyne co się robi to bardzo nagrzewa obudowa ale "ten typ tak ma" - konsultacje z Michem).

 

Wszystkie konsole z serii CECH-20xxA/B (120/250GB) mają 65nm GPU i 45 CPU a modele CECH-30xxA/B (najnowsze można rozpoznać min. że nie mają diody led na panelu na froncie) i też słyszałem że są robione najtańszym kosztem i niekoniecznie są dobrej jakości. Możesz dokładnie opisać co Ty słyszałeś?

 

Mimo wszystko polecił bym Ci kupić jakiegoś Slima niekoniecznie z tych najnowszych, dokupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie i raz na jakiś czas robić Backup'y ;). Jedyny co teoretycznie może Ci się zdarzyć w Slimach to RSOT (Red Screen Of Death) -wpisz sobie w googlach.

Dezaktywację kont można teraz robić przez www.

 

Jak by Cie to interesowało to oznaczenia konsol (te CECH'y) są podane na pudełku na wierzchu oraz z tyłu konsoli na naklejce.

 

 

DSC04006.jpg

 

 

Lista wszystkich modeli aby się nie pogubić: http://en.wikipedia....#Configurations

 

Powyższa opinia jest moją własną i nie musicie się z nią zgadzać ;)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Kyo za długą, szczegółową i przede wszystkim rzeczową wypowiedź.

 

Ja (patrząc na to co spisałem przed wysyłką) posiadam model z wersji CECHG03, który był bardzo dobry. Żadnych czkawek ani zwiech (raz jeden, dzięki Ubi i jej "fenomenalnej" wersji POP HD, która omal nie kosztowała mnie straty wszystkich danych), laser i wentylator też były cicho.

 

Zapisałem sobie to co napisałeś (przy ewentualnym zakupie będę wiedział czym się kierować) oraz poczekam na dalsze opinie (jeżeli ktoś jeszcze ma coś ciekawego do dodania).

 

Jedno pytanko tylko - ubezpieczenie to ze sklepem ustalam czy gdzie się wykupuje taką "przyjemność" (jeśli to również nie problem to jaka jest orientacyjna cena takiej usługi)?

 

 

Co do tego co wcześniej napisałem (ofkoz, nie słowo w słowo) - "wersji najnowszych niech pan nie kupuje, bo sony tnie na czym popadnie. Obudowę np gdyby pan wziął to wersja najnowsza a pierwszy slim na pierwszy rzut oka widać, że tańsza i cieńsza. Czy gorsza? Delikatnie mówiąc. Były przypadki, że koleś w rękach ją zginał pod wpływem ciepła. Inny problem to zamienniki. Wiadomo, im dalej w las to tną na czym popadną, diody usuwają, choć to najmniejsze zmartwienie, gorsze podzespoły... -SONY gwarant jakości :D - no, dokładnie. Tak jak mówiłem, kwestia problematyczności to kwestia loterii raz trafiają się działające 4 lata, raz po miesiącu padnie. - No, ale gdybyście wzięli i wyczyścili (SPA) oraz nowe pasty i rebelling to powinno śmigać? - Powinno. I to sprawdzam. Tym się przecież zajmujemy ;) Ale mogą paść styki, może laser, nie przewidizi się przyszłości. To tylko sprzęt..." itd. itd.

 

Generalnie facet przyjazny i słychać, że zna się na tym co robi. Jak mówiłem, ja wiem, że to tylko sprzęt i ba, pewnikiem kiedyś się zrypie, ale liczyłem na te ~4 lata działalności (co w sumie dostałem ;) ) tyle, że liczyłbym, że nowy sprzęt też będzie się sprawować.

 

I lol taki na koniec - "Ale w środku to był niezły Sajgon. - Przecież czyściłem. - A rozkręcał Pan ją? - Ee... no nie, żeby gwarancji nie stracić. Ale odkurzaczem ją czyściłem - No tak, ale odkruzczem to tyle co nic pan wyczyści. "

 

Aż człowiekowi wstyd było :) A taki dumny byłem, że mało eksploatowana, "czyszczona" i nie na żadnym dywanie tylko na panelach, z dala od ściany... Jak laptopa co jakiś czas czyszczę rozkręcając i wykałaczkami/pędzlami czyszcząc wszelkie "szparki i wyloty" wyciągam spore "koćki" to domyślam się co on tam musiał zastać.

Odnośnik do komentarza

CECH-20xxA to szrot. Grzeje sie jak farelka

Wentylator po 30 minutach chodzi jak odkurzacz

dodatkowo odpala mi nozka i w czasie czytania plyty sa tak glosne drgania jakby ktos beton mieszal

Edytowane przez Square
czcionka
Odnośnik do komentarza

Zmiana pasty co roku? Bzdura. Blacha która gnie się od temperatury w rękach? WT? Nie oddałbym im konsoli.

 

No wiesz, nie trzeba nawet dużo googlować żeby sprawdzić, że mimo wszystko pasty zakładane przez SONY mają pewne limity. Suszy się to niemiłosiernie (cytat z karty napraw "Konsola mocno przegrzana - pasta sproszkowana z ubytkami") a i więc trzeba by to wymieniać, żeby nie narzekać na jakość działania, raz na jakiś czas. Zresztą o awaryjności pełno tutków jest np ten

 

Co do metalu to chodziło mu o porównanie grubości. Nowe wersje mają cieńszą blachę niż wcześniejsze. Nie znam się na tym więc nie wiem czy przekłada się to na jakoś pracy, ale skoro SONY tnie po kosztach diody, to wiesz, to też mi nie wróży niczego dobrego ;)

 

Ano. Dlatego, bez śmiania się, nie wiem czy nie rozważyć sobie kupna PS2 (bo nie miałem), a do PS3 nie wrócić albo w okresie świąt (promocje) albo jak PS4 wyjdzie :)

 

PS Taka prawda, że w Wii to nie ma co się psuć za bardzo, hehe.

Odnośnik do komentarza

Piszesz z autopsji czy z google? A to co wkleiłeś to akurat ja pisałem i nie ma tam słowa o paście, której wymianę uważam za zbędną (po kilku latach owszem, można się szarpnąć, ale nie co roku). ;)

 

Ma się co psuć, to samo co w innych konsolach. Nie lubię Wii za ten koszmarny kontroler, tym samym nie interesowałem się specjalnie tą konsolą, stąd tamten dopisek.

 

 

A co do PS2 to ja polecam. Do tego karta z FMCB i paroma programami (uLE, GSM, SMS, OPL itd.). Do tego kabel Component abyś nie wystraszył się skalowania (GSM podbija sprzętowo do 576p/720p lub CB aby odblokować sobie wide screen we wszystkich grach).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Słuchaj się Beriona... pasta co rok? Chyba taka do zębów hehe. W swojej CECHC04 wymieniłem pastę nie czekając na YLOD. I tak wymieniłem ją późno bo ok pół roku temu gdzie wszystkim znajomym z psn, mającym ten model popadały po ok 3-4 roku jak muchy )konsola kupiona jakieś 3 miechy po premierze.

Po solidnym "ogooglowaniu", dowiesz się, że żywotność (przy zachowaniu odp. parametrów) past do procków to ok 3 lat. No chyba, że kupujesz pastę za 6,50zł w najbliższym elektronicznym hehe

A argument, że nie po to firma ma sprzęt za kupę kasy by nabierać i przesadnie kolorować klientom, jest za przeproszeniem z du.py... Im człowiek dłużej na tym padole egzystuje tym więcej ma doświadczeń wszelkiej maści podmiotami gospodarczymi. Wierz mi, to nie jest wykładnik dobrej jakości usług!

 

Życzę Ci byś po naprawie, na tej konsoli, doczekał nowej generacji. Kilka konsol ożywiłem kumplom z yloda i niestety dłużej jak pół roku nie pociągnęły. Jasne, wszystko zależy jak mocno była uszkodzona i jak intensywnie jest użytkowana potem konsola ale obiegowa opinia niestety jest taka, że naprawa yloda to takie odroczenie wyroku...

Odnośnik do komentarza

Dzięki chłopaki za odpowiedź. No właśnie wystawiłem ją na innych forach na sprzedaż a jak nie będzie chętnych to na allegro od 1 i BCM i może te 350 coby na zero wyjść zdobędę :( (sfrajerzyłem się, coś czuję. Gapowe kosztuje.).

 

Coś coraz większą chęć mam na to ps2 i chyba "odboleję" multi i że nie dokończyłem U3 (pech chciał, że wtedy padł sprzęt, z płytą w środku, więc rozumiecie, szkoda mi było gry nówki, ech), kupię model za 200, rewelacyjnych gierek za 10 jest tak wiele (MGS, OKAMI, WARRIORS, ICO, TEKKEN5, BULLY?), że panie... za deal 400 zeta mam z 15 świetnych gier od ręki + sprzęt, który nawet jak padnie, to laser 30 zeta. Miną ze 2 lata i człowiek wróci do PS3 :) No sorry, ale po tym co mówicie, a coś czuję, że się znacie, to nie będe ryzykować "a, se pogram, może jeszcze 3 miechy pożyje" i potem znowu bawić się w odzyskiwanie płyty i cały proces słania.

 

A co do PS2 to ja polecam. Do tego karta z FMCB i paroma programami (uLE, GSM, SMS, OPL itd.). Do tego kabel Component abyś nie wystraszył się skalowania (GSM podbija sprzętowo do 576p/720p lub CB aby odblokować sobie wide screen we wszystkich grach).

 

- mógłbyś na PW napisać trochę szerzej na ten temat, odnośnie tych kabli i skalowania. Nie chcę śmiecić tutaj. Programy to nawet mi nie są aż tak potrzebne, bo jak mówię, dycha za nówkę gierę, czy złotówka, żeby ISO zassać - to nie aż taki wielki deal różnicy ;)

 

Jeszcze raz dzięki za rzeczową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Niewarto ponieważ jest to rozwiązanie tymczasowe. To co zabija szybko PS3 to zamykanie jej w szafkach, wnękach, kieszeniach pod TV itp. Nawet jeśli ma pusta przestrzeń dookoła grzeje się strasznie co słychać po wentylatorach. Wytrzymałe PS3 to wersje debug, ale na tych nie pograsz sobie ot tak w tytuły retailowe, a ich kupno jast dla nas szaraków nielegalne.

 

- - -

 

Mógłbym. I nie zassać tylko zrobić z oryginału.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niewarto ponieważ jest to rozwiązanie tymczasowe. To co zabija szybko PS3 to zamykanie jej w szafkach, wnękach, kieszeniach pod TV itp. Nawet jeśli ma pusta przestrzeń dookoła grzeje się strasznie co słychać po wentylatorach. Wytrzymałe PS3 to wersje debug, ale na tych nie pograsz sobie ot tak w tytuły retailowe, a ich kupno jast dla nas szaraków nielegalne.

 

- - -

 

Mógłbym. I nie zassać tylko zrobić z oryginału.

 

Moja konsola ma juz 4 lata (fat 80GB rocznik 2008) i ostatnio wystapuje waśnie jakiś problem z wiatrakiem , po wlaczeniu konsola jest cicha przez jakies 10 minut a potem wiatrak zaczynachodzić coraz głosniej. Nie jest to buczenie jak z odkurzecza czy xboxa360 ale sie zastanawiam czy coraz blizszy koniec zywota mojej konsoili ?

Odnośnik do komentarza

Raczej nie jest to problem z wiatrakiem tylko z przegrzewaniem (albo z samym czujnikiem). Jak często robisz "fan test"? Dobrze byłoby ją też rozebrać i przeczyścić. Tak na moje oko, nie zajmuję się serwisowaniem konsol.

 

Fan test raz w tygodniu wykonuje , o rozkreceniu myslalem bo w srodku nagromadzilo sie juz sporo kuzu ,ale czy aby dostac sie wiatraka ( w fat80 gb polozony na spodzie konsoli) nie trzeba przygotowac sie na wymiane pasty termoprzewodzacej , na YT nie znalazlem filmu z rozkrecenia tego modelu co ja mam , ale jak jest tak jak w 40GB wersjach to na to wyglada ze trzeba sie przygotowac do takiego zabiegu czyszczenia bebechow i najlepiej zaopatrzyc sie odrazu w paste. Jest tez taka opcja przemuchania sprezonym powietrzem ,ale nie jestem do tego przekonany bo co forum to inne opinie , ze zaszkodzi ,ze czesciowo pomoze ,ze kuz sie rozejdzie po konsoli , chyba nie ma jakiegos uniwersalnego sposobu.

Odnośnik do komentarza

To co zabija szybko PS3 to zamykanie jej w szafkach, wnękach, kieszeniach pod TV itp. Nawet jeśli ma pusta przestrzeń dookoła grzeje się strasznie co słychać po wentylatorach.

 

W takim razie jakie jest optymalne ustawienie konsoli do grania i do przechowywania jej? Szczerze powiedziawszy trochę się zmartwiłam, czytając wszystkie te opinie o przegrzewaniu się. Dopiero co kupiłam PS3 i chciałabym jednak, żeby trochę pożyła :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...