Jump to content

Thorgal


Recommended Posts

Pierwszy tom w promocyjnej cenie 9,90 zł zawiera tom "Zdradzona czarodziejka" oraz specjalny materiał dodatkowy (kulisy powstawania sagi). Twarda oprawa. W serii ma się ukazać 36 tomów, kolejne w cenie 29,90 zł.

 
 
 
1.jpg
 
Wszystko ładnie, pięknie, ale jest spore ale: premiera nie jest dostępna w wielu kioskach (ba, regionach kraju!) i wszystko wskazuje na to, że to pilot (seria testowa).

 

Link to comment

Twarda oprawa już była, nic nowego, pewnie kolejny wydawca chce troszkę zarobić.

 

Ja już dawno przerzuciłem się na skanlacje/skany <pirat>

 

Gwoli minusowania, komiksy kupowałem za starych dobrych czasów (Thorgala zdaje się Orbita wtedy wydawała).

Edited by Andreal
  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment

Dobra rzecz, ale przecież Thorgal w twardej oprawie i tak kosztuje 29,90 (cena okładkowa), a w internetowych księgarniach można każdy tom wyrwać w cenie ok. 23 zł. Niby są te kulisy powstawania sagi, ale jakoś nie węszę w tej cenie niezwykłej "OKAZJI". Przy kolekcji Marvela (tłuściutkie tomy) mimo wszystko Thorgal ze swoimi 50 stronami na tom wypada blado.

Link to comment

@Ken Marinaris

Nie Yanks, a Yans, szkoda że tak mało albumów w owym czasie u nas wydano.

poza tym z dobrych zagranicznych serii Rork, Hugo itp. no i pierwsze dwa albumy Funky Koval.

 

@GwynBleidd_79

Szninkiela na premierę kupiłem, jak mama zobaczyła wyrywkowo kilka stron (akurat trafiła na nieodpowiednie) skonfiskowała mi komiks na pewien czas.

 

Z Thorgalem też różowo nie było, najpierw dwa tomy w papierowych okładkach na papierze toaletowym, później reedycja Pruszyńskiego i Ski.

Najchętniej zobaczyłbym też zbiorcze tomy  - te bardzo chętnie bym kupił.

 

A skanlacje (nie mylić ze skanami) są jedynym sposobem, by zapoznać się ze świetnymi seriami nie wydawanymi w Polsce.

Edited by Andreal
Link to comment

Gdybym kupił trzeci i czwarty zeszyt F. Koval'a bez sprawdzenia wersji z neta pochlastałbym siebie i kilku przypadkowych przechodniów. Złodziejstwem jest wydawanie takich chłamów i wmawianie, że warto stawiać na oryginalnie wydrukowany produkt.

 

Swego czasu kupiłem wszystko co było związane z Thorgal'em. Rzecz jasna przepiłem kilka bo pożyczyłem "najlepszemu kumplowi", ale taką serię jak teraz wychodzi łyknę jak nic. Może ktoś z rodziny również się skusi więc koszty zostaną podzielone. Nie pamiętam słabego zeszytu. Kilka może troszkę "nie dociąga", ale jakość całości przygniata.

 

Pamiętam wszystkie pierwsze edycje Komiksów Fantastyki i ich czarno-białe odpowiedniki drukowane w formie odcinków właśnie w Fantastyce. W tamtych czasach przenosiny do świata Yans'a czy Funky Koval'a to było niezapomniane przeżycie komiksowe.

Link to comment

Słabe zeszyty zaczęły się jak Rosiński przestał rysować... Te nowe fabularnie też zaczynają niedomagać: Jolan, Louve.  Aczkolwiek Kriss De Valnor jest dość ciekawe.

 

Ostatni Funky to jakaś kpina.

 

Ciekawostką na polskim rynku jest Fantasy Komiks, zbiorcze wydanie kilku tomów różnych komiksów, cenę też bardzo fajną ma.

Edited by Andreal
Link to comment

Co do Yansa. Klimat miał ciekawy, ale story mi nie leżało, więc pomimo znajomości serii nie stawiam jej nawet u stóp Thorgala, który IMHO w ostatnich tomach mocno spuścił z tonu.

 

Sama kolekcja, to typowy wyciskacz kasy, bo kupi chyba tylko ten, kto jeszcze Thorgala nie czytał (są tacy?) ew. absolutni maniacy, którzy kupią wszystko.

 

Jak już wspominamy również Funkiego, to kojarzycie może komiksy Polcha na podstawie książek Danikena ("Walka o planetę" itd.)? Swego czasu byłem zakochany w tej serii, dopiero później skapowałem się o czym to tak naprawdę jest. Właściwie, to był mój pierwszy kontakt z Polchem i jak zobaczyłm Kovala, to byłem zdegustowany kalkomanią autora.

Edited by Guest
Link to comment
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Chyba w srodę (ja kupiłem dopiero dzisiaj) pierwszy numer kolekcji z powrotem zawitał do kiosków. 9 zł, format mniejszy niż Egmontu, okładka 3/5 strony + jakies kijowej jakosci grafiki Rosińskiego (jakby drukowane na kartkach z bloku rysunkowego). Niektórzy skarżą się na niesklejone strony. Ogólnie trochę meh. Zamierzam zebrać wszystkie Thorgale ale jeszcze nie zdecydowałem się, w którą wersję się zaopatrzyć (Hachette czy Egmont). Znając Hachette to na początku wszystko pięknie a potem będę musiał szukać nieprysowanych/pociętych/pogietych okładek w Empiku.

Edited by ornit
Link to comment

Czytaj ze zrozumieniem. Nie chodzi o rysunki Rosinskiego tylko o sposób ich wydania. Te dodatkowe (kolekcjonerskie) grafiki, jak napisałem, zostaly wydrukowane na kartce z jakiegoś taniego bloku rysunkowego, maja wyblakłe kolory i w ogóle jedna wielka kupa. A teraz przeproś kolegę i bedzie spokój.

  • Upvote 1
Link to comment

Kim ty w ogole jestes zeby krytykowac Rosinskiego?

 

 

Czytaj ze zrozumieniem. Nie chodzi o rysunki Rosinskiego tylko o sposób ich wydania. Te dodatkowe (kolekcjonerskie) grafiki, jak napisałem, zostaly wydrukowane na kartce z jakiegoś taniego bloku rysunkowego, maja wyblakłe kolory i w ogóle jedna wielka kupa. A teraz przeproś kolegę i bedzie spokój.

 

Zrozumiałeś?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...