Skocz do zawartości

Pod mocnym aniołem


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, przepraszam Cie gekon, to oczywiscie moja wina ze składasz zdania jak pijany i nie moge rozgryzc ich sensu.

Faktycznie, do tego trzeba być inżynierem, żeby zobaczyć, że zjadło mi słówko:)

 

 

a nie, czekaj

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Właśnie wróciłem z kina. Seans 11:15, a prawie pełna sala. Film świetny i dosadny - obsrane tyłki, zarzygane poduszki, delirka i ocean wódki. Dobrze ukazano piekło nałogu. Uprzedzam że trailer wprowadza w błąd. To nie jest komedio-dramat tylko film psychologiczny, dla niektórych może być zbyt ciężki i nudny. Smarzowski ma swój styl i aktorów, ale to nie jest kolejne "Wesele". Dla mnie mocne 9/10.

 

PS: Ładnie zagrał Kraków, widziałem Kazimierz, Podgórze, rynek, planty i chyba szpital w Kobierzynie.

Odnośnik do komentarza

Pod mocnym aniołem.

Jak ktos spodziewa się drugiego domu zlego, drogowki, czy innego z "ostatnich" filmow Smarzowskiego to sie zdziwi. Film jest inny. Psychodela pijacka. Wbrew temu co pokazywal zwiastun smiac sie nie ma z czego, moze po za paroma bluzgami. Myslalem ze (pipi)ne se fajna nierówność typu Wesele=dom zly>drogowka>roza ale sie nie da. Jakbym mial ocenić ten film przez pryzmat powyzszych tytulow i jaka dal mi rozrywke to byłby najgorszy z nich. Niepowinno sie tak robić, bo rownie dobrze moglbym porównywać to z expandebles(przesadzam). Zawiodla mnie jedna rzecz, ale nie jest to wina filmu tylko (pipi)enia w telewizji w jakim to szoku wychodzi sie z kina. Szok jest niewielki w sumie nic do myślenia o chlaniu mi nie dał, bo w nim same patole. Bałem sie ze odkryje w sobie pijaka, tak sie nie stalo. 7/10

Odnośnik do komentarza

Zawiodłem się, Smarzowski po raz kolejny konsumuje pierwotne instynkty widza, ale choroba Pilcha jak i twórczość Smarzowskiego powoli staje się przebrzmiałym tematem kopiującym sam siebie, który kieruje w ślepą uliczkę. Oprócz brutalizmu nie mamy tego co w poważnym filmie egzystencjalnym a nie manierycznym mamy do czynienia czyli z motywem upadku głównego bohatera. Czuję jakby problem kompletnie zinfantylizowano co dało się wyczuć po twarzach widzów w sali kinowej. Szkoda bo myślałem, że to uzdolniona persona jednak życie brutalnie weryfikuje te opinię. Wesele, Dom Zły tak, pozniej to już symptomatyczny regres.

5/10

Odnośnik do komentarza

Po obejrzeniu zwiastunu w kinie wiedziałem że to film nie dla mnie. Jako jedyny na sali nie śmiałem się, zwiastun szedł w kierunku komedii ale jakoś mnie takie tematy nie śmieszą. Jasne można pośmiać się z na(pipi)anego ale by przez cały film ?. A jeśli to ma być film o Polskiej ulicy to chyba mocno koloryzowanej jak to teraz mają polscy reżyserzy w modzie, iść w kontrowersyjny temat dodać kolorku i mamy Polski hit który się sprzeda.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko film, inny od poprzednich. Byłem na 8 - godzinnym maratonie jego filmów, więc mam porównanie. Powiedziałbym - bardziej refleksyjny film.

 

Monologu Gajosa w Żółtym szaliku nie przebije, ale i tak dobrze pokazuje stadium uzależnienia, na wysokim technicznie poziomie (film miejscami jest niesmaczny, te rzygi i obsrane gacie, jest całkiem grubo).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wesele to arcygeniusz, najlepsza współczesna  polska komedia i najlepszy polski dramat w jednym. Drogówka już słabsza, odtwórcza i już za bardzo przemalowana jak na film z taką intrygą. "Pod mocnym aniołem" to już  zupełnie nie komedia. Dramat obyczajowy, schizy, zagmatwanie rzeczywistości, świetna charakteryzacja i zdjęcia, słabsze dialogi. Zmusza do refleksji i powinien być puszczany na odwykach. Opowieści alkoholików, szczególnie kobiet niesamowicie do mnie przemówiły. 8/10 I wciąż czekam na stricte komedię od Smarzola.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.