Skocz do zawartości

Murdered: Soul Suspect


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

nope, gre moglbym trzymac nawet i miesiac - fakt, szybko ja skonczylem, no ale to chyba nie dziwne, skoro po 1 wieczorze bylem juz w polowie. Twoje dawkowanie gierki wcale nie przysparza jej dobrej reklamy, bo zaraz sie okaze ze gra jest super, ale najlepiej wracac do niej co 2 dzien na maks godzine ^^ Tak czy siak, od tego jest forum, by kazdy wyrazil swoja opinie - dla mnie gra nie jest warta tych 100 zl i kazdemu polece rozejrzec sie za czyms innym.

Nie no pewnie, kwestia gustu.

 

Co do dawkowania gier to ja tak zawsze singla praktycznie gram. Lepiej mi wtedy dany tytuł smaku, na dłużej mi starcza no i też mam czas a inne hobby i rodzinę, a gry które mi się nie podobają nie ogrywam dalej, Dla mnie same plusa ale tak jak pisałem na początku, kto co lubi.

 

Ps. i nie napisałem, że co drugi dzień, tylko codziennie po 1-2 h

Odnośnik do komentarza

Nie musisz cytowac wypowiedzi, skoro odpisujesz od razu pod nia. ;) Mialem akurat czas na granie w ostatnie dwa dni - nie jest to szpil, na ktory trzeba poswiecic 60h, wiec nie meczylem sie na sile, a ze po 1 dluzszej posiadowie mialem 60% to stwierdzilem ze juz skoncze. Zaryzykowalbym stwierdzenie, ze gdyby nie robic pobocznych zadan i znajdziek, to gre mozna byloby ukonczyc w maks 5h. Nie jest to totalny crap, po prostu srednio-slaba gra, myslalem, ze chociaz koncowka bedzie lepsza, a nawet ogladac mi sie jej nie chcialo. Mialem sprawdzic teraz Snipera, ale noty podobne i boje sie ze bedzie tak samo. :teehee:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Na wstępie dzięki za fantastyczną radę o cytowaniu!

 

Spoko nie musisz się tłumaczyć, że miałeś wolny czas itp. każdy robi to co lubi. Nie będę się przecież wgłebiał czy mogłeś go poświęcić na coś lepszego niż średnio słaba gra.

 

Po naszej wymianie opini doskonale widać rozbieżności w recenzjach i wrażeniach poszczególnych osób grających w Murdera.

 

Co do Snipera to chyba miał oceny na poziomie 80 a Murder jakoś 70. Miałem brać najpierw Snipera ale powiem szczerze, że byłem zmęczony ciągłym pif-paf i Murder mnie akurat w tym aspekcie zaspokoił w 100%

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ale o czym ta dyskusja ? Tobie sie gra podoba - mi nie, wiec skoncz juz. Teraz bedziesz analizowal, po co gralem, ile gralem, czy pozyczylem, co robie w wolnym czasie czy mam inne hobby. Ja (pipi)ie - wchodze do tematu o grze, ktorej scalakowanie zajmuje 8h i wyrazam swoja opinie - nie pisze w Twoim stylu: 

widze, ze probujesz sie nia cieszyc ( kupiles ja za 120 zl ?). Może to też rzutuje na twoje odczucia.

Srednia ocen: http://www.metacritic.com/game/playstation-4/murdered-soul-suspect Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ale o czym ta dyskusja ? Tobie sie gra podoba - mi nie, wiec skoncz juz. Teraz bedziesz analizowal, po co gralem, ile gralem, czy pozyczylem, co robie w wolnym czasie czy mam inne hobby. Ja (pipi)ie - wchodze do tematu o grze, ktorej scalakowanie zajmuje 8h i wyrazam swoja opinie - nie pisze w Twoim stylu: 

widze, ze probujesz sie nia cieszyc ( kupiles ja za 120 zl ?). Może to też rzutuje na twoje odczucia.

Srednia ocen: http://www.metacritic.com/game/playstation-4/murdered-soul-suspect

Mistrzu o co ci chodzi, przecież od dwóch- trzech swoich postów piszę, że to kwestia gustu i jednym się gra podoba, a inny mnie. Nie doczytałeś tego? To ty coś smęcisz, że miałeś dużo wolnego czasu czy uczysz mnie jak mam odp. na posty. Już wtedy byl czuć jakiś ból d.upki.

 

Wracaj do Bf lepiej, pewno jetś zły bo przez te kilka godzin z Murder mogłes na polu walki zaliczyć kolejne setki killi lub wbić kolejne bramki w Fifę dwa tysiące pięćset sto dziewięćset, a tak pozostał niesmak i ból d.

 

pozdrawiam i bez odbioru

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem sobie przerwę aby przejść do końca ten dobry tytuł.

 

Tak więc skończyłem dziś. Podtrzymuję, gra mi się podobała. Fajny klimat bohaterów, miasteczka Salem, ciekawe notatki. Rozgrywka prosta ale dość rzadko spotykana obecnie bo powolna, oparta na kojarzeniu faktów i rozmawianiu oraz czytaniu notatek. Fabuła jak na gierkę (nie jak na dobry film), też dobra i ciekawa. Nie szukałem wszystkiego i przeszedłem w około 9 h. Potrzebowałem akurat czegoś innego, czegoś bez bezmyślnego strzelania i to dostałem. W innym wypadku to dał bym pewno o 1 pkt niższą ocenę.

Komu polecam:

- kto szuka spokojnej, relaksującej lecz nie klimatycznej z poważną tematyką i fabułą rozgrywki opartej na prostych śledztwach, kojarzeniu faktów i  elementami skradankowymi,

 

Komu nie polecam:

- osobą które zawsze muszą "szczelać" i nie uznają spokojnej, wręcz anemicznej czasami rozgrywki, przypominających trochę stare przygotówki P'n'c'

- osobą które akurat mają ochotę na jakąś dynamiczną grę akcji ponieważ akcji w tej grze jest tyle co kot napłakał.

 

 

Dla mnie 8/10

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Gra jest fabularnie wyje.bista, stzrał w dziesiatke jesli chodzi o moj gust, salem, demony, spirytyzm. Gra sie genialnie, no i nie przypominam sobie zeby jakas poprzednia gra traktowała o byciu duchem i rozwiązywaniu zagadki swojej smierci. Fakt dedukcja moze nie jest na poziomie Sherlocka holmesa ale gra sie okej. Mi sie grąło super, jedna z lepszych gier jakie grałem, no ale ja pamietam jeszcze silent hilla 1 wiec pewnie jestem nieobiektywny w czasach kiedy komus gra sie nie podoba bo w odbicu lakieru samochodu w forzie nie widac jego mordy. No ale ja jestem graczem. 

 

Gra jest przednia i samym klimatem miasteczka Salem zabija. Jedyny minus to straszne chrupniecia animacji jak sie biega po miasteczku , bardzo to nie fajne czulem sie jakbym gral na kompie tfu psia mać :/

 

dla mnie 8+/10. Ale ja takie klimaty chłone wiec dlatego taka wysoka ocena


Dla mnie ta gra to jak dobry thriller który sie ogląda z zaciekawieniem 


Nie ma to jak zamiast sugerować sie opisem gry to ocenami na portalach gdzie większośc to muły naparzające w kol of duti :D 

 

Sniper przy murdered to gó.wno , nie wiem jak mozna te gry porównywac 

Odnośnik do komentarza

No dla mnie Murder to też jedno z największych zaskończeń tego roku i idealny przykład, żeby nie patrzeć ślepo na oceny i opinie speców co widzieli grę na YT.

 

Co do chrupania animacji to na PS4 jeżeli chodzi o samą rozgrywkę (nie mówię o cut scenkach), było bardzo okey.

Odnośnik do komentarza

Ja grałem na x360 to była patologia jak sie biegło po salem. No ale przeciez nie bede nerdem który przez to neguje dobra grę. 

 

Tak jak wczoraj typ do mnie przychodzi i mowi ze ponoc murdered słabe, ja pytam czy grał, oczywiscie nie. A za chwile mi sie rozpływa jakie to saints row 4 dobre xDDDD

 

Murdered bede bronil tak jak swego czasu call of cthulhu. Dobrze ze jeszcze wychodza ciekawe gry a nie tylko pif pafy z fabułą o ratowaniu prezydenta i swiata. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To są nie trochę, a "mocno" inne gry. TWAU to praktycznie visual nowel z cząstkami gameplayu, a Murder to przygodôwka z trochę staroszkolną mechaniką. Co je łączy to, że tu i tu się nie strzela.

Tak więc nie ma co na tej podstawie polecać. Mogę jedynie polecić jako całość, bo to dobra gra jest i dość nietuzinkowa (mało akcji, dużo tekstu pisanego) jak na obecne czasy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok czasem trzeba przyznać się do błędu. Ponad pół roku temu zjechałem tą grę po pograniu 30 min przez steam share od kolegi. Teraz przed świąteami dostałem kopie tej gry od ziomka z wymiany (porzyczyłem mu dragon age a on mi 2 gry bardziej tak abym coś miał :P ). Nie chciałem nawet w to grać bo farc cry 4, smash bros, driveclub czy mario kart. Miałem co robić w święta. Niestety psn network padł więc far cry 4 w co opie odpadł i driveclub jakiś taki bez sensu jak nie zdobywam gwiazdek dla klubu i nie widzę wyzwań. Na smasha i mario kart miałem zbyt dużego kaca i takie gry wtedy mi nie wchodzą. Zostały pudełeczka od kolegi.

 

Uruchomiłem to murdered i w ciągu jednego dnia skończyłem. (nie miałem nic do roboty sam w domu) . Historia wciągnęła mnie po pierwszej słabej godzince. Dodatkowo znajdźki w tej grze są świetne. Nie lubię zbierać znajdziek chyba że są ciekawe i interesujące fabularnie. Dobre znajdźki to np szanty w black flag, wszystkie w dragon age inkwizycji czy skóry w far cry (fun z polowania i wymierne profity). W tej grze wszystkie znajdźki mają fabularne historie lub kryją za sobą tajemnicę. Najlepsze to te z artefaktami. W każdej miejscówce masz jeden artefakt który musisz zebrać do kupy i wtedy masz opowiedzianą historie. 2 z nich to mistrzostwo i lekkie ciary na plecach. Sama gra fabularnie to 8/10 i fajna historia. Niestety mechanika gry i  to bardzo naciągane 4/10. Gra to taki dobry średniak.

 

 

Polecam grę teraz w cenie nie przekraczającej 60-70 zł. Ja się dobrze bawiłem przez te 8 h.  Ocenił bym tą grę na 6/10 za całokształt. Nic specjalnego ale offline gra idealna :D

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.