Skocz do zawartości

The Order:1886


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Cii nie psuj im podniety, wizja, cinematic ikspriens :sir:

Nasz największy forumowy znawca curent (next) genów jak zawsze czujnie studzi zapały nahaypowanych konsolomaniaków.

 

"Oby był kapsztyl, oby był kapsztyl bo kolejna dobra gierka mi przejdzie koło nosa, a nie nie po co mi nowe dobre gierki jak mam taką kupkę wstydu".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

pasy jako wizja xD każdy myślący wie że są tylko po to, by sprostać takiej grafice w 1080p, podobnie jak gameplay zbiedzony na tle takiego U4. szkoda. 

 

Yyy, ale to jest wizja.  Pasy to nie tylko "mniej pikseli". To kadrowanie scen, to ułożenie kamery i jej praca w trakcie scen(i wszystko to co tworzy tak naprawdę klimat), planowanie gameplayu etc.  Jeśli chodzi o samą oprawę to pasy przede wszystkim pozwoliły na ultra ostry obraz poprzez kilka technik AA.  Nie na samą jakość per se. (Zresztą sam planowany poziom oprawy to też wizja)

 

Przecież RaD, nie raz, nie dwa wspominał o buildach bez pasów z mniejszym AA. Mogli wybierać i wybrali to nad czym od samego początku pracowali. To nie jest, że jeden z drugim sobie stwierdził: O Ch*j, za mało mocy mamy, będą pasy i basta. Tak produkcja nie działa. Cóż pewna publiczność uczepiła się tego "filmic look"  i tyle.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Cii nie psuj im podniety, wizja, cinematic ikspriens :sir:

Piszesz to pod kilkoma postami osób ktôre mówią, że jarają się dobrymi singlowymi grami i jak jest tego warta to zostaje w kolekcji, więc nie dziw się że ciężko zrozumieć, że odnosisz się jedynie do pasów, które z tego co widzę hejtuje z 90% osób z tego tematu, nawet te które jarają się gierką i biorą w okolicach premiery, więc WTF?

Odnośnik do komentarza

No tylko tu nie będzie cutcenek przecież, nie ma podziału na renderowane sceny i gameplay, wszystko jest płynne, więc nie mogli by zostawić pasów tylko do samych scenek, ponieważ ich tak naprawdę nie ma. Cały myk The Order 1886 polega właśnie na wymieszaniu tych dwóch rzeczy. Poza tym nie bronię pasów, jestem absolutnie neutralny w tym temacie, nie przeszkadzały mi nigdy, nie pomagały w grze również. Ot są, bo dev tak chciał

Odnośnik do komentarza

No mnie też te pasu ciut irytują ale na bank nie spowodują, że przez to grę skreślę. Inna kwestia to ta którą już Yeti kiedyš poruszał. Np na jego 55 calach to nie będzie krzywdy. Gorzej np na takich 32 calach.

Balon proszę Cię, nie po to człowiek kupuje duży tv, żeby zabierali mu +20% ekranu.

 

Ja na grę czekam, na bank zagram, ale akcje z pasami trzeba hejtować.

 

@Hendrix

No właśnie gadanie o tych buildach w 16x9 pokazuje, że wybrali opcje z ładniejszą grafiką poświęcając coś innego. Każdy inny deweloper obniża ilość kl/s jak np ND w Uncharted 4. RaD nie miało jak schodzić z płynności to wymyślili takie coś.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

No mnie też te pasu ciut irytują ale na bank nie spowodują, że przez to grę skreślę. Inna kwestia to ta którą już Yeti kiedyš poruszał. Np na jego 55 calach to nie będzie krzywdy. Gorzej np na takich 32 calach.

Balon proszę Cię, nie po to człowiek kupuje duży tv, żeby zabierali mu +20% ekranu.Ja na grę czekam, na bank zagram, ale akcje z pasami trzeba hejtować.@HendrixNo właśnie gadanie o tych buildach w 16x9 pokazuje, że wybrali opcje z ładniejszą grafiką poświęcając coś innego. Każdy inny deweloper obniża ilość kl/s jak np ND w Uncharted 4. RaD nie miało jak schodzić z płynności to wymyślili takie coś.

Nie no żebyśmy sięzrozumieli te pasy to lipa (no i žadna wizja a jedynie puder na syfy) ale na bank będą bardziej przeszkadzały na 32 calach niż 55.

Odnośnik do komentarza

ponad 90% filmów na dvd nie ma pasów, a jakoś daje rady stworzyć w nich dobre kadry, tak więc.... 

Zacznij oglądać filmy na współczesnym nośniku, gdzie wszystko się odwróciło o 180 stopni.

 

PS. Żeby nie było, mnie też denerwują pasy w 90% obecnych filmów.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Są różne filmy, taki Dolan ostatnio nakręcił "Mommy" w 1:1 (w zasadzie w kwadracie), ale to nie temat o kinie ( formatu filmów dvd i ogólnie kręcenia ich też nie skomentuje z tego samego powodu). Zresztą to tak trywialny temat, że po co się sprzeczać. Pisałem też wyżej, dla mnie pasy są obojętne. Poza tym nie mylmy pojęć. Gra jest w pełnym full-hd, obraz nie jest skalowany w żaden sposób, nie ma rozciągania obrazu. Pasy są integralną częścią.

Oczywiście pozwalają na uzyskanie lepszej oprawy. Tylko pamiętajmy o tym, że gra była projektowana od razu z myślą o tym formacie obrazu, więc samo ich użycie nie wpłynęło na projekt gry i sumy czynników, które je tworzą.

 

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Oglądam filmy z psami - nie przeszkadza mi, przeszedłem Beyond z pasami - po kilkunastu minutach zapomniałem, że w ogóle są, z TO1886 będzie tak samo.

 

Prawda jest taka, że skupiamy się na filmie/grze i przestajemy w ogóle myśleć o jakiś pasach.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

yeti ogladam tez filmy na blu ray/ w 1080... no nie mają pasów jak The Order.  :mellow:

Mają i to 90% z nich i mimo ze mają to są w full hd. Sam mam spora kolekcje filmów i jeżeli chodzi o nowości np. z ostatnich 2-3 lata, to 90% ma pasy.

Poza tym nie mylmy pojęć. Gra jest w pełnym full-hd, obraz nie jest skalowany w żaden sposób, nie ma rozciągania obrazu. Pasy są integralną częścią.

Dokładnie.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak w Evil Within, ale grajac w Beyond bardzo szybko mozna bylo sie do pasow przyzwyczaic, po prostu kwestia podejscia.

 

Sam fanem tych pasow nie jestem, ale nie bede darl kotow z tego powodu.

beyond to samograj, press x to pay respects. Evil within to juz wiecej akcji i (pipi)owa widocznosc.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...