Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak entuzjastycznie piszecie o sprzęcie i grach WiiU, że coraz bardziej rozważam jego zakup. Codziennie odwiedzam temat sprawdzając co nowego heh. Tym mocniej się zastatnawiam, bo wydaje mi się idealnym sprzętem do pogrania z dziewczyną ( uwielbia Zelde - kiedyś miałem GC ), a cała ta "nowa generacja" zalatuje mi PC i trochę mnie odrzuciło. Jak to jest ze wsteczną kompatybilnością? Tylko Wii, czy w gry z GC też się da? I żeby w to pograć trzeba sporo różnych kontrolerów tak? Ktoś mógłby w skrócie opisać? pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Tylko Wii. Jest tez e-shop z gierkami z GBA,NES,SNES itp i powoli dokladaja coraz wiecej retro. Potrzebny napewno bedzie Wiilot, przyda sie tez nunchack. Game controller pro fajny do gier jak bayonetta itp (na gamepadzie tez sie da grac ale jest mniej komfortowo). W niektorych grach jak MK8, smashbros mozna grac roznymi kontrolerami wiec np nie musisz miec 4 controllerow, bo mozesz uzywac przykladowo 2x wii lot, 1x pro controller, 1x gamepad itp.

 

To chyba jedyna obecnie stacjonarna konsola ktora ma prawdziwy "konsolowy" feeling. Ja kupilem i nie zaluje, czuje sie jak kilka lat temu kiedy wkladalem plyte z gra i gralem, bez bycia rozpraszanym przez friend listy, MASOWE WIADOMOSCI NA PSN, achievementy, patche i inne duperele.

Odnośnik do komentarza

Kupuj sprząta Wii U - zabawa gwarantowana.

Tabletopad obsłuży wszystkie gry na Wii U, do Wii potrzebny jest wimote i grucha, a do bardziej hardkorowych gier jak Bayonetka, najlepiej dokooptować jeszcze Procontrolera.

Gacław nietety nie jest wspierany przez Wii U. Może w przyszłości dostaniemy emu albo coś zapodadzą do Virtualnej Konsoli.

 

Edzia:

Velius mnie ubiegł ^^

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Witam. Tak entuzjastycznie piszecie o sprzęcie i grach WiiU, że coraz bardziej rozważam jego zakup. Codziennie odwiedzam temat sprawdzając co nowego heh. Tym mocniej się zastatnawiam, bo wydaje mi się idealnym sprzętem do pogrania z dziewczyną ( uwielbia Zelde - kiedyś miałem GC ), a cała ta "nowa generacja" zalatuje mi PC i trochę mnie odrzuciło. Jak to jest ze wsteczną kompatybilnością? Tylko Wii, czy w gry z GC też się da? I żeby w to pograć trzeba sporo różnych kontrolerów tak? Ktoś mógłby w skrócie opisać? pozdrawiam!

Miałem taką samą sytuację. :)

Ps4, Xone są dla mnie bezużyteczne bo mam PC.

 

Do gier wspólnego grania z dziewczyną Wii jest idealne..

 

Co do padów miałem podobny delemat obecnie mam oprócz tabletpada wiilota i pro controllera.

 

W większość gier we dwójkę można grać tabletopad/pro controller ale np. Super Mariu U potrzebuje dwóch "normalnych" padów9pro.wiilot) abo pograć normalnie.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy wcisnąć Home na padzie, następnie wybrać Internet Browser i po lewej jest opcja Wii U Image Share :)

 Dzisiaj próbowałem wrzucić fotkę za pomocą tej strony i nie da rady, ani na fejsie ani na tweeterze :/

Po zalogowaniu przekierowuje mnie z powrotem do strony startowej image share i tak w kółko.

Nic nie pomaga ani ponowna instalacja apki ani wyczyszczenie cookies na Wii U :(

Jakieś rady? Może najnowszy update coś sknocił? Mógłby ktoś teraz na próbę wrzucić jakieś zdjęcie?

Czy problemem może być powiązanie tych stron z PS4? :P

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

 

Wystarczy wcisnąć Home na padzie, następnie wybrać Internet Browser i po lewej jest opcja Wii U Image Share  :)

 Dzisiaj próbowałem wrzucić fotkę za pomocą tej strony i nie da rady, ani na fejsie ani na tweeterze  :/

Po zalogowaniu przekierowuje mnie z powrotem do strony startowej image share i tak w kółko.

Nic nie pomaga ani ponowna instalacja apki ani wyczyszczenie cookies na Wii U  :(

Jakieś rady? Może najnowszy update coś sknocił? Mógłby ktoś teraz na próbę wrzucić jakieś zdjęcie?

Czy problemem może być powiązanie tych stron z PS4?  :P

 

 

Hmmm troszkę dziwna sprawa, ja wrzucam bezpośrednio na facebooka, który połączony jest też z PS4 i problemu nie ma. Godzinkę temu wrzucałem screena i poszło bez problemu. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Mam mały ale dość upierdliwy problem z Pro Controller-em, a mianowicie po włączeniu owego pada "łapka 1" skręca mi samoczynnie w prawy górny róg. Nie jest to wina lewej gałki bo jest ona w 100% funkcjonalna i w żadnej grze nie wykazuje "skręcania" (pad kupiony nówka) . Problem pojawia się tylko w menu Wii U zaraz po włączeniu konsoli... Też tak macie ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Tak entuzjastycznie piszecie o sprzęcie i grach WiiU, że coraz bardziej rozważam jego zakup. Codziennie odwiedzam temat sprawdzając co nowego heh. Tym mocniej się zastatnawiam, bo wydaje mi się idealnym sprzętem do pogrania z dziewczyną ( uwielbia Zelde - kiedyś miałem GC ), a cała ta "nowa generacja" zalatuje mi PC i trochę mnie odrzuciło. Jak to jest ze wsteczną kompatybilnością? Tylko Wii, czy w gry z GC też się da? I żeby w to pograć trzeba sporo różnych kontrolerów tak? Ktoś mógłby w skrócie opisać? pozdrawiam!

Więc tak - oficjalnie Wii U nie obsługuje gier z "GaCława", jednak ukochana scena Homebrew już to obeszła - można grać w gry z GC nawet za pomocą Pro Controllera, pada od PS3 ( sam tak testowałem na WW i Luigi Mansion )... niestety wiąże się to z softmodem vWii ( czyli emulatora-trybu Wii w WiiU ).

Odnośnik do komentarza

Mam mały ale dość upierdliwy problem z Pro Controller-em, a mianowicie po włączeniu owego pada "łapka 1" skręca mi samoczynnie w prawy górny róg. Nie jest to wina lewej gałki bo jest ona w 100% funkcjonalna i w żadnej grze nie wykazuje "skręcania" (pad kupiony nówka) . Problem pojawia się tylko w menu Wii U zaraz po włączeniu konsoli... Też tak macie ?

 

Spróbuj zresetować pada.

 

 

Hold a b + - for five second and it resets

Odnośnik do komentarza

Pytanko, czy jesli kupie WiiU to zagram we wszystkie Zeldy poprzez reedycje badz wsteczna kompatybilnosc?

 

Przez virtual console zagrasz w:

 

The Legend of Zelda

Zelda II

Link to The Past

Minish Cap

 

Zagrasz w Twilight Princess z Wii oraz Skyward Sword i zagrasz w Wind Waker HD 

 

Nie zagrasz w:

Ocarina of Time(N64)

Majora's Mask (N64)

4 Swords Adventures (GCN)

Links Awakening (GB/wersja DX GBC)

Oracle of Ages (GBC)

Oracle of Seasons (GBC)

Phantom Hourglass (DS)

Spirit Tracks (DS)

Link Between Worlds (3DS)

 

 

Pominąłem jakąś? :P

Edytowane przez Rayos
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

WiiU Eshop
- The Legend of Zelda (NES)
- Zelda II: The Adventure of Link (NES)
- Zelda: A Link to the Past (SNES)
- Zelda: Minish Cap (GBA)
- Wind Waker HD (Wii U)

Przez WiiU mozesz odpalic Wii mode i tam w eshop masz (musisz miec Wii mote + Wii classic controller)
- Zelda: Ocarina of Time (N64)
- Zelda: Majora's Mask (N64)

I potem potrzebujesz 3DS zeby ograc z eshop-a:
- Zelda: Oracle of Ages (GBC)
- Zelda: Oracles of Seasons (GBC)
- Zelda: Link's Awakening DX (GBC)
- Zelda: Ocarina of Time 3DS
- Zelda: A Link Between Worlds

 

plus to co chlopaki wyzej napisali

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...