Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Allegro i okazje. Xenoblade upolowalem po pół roku szukania. Przy starszych grach z wii uzbroj się w cierpliwość albo dużą ilość kasy. Gry na wii u to nie problem wszystkie kupisz bez problemu a takie zombi u czy legends możesz teraz za grosze w eshopie kupić. Sam się nad legends zastanawiam:)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.

Planuję zakup konsoli Wii U.

 

Ogólnie chciałbym się zapytać co wybrać aby:

- wybrać dobrą konsolę

- jakie gry polecacie (single)

- jakie gry polecacie do "kanapowej" rozgrywki w 2-4 osoby

- co dodatkowo muszę zakupić, aby pograć w 4 osoby na konsoli

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

1. Są 2 rodzaje konsol. Czarna ma 32GB a Biała 8GB pamięci. Do czarnej dodają jeszcze podstawkę do ładowania pada i sensor bar. Podstawka ułatwia życie bo pad trzeba często ładować, a sensor bar jest potrzebny do wiilotów. Obydwa dodatki można kupić osobno, a pamięci i tak Ci braknie jeśli preferujesz gry cyfrowe. Podsumowując kieruj się ceną i kolorem :-)

 

2 i 3. Może masz jakieś ulubione gatunki - łatwiej by było, bo całkiem sporo jest ciekawych gier. Jeśli chodzi o kanapowe multi to również jest w co grać - Mario Kart, Super Smash, Mario 3D, New Super Mario, Donkey Kong - to same hity.

Oprócz tego możesz grać w gry z Wii. Jeśli nie miałeś poprzedniej konsoli Nintendo to masz dużo do nadrobienia :-)

 

4. Potrzebujesz dodatkowe pady. Tutaj jest wybór, ale najważniejsze są wiiloty i classic controlery. Wiilotami pograsz dodatkowo w gry z Wii, a classic kontroler to klasyczny pad, który podobno jest najwygodniejszy spośród wszystkich padów do WiiU. Większość gier obsługuje te pady, ale lepiej sprawdzać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza

Hejka :P Jeszcze jakiś miesiąc z hakiem będę na robotach w UK i chętnie zabiłbym czymś kolorowym długie i nudne wieczory . Wczoraj w sklepach Game i na Amazonie cena WiiU basic zeszła do noralnych 149 funtów i wydaje mi się, że to już dobra cena. Problem w tym, że nie mam w moim pokoju TV i grałbym wyłącznie na padlecie.  Zelde czy Mario 3d world zostawiłbym sobie na powrót do polski i  ograł to na prawilnych 40 calach. Ale takie NSMB czy MK8 chętnie bym pomęczył przed snem :)  Czy to ma sens? Czy się da? dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza

Ja odkad mam Wii U to z pogarda patrze na PS4. Z mniejsza pogarda patrze na PS3 bo dostarczyla mi jednak sporo zabawy i miala swoje perełki, ale odkad zagralem w takie tytuly jak Bayo 2, mario kart, super smash i donkey kong to jakosciowo ta konsola niszczy poprostu. Miód sie tak leje ze musialem fachowcow wzywac zeby mieszkanie sprzatali bo sie całe lepiło.

Odnośnik do komentarza

Pytanko. Czy Pro Controller umozliwia zabawe w menu Settings? Mam problem z gamepadem i proboje cos zdzialac wiimotem, jednak za kazdym razem wyskakuje mi informacja, ze do wszelkich operacji w ustawieniach potrzebny jest gamepad. Czy Pro Controller jest na tyle pro by umozliwic mi bez problemu zabawe w ustawieniach, czy takze wyskakuje informacja by zalaczyc gamepada?

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, chcialbym serdecznie podziekowac za odpowiedz. Po drugie, zadalem grzecznie pytanie na forum, bo ponoc od tego jest. Po trzecie, moze by tak troche ku**a grzeczniej do ludzi w nowym roku? Po czwarte, rozwiazujac Twoja podchwytliwa zagadke, nie biore joystica od commodore w przypadku zepsucia dual shocka, poniewaz commodore to commodore, a dual shock to sony. Dwie rozne firmy, ktore nie sa ze soba kompatybilne i dzieli je tylko czasowa dekada. Po piate, gdy uszkodzi mi sie oryginalny dual shock moge kupic u chinola za 5zl zamiennik i jestem w stanie normalnie nim funkcjonowac, pomimo ze na drugi dzien rozsypie mi sie w rekach, natomiast na Wii U kupujac oryginalny i oficjalny Pro Controller za ok 200 nie umozliwia mi nawet zmiany godziny i daty w konsoli. Po szoste, szanuje Nintendo, ze podarza wlasna sciezka, ale czasami ich rozwiazania sa dla mnie nie zrozumiale i zalatuja zbytnim archaizmem, ktory utrudnia zycie. Na przyklad, czemu nie moge grzebac w ustawieniach byle jakim padem, tylko akurat gamepadem? Dlaczego nie moge zrobic update'a z pendrive, ktory funkcjonowal np u konkurencji w starszym Xboxie 360? Dlaczego podczas synchronizacji gamepada z konsola trzeba wpisywac jakas durna sekwencje symboli, skoro w poprzedniej konsoli tejze firmy oraz u konkurencji idealnie sprawowalo sie stare rozwiazanie ograniczajace sie do nacisniecia jednego guzika? Po siodme, jak mam byc szczery to uwazam, ze po trzech latach istnienia konsoli na rynku pod wzgledem softwarowym Nintendo jest troche w czterech literach, badz prowadzi nie zrozumiala dla mnie polityke.

Odnośnik do komentarza

Być milszym dla ludzi, to jedno z moich postanowień noworocznych ^.-

Ścieżka którą podąża Nintendo jest, jaka jest i cieszę się z tego. Gdyby mieli równać do poziomu Sony i Msitu, to bym się załamał, bo oznaczałoby to, że prawdziwe gry odchodzą do lamusa.

Co do kontrolerów, to wiadomo, podstawą jest standardowy gamepad, bez niego pierwsze odpalenie i konfiguracja konsoli jest niemożliwa.

Z Twojej relacji wynika, że i w późniejszych operacjach gamepad także jest niezastąpiony.

Sorki za ten ból mózgu ;) widać, żeś bystry facio i sam - w gruncie rzeczy, wykombinowałeś odpowiedz. Pozdro.   

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...