Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Wieeem, ale ostatnio kilka razy już zmieniałem i jakby nie było łącznie troszke jestem w plecy i już kolejny raz nie mam czasu i ochoty, ani też pomysłu na co dalej zmieniać jeśli z WiiU nie wyjdzie ;)

 

Ja też tak mam ;P sprzedałem PS4 kupiłem Wii U, fajnie się gra pewnie jak przejdę wszystko to sprzedam, jakoś do grania wolę 3DS-a WiiU do mnie nie przemawia aż tak.

Odnośnik do komentarza

Wieeem, ale ostatnio kilka razy już zmieniałem i jakby nie było łącznie troszke jestem w plecy i już kolejny raz nie mam czasu i ochoty, ani też pomysłu na co dalej zmieniać jeśli z WiiU nie wyjdzie ;)

 

Nie martw się, jeżeli ciągnie Cię do klasyków to z Wii U na pewno będziesz zadowolony. Masz wsteczną kompatybilność pełną gębą. Oprócz wbudowanego Wii masz dostęp do Virtual Console i w eShopie i wchodząc do menu Wii wbijasz do Wii Shop Channel i łącznie do dyspozycji masz blisko 250 klasyków najwyższego sortu z ok. 10 past-genów  + kilkanaście perełek z WiiWare (wystarczy sobie założyć czy to główne konto na UK czy dodatkowe i pamiętać o zmianie regionu z PL na UK - inaczej Ci Wii Shop Channel nie ruszy).

 

Odnośnie zastoju, koledzy powyżej proponują PC lub ponownie nexta ale ja na Twoim miejscu bym się wstrzymał do momentu aż rzeczywiście będziesz chciał znowu pograć w jakieś multiplatformy. Rozeznaj się na spokojnie bez pośpiechu, nikt Ci tego nie zabierze a na pewno będziesz zadowolony ;-]

 

P.S. zawsze możesz obczaić multiplatformy które wyszły na Wii i Wii U bo takie shooterki są naprawdę fajne korzystając z zestawu Wiilot + nunchuk :-]

Odnośnik do komentarza

Jeżeli coś pomieszałem to niech mnie  ktoś poprawi ale jeżeli posiadasz paragon to gwarancja jest ważna na całą UE przez bodajże 2 lata (tak jest chyba teraz na każdy sprzęt elektroniczny w Europie). Poza tym szczerze boisz się awaryjności  najmniej awaryjnej stacjonarki od firmy która tworzy niemalże bez awaryjne konsolki?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli coś pomieszałem to niech mnie  ktoś poprawi ale jeżeli posiadasz paragon to gwarancja jest ważna na całą UE przez bodajże 2 lata (tak jest chyba teraz na każdy sprzęt elektroniczny w Europie). Poza tym szczerze boisz się awaryjności  najmniej awaryjnej stacjonarki od firmy która tworzy niemalże bez awaryjne konsolki?

 

Rękojmia jest na 2 lata. Gwarancja i jej termin zależy już tylko od gwaranta.

Odnośnik do komentarza

Wii u jest niestety awaryjne.

 

No wiem, cała masa kradzionych wersji Deluxe gdzie z allegro gdzie coś nie "pykło" ;-] mi osobiście ani razu żadna konsolka od Big N od 20 lat nie zdechła (w przeciwieństwie do Sony i MSu gdzie napęd padał jeden za drugim) ale opieram się tylko na swoich doświadczeniach, nie wiem jak inni użytkownicy to widzą...

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do zakupu Wii (U lub ewentualnie mini) jednak jestem zupełnie zielony w temacie stąd kilka pytań:

> czy wersja z jak najmniejszym dyskiem (najtańsza;)) daje radę? czy po kilku miesiącach nie będzie zonka, że braknie mi miejsca i będę musiał dokupić pamięć? dużo rzeczy trzeba instalować?

> ten duży kontroler jest w ogóle wygodny? czytałem, że krótko bateria trzyma? nie bardzo rozumiem pomysł wyświetlania tej samej gry na małym i dużym ekranie jednocześnie, gdzie wtedy patrzeć, co robić ;) czy jak ktoś chce grać tylko na dużym ekranie to możne ten w kontrolerze wyłączyć - czy on zawsze musi być odpalony ze względu na funkcje dotykowe w grach?

>  jeśli nie interesuje mnie granie online, to może lepiej kupić wii mini? tylko nie jestem pewien czy dużo gier jest osbługiwanych na tej zminiaturyzowanej wersji? żeby nie było sytuacji, że najfajniejsze gry mi nie pójdą bo nie są kompatybilne czy coś :) - najbardziej interesują mnie platformówki mariany, yoshi i inne...

> przy mini jest ten yyy eee dziwny kontroler dobrze się nim gra w gry platformowe/zręcznościowe? zawsze grałem na padach (od ps1-4, i x'a) a tu jakieś różdżki, małe wibratorki :) - czy to jest prezycyjne w grach 2D?

> istnieje na wii jakiś odpowiednik ps+? abonamentowe usługi z grami?

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Ok, teraz zrozumiałem :)

(myślałem wcześniej, że WiiU i Wii mini to najnowsza generacja, a normalne Wii to starsza, a jednak tak nie jest;))

Więc zostaje tylko WiiU na placu boju - pytania zatem ponawiam tylko niektóre:

>wystarczy wersja 8GB, czy jest coś co będzie trzeba dodatkowo instalować powiedzmy odpowiednik ps+, że opłaca się wykupić abonament i dostaje się dodatkowe funkcje i gry za darmo?

>jak z tym kontrolerem - odnośnie wygody, funkcjonalności i częstotliwości ładowań?

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

8 gb wystarczy, zawsze mozna dokupic pendrive/dysk jak w przyszlosci zabraknie miejsca i korzystac w taki sposob.

 

Kontroler jest dodawany do kazdego zestawu i jest nie rozerwalna czescia konsoli. Wii U ma cala game roznych kontrolerów ktore w ramach potrzeb mozna dokupic / lub zaleznie od gry trzeba. Jest to ten tablet (razem z konsola dostepny, mozna na nim grac w wiekszosc gier), jest Wii U pro controller (na wzór standardowego kontrolera, must have do niektorch gier jak bayonetta bo jest znacznie wygodniejszy), jest Wii Mote plus (ten sam co w Wii, z wii tez dziala z konsola wii u, potrzebny do gier ktore glownie z Wii oraz takich ktore tego wymagaja), oraz nunchuk, ktory jest wykorzystywany tylko przez kilka gier.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Nie sprawdzalem. U nas gramy tablet + 3 wii mote i nie przypominam sobie ze by bylo jakos nie wygodnie, trzeba troche nimi machac jak kierownica i tyle. Mozesz tez sprobowac 3 controllery ale o ile sie nie myle wii moty mozna nabyc w miare taniej.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...