Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

To jest jeden z aspektów, wkur.wia mnie po prostu, że gazety, które lubię czytać są na granicy opłacalności, a takie chu.jostwo dochodzi do głosu. Konami też będzie niedługo g. na komóreczki produkować, zamiast gier AAA. Nie podoba mi się to i będę ciągle o tym pisał, bo się KUR.WA nie mogę z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza

Czasy się zmieniają, nie wszystko trwa wiecznie, ale zawsze pojawia się coś nowego. Możliwe, że godnego uwagi.

A wracając do Pixela, tak czytam co naskrobali o tym przenośnym C64 - Vega i tak:

dwie strony tekstu, ale jedna ramka to jakieś niusy na inny temat, spore zdjęcia, 4 małe kolumny tekstu z czego w dwóch kolumnach wymienione wybrane gry (super gra x, niezapomniania gra y itd). Jakby nie mogli w ramce wszystkich tytułów wymienić. Kilu pewnie rozpisałby się na 2 strony a4 drobnym maczkiem, a tu takie jakieś luźne zdania i w sumie dowiedziałem się chyba tylko że mieli problem z podłączeniem pod tv.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

To jest jeden z aspektów, wkur.wia mnie po prostu, że gazety, które lubię czytać są na granicy opłacalności, a takie chu.jostwo dochodzi do głosu. Konami też będzie niedługo g. na komóreczki produkować, zamiast gier AAA. Nie podoba mi się to i będę ciągle o tym pisał, bo się KUR.WA nie mogę z tym pogodzić.

 

w sumie zabawne, wku rwia cie ten szmelc aka chu jostwo, a sam powtarzasz zdementowane plotki jak jakis gimber odnosnie konami

 

i nie, nie szanuje konami ale caly plebs lacznie z toba podlapal, ze nie bedzie gier AAA a to juz dawno zdementowane i ogloszone, ze beda kontynuacje MGS, SH etc.

no ale nie spodziewam sie zbyt wiele po notariuszu, ktory sie wkur wia, ze ludzie z jego otoczenia maja tv, ogladaja w nich gunwo i kupuja gunwniane gazetki w kiosku, bo ktos je jednak kupuje

Odnośnik do komentarza

Bizon ma cos z glową nie teges. Insane pisze post ze wkurza go jakas tam gazetka, a ten zamiast (jesli juz mu sie chce) odp meryrorycznie, to mu nakies personalne przytyki wplata. Masz Bizon jakies frustru frustru, idz do psychologa, to nie wstyd.

 

Nie czytałem jeszcze, ale dam szanse Pixelowi. Szate graficzną ma lata swietlne pred PE. I duo retro.

Edytowane przez Croc
Odnośnik do komentarza

Mi nie pasują te teksty o kosmosie:/ Co to ma do gier?

Te teksty, odwiedziny disneylandu, czy tego parku filmowego, to też nie pasuje. Co to robi w newsach?

Wywalić, no chyba, że za miesiąc będzie relacja z Legolandu :)

Recenzje ok, ale dużo wrzucają jakichś early acces, gier niepokończonych, które w sumie już są na steamie.

Poza tym plus w reckach za brak "oceniaczki", to nowość dla mnie i w sumie całkiem dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza

Bo Pixel ma przypominać stare magazyny o gierkach, które nie traktowały tylko o gierkach. Obecnie sens takich kącików w magazynie growym skierowanym do starszego odbiorcy jest mało wytłumaczalny i chyba faktycznie chodzi tu tylko o utrzymanie klimatu tamtych czasów, a redakcja ma tak dużo lat, że nie chce pisać o sailor moon i z Archwium X, tylko próbuje się w poważniejszych tematach (inna sprawa, że takie lizanie poszczególnych zagadnień jest mało interesujące).

 

Zgadzam się z tym co piszesz dee, te słabe strony Pixel ma dokładnie w tych samych miejscach co reaktywowany SS. Wydaje mi się, że to jest asekuranctwo wydawcy, który boi się pójścia zupełnie w retro ( a takie były przecież plany już w przypadku SS). Jaranko indykami i niszowymi tytułami (głównie dla osób grających na konsolach) jest akurat jedynym plusem tych pożal się boże recenzji (serio nie miałbym często pojęcia o czym są te gierki, tylko po przeczytaniu tych recek). Na razie główną osobą do odstrzału jest Krupik. Jak przeczytałem jej tekst o MGS, to byłem pewien, że mając na tę serię totalnie wyrąbane napisałbym to lepiej (z całym szacunkiem dla jej wkładu dla polskiego dziennikarstwa growego i będąc przekonanym, że kiedyś była po prostu lepsza w te klocki). Dużo, naprawdę dużo osób w ogóle nie piszących o grach do tej pory zrobiłoby to lepiej, takie to było słabe. Polecam przeczytać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czasy się zmieniają, nie wszystko trwa wiecznie, ale zawsze pojawia się coś nowego. Możliwe, że godnego uwagi.

A wracając do Pixela, tak czytam co naskrobali o tym przenośnym C64 - Vega i tak:

dwie strony tekstu, ale jedna ramka to jakieś niusy na inny temat, spore zdjęcia, 4 małe kolumny tekstu z czego w dwóch kolumnach wymienione wybrane gry (super gra x, niezapomniania gra y itd). Jakby nie mogli w ramce wszystkich tytułów wymienić. Kilu pewnie rozpisałby się na 2 strony a4 drobnym maczkiem, a tu takie jakieś luźne zdania i w sumie dowiedziałem się chyba tylko że mieli problem z podłączeniem pod tv.

Drobna uwaga. To Spectrum, nie C64. :)

Powiedzmy uczciwie. Marny tekst i tyle. Tak się podniecali w #1, że dofinansowali Vegę, a przyszło co do czego to poświęcili 2 strony. W sumie okładkowy Master of Orion też dostał całe 2 strony - chyba że dalej zaszyty jest jakiś artykuł lub retro wspominki. Za to azjatyckie gierki rodem od ciapatych dostały 4 strony.

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza

Jest szansa na skan całych magazynów? Mój egzemplarz jest niestety w nadszarpniętym stanie, okładka już odpadła. Uwielbiam czytać pisma sprzed kilkunastu lat, czytać teksty raz jeszcze z perspektywy czasów dzisiejszych. Gdybanie i marzenia o przyszłości branży i serii, które się jednak nie ziściły. No i asortyment sklepów wówczas reklamowanych :)

Odnośnik do komentarza

Maniak wyprzedzał czasy - wprowadził multiplatformowość w czasach, gdy w Polsce rządziło SONY PLAYSTATION i PLAYSTATION 2.

Vipera nie pamiętam, ale była też taka gazetka jak GameStation, chyba mieli dać jakieś demko czy coś. Pamiętam z kumplem chodziliśmy po kioskach i wszędzie szukaliśmy (tzn kumpel chciał). No i później się okazało, że już w ogóle nie było następnego numeru :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Jest szansa na skan całych magazynów? Mój egzemplarz jest niestety w nadszarpniętym stanie, okładka już odpadła. Uwielbiam czytać pisma sprzed kilkunastu lat, czytać teksty raz jeszcze z perspektywy czasów dzisiejszych. Gdybanie i marzenia o przyszłości branży i serii, które się jednak nie ziściły. No i asortyment sklepów wówczas reklamowanych :)

 

 

Też uwielbiam. Ostatnio robię sobie retro weekendy ze starą prasą. Co weekend wyciągam inne pisemka: PSX EXtreme, Neo/Neo+, PSX Fan, PlayStation Plus/PlayerStation Plus, OPPM, Gamestation czy choćby Man!aka. Ahh, mam tego pełno w piwnicy. Ostatnio wyciągnąłem też trochę staroci z grami PC: Click! chociażby. Miałem wszystkie numery :)

 

EDIT:

 

I te stare reklamy Ultimy, gry na PSX po 220 zł, na N64 po 269. Reklamy firmy Lanser, dytrybutora PSX'a. Genialnie się to przegląda/czyta po latach. Mam tez całą szafkę płyt z demami dołączanymi do Oficjalnego Polskiego PlayStation Magazynu, który po latach zniknął nieoczekiwanie z rynku. Jest co wspominać :)

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czternastocalowce, sam na takim zaczynałem i do dzisiaj trzymam go w szafie. Kilka lat temu nabrała mnie ochota na retro granie w pełni tego słowa znaczeniu i podłączyłem go znowu, a do niego N64 :) Niemiło wspominam jego awarie, a te zdarzały się dość często, raz grając w REmake zaczęło mi się z niego kopcić. To się nazywa immersja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...