Skocz do zawartości

Hearthstone


Ruther

Rekomendowane odpowiedzi

Siła agro deckow nie jest mniejsza od controli? lol

Nawet deckiem zrobionym na anti agro nic nie zrobisz, jesli taki huntard ma perfekcyjne rozdanie. A ciezko nie miec dobrego rozdania, gdy wiekszosc decku stanowia karty o koszcie 1-2. I 2dmg na ryj co ture. Ale trzeba sie z tym pogodzic, w kazdej karciance ten problem istnieje do pewnego stopnia.

 

Ja ostatnio przerzucilem sie calkowicie na handlocka i jest to wspanialy deck dajacy ogrom satysfakcji, z mozliwoscia dotechowania do obecnej mety. Powolutku pne sie w gore i odczuwam spora frajde z grania rankedow, zdominowanych przez (pipi)decki typu huntard czy mechmage, ktorymi wbicie legendy to tylko kwestia czasu a nie skilla.

 

Rankedy wylacznie dla zlotych kart z nagrod, a poza tym to tylko arena ktora oddziela niemyslacego imbecyla od dobrego gracza, ktory bez netdecku daleko nie zajdzie. To uczucie gdy widzisz kolesia z legendarnym rewersem na arenie, ktory nie potrafi sie sensownie powymieniac na stole albo zagrac wokol kluczowych kart w odpowiedniej turze.

No ale legenda wbita (pipi)aggrodeckiem :reggie:

Odnośnik do komentarza

heh jasne bo sile decku sie ocenia w bezposrednim pojedynku a nie w tym jak sobie radzi w mecie. zobacz sobie na takim np tempostorm w ich metasnapshot jak wysoko sa huntery i ile kontroli jest nad nimi:D

to ze agro sa silniejsze to iluzja i mowie to jako ktos kto wpierw wbil gold priesta grajac samymi kontrolami a potem golden huntera agro i midrangami.

zagraj sobie agro to zobaczysz jak czesto i latwo jestes wylaczony z gry i juz nie masz szansy wygrac niewazne co dobierzesz. co z tego ze raz na 10 gier dojdzie ci idealnie i wykladasz pasjansa i lethal w turze 4 jak przeciwnik ma slabo.

a czemu jest ich tyle i sa tak dobre do wspinaczki? bo sa tanie w zlozeniu i gry nimi trwaja krotko niewazne czy wygrywasz czy przegrywasz wiec w czasie jednego wina controlem rozegrasz z 3 hunterem. nie ma to nic wspolnego z ich winratio ktore nie jest wieksze od innych deckow.

 

ramp druid jest zbalansowany bo ze wszystkim ma mniej wiecej tak samo slabo/dobrze. wersja z 2x combo 2x ancient of war imo najlepsza

 

ps. jak mozesz mowic ze agro sa silniejsze od kontroli i doslownie post nizej pisac ze control warlock i warrior to 2 najlepsze decki w grze?

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

Mowimy tu w kontekscie wbijania legendy. Tak jak mowisz aggro jest tanie i szybkie, a oprocz tego nie wymaga zadnego zaangazowania umyslowego w gre (wyjatek: zoolock). Sila agro decku polega na tym zeby skonczyc przeciwnika zanim ten znajdzie odpowiedz na early. Control ma tu o wiele trudniejsze zadanie ze wzgledu na mana curve. Oczywiscie jest jeszcze god tier aka grim patron, ale to temat na inna okazje.

 

Zeby wbic legende wystarczy wziac deck ktory ma 51% winrate i grindowac przez x czasu. Aggro decki maja duzo wyzszy winrate z poziomu samego mulliganu, wystarczy ze trafisz np na handlocka bez healbotow, warriora bez win axow itd i masz praktycznie free win. Gry ktore sa niemozliwe do wygrania przez przeciwnika z matematycznego punktu widzenia. Po prostu ignorujesz caly board i idziesz na ryj. To jest typowy rak. Mowie tu o facehunterze, mechmage, (pipi)paladynie i choinkopaladynie. Chociaz tego ostatniego akurat jedzie sie przyjemnie jesli rozbraja sie sekrety z glowa.

Odnośnik do komentarza

nie zgodze sie z tym wyzszym winrate ale napewno to x czasu maja mniejsze bo gry trwaja mniej. nie czyni ich to jednak silniejszym deckiem niz inne i nie mam jakos poczucia ze przegralem na starcie jak trafiam agro.

 

@velius ja ostatnio zlozylem do konca freeze mage i tez gra sie fajnie. agro i midrange wszystkie dostaja ale od warriorow i druidow raczej nie oczekuj wina. 

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

Ostatnio miałem troche czasu zeby przysiasc do arenki i stwierdzam ze po wyjsciu TgT arena stala sie bardziej wyrownana, z pominieciem paladyna ktory jest przegiety. Mage jest slabszy niz kiedys, rogal, druid i hunter dostali boosta. Z kilku aren ktore zagralem mialem 3x 10win, reszta okolo 8 i tylko raz 2-3 przez mega bullshit. A przed chwilka:

 

x7eWE0J.jpg

 

 

RI42Ut7.jpg

 

dD2hPk5.jpg

 

Te nagrody :banderas:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wychodzi na to ze nie umiem w ta gre grac. Max na arenie to u mnie 8 winów, nigdy nie wyszedlem poza ta liczba :frog:

 

Z racji tego ze za ranki teraz sa nagrody zaraz disenchantuje Flame Leviathana, Gruula i troche pierdół i w sumie bede mial 5,500 dust'a. Czas zlozyc powazny deck.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Żeby rozruszać temat daję wam zagwoskę, jaką legendarną kartę wycrafcic. Z racji tego, że brakuje mi 3 winów rankignowych do uzyskania złotego portretu Janiny, następną klasą jaką będę męczył jest Warrior z nakierunkowaniem na Controla. Poza 1 shield slamem chcę wycraftować jeszcze 2 legendarki, bo akurat trochę dusta mi się nazbierało ale nie wiem co... Poniżej daje spis tego co używałam do tej pory w cw 

 

Ragnaros,

Gromash,

Dr. Wpierdul

Sylvana,

Alexsztraza

 

Dlatego myślę nad: Harrisonem, Ysera, Justicarem, Baronem, ale jak macie własne propozycję, to dawajcie. (Mam oczywiście też inne legendarki z naxxramas i brm oraz jakieś kasztany pokroju grulla i inne, ale ich będę wymieniał)

Odnośnik do komentarza

Ysera, Justicar, Harrison, Baron w takiej kolejności imo. Nie znam obecnej mety, jak cały czas jest dużo patronów to pewnie lepiej Harrisona wcześniej wykraftować, a jak dużo agro palków czy innego ścierwa to geddona, tyle tylko, że geddona gra się właściwie tylko w warriorze, więc blokujesz sobie inne klasy trochę

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

ysera i harrison, imo mus. sporo broni sie w grze pojawia aktualnie i harrison to juz za draw mi robi w decku. pomijając legendy klasowe, własnie 10 rankingówek wygrałem dzięki temu panu

 

20150814225341a0e6aqr9zr2jsls3.jpg jaki on jest bekowy to ja nawet nie xd

Odnośnik do komentarza

popieram wniosek ysery a potem harrisona tylko ze w control warriorze sie gra raczej albo alex albo ysera. obie sie nie mieszcza.

mozesz tez rozwazyc scrafcenie ysery i twilight guardianow + co tam ci bedzie brakowac do dragon deckow

 

@up mistcaller fajny ale niestety jest w jednej z 2 najgorszych klas w grze obecnie (druga to niestety rogue bo nawet oil jest juz slaby)

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

na mete wiadomo szaman ssał niemal zawsze, ale daje mi najwięcej funu z gry. za to mega irytuje mnie druid co z pustego stołu potrafi zadać po 8smej turze 30+dmg we mnie kombem. takich rzeczy nie powinno być, przypomina mi się miracle rogal.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

z patronem nie mam problemów szamanem, mam problemy tylko z handlockiem (zawsze łoi mi dupe jak wysypie się z gigantów, a nie udaje mi sie mu wbić dmg przed ich rzuceniem) no i druid na kombo :reggie: nie wspomne o face hunterach czy palladynach na sekretach, ale to jak mi sie karty ułożą i przeciwnikowi.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

no to słabiutki early game macie :reggie: podstawa teraz to jakieś stwory buffujące i obrońca argentu +1/+1 i prowo na koksów, dlatego szaman jak rzuci czy tam totemiki z heropower czy tego koksa 3/4 i 1 przeciążenie to już jak nie ma wyciszeń czy removeala to sie mogą przebijać xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...