Skocz do zawartości

Hearthstone


Ruther

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie arena to główny tryb gry. Mecze z ustalonymi taliami, jeśli ktoś nie jest dobry, sprowadzają się albo do przegrywania, albo grania tym, co inni, co jest nie aż takie ciekawe, może w małej ilości. Być może nowo ogłoszone poziomy, poniżej których nie można spaść, to nieco zmienią, choć w moim przypadku pewnie nie, nawet na 5. rangę jestem raczej cienki, dopóki nie gram jakąś topową gotową talią.

 

Na Arenie cały czas zdarzają mi się mecze, gdzie muszę brać masę możliwości pod uwagę i kalkulować szanse, są zwroty akcji w trakcie meczu, i emocjonujące końcówki, gdzie przeciwnik mnie zabija w sytuacji, gdzie w następnej turze to ja bym go zabił, czasem mając 1 hp. W rankingu obecnie jakieś emocjonujące mecze to rzadkość.

 

 

Orzech jak naprawdę otworzyłeś 70 paczek do legendy to powinieneś nagrywać, bo byłbyś pierwszy w historii. Jak wykazały tysiące testów, Hearthstone zdaje się mieć "licznik litości" i szanse na legendę rosną z każdą paczką aż do 100% po bodaj 40 paczkach.

 

 

 

Ciekawe rozwiązanie z nowymi kartami. Podarowanie pyłu przy zachowaniu kart wydaje się najciekawszą opcją dla nowych i starych graczy, choć oczywiście starzy będą mogli za to od razu zrobić dwie kolejne legendy, jak np. w ostatnim dodatku Kazakus, Pacześ czy Aya, więc w sumie może bez różnicy. 

 

 

Nowy system "same rozszerzenia po 130 kart" oczywiście mało mi pasi - przygoda wymaga tylko zebrania złota przez tydzień z areny i mam wszystkie karty, te same co inni. Z dodatków do dziś nie mam wszystkich kart, ani nie jestem blisko (z nowego dodatku zebrałem, bez kupowania niczego, po kilka legend i epików). W połączeniu z usunięciem wielu kart, oznacza to, że zapewne wiele nowych będzie bardzo przydatnych. No ale wiem, to kolekcjonerska gra karciana, chcą żebym im płacił zamiast grania za darmo. Ponadto fani Hearthstone'a narzekali, że kart jest za mało, i np. małe są możliwości zrobienia talii opartej o jakiś motyw, bo mniej niż 30 kart w ogóle do nich pasuje.

 

 

 

P.S. Grafika zdaje się potwierdzać, że wiosenny dodatek będzie dotyczył dinozaurów. Czekam na kartę Doctor Crush - 8/8 z szarżą i dwa bum-zaury 1/1 z szarżą.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

azure drake i sylvanas to byly moja top2 nominacje do opuszczenia mety wielkiego brata ale ragnaros mnie zaskoczyl

poweroverwhelming chyba niepotrzebny bo otk combo i tak umrze z emperorem

ice lance to jakies nieporozumienie, zabijac freeze mage w taki sposob. co niby magowi zostanie bo obecnie to ma tylko reno. tempo umrze z flamewalkerem a klasa nie ma dosc dobrego removalu na full controle.

conceal tez jakas kpina i usmiercenie decku chyba ze w nowym dodatku dadza jakis single target spell co tez daje stealth (pewnie za 0)

 

ze same dodatki po 130 kart to raczej dobrze, za duzo wylatuje by mogli sobie pozwolic na cos mniej licznego

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

ja sobie bardzo dobrze radze teraz secret magiem. idealnie sie sprawdza na piratowe decki, gorzej juz z jade druidami, no ale nie można mieć wszystkiego.

legenda wpada co 40 pakietów, ale płantych ;)

ahaha teraz doczytałem o wypadzie kart z classica XD szkoda ragiego sylwany i drejka [*] 3 duże dodatki w roku? 40 euro 60 pakietów w preorderach x3 :))))))))))))))))))))))))))))) trochę z humorkiem blizzard

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Widac jak bardzo wy(pipi)ane na decki kontrolne ma blizz wyrzucajac jedna z najciekawszych kart jaka jest sylvanas.

Po ragu nikt plakac nie bedzie, o jedno rng mniej.

 

Z reszta przyznali otwarcie ze bedzie teraz wypuszczonych duzo kart opartych o deathrattle, czyli promowanie curvestone i tempo w dalszym ciagu.

 

Wywalenie lancy to jak gwozdz do trumny, tym samym pogrzebali ostatnia skillowa talie w tej gierce. Jesli nie dadza sensownego zamiennika w nowym rozszerzeniu pod freeze mage to robie uninstall.

 

Cale szczescie, ze niedlugo wychodzi nowy Tekken a potem nowy Quake, bedzie w koncu w co grac na poziomie i bez frustracji.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

co tak cicho> jest dodatek!

http://www.hearthpwn.com/news/2274-journey-to-ungoro-is-hearthstones-next-expansion

 

Secret of un'goro w kwietniu!

  • The expansion releases Early April.
  • We will see more card reveals starting on March 17th.
  • 135 New Cards will be added to the game.
  • There is a new tribe called Elemental. Some olders cards will gain this tribe.
  • There are new Quest cards which are Legendary Spells.
    • You can have only one in your deck and they're always in your opening hand. (Discuss Quests)
  • A new keyword called Adapt has been added.
    • They work like the Discover mechanic and let you choose 1 option of 3 (pool of 10) to add to your minion. (Discuss Adapt)
  • A pre-order is available for $49.99 USD which gives you 50 packs and a special card back.

XDDDDDDDD ta legenda karta maga Pyros, może być zabawna, ale na arenie to trochę op

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

To tylko gierka karciana dla casuali, nie wiem, czy jest sens zapowiadać już teraz dodatek, który wyjdzie w kwietniu. I to prezentując ze trzy karty. Które mają niby nowe mechanizmy, ale nic, co by jakoś kazało ludziom czekać miesiąc. Pierwsza karta, jaką na tym filmiku pokazali, to zaklęcie, które robi właściwie to samo, co inne zaklęcia, tylko że z dodatkiem losowości... No będzie jak będzie. Ten juraski park wygląda fajnie, na pewno karty jak zawsze będą miały klimacik i ładne wykonanie.

 

 

Póki co na dniach pojawi się patch, który osłabi pazury szamana i bukaniera. Ponadto, co brzmi ciekawie, sporo się zmieni na arenie. Dotknie jej rotacja (czyli stare karty wypadają), ponadto wiele dalszych zmian do balansu, np. będzie wypadać mniej kart o zwykłej rzadkości, więcej zaklęć, mniej klasycznych kart bezklasowych, a także pojedyncze "nerfy" (rzadkość) dla paru kart.

 

Sam nie wiem, jak to wypadnie w praktyce. Obecność starych kart w sumie mnie cieszyła na arenie, bo zawsze mogło się wszystko trafić, nawet Doktor Boom. Ciągle sobie pykam na arenie dziewięcioma klasami i każde rozdanie jest inne, niż wszystkie poprzednie. Ale też nie było żadnej metody dla leniwego casuala, by mieć jakieś pojęcie, co może wypaść mi i przeciwnikowi - za dużo tego, poza paroma najbardziej dewastującymi kartami nie unikałem zbyt wiele. W razie rotacji i zmian w częstotliwości kart będzie można bardziej przewidzieć, co może mieć przeciwnik w ręce. Czy to lepiej, czy gorzej? Zobaczymy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

a tak to gram w inna f2p karcianke zwana shadowverse

 

Shadowverse-Preview79.jpg

 

Dla mnie za mocne xD Czekam dalej na start konsolowej wersji Gwinta, do tego czasu rowniez przegryzam hs'em robiac wylacznie daily questy. Nie natkneliscie sie moze na informacje, jak ewoluuje rozmiar bazy graczy? Ostatatnio mozna bylo wykonywac questy z znajomymi, teraz maja byc nagrodyy za dzienne logowanie. Robia to z dobroci serca, czy popularnosc spada?

Odnośnik do komentarza

No przez ostatnie miesiace zwalila sie na nich taka (sluszna) fala hate'u ze zaczeli markowac ruchy majace ulagodzic graczy.

 

Tylko co z tego, ze daja jakies po(pipi)ki z questami (no bo powodzenia we wbijaniu winow paladynem albo hunterem xD) skoro gra wciaz jest niezbalansowana i coraz bardziej zbiedzona.

 

Nowy dodatek? Wow, wincyj rng i powercreepu.

 

Karty questow? Awesome, zanim je wypelnisz facegoowno zabije Cie 5 razy. 

 

Jak dotad chociaz na arenie mozna bylo poglowkowac i pobawic sie roznymi kartami, obecnie nawet to musieli spier.dolic i za chwile bedzie tam jade fest i bore fiesta.

 

 

Ja wysiadlem, nawet questow nie chce mi sie czyscic ostatnio juz :/

 

 

Shadowwaifu zainstalowalem z ciekawosci, wyglada ok tylko interfejs na razie zywcem przeniesiony z komorek i w poczatkowej fazie gry wyglada na takiego uproszczonego hearthstona (minion wars zzzzzz)

ale zobaczy sie co bedzie dalej. Chociaz z perspektywy czasu zdecydowanie zbyt duzo czasu juz zmarnowalem na HS i patrzac na dzisiejszy stan tej gry to niestety tego zaluje

Odnośnik do komentarza

Jakiś masochistyczny hejt ex-graczy Hearthstone'a na tę, przypomnę, darmową gierkę dla dzieci w internecie jest zaiste zabawny. Jeśli się wejdzie na dowolne forum o grze, to absolutnie wszystko, co może zostać zmienione w grze, świadczy o zabiciu resztek skillowości.

 

Wzorem skillowości są więc oczywiście talie typu "czyść planszę w każdym ruchu, aż w jednej turze pakujesz przeciwnikowi w twarz 30 obrażeń, hehe jesteś mądrzejszy od niego", albo też nieskończona pula kart na arenie, tak podzielonych, że nie ma statystycznie sensu podejmować decyzji innych niż po prostu najlepsze w danej turze.

 

Patch wyszedł pewnie dziś o 20, jak widać o 16 już było wiadomo, że tłumy biednych ofiar umarły z nudów na nowej arenie. Zgodnie z profesjonalną matematyką średnio ma się teraz 15 kart z nefrytowymi golemami w talii.

 

 

No jakbym nie wiedział to bym pomyślał, że ludziom płacą za granie w Hearthstone'a, bo nie wiem, jaki sens inny powód interesowania się czymś, co jest takie beznadziejne. Dla mnie kitowe jest wiele gier i... gram w inne i w sumie nie wpadłem, że trzeba coś robić więcej z tamtymi.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Orzeszek

:)))) blizzard podniesie ceny pakietów kart na europę, co prawda jest to kwestia kilku dodatkowych złotych, ale pr-owo to słabo wyszło. w gorszym okresie nie mogli tego zapowiedzieć i wdrożyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

27cfsju.png

 

17 marca większy pokaz karcioch <robi popkorn>

mam nadzieje, że ma boską tarczę staty 7/7 i przyzywa 6 boombotów 1/1 zadających w agoni 1-3 obrażenia losowo rozdane w stół

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Swamp king Dred wydaje się spoko aczkolwiek na arenie troche op 7 many 9/9 szkoda, że nie przyzywa boom botów ;/

Mag na sekretach bardzo ok, gram aktualnie takim i własnie brakuje wyciagania sekretów z decku no i pyk jest! będzie grane

Dinosize daj +10/10 za 8 many. od dodatku wrzucam big game huntera do decku :reggie:

Zółwik do priesta tez spoko fajnie sie bedzie komponował do tego questa i nzotha

Roślinka do rogala, nie wiem wyjdzie w praniu ale wydaje sie za wolne

Warlock :obama: będzie grany ten portal z questem, wydaje sie super i mechanika wyrzucania kart mi sie podoba, aktualnie gram deckiem na demonach i 7 rang w góre wbiłem, troche jarango + te prowo za 4 many <3

Warrior XDDDDDDDDDDDD zamien wszystkie karty w decku na randomowe. może na arenie dla beki będzie grane, ale z drugiej strony dobry myk dla początkujących graczy. wrzuca te dwie karty, reszta draw by je szybko wyciągnąć->zagrać->przyfarcić-> wygrać. wyjdzie w praniu

Nowa eliza fajna, na arenie kosa, w rankedzie taki bardziej upośledzony malkezar, wyjdzie w praniu

Krab na piraty ;V tak samo bedzie grany jak krab na murlocki.

tar creeper- no mi sie podoba, na paladynie na buffach całkiem spoko sie wydaje, chętnie wrzuce do decku

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...