Skocz do zawartości

Heroes of the Storm™


Gość Orzeszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

Herosi goty: + to hero posiadane

Hammer

Azmodan +

Valla +

Nazebo

Tyrande +

Muradin

Stiches (kupie go zamiast moradina) +

 

Herosi których nie ogarniam:

Raynor (no (pipi) dwa skile na krzyż a ulti z dupy)

Kerrigan nie lubie meelów poza dwoma wyjątkami

Jasnoskrzydła 1/10 graczy robi nią cuda

Tassadar zbyt papierowy

Arthas chyba najbardziej skomplikowany bohater, tak samo 1/10 spotkanych dobrze nim gra i sieje pogrom

Diablo poza rzutem postaci to to słabe to

illidan mega potencjał 1/100 graczy go ogarnia i pierwsze 5 minut w grze to sprawdzanie czy przeciwnik przypadkiem nie jest tym 1/100 xd

zeratul j.w komba tym teleportem moze napierdalac równo

Tyrael

 

herosi neutralni

cała reszta xd

 

Kogo sie dygam na arenach?

 

zeratul, illidan, Nova

 

najbardziej potencjalne?

zaginieni wikingowie

Abatur-> to chyba największy hardcore do ogarnięcia

Odnośnik do komentarza

tyrande goty? cos zmienili z nia? jak ostatnio gralem to byla takim se supportem 

 

kerrigan jest op jak umiesz robic combo, jak dla mnie jest lepsza od zeratula i illidana w tym co robia i ma o wiele lepszy tf potentcjal

raynor jest tez bardzo dobry a ulti sieje pogrom na lini zwlaszcza ze yamato masz teraz juz od lvl 10

 

ogarnijcie sobie tez:

falstad- takie skrzyzowanie ahri z lux, wyciaga wieksze dps niz valla i moze byc na calej mapie dzieki pasywowi

uther - chyba najlepszy support w grze po nerfie tassadara (ktory jest op counter pickiem na takie wlasnie novy zeratuly czy inne illidany)

tychus - kiedys najlepszy adc w grze bo jak juz go prawie zabiles to sie zamykal w robocie do tego ma op granat i zacne dps

Odnośnik do komentarza

Język w grze zależy od klucza? Bo na allegro są te klucze i niektóre mają PL a inne EU, i nie wiem, czy jak kupie ten PL, to będę miał tylko polską wersję.

 

Edyta: Złamałem się, kupiłem, ściągam, to kiedy jakieś wspólne granie, żeby mnie kto nauczył? :D

Edytowane przez Ferris71
Odnośnik do komentarza

No i pograłem pół weekendu. Pierwsze wrażenie jest takie: gra się fajnie, przyjemnie. Szybkie gry, dużo akcji, trzeba wiedzieć kiedy, co i jak. Zgrany team to podstawa, bo samemu tej gry nie da się wyciągnąć. Kolorowa grafika, która szybko się nie zestarzeje. Każda mapa = inne podejście. No, ale prawda jest taka, że ta gra broni się czym? Logiem producenta i postaciami z ich gier, inaczej, to pies z kulawą nogą by się tym nie zainteresował :)

 

Niestety, jak na betę to i tak jest mało map. Zwłaszcza, że nie ma klasycznej mapy jak w takim lolu czy docie, gdzie można grać/grać/grać, bo każde ułożenie teamu potrafi zmienić diametralnie rozgrywkę. w HoS, brakuje mi tego rodzaju rzeczy, bo ile razy można grać tą samą mapę... (wczoraj na zmianę dostawałem podniebną świątynię i to z z piratem, raz na 10 gier wpadła inna, a smoczy ogród, to widziałem tylko w tutorialu). Możliwe, że za krótko grałem, dobiłem do 11 lvl profilu i grałem tylko postaciami z rotacji ( co jest 2gim bullshitem, po parunastu grach, postacie z rotacji znałem na pamięć, i w sumie, nie wiedziałem kim grać, bo urozmaicenie raczej żadne), w tym tygodniu pewnie uda mi się już odblokować 2 dodatkowe postacie z rotacji, to może będzie w czym wybierać. 

 

Gra wymaga dobrego zgrania, żeby w pełni docenić możliwości jakie dał nam Blizzard z przejmowaniem campów itp, pchanie jednej linii creepami z jungli, a drugiej bossem, powoduje, że można robić fajne zagrania taktyczne, że jak u przeciwinika każdy gra sam sobie, to w pierwszym lepszym pushu zakończysz grę koło 10-12 min.

 

Wielki karny kutach należy się za interfejs, który jest do dupy i jest gufnem rozmazanym. Nie wiesz kompletnie nic. Jaki skille ma przeciwnik (zwłaszcza, że znam 5 bohaterów tylko), ile ma życia, ile dmg, jakie pasywki na niego działają (talenty pod tabem się nie liczą). Np. miałem wczoraj w teamie 2 razy abbathura czy coś takiego, nie wiedziałem co robiły jego skille przez całą grę, mimo, że miałem jakąś czaszkę czy coś nad sobą i od czasu do czasu na naszej linii pojawiał się jakiś wielki zerg, to 0 null, żadnego info, gość siedzi w bazie, zakotwiczony do podłogi i nie wiem jaki ma wpływ na moją drużynę. 

 

Teamfighty to jeden wielki chaos, jak się to ogląda z boku, to jest taki młyn, że nie wiadomo o co chodzi i kto co rzuca. Jedno jest pewne przyjemniej się w to gra niż ogląda.

 

Co do modelu biznesowego  to jest to kop w jaja od Blizzarda. Mimo, że można kupować rzeczy za walutę w grze, to nie oszukujmy się, nie ma opcji, że odblokować większość bohaterów samą, bo złoto jakie się dostaje, jest chyba przydzielane na odwal się. (20 + 10 za wygraną? Mecz trwa średnio 15-20 min, a najtańszy hero kosztuje 2000, zadnia dzienne, też jakiegoś dużego boosta nie dają, daje nam to koło 100 gier, żeby kupić jakiegoś najtańszego bezbeka, dobrze, że na początku dostaje się za lvl trochę złota, ale potem to się już kończy). Tak samo odblokowywanie skórek dla hero za lvl, każdy normalny sobie pomyśli, wow, gram długo bohaterem, to na 10 lvl dostaje skina, żebym mógł się pochwalić, że wymasterowałem postać, a tutaj co? Wielka blizzarodwa kutanga prosto w japę. Zapłać za skina 10000 golda, miło nam, ze poświęciłem tyle czasu na tego hero, w nagrodę sobie kup zabawkę. Ale cóż, nie wszyscy są tak wspaniałomyślni jak Valve i to co zastosowali w Docie.

 

Podsumowując: Gra jest przyjemna, widać w niej magie gier blizzarda, ale jeszcze jest dużo rzeczy do poprawki. Mało map, interfejs do dupy, i słaba optymalizacja samej gry powoduje, że mój zapał trochę ostygł. Nie skreślam tej gry, pewnie pogram w nią trochę, bo już mam dość Doty, ale prawda jest taka, że jak by gierkę wyprodukowało CebulaGejming, a zamiast diablo, by był jakiś Belzebub, to by ta gra zginęła gdzieś tam  pośród innych niszowych gierek moba.

 

Dyskutujmy  :obama:

Edytowane przez Ferris71
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

jak sie dobije 10lvl championa to skórka mistrzowska jest za free, jak chcesz wcześniej to jest za 10000golda :obama:

imo "model biznesowy" spoko zbalansowany, przez dwa tygodnie uzbierałem 22k golda kupiłem 2 postacie teraz zbieram na trzecią, jak dobrze pójdzie będzie do końca tygodnia. chcesz uzywać gotówki? prosze bardzo, nie chcesz? dwa tygodnie grania masz 3-4 championów których chcesz.

co do interfejsu to sie zgodze, ta mapka w prawym dolnym rogu po (pipi)u zasłania ekran, praca kamery też ma coś z dałna.

co do skilli przeciwnikow to xddddd wiadomo co cie czeka nie widziałęm raynora z innym ultimatem poza hyperionem, malfuriona z wyciszeniem, etc ze skokiem. jak stoi 5 championów w team fightcie to wiadomo ze lada moment bedzie ultimate i trzeba (pipi)ć i nie trzymać sie w grupie, niestety gracze nie umieją sie komunikować i stoi jedna drużyna na 1 metrze kwadratowym, blokują sie nawzajem i potem penta kille wpadają.

 

no i oddzielny serwer dla ruskich  :pirate:

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Aaa, to widzisz, więc jeszcze wszystko przede mną :)

A co do tych skillsów itp. to wiadomo, że jak się raz zagra jakąś postacią to skille już mniej więcej znasz i wiesz czego się spodziewać. Ale np wczoraj grałem pierwszy raz na tą Li Li, to z jakiej racji ona miała takiego mega heala, to ja np nie wiem  :reggie:

 

A i tak uzbierałeś przez 2 tyg. golda, albo zauważ, że to przez bonusowe złoto za wczesne lvl, potem jak masz tą przepaść od 15 do 30, to chyba złota już tak ochoczo się nie dostaje?

 

Dobra, to zbieramy 5 i umawiamy się na wspólne granie.

Edytowane przez Ferris71
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

no ale masterujesz docelowo po 1 championie z 4 klas, na co ci 5 assasynów i 3 warriorów skoro wrzuci cie na role supporta? poza tym obstawiam że będa atrakcyjne pakiety z postaciami przy premierze, teraz jest pakiet za 4 euro chyba reynor+malfurion+ ktos jeszcze wiec cena spoko. ja wiem kim chce grac i został mi zszywa to kompletu.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

jest już nowa rotacja, Nova jest przegięta xd jednym kombem potrafi złożyć muradina na 20 lvl z talentami pod tankowanie, do tego jeszcze ta niewidzialność. co prawda łatwą ją ubić, ale jest strasznie nieznośna z tą niewidzialnością.

Odnośnik do komentarza

raczej null dmg. jak wydasz talent na lvl 13 to wtedy zadaje 25%

 

ale i tak ten klon jest op bo przerywa lapanie rzeczy czy oddawanie dublonow nawet jak nie zadaje dmg, do tego mozesz go postawic by body blokowac albo uzyc przed atakiem by ludzie sie rzucili z tym co maja na klona, lub rzucasz w krzaki zeby miec wizje. bardzo dobry skill

 

a niewidzialnosc idzie sie przyzwyczaic i wypatrywac gdzie biega a jak ja sam wyciagniesz ze stealth to nic nie zrobi

nova to pierwsza postac ktora gralem i bardzo ja lubie bo jest jedynym champem ktory przypomina junglera z lola. 

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

Się wkręciłem w tę grę na maksa. I mimo, że mam dopiero 20 lvl i grałem 15 postaciami, to już zaczynam rageować, że oszołomy robią tfy 3v5 albo robią jakieś krzywe akcje solo,  nie robią zadań na mapie  :reggie: Typowe MOBOWE zachowanie  :yao:

Edytowane przez Ferris71
Odnośnik do komentarza

Granie z randomami na powaznie to strata czasu (i rage ), co najwyżej można sobie sprawdzic nowa postac jak sobie radzimy nią, nie powiem trafiaja sie ogarnieci ludzie ale czesciej  trafiaja sie takie przypały co zabojcami maja mniej dmg zadanego niz ja supportem( ba nawet zdarzyly mi sie ze 3 gry w ktorych supportem mialem 3x wiecej dmg niz moj caly team haha ) a maja 40 lvl wbity noz ja pier*ole.

W innych mobach mozna cos jeszcze samemu wycarrowac a tutaj nie podejdziesz do swiatyni samemu gdy wiesz ze przeciwnikow jest tam 5 :) i maja wyzsze lvl od ciebie a twoj team ma pelno w gaciach zeby cokolwiek robic, niz siedziec w bazie i zabijac minionki . Ogolnie odradzam granie supportami na randomie bo czesto nie ma kogo supportowac :rofl2:

Odnośnik do komentarza

Tak jak community lol-a jest tragiczne(dawno nie grałem może się zmieniło sporo) tak chociaż tam była jakaś komunikacja tutaj potrafię rozegrać kilka meczy pod rząd i nikt nie napisze ani jednego słowa.

 

Ale to tak jak w WoWie - idziesz tam na BG, inste czy rajd z LFG i nikt się słowem nie odezwie. Insty na niskich lvlach to ciach-ciach 5 minut i gotowe - zero przywitania, zero czegokolwiek, z rajdami jest podobnie, no chyba że ludzie zaczną już bardzo mocno lamić. 

 

Nie wiem, jakoś w LoLu i Docie sa bardziej rozmowni :P

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...