Skocz do zawartości

Reklamacje / Gwarancja PS4


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jak rozkręcisz pada to nie stracisz gwarancji na konsole, nikt ci nie zabroni wysłać samej konsoli bez pada do serwisu albo z innym padem. Nikt tam tego nie sprawdza.

 

Postaraj się to zrobić tak aby nie było widać śladów na śrubkach, podłóż folię albo rozkręć śrubki bardzo małym śrubokrętem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać, że ten serwis jest marny... 4 sierpnia wysłałem im pada do naprawy, bo uszkodziła mi się guma w lewym analogu. Wczoraj dostałem w ramach gwarancji całkiem nowego pada, co jest bardzo w porządku, pomijając strasznie długi czas oczekiwania, ale nie w tym rzecz. Na ich stronie możemy sprawdzić status naprawy, ale co z tego, że możemy skoro i tak się zrobić tego nie da. Możemy zaznaczyć, żeby wyszukało po numerze przesyłki, ale po wpisaniu i tak wyskoczyło, że taki numer nie został zarejestrowany O_o Człowiek sobie myśli 'WTF?'. Zadzwoniłem do PRAMu i pytam kobiety, która odebrała telefon, co się dzieje z naprawą mojego pada i powiedziała, że muszą czekać na dostawę kontrolerów od producenta. Tak trudno jest mnie o tym powiadomić? Kiedy się spytałem babki, dlaczego mnie nie poinformowano o statusie naprawy, odpowiedziała mi coś w stylu: 'Mamy dziesiątki czy setki takich zgłoszeń, dlatego nie kontaktujemy się z każdym z osobna'. Po raz kolejny WTF? Chyba w ich interesie leży, żeby poinformować o wszystkim klienta, czyż nie? Wysyłamy im w paczce wypełniony formularz gwarancyjny, gdzie podajemy dane kontaktowe, takie jak choćby email czy telefon. Co z tego? Przez cały miesiąc nie było z ich strony żadnego kontaktu. Na plus jest oczywiście to, że wymienili mi pada na nowego, ale DUŻY minus za brak kontaktu, brak aktualizacji bazy danych napraw oraz czas oczekiwania.

 

 

Nowe też się zetrą bo to gnwo obesrane, odpowiedzią są gałki od Xboxa One. Pasują idealnie, są delikatnie wyższe o jakieś 5 mm co w niczym nie przeszkadza. Na prawdę polecam. A te gumy na obrzeżu gałki są mocniejsze. 

 

20141123_100005.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak rozkręcisz pada to nie stracisz gwarancji na konsole, nikt ci nie zabroni wysłać samej konsoli bez pada do serwisu albo z innym padem. Nikt tam tego nie sprawdza.

 

Postaraj się to zrobić tak aby nie było widać śladów na śrubkach, podłóż folię albo rozkręć śrubki bardzo małym śrubokrętem.

 

Dzięki za odpowiedź, nie myślałem że otrzymam ją tak szybko Edytowane przez adus1991
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, wygrałem w konkursie nowiutkie Playstation 4. Konsola dotarła do mnie bez paragonu żadnego. Jeszcze jej nie rozpakowywałem bo ma być na prezent i nie wiem w takim wypadku czy mogę liczyć na jakąś gwarancję. Firma która mi to przysłała powiedziałą że nie będzie problemu z gwarancją dystrybutorską bo SONY namierza konsole po numerze seryjnym i 12 miesięcy ma każdy sprzęt. Czy to prawda? Co w wypadku gdyby coś się stało z konsolą? Czy każdy sprzęt z konkursów jest w ten sposób dyskryminowany?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Moje PS4 od początku przy grze w Watch Dogs chodziło jak suszarka jednak  w Fife15 było praktycznie niesłyszalne więc sprawę ignorowałem (myślałem, że może taka gra wymagająca albo coś :P). Jednak ostatnio po około miesięcznej przerwie znowu odpaliłem swoje PS4 i tym razem przy Watch Dogs chodzi jak Odkurzacz w porywach do traktora a w Fife15 jak suszarka więc moja cierpliwość dobiegła końca. Oddaje na gwarancję - i tutaj jest moje pytanie czy mam zapakować do pudełka wszystko co było tj łącznie z grą? czy samą konsolę?

Edytowane przez emarios
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem ze sklepu media (pipi) w Nowym Sączu by reklamować pada, podchodząc do serwisu pytam czy wystarczy pad ? pan grzecznie odpowiedział że tak ale już spoglądając na paragon stwierdził że już nie ma na niego gwarancji bo minął rok, ja przekazałem panu że wg unii nie ma gwarancji 12 miesięcy i jest to niezgodność towaru z umową w wtedy jak widział że nie odpuszczę  zażądał w tym wypadku całego zestawu !. Przecież to absurd !!! Pytanie czy czy chciał mnie tylko w(pipi)ić co i tak zrobił czy takie mają przepisy

Odnośnik do komentarza

Nie jestem na 100% pewny, ale jak się powołujesz na niezgodność towaru z umową to reklamujesz cały zestaw.

 

Wcześniej w tym temacie ktoś wspominał że dzwoniąc do Sony przyjmują pady na serwis nawet po gwarancji jak minęła. Dokładnie to tutaj było wspomniane http://www.psxextreme.info/topic/102486-dual-shock-4/?p=3414365

Odnośnik do komentarza

             Ostatnio  wysłałem PS4 na gwarancje do sony. Padł mi port HDMI. Konsole wysłałem 11 maja, ale już się zaczynam bać co będzie dalej bo czytając opinie w internecie na temat tego serwisu włos się na głowie jeży.

             Pełno jest ludzi, którym konsola przychodzi źle zabezpieczona w wyniku czego obudowa jest porysowana, albo co gorsze po prostu zniszczona. Są przypadki, kiedy konsola nie zostaje naprawiona, albo po powrocie ma różne inne problemy ktrórych wcześniej nie miała jak np. głośny szum wiatraków podczas gry. Niektórzy wysyłają konsole po 5, 6 razy zanim zostanie prawidłowo naprawiona.

             Pytanie do Was: Czy ktoś ostatnio wysyłał kosnole do serwisu sony i był z tego zadowolony ?

Odnośnik do komentarza

Robisz jawną antyreklame

 

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Powiedziałbym, że raczej chce się dowiedzieć jak to naprawde wygląda niż robie antyreklame, bo z tego co wyczytałem na różnych forach internetowych to nie jest za różowo. Może wynika to z tego że ludzie chętniej piszą o swoich negatywnych doświadczeniach bo zdenerwowani faktem jak ich potraktowano chcą w jakiś sposób odreagować, ostrzec innych, itp.

Fajnie by było jakby ktoś napisał, że ma pozytywne doświadczenia z serwisem sony wtedy spałbym spokojniej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Powiedzcie mi jedną rzecz. Jak to jest z gwarą pada do ps4? Miałem tego standardowego z konsoli, zepsuł się po 7 miesiącach, wysłałem do Francji wrócił nowy. Teraz ten nowy się zepsuł i chce go reklamować to typ z info linii Sony mówi, że już rok minął i mam reklamować w miejscu zakupu. Kupiłem w saturnie w Tychach, poszedłem do katowickiego i nie przyjęli go bo kazali jechać do Tychów. Mam prawo oddać go w sklepie w Kato czy faktycznie może dymac do Tychów? Kiedyś kupiłem spodnie hm w zakopanym a reklamowalem w Katowicach i problemu nie było..

 

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...