Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Dałem initialize ps4 potem odbudowanie bazy i odpaliło się <next gen console gejming> Najlepsze w tym jest to, że z wszystkich konsol jakie mialem padały mi tylko te od sony :frog: klątwa za nieszanowanie marki.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Jakiś czas temu pisałem na forum o dziwnym pikaniu mojej PS4, pikanie ustało ale konsola zaczęła notorycznie wypluwać płyty podczas grania (normalnie z deszczu pod rynnę) :/

 

Dzisiaj konsola 3 razy pod rząd zwróciła mi płytę z Watch_Dogs. Po drugim zwrocie odłączyłem konsolę z prądu i poczekałem 15 min po czym podłączyłem ją na nowo, nic to nie dało, kolejny zwrot płyty po 10 minutach gry w Watch_Dogs. Co ciekawe po trzecim zwrocie grałem ponad 2h w WD i żadnych problemów nie było (dodam, że dzisiaj aktualizowałem firmware do 2.51). Czy te problemy mogą być spowodowane nowym firmwarem? Reklamować konsolę?

 

BTW Moja PS4 ma doklejone gumowe nóżki, żeby nie dotykała przyciskiem od ejectu podłoża, jakiś tydzień temu robiłem jej rebuild bazy danych przez Safe Mode dlatego, że zdarzyło się jej wypluć płytę (ale tylko jeden raz). Konsolę mam od samej końcówki grudnia 2014.

Edytowane przez Pabelek
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Opisz precyzyjniej, bo jak piszesz "odłaczam kabel zasilający i działa" to chyba nie wykonalne? :P sprawdzałeś nie pod gniazdko a pod listwe? Jakieś źródło? Ja bym brał na gwarancje taką usterkę (chyba, że cwaniaki z media expert już po regeneracji konsolę dostali na promocje.

 

Z innych for:

 

"Mam to samo, dzwonilem do playstation polska, mam wymienic na nowa konsole, poniewaz nic u mnie nie pomaga, a konsola wywala sie co 2-3 minuty grania, czasem nawet z menu.(i nie nie przegrzewa sie)

 

Generalnie na forum us support pisza, zeby probowac odinstalowac gre, wylaczyc konsole, wlaczyc trzymajac przycisk do 2 bipniecie (ok 7 sekund), wlaczamy tak tryb bezpieczenstwa i tam wybieramy opcje odbudowania bazy danych, ewentualnie jak to nie pomoze to opcje nastepna czyli reset oprogramowania i ustawien. Niestety tak jak pisalem w moim przypadku nic nie pomoglo i musze wymienic konsole na nowa. Kupilem w MM, wiec tam wymienie, jak sie nie uda, to Pani z Sony powiedziala, ze Oni mi zalatwia szybciej wymiane od reki(konsola na konsole)."

 

A tu alternatywa:

 

"Miałem ten sam problem. Już myślałem o wysyłce na gwarancję. Poczytałem amerykańskie forum i znalazłem sposób. To nie jest żaden problem z dyskiem. Przycisk POWER miałem lekko dociśnęty wystarczyło tą świecącą obudowę co się zmienia dysk delikatnie odchylić i konsola już się nie wyłącza. "

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Procedura wygląda tak: oni piszą protokół (przecież kutafony nie sprawdzą na miejscu bo sie nie znają :P) i konsolka leci na serwis, serwisują ps4 z naszego regionu we Francji, czyli około 2 tyg czekania no ale warto bo to poważna wada.

 

Moim zdaniem to wygląda tak, iż oni na promocje dostają konsole już po regeneracji i robią przekręty w tych małych sklepach.

Odnośnik do komentarza

Jest ciepła już po paru minutach.

 

To chyba raczej normalne. Moja konsola też po kilku minutach gry jest ciepła, a półka w okolicach wylotu powietrza z konsoli robi się tak gorąca, że czasem nie można tam dłużej ręki utrzymać. Jednak gdy się wyjdzie z gry to wentylator moment zwalnia i konsola robi się chłodniejsza.

 

Jakby nie było jest to dość mocny sprzęt zamknięty w małej obudowie, więc grzać się musi. Tutaj cudów nie ma. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

A to nie jest tak, że w jakimś krótkim czasie od zakupu jeżeli sprzęt ma wadę to powinni od ręki wymienić?

Wymiana od ręki jest, kiedy sprzęt był awaryjny przy zakupie. Kupujesz, odpalasz w domu elektronikę, nie działa to wracasz do sklepu i wymieniają, a uszkodzona leci na przed sprzedaż. Zależy to oczywiście jeszcze od sklepu, niektóre wymienią nawet i po miesiącu.

Odnośnik do komentarza

kiedyś już wstawiałem, ale wkleje jeszcze raz

 

http://i.imgur.com/BEDJ05W.jpg?1
http://i.imgur.com/ZALq8QD.jpg?1
http://i.imgur.com/l9HbXrP.jpg?1
http://i.imgur.com/EtI9wL8.jpg?1

tak to u mnie wygląda, sorry za jakość zdjęć, z tel po szybkiemu
nóżki zrobione sa z takich podkładek z twardego plastyku, na które przykleiłem wycięte z podkładki pod myszke plastry
są miekkie, lekko poziomują i pochłaniają wszelkie wibracje
dawniej szafka bywala nagrzana przy konsoli, teraz już nie i jest chłodniej

 

swoją drogą Sony powinno od razu robić takie nóżki do konsoli

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...