Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_

Ustawa o sprzedaży konsumenckiej mówi tutaj dość jasno:

art. 4

„Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową.”

 

Czyli powołuje sie na zapis niezgodności towaru z umową i tyle

Odnośnik do komentarza

No ale tłumacz mu, ja mu na żywo doradzałem w drugi dzień po zakupie żeby skorzystał z prawa a teraz sklep ma w tyłku, lada dzień pewnie konsola przyjdzie ale co się dał zrobić to dał :D a teraz może jeszcze przyjść porysowana lub z innym defektem i już na prawo konsumenckie się nie powoła no ale lepiej kupić xone w tym samym sklepie i czekać dalej :D

Odnośnik do komentarza

No właśnie też myślałem, że żartuje ale jednak nie, przecież tutaj na forum napisał w dziale xone że nie może doczekać się ps4 więc kupił białego xone :D a gdzie? U tych samych leserów :D (argument, że druga konsola będzie napewno nie zepsuta do mnie nie przemówił w zrozumieniu tego)

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

No właśnie też myślałem, że żartuje ale jednak nie, przecież tutaj na forum napisał w dziale xone że nie może doczekać się ps4 więc kupił białego xone :D a gdzie? U tych samych leserów :D (argument, że druga konsola będzie napewno nie zepsuta do mnie nie przemówił w zrozumieniu tego)

Czyli gdzie kupił? Kogo mamy unikać?

Odnośnik do komentarza

Wydrukuj sobie gwarancję sony, weź papier z datą przyjęcia do naprawy gwarancyjnej i natychmiast idź do rzecznika praw konsumenta, w szczególności ważny jest fragment:

 

"W ramach niniejszej gwarancji firma SCEE może według własnego uznania naprawić lub wymienić produkt bądź podzespół produktu w ciągu 21 dni od otrzymania wadliwego produktu od użytkownika. Wszystkie wymienione produkty i/lub ich podzespoły staną się własnością firmy SCEE."

 

MAJĄ OBOWIĄZEK DAĆ CI SPRAWNĄ LUB NÓWKĘ PO 21 DNIACH, nie ustępuj im. To ich własne warunki gwarancji i mają prawny obowiązek przestrzegania ich.

Odnośnik do komentarza

Ale Xbox śmiga jak należy. Sklep mi nie wymienił, ponieważ zestaw został zamówiony przez neta od nich z innego miasta. Nie wymienili mi od ręki bo nie mieli na stanie. A te Wasze gadki typu "frajer" to sobie możecie wsadzić między swoje nicki. 

 

bluber, powinienem to zgłosić do moderatora ale pomyślałem, że nie będę tak postępował jak Ty z wiadomo kim.

 

Sony właśnie przysłało maila z informacją, że przepraszają za czas oczekiwania i w ciągu tygodnia konsola wróci do mnie.

Edytowane przez Nemesis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale Xbox śmiga jak należy. Sklep mi nie wymienił, ponieważ zestaw został zamówiony przez neta od nich z innego miasta. Nie wymienili mi od ręki bo nie mieli na stanie. A te Wasze gadki typu "frajer" to sobie możecie wsadzić między swoje nicki.

 

bluber, powinienem to zgłosić do moderatora ale pomyślałem, że nie będę tak postępował jak Ty z wiadomo kim.

 

Sony właśnie przysłało maila z informacją, że przepraszają za czas oczekiwania i w ciągu tygodnia konsola wróci do mnie.

Ale Xbox śmiga jak należy. Sklep mi nie wymienił, ponieważ zestaw został zamówiony przez neta od nich z innego miasta. Nie wymienili mi od ręki bo nie mieli na stanie. A te Wasze gadki typu "frajer" to sobie możecie wsadzić między swoje nicki.

 

bluber, powinienem to zgłosić do moderatora ale pomyślałem, że nie będę tak postępował jak Ty z wiadomo kim.

 

Sony właśnie przysłało maila z informacją, że przepraszają za czas oczekiwania i w ciągu tygodnia konsola wróci do mnie.

No śmiga jak należy ale może lepiej byłoby zainwestować w tv z opcją full hd wreszcie a nie kupować konsolę zamiennik do czasu ps4? A odnośnie zamiany sklepu to już Ci tłumaczyliśmy jak debilowi co trzeba zrobić to Ty teraz wypinasz się na wszystkich którzy dobrze radzili i dodatkowo ośmieszasz.

 

Sorry ale jeżeli byłaby kategoria rodzyny to byłbyś rodzynem dekady :D zamiast nówkę sztukę albo kasę z miejsca to teraz oczekiwanie, trudno, stało się, nie słuchałeś nikogo, jechałeś po media expert, że idioci, kijowy sklep a kilka dni później poszedłeś i kupiłeś xone zmieniając podejście do nich i dalej prosząc grzecznie o potwierdzanie przyjścia ps4. Sado maso? Czy po prostu rodzyny? :D

 

Ps. Sony nie wiem czy jest za co winnić skoro idioci ze sklepu nie kontaktowali się z nimi nawet, a Ty czekałeś jak typowy janusz branży nie znając podstaw swoich praw.

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Od kiedy słowo frajer jest obraźliwe? Według słownika języka polskiego oznacza osobe naiwną. Nie napisalem również, że jestes frajerem tylko, że daleś się zrobić jak ktoś taki bo sklep zrobił cię w ciula i tyle a mialeś po swojej stronie stosowne zapisy niezgodnosci towaru z umową. Pis joł. 

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobniej jest to związane z włączoną (wtedy jest cicha) lub wyłączoną (głośna) synchroznizacją pionową, która zapobiega tearingowi, czyli "rozjezdżaniu się" obrazu. Jeśli v-sync jest wyłączony, gra wyświetla się z maksymalną możliwą ilością fps, czyli de facto wykorzystuje całą moc konsoli.

Odnośnik do komentarza

Ta reguła jest prawdziwa ale trzeba zaznaczyć, że włączony w danej grze V-Sync nie gwarantuje, że konsola będzie cicha, np. Bloodborne ma blokadę na 30 klatek i pełny V-sync, a mimo to jest jedną z najbardziej nagrzewających konsolę gier. Potrafi solidnie dropnąć przy grubszych akcjach.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i padło na mnie. Nigdy żadna konsola Sony mi nie padła, a miałem wszystkie i to po kilka sztuk, ale wreszcie i mnie musiało to dopaść. Pojawiło się złowrogie, niebieskie światło śmierci. Konsola się nie włącza, pojawia się niebieski pasek i po dwóch sekundach się wyłącza. Na szczęście mam jeszcze gwarancję. Oni coś tam w ogóle będą naprawiać, czy na nową wymienią?

Jeżeli chodzi o serwis Sony to na myśl przychodzi tylko :Coolface:

 

Prawdopodobnie będą naprawiać albo dostaniesz "zastępczą" :kaz: po kimś

 

Ewentualnie trafisz "6" w totka i dostaniesz nową na co masz mniejsze szanse niż na "6" w totka :Coolface:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...